IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Династија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Династија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:09
ama i dvajca pederi........................za se, da bide kako sto treba!голема%20насмевка
You live only ONCE!
Кон врв
ванчо-2006 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ванчо-2006 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:05
Не си пропуштил ништо интересно.Во стилот на актуелните латино-американски сапуници:тој со неа,таа со друг,се женат,се разведуваат...и така во недоглед
СЕГА ЗНАМ ДЕКА НИШТО НЕ ЗНАМ
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 22:50

Мора да признаам дека не ја гледав. Иако бев дете, бев еден од ретките што не ја гледаат и сите ми се чудеа (сигурно мислеле дека нешто не е во ред со мене ). Еднаш кога бевме на летување во Охрид, се сеќавам дека телевизирот во салата на хотелот беше вклучен и кога почна серијата мислам дека цел хотел се собра пред телевизирот, а децата на купче клекнаа под телевизор, гледаа со отворени усти и коментираа - "еве ја Кристл, еве ја Алексис, еве го Блејк" - а мене ми беше криво што не остана никој со кого можам да си играм и се чудев, си викав - "што им е на овие бе?" Тогаш татко ми дојде до мене и ме рече: "Добро бе како можеш да бидеш толку незаинтересиран. Глеј ги другиве деца, се знаат!" (А иначе и он не ја гледаше, ама изгледа му било криво што делувам незаинтересирано). И мене ми падна малце , ама си продолжив по свое!
   
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:07
чекајте да ја прашам мајка ми,... случајно и она да не гледала династија.... кога требало јас да идам на светов,.... мислам знам дека ја гледале,... ама сваки случај
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:05
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Iskrenao da vi kazam....jas ja dogledav poslednata scenaod edna od epizodite i posle otidov da se poradjam.... црвенеењецрвенеење





NE SE SMEJ...BESHE PETOK(MISLAM) 7 JULI 1988намигнување
MORAV PRVO DA JA DOGLEDAM...MORAV

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:03
Originally posted by mamma mamma напиша:

Iskrenao da vi kazam....jas ja dogledav poslednata scenaod edna od epizodite i posle otidov da se poradjam.... црвенеењецрвенеење



Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 20:06
беше толку интересна, што дури и на радио ја обработија.
Цацко, т.е. Лупчо Бубо Каров беше дел од екипата која ја сработи кавадаречката Династија, пародија која не ги остави рамнодушни слушателите низ цела Македонија.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 19:51
Iskrenao da vi kazam....jas ja dogledav poslednata scena
od edna od epizodite i posle otidov da se poradjam.... црвенеењецрвенеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 18:13
E, toa bese serija, za  vreme na nejzinoto emituvanje nemase covek po  ulica
Taa serija se pojavi vo vreme koga nemase konkutencija , taa bese edinstvena  po svojot raskos , bogatstvo. Polna so intrigi,zatkulisni igri   megu dobrata Kristl i losata Aleksis.Ovaa serija nekako dojde  vo pravo vreme i ostana zapametena, iako gi imase site karakteristiki na sapunica.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:49
МЕНЕ ПОИНТЕРЕСНА МИ БЕШЕ ДИНАСТИЈА НА КАВАДАРЕЧКИ НАЧИН
ОД БУБО ЦАЦКО КАРОВСКИ
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:26
И тоа!
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:15
Ma isto i jas!Ah kolku mi bese krivo sto moite oci se epten crni...a nejzinite kristalno sini.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:07
А јас пак дури и бев шишана како Кристл и се сеќавам дека мака мачев шишките да ги направам како нејзините.
Ти текнува како и’ беа наместени?

Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 16:54
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.