IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Колку време е потребно за учење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку време е потребно за учење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
Автор
Порака Обратен редослед
nena_princess Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena_princess Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 14:54
хх џабе ти е дома да учиш цел ден ако на час си дремел прочитај ја цела книга не праиш нишш веруј а за тој шо си учи не му треба ни пола саат туку само ќе си напише домашно и уживанција хеххеехеехеххехеех
Секогаш бори се за она што го Сакаш и верувај ќе успееш ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 05:42
За умните помалку!..
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 17:43
Деца учете кога морате , зашто кога не ќе морате ќе се каете што некад не сте учеле намигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 16:06
Тоа не го практкувам, пошо само лекции ќе се натрупаат. голема%20насмевка

Обично пробувам лекцијата да не ја сваќам како нешто што МОРА  да се учи.
Радо ги сваќам како нешто што е..
од општа култура.
Нешто што мора да се знае.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 08:41
Ретко кога учам... ми се случува и по цела недела ништо да не читам....голема%20насмевка
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 15:11
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

За учење мене, увек ми е потребна некоја мотивација (боље оцена, частење итн.)А вака, од чиста мира, да седнам да учам... тоа тешко. голема%20насмевка


хехе... me 2 ;) усвари мене ни мотивација на ме дига од компјутер... само ако моите напнат :)

Изменето од Jovan.74 - 19.Април.2010 во 15:11
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 13:40
За учење мене, увек ми е потребна некоја мотивација (боље оцена, частење итн.)

А вака, од чиста мира, да седнам да учам... тоа тешко. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 04:35
najdobro e sekoj pred da pocne da cita, da si ja rascisti glavata i da rece sega sednuvam da go naucam,a ne sednuvam da ucam zasto moram.tie sto si vikaat deka moraat, tie mnogu tesko go sovladuvaat materijalot(a moze i da ne go sovladaat), a onie sto sakaat i sednuvaat da go naucat go citaat , razrabotuvaat, analiziraat, i toa e toa, gotovi se za saat saat i pol max.
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:59
Зависи од ученикот,некој може да учу 5 саати и да не научи ништо(буба),а другата појава е таа што кај некои ученици информациите можат да се меморираат и навлезат во мозокот и за 15 минути.
"И сам Исус Христос ако слезит од небоно не можит да го уверит Македонеца оти тој е Блгарин иљи Србин" - Темко Попов
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 20:35
Зависи од предметот.
Лекциине по граѓанско образование и бизнис ги учам секоја поединечно за еден саат и после 5 дена гледаш се` избледило од умов...кубење%20косаА оние што ми се стручни
, што ми лежат, што навистина ги учам со разбирање, ги сфаќам абе од што ми е мерак ги учам ги учам за половина час и ги паметам ехеееее....долго среќа
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 16:49
Три лекции историја ги учев, ги учев...едно 3 саати. Ништо не сватив.голема%20насмевка

Вчера, седнав, ги разбистрив во главата, ги поврзав работите и за неполн час ги научив...

Најважно е да го сваќаш тоа што го учиш...
Ако не сваќаш и не ги сврзуваш работите за џабе учиш...трепкање

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 23:40
зависи колку сум заостанала... гледам од второво полугодие да не оставам, лекциите се трупаат и трупаат и трупаат... па кога ќе речам леле имам 3 лекции за учење, сите се смеат... а уствари една лекција ти е 5-6 страни...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 16:00
мозокот ми лета на сите страни. Со активно учење за 2 - 2 и пол сати спремен сум целосно за наредниот денголема%20насмевкатрепкање
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 15:53
Edna lekcija na pr. po istorija za 10-15 min.
Brzo ucham, posebno ako mi e interesno i go svakam toa shto se zboruva vo lekcijataсреќа
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.