IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали долгите врски успеваат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали долгите врски успеваат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 35>
Автор
Порака Обратен редослед
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 18:57
Originally posted by Angle Angle напиша:

според мене не не и не....е сеа можеби има исклучоци....но кај мене е НЕ.
I kaj mene bese taka.Dolgite vrski ne uspeaa.Tolku zaednichko vlozuvanje, vreme , ubavi spomeni a sepak sledeshe KRAJ
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Malacia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Malacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 18:06
па и не знам шо се подрабира под врска и то долга... пошто и бракот е долга врска Smile ... врска долга пред брак или каков и да било друг начин на заедничко живеење ... па и не баш дека често успева...  за да одолговлечиш некоја врска... то значи дека треба да имаш некакви планој за заедничко живеење, а доколку се немат такви планови џабе е  врската... врската треба да напредува не да заостанува... ко ќе се стигни до то...„нема ништо појќе интересно шо би можеле да правиме,ние заедно“ тогаш се подразбира крајот, само шо некој си барат сигурност и  останват така до крајот на животот, а мислам дека и колку интересно да ти било...доколку си на исто ниво од врската подолго време ќе ти стани досадно...а најчесто то се дешава ко ќе престанат луѓето да се трудат.  и то е  то... 
Qui e nuce nucleum esse vult frangit nucem!
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 09:41
според мене не не и не....е сеа можеби има исклучоци....но кај мене е НЕ.
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 12:36
Kaj mene NE!

ali kaj i da e !

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
_AntiChrist_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _AntiChrist_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 12:35
Да, еве мојата успева...
Свињокол и Смртоствор!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 23:26
Originally posted by anne anne напиша:

 TOA E SAMO ILUZIJA   
DOLGITE VRSKI NE USPEVAAT EDNOSTAVNO TOA E ZDODEVNO
A AKO NOGU GO/JA SAKAS OZENI SE SO NEGO/NEAClapClapClapClapClapClapClap
 
Ako e za zdodevnosta, sveedno dali si u brak ili dolga vrska, bitno ste zaedno. Nemoj da mislis deka ako so nekoj ti e dosadno vo dolga vrska ke ti stane pointeresno ako potpises papiri.
 
P.S. Smali font drug pat Wink


Изменето од natalija - 18.Декември.2006 во 08:24
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Kukle Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kukle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 23:20
Можеби, а можеби и се само една стара и долго негувана навика од која откажувањето иде тешко.
Don't regert what you've done...but what you haven't!!!
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 19:12
se e mozno se slucuvaat cuda
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
vodolija_43 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_43 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 17:27
Uspevaat,samo ako se ima razbiranje,ljubov i TRPENIEWink
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 17:21
 TOA E SAMO ILUZIJA   
DOLGITE VRSKI NE USPEVAAT EDNOSTAVNO TOA E ZDODEVNO
A AKO NOGU GO/JA SAKAS OZENI SE SO NEGO/NEAClapClapClapClapClapClapClap


Изменето од natalija - 18.Декември.2006 во 08:23
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 16:39
Zavisi od licnostite
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 10:15

Zavisi sto podrazbirate pod "uspevanje"

Ako mislite deka "uspesno" se podrazbira: dobra zabava pred se, soglasuvanje, vzaemno uzivanje, pocituvanje, ljubov, dobar sex....itn, togas dolgite vrski imaat poveke sansi da uspeat od kratkite.
 
Ako mislite deka "uspesno" znaci brak ili nekoja takva institucija, togas ne treba ni razmisluvate na ovaa tema ... voopsto!
Veni Vidi Vici
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 08:51

dolgite vezi ti se kao dolgogodisna investicija , ako investiras mozi ke ispadne nesto mozi ne taka vcera mi kaza antoaneta Wink

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 22:43
edno e sigurno, kratkite ne uspevaat Wink
a dolgite barem imaat sansa.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.