IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 31>
Автор
Порака Обратен редослед
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 13:35
Edna prikaska na temava....
Nekoj covek si koristel uslugi na prostitutki, pa posle doma si ja rabotel i zena mu. Zenava dobila nekoja venericna bolest, i otisle na doktor so mazov. I dale dijagnoza, i vleguvaat vo kola da si odat doma. Ovoj na blef odma i mava shamar i vika "So kogo si me prevarila?!".....

Ovaa odma priznava i mu kazuva tocno so kogo bila голема%20насмевкаизненадување

Naravoucenie,... po eden shamar od vreme na vreme ne e na odmet збунетостнамигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 13:26
Ќотекот се применувал како воспитна мерка, нели учителот шетал со стапче и тепал по раце? Е сега, порано девојчињата кога ги мажеле на 15-16 години за некој си 30-40 годишен секако дека требало некој да ги воспитува па тоа го правеле мажите и се било во ред, жените биле послушни, раѓале по не знам колку деца, се грижеле за домот и никогаш не му противречеле на мажот. Некои за жал не можат да се соочат со фактот дека тие времиња одамна се сменија и дека жените не се животинчиња за дресирање, а бидејќи егоизмот и слабоста не им дозволуваат да развијат нормална комуникација креваат рака. Најголема грешка е секако да се молчи, затоа што тој што удрил еднаш сигурно ќе удри пак.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 13:09
ima drugi nacini "problemite" da se resat... ako kreva raka toa e za mene znak za slabost... mozam mnogu da oprostam i da zamizam no ako krene nekogas raka na mene, togas mi kazuva deka ne me postuva, deka ne me ceni... isto taka e i obratno... i jas nikogas ne bi krenala raka, osven ako e za odbrana!!!

Mazi / zeni, koi ne znaat so zborovi da komuniciraat i da diskutiraat za problemi, toa se slabi licnosti, tie nikogas nema da se smenat i sekogas ke krevaat raka
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 13:06
He..he...heeee stapot ima dva kraja...kaj ke udri ne se znae...zatoa mazi ne silete se...ne rekle dzabe...gospod da te cuva od zenska belaja...
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 12:20
MOZEBI DA??? NO KOJ STO E BEZGRESEN PRV NEKA KRENE RAKA

Изменето од alekso_2000 - 07.Март.2008 во 12:20
car's freack
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:56
 
 
    ......... ГЛУПОСТИ........плазењеплазење
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 11:14
Zeni ne, zenski da 
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 22:42
..НЕ БЕ КАКВО ТЕПАЊЕ!!!ЖЕНА,ДАР БОЖЈИ,ИНДИВИДУА ПОРАДИ КОЈА СЕ СЕ ВРТИ НА СВЕТОВ,ПА УШТЕ И ДА СЕ ТЕПА...MA ДАЈТЕ...КОЈ ДА ВЕ СЛУШНЕ ЌЕ ВИ СЕ СМЕЕ...!!!ЖЕНА Е ЗА ГАЛЕЊЕ,ГУШКАЊЕ,ТРКАЛАЊЕ,БУБНУВАЊЕ..ТЕПАЊЕ НЕ..НИКАКО,И НЕ ПОРАДИ НЕШТО ДРУГО,ТУКУ ПОРАДИ ЗАКОНОТ,КОЈ ГИ ШТИТИ КАКО ДА СЕ ПОЛАРНИ ЛИСИЦИ(зборувам за кај нас..),ИЛИ ЕНДЕМСКИ ВИД НА ПРАИСТОРИСКО СУШТЕСТВО,ЗАШТИТЕНО ОД UNESCO И SOROS!....МОРЕЕЕЕЕ,КОЈА НЕ ОДИ ВО БРАЗДА,А АКО ВРЕДИ БАРЕМ МАЛКУ ....ДРВО,ЛЕТВА....!!!!(лелелееее...што се не напишав...ауууу) (СЕ РАЗБИРА ОВА НЕ ВАЖИ ЗА СЕ ПОРЕТКИТЕ ЕДИНКИ ....)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
analiticar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај analiticar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 21:23
OVAA TEMA E ZA PRED 10 GOD
A SEGA AKO NEMAS MOJK DA SE SPRAVIS SO NEA NA DRUG NACIN NE SE ZENI
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 21:18
zatoa i vikam............80% go zasluzile kjotekot,bas poradi gorniot primer..................samo,ima nesrekjni mazi na koi sto im se "pogodile" nezni zeni,pa si uzivaat vo nivnata"neznost"!
You live only ONCE!
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 21:10
more NE za nasilstvoto vo semejstvoto
no DA za pleskanjeto u kreveto
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 21:04
ZOSTO SEKOGAS SE POSTAVUVA PRASANJETO ZA MALTRETIRANJE NA ZENATA?
S.O.S. TELEFONITE SE ZA ZENI ZRTVI NA SEMEJNO NASILSTVO!!!
SO E SO MAZITE MALTRETIRANI OD SVOITE ZENI!
KAJ MENE V KOMSII ZENATA GO UDRI MAZOT V GLAVA I GO OSLEPE , ODVAJ MU GO VRATIJA VIDOT NA EDNOTO OKO A TOA BESE EKSTREMOT INAKU TOJ E MNOGU CESTO TEPAN OD NEGOVATA ZENA!
KADE DA SE OBRATI TOJ!!!
NAJTRAGICNO E SO NAKRAJ ZENATA GO TEPALA VO "SAMOODBRANA"

Изменето од alekso_2000 - 04.Март.2008 во 21:05
car's freack
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 17:42
leleeeeeee   glupo  prasanje....................ma koj zasluzuva kotek be alooooooooo??????nikoj ne e dolzen nekoj da go maltretira ili ponizuva ili pa da go tepa be.................bog da cuva..............
pa zenata treba be da se cuva ,,,,,,da se neguva,,,,da se ljubi,,,,da se pocituva,,,,da se saka.............a ne dali zasluzuva da se tepa???????c c c c c c c c c c c c c
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 17:01
па да,.... светов оди напред,... а ние со ќотеков стоиме назад !!! за огромна жал ми е тоа што имам видено како мојот ,,сакан татко,, ( во наводници ) ја има удрено баба ми,... Бог да ја прости,... жена од 65год дијабетичар со тешко срце,... и после мене некој ме прашува зошто ти толку си против тоа,... па сум,... кога имаш видено со свои очи поинаку ги гледаш работите....

п.с пардон малце на суровиов пост,... ама тоа е што е
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.