IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 77>
Автор
Порака Обратен редослед
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 13:29
.....dobar si e premierot ,so mi fali......Makedonija bese na rabot na propasta ,a so nego samo pojde çekot napred.......vo nepovrat...
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 13:24
dobro kazano....
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:58
covekot ne se trudi da ne spoi ... za da go postigne toa ne treba samo toj i negovite sorabotnici da uzivaat vo blagodetite na zivotot .... koga ke ni dade na site moznost i sansa za se, sami ke se spoime
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:10
gruevski za pretsedatel i premier i diktatura i edno partiski sistem i nazad da se obedinime site dosta bese podelbi covekot se trudi da ne spoi dosta razedinuvanje i taka sme slabi pa uste i ke se delime dosta bese delbi sega treba da se spoime zaedno sme poslini gruevski+crvenkovski= na nov najsilen makedonski poredok
Кон врв
kosturot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosturot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 12:42
izvini ako sum zgresil!!! ama na edno mesto napisa deka ako ne si politicki oboen polesno gledas na rabotite.pomisliv deka se raboti za mene.zatoa napisav deka sum oboen vo crvena boja i 16 zolti kraci
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 12:41
definitivno najlos ..................i izguben vo svetot na reklamite ..........
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 12:33
Originally posted by kosturot kosturot напиша:

do treci koj se sekirase za mojot vid da mu odgovoram deka mi e odlicen.mamamd sum partiski oboen vo crvena boja i 16 zolti kraci i za tvoja informacija ako dade gospod ubavo ce se ofajdam od imotite vo grcija koi gi ima napusteno dalecnata 1945 mojot pokoen dedo.butel siromastijata vo MAKEDONIJA ne e samo poslednite 3-4 god.a sto gi spomna zejtinot,lebot,naftata za toa be brat ne e kriv premierot.vo periodot koga nastanaa poskapuvanjata toa se sluci vo cel svet,a ne samo kaj nas.ce go zaboravev i orlov,mene doticniot premier,odnosno negovite sorabotnici mi nemaat pomognato vo nieden segment na mojot biznis pa ne gi kudam.duri se sluci moi dobri prijateli vo eden moment koga pobarav pomos da mi pobaraat i clenska kniska od vmro koja ja nemam.takvo e vremeto loso e i za mene i za celiot MAKEDONSKI narod

..ova ne mi e jasno... zoshto mene obrakjanje..jas sum za toa zatoa shto i mojata familija kje vidi nekoe fajde...голема%20насмевка
Кон врв
kosturot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosturot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 12:28
se slozuvam so tebe deka ima iljadnici alternativi medjutoa za niv treba vreme.MAKEDONIJA trgna po patot za clenstvo vo eu medjutoa znaeme kade zaglavivme,a koga nekoj gi spomena rusija,kina i indija site pocnaa so drvja i kamenja po niv.svetot ne nastanal za eden den.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 11:57
Originally posted by kosturot kosturot напиша:

.butel siromastijata vo MAKEDONIJA ne e samo poslednite 3-4 god.a sto gi spomna zejtinot,lebot,naftata za toa be brat ne e kriv premierot.vo periodot koga nastanaa poskapuvanjata toa se sluci vo cel svet,a ne samo kaj nas.



siromastijata ne e samo poslednite 3 godini, no vo poslednite 3 godini so reformite i prerodbata na Gruevski e napraven drasticen pad na standardot na makedonskiot narod. ne moze postojano da se vadime na toa deka taka e vo cel svet. pred malku go citav blogot na edna profesorka koja mnogu ubavo veli, postojano odime po principot TINA (There Is No Alternative) i sepak treba da pocne da se primenuva principot ТАТА (There Are Thousands Alternatives).
Кон врв
трендафил Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај трендафил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 11:28
Сигурно е дека Груевски е најдобриот премиер што сме го имале до сега. Иако морам да кажам дека со оглед на тоа кој се беше премиер до сега тоа и не му беше тешко. Ако се издвои Никола Кљусев, се разбира, човекот кој ја осамостои Македонија иако зад него не стоеше парламентарното мнозинство. И покрај тоа што заслугите на нашиот прв премиер му се префрлаат на тогашниот претседтел, а сите знаеме кои се ингеренциите на претседателот, а кои на премиерот во Македонија.
Негација на негативното.
Кон врв
cigance Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cigance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 05:06
Koj znae,kolku los,a kolku dobar.Ke napise nekoj debelko vo udobna fotelja posle nas.Dali zatoa sto PREZIVUVAME sme nesvesni sto DOZIVUVAME,ili vo prezivuvanje doznavame.Pa mozebi i halucinirame.Lebot ne e sredstvo za razmisluvanje...cekajki gi ubavite kolacinja na nekoja nova kralica Antoaneta.sto sledat posle sekoj naroden glad,posakuvam revolucija za da evoluirame vo misliteli...do togas prijatno vozenje na ovoj voz TRANZICIJA.
Кон врв
kosturot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosturot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 00:58
do treci koj se sekirase za mojot vid da mu odgovoram deka mi e odlicen.mamamd sum partiski oboen vo crvena boja i 16 zolti kraci i za tvoja informacija ako dade gospod ubavo ce se ofajdam od imotite vo grcija koi gi ima napusteno dalecnata 1945 mojot pokoen dedo.butel siromastijata vo MAKEDONIJA ne e samo poslednite 3-4 god.a sto gi spomna zejtinot,lebot,naftata za toa be brat ne e kriv premierot.vo periodot koga nastanaa poskapuvanjata toa se sluci vo cel svet,a ne samo kaj nas.ce go zaboravev i orlov,mene doticniot premier,odnosno negovite sorabotnici mi nemaat pomognato vo nieden segment na mojot biznis pa ne gi kudam.duri se sluci moi dobri prijateli vo eden moment koga pobarav pomos da mi pobaraat i clenska kniska od vmro koja ja nemam.takvo e vremeto loso e i za mene i za celiot MAKEDONSKI narod
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 00:05
go slusam kako veli .... site treba da zastaneme zad eden kandidat.... pa neli nikoj ne saka ednoumie?

zosto mora site zad toa sto toj ke kaze?

lele majko sto me rodi ... peese Zivko dolnodupenecot
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 21:20
ама едно нешто е сигурно, некој обожава да го зафркава, па во сите говори му става многу р-а, иако сега малце го има извежбано 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.