IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - НАТО или ИМЕТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАТО или ИМЕТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 19202122>
Автор
Порака Обратен редослед
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:34
Ova e posledniot udar od Grcite,ako go izdrzime gotovi se.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:30
Originally posted by blashka blashka напиша:




   
Potpolno se slozuvam blashka.  Se ni zedoa veke, nema sto poveke da izgubime.  Ushte toa da ni go zemat, EBATI ZIVOTOT TAKOV - NIKAKOV. сршено%20срце[/QUOTE]
borec...ne smeat da ni go zemat...nema da im dademe...
neli...ke se borime...pa nie sme borci cel zivot...

   [/QUOTE]



BLASHKA,  
големо%20гушкање љубов  BEZ IDENTITET I NIE KAKO DA NE POSTOIME!!!  сршено%20срце

JAS MOJOV ZIVOT VOOPSHTO NE GO ZALAM!!!! намигнување

Bez oko da mi trepne............ големо%20гушкање






Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 12:14



   
[/QUOTE]Potpolno se slozuvam blashka.  Se ni zedoa veke, nema sto poveke da izgubime.  Ushte toa da ni go zemat, EBATI ZIVOTOT TAKOV - NIKAKOV. сршено%20срце[/QUOTE]
borec...ne smeat da ni go zemat...nema da im dademe...
neli...ke se borime...pa nie sme borci cel zivot...

   

Изменето од blashka - 17.Декември.2007 во 12:18
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 11:42
Originally posted by blashka blashka напиша:



ovie od vladava {jas gi podrzuvam} ne bi smeele da pomislat,a ne da probaat da eksperimentiraat...
so ova nema eksperimenti...imamae edno ime i toa treba da si ostane taka...bez razlika kolkavi se pritisocite
od nadvor,a i od vnatre...



Potpolno se slozuvam blashka.  Se ni zedoa veke, nema sto poveke da izgubime.  Ushte toa da ni go zemat, EBATI ZIVOTOT TAKOV - NIKAKOV. сршено%20срце




Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 11:25
Originally posted by Alexandar Mak Alexandar Mak напиша:

Amerika JASNO KAZA - IMETO NEE PROBLEM ZA VLEZa toa sto na grceto ova necivi, pa se pravi da izgleda poinaku ne ne interesira. vo NATO USA sviri durgute igraat...


Abe USA sviri,ama dirigira interesot,nedaj boze nekoja druga varijanta da im izleze.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 11:24


ovie od vladava {jas gi podrzuvam} ne bi smeele da pomislat,a ne da probaat da eksperimentiraat...
so ova nema eksperimenti...imamae edno ime i toa treba da si ostane taka...bez razlika kolkavi se pritisocite
od nadvor,a i od vnatre...
Кон врв
Alexandar Mak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandar Mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 11:21
Amerika JASNO KAZA - IMETO NEE PROBLEM ZA VLEZ

a toa sto na grceto ova necivi, pa se pravi da izgleda poinaku ne ne interesira. vo NATO USA sviri durgute igraat...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:42
A be za normalno normalno e.
Normalno bese i znameto da ne se menuva ,pa go smenija,
normalno bese i da ne prifatime da se vikme FIROM,pa prifatija.
Toa me plasi ,rabotava so ovie izjavi mi licat kako pripremanje na terenot za kompromis.
Veruvam deka od vladata ne se tolku ulavi i deka ime e jasno sto ke se sluci ako probaat da eksperimentiraat.

Nam se ni e vo toa ime,osven toa toa ni e identite.

Mene cudno mi bese koaga na kolegite od Kina im kazuvav deka sum od Makedonija poveketo slusnale i znaat za Aleksandar Makedonski i za Makedonija.
Od druga strana nemat pojma za Avstrija, Hrvatska ,Slovenija i tn.
Toa sto sme makedonci ne pravi mnogu mnogu golemi iako denes mnogu malku ostana od Makedonija.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:31


МНОГУ НОРМАЛНО...СЕ РАЗБИРА...ИМЕТО...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:15
Zeleznickarta e OK,od ekonomska gledna tocka.
Toa e Koridorot 8 mi se cini,od Albanija(Jadran) ,preku Makedonija do Crnoto more.
Taka nema da sme zavisni samo od solunskoto pristaniste.
Vide li nekni tie koga strajkuvaa vo Grcija,kako se zaeba cel zeleznicki soobrakaj.

Tuku vladata mora da se ogradi od ovoj klosarot,ako ne rabotava e navistina sumliva.
Abe Bugarite se najopasni,na niv se im zavisi od Makedonija ,cela istorija im e falsifikat niso nema da im ostane,ako vistinata izleze na videlo.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:09
Бугар е....
Само многу многу почна да ми мириса на неарно со бугариве.

Ај отворија линија Скопје-Софија авионска, па сега ќе градат железничка пруга ама брат и ова сега нешто не ми мириса на арно......
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:05
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Imeto a amerikancite rekoa deka ako gi zavrsime site reformi oni ke ne piknat vnatre i deka nema da mozat grcite da stavat vetoнамигнување


Nepopravliv optimist si brat,alal neka ti e.
Go znaes li ovoj Pasi,koj e i so e,i kako moze da sere taka,uste i sovetnik na vladata bil?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:03
Mene uste mi se losi poradi znameto.
Najubavo zname na svet imame,a veeme nesto sto e izmisleno.
A i grbot na pasosot uste e so petokraka,sramota.
A plus sto dobive od toa?
I zatoa mi se losi koga site se zapnale za Gruevski,kako on da e 17godini premier.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 10:01
Imeto a amerikancite rekoa deka ako gi zavrsime site reformi oni ke ne piknat vnatre i deka nema da mozat grcite da stavat vetoнамигнување
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 19202122>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.