IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - За пушачите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За пушачите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Прашање: Зошто пушете ?
Одговор Гласови Статистика
2 [5,71%]
20 [57,14%]
1 [2,86%]
1 [2,86%]
6 [17,14%]
0 [0,00%]
5 [14,29%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2014 во 15:56
 Воа на кој шо му дошло тоа напишал па уште и став бранеголема насмевка 
чекте нешто, прво почетокот на пушењето е радозналост, оние кои имат доволно никотин во мозочињата  немат потреба и организмот не прифаќа, оние на кој им е потребен продолжуват да пушат и тука завршува проказната кој зошто пуше.
 Околу ноа болести неболести рак,  на плуќа инфаркт , итн, абе знам еден куп кој и не вдишуват каде шо има чад од цигари па имаа инфаркт, рак на бели, рак на црни, рак на ракот и уше шо не,

Се е до предиспозициите на човекот индивидуално е, инаку да ти Је.(тиииит) медицина кога се занимава во најголем број со болни луѓе, не успеав да слушнам , прочитам, ни една статија, студија, каде некој пишува зочто некој пуше и живее 110 години, ај да не  пикаме газот кај шо си ги мерат големите ама:
Прави шо ти сака душичката па колку ти е напишано толку ќе тераш
ај успат неколку прашања :
Зошто некој јадат лук други не , им паѓа притисок
зошто некој пие мног вода некој помалку, 
каа се фанале за цигарите каа слеп за стап, ај гитла од нас , мореееееее, од вас неможиме каа човеци да ручаме у кафана и цигара да запалиме, се мислам дека воа непушачите  ногу губат немат они поима какво е задоволството каа неможиш да дишиш после 60 та цигара и одеднаш че ти пуштата градите, раатголема насмевка пни до таван


Изменето од konan - 03.Ноември.2014 во 16:00
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2014 во 15:28
I posle cetiri nedeli-kako teram?Kosata pocna naglo da opaga,kozata se dvoi od koskite,mi iskacaat nekoi bubuljici po telovo,a pa od niv iskacaat nekakvi crvi....Ma,kakvi crvi,kakvi bakraci...Nikad u zivot ne sum se osekal bolje...
Nekako sum posvez,povitalen,pokoncentriran,jes da ima malce nervozicka,ali pod kontrola...Kaslica nema,i...toa....
SAKAJTE ME,ZASLUZIV...
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2014 во 20:56
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

јас деновиве правам 4 години од денот кога ги баталив цигарите, после 20 години дружење...
ама желбата да запалам ми е присутна и тоа често...особено во друштво, со кафе, со алкохол...загриженост
samo zapali gotov siизненадување
vivi
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2014 во 19:36
јас деновиве правам 4 години од денот кога ги баталив цигарите, после 20 години дружење...
ама желбата да запалам ми е присутна и тоа често...особено во друштво, со кафе, со алкохол...загриженост
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2014 во 17:12
Malku mi e pojacana nervozata....ali,kolku-tolku ja drzam pod kontrola...
A...Vie pocnete da me sakate,neznam so cekate...
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2014 во 21:04
Bravo Sveto!!! I nie kje te sakame ako uspeesh do kraj vo namerata!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2014 во 19:06
Denes praam tri nedeli kako gi bataliv cigarite...i toa posle 35 godini
aktivno druzenje...Mislev deka mozam pes okolu svetot,samo niv nemozam da gi
ostavam-koga,glej cudo...I alal da mi e...i Bravo za mene...
Voljata mi e mnogu cvrsta,taka da ne osekam ama bas nisto kon niv...
ko0 nikogas ni da ne postoele...Sveto,te sakam najvise na svetov...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2014 во 01:24
Браќа и сестри по тутун, нашиот чад надалеку нека се гледа среќа

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2014 во 00:44

Познавам доста луѓе што се помачија со електронска цигара, ама не познавам ниеден што ги откажа цигарите така.
Џабе фрлени пари, ама ти си знаеш...

Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2014 во 20:29
35 godini sum aktiven pusac,probav nekolku puti da gi otkacam,
ali,covece,nema sansi...gleav po toa reklamite za e-cigari i se popaliv...
arno,ama,nikoj konkretno nesto da kaze...eden vika vakvi se drug vika takvi se...a neam pari za eksperiment,ni pa volja da gi motkacam...
neznam so da praam,,,inace,fali vi za sugestiite...
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2014 во 10:44
апсолутно се слагам со шефка...истото го  мислам и јас...ако веќе се решиш да се откажеш- оставај и крај... 
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2014 во 10:36

Електронската цигара е самозалажување. А и грозно, како да смукаш пенкало од пластика.
Или реши да ги оставаш или продолжи си да си пушиш.
Средина нема, си правиш само бајрам на мозокот.

Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2014 во 10:32
i jas intenzivno razmisluvav za ovaa alternativa edno vreme ama se otkazav otkoga nekolku prijateli sto gi znam ,a koristea vakvi cigari,posle kratko vreme pak se vratija na obicni cigari
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2014 во 22:53
Зависи колку пушиш и што пушиш. 
Може да ти излезе поефтино, а може и изгор скапо. 
Зависи и од цигарата нормално..и стартер пакетот.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.