IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дечко/девојка од друг град
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дечко/девојка од друг град

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака Обратен редослед
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:46
Како што кажа Кали слатки маки,
младост - лудост тогаш се е дозволено, за подоцна во животот кога
ќе созрееме да се сеќаваме на тие лудости и да си се смешкаме во себе, а во староста да им ги прераскажуваме на нашите внуцихи,%20хи...
 
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:44
Калии... колку е убаво кога не ти е на глава.....голема%20насмевка

солзи ти идат на очи оти не можите да се видите и ти иди да се анкеш од земја пошто не гледаш решение....  Сега бегам подалеку од тоа....„уживање“.... јас не уживав да ја гледам само на ФБ...



Изменето од volkswagen - 18.Јануари.2011 во 16:48
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:42
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Стави се во филм малце....
Имаш некои 17, оддалеченост од (пример) 70 километри , куп книги за читање за на школо, другари, другарки , мама ,тато сите гушат нешто и очекуваат од тебе, срце имаш преполно со љубов , ти се чини ќе пукнеш а имаш во новчаникот 100 денари кои не се доволни ни за карта на автобус ... а и да стигнеш таму со помош на маѓии и трикови.... треба да изгубиш цел ден (заборави учење, кафе, спиење... се) , да се бркаш со превоз , дали да се бакниш, дали да зборниш побрзо или само да се пулиш во неа/него ко теле во шарена врата пошто веќе си ги заборавил цртите на лицето од претходниот пат кога сте се виделе (минимум 2 недели обично).... едноставно премалку е времето шо ти е ограничено од еден автобус до друг.
Можеби нема 150 километри, ама и тие 50 што ги имав јас (своевременоплазење) ми изгледаа како 2000 со оглед на тоа што не можев да ги поминам кога сакам туку требаше да се чека чудо.... 
Батали патот.... не знаеш што се случува таму, со кого е , како е и зошто е.... нема мигови , нема моменти , се што се случува е однапред планирано и нема време за уживање....

можеби кога ќе имам 25 годиним, возачка дозвола и пари за гориво за да можам комотно да си се фрцкам од ваму до таму и обратно , ќе размислувам поинаку, ама сега за сега само едно страшно гласно НННЕЕЕЕЕЕеееееееее

Страшно изгледа?плазење     големо%20гушкањебакнежбакнеж


Изгледа вака----> мечтаење
Слатки маки...уживаш...и пливаш намигнување големо%20гушкање 
Кон врв
menegin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај menegin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:38
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

А девојказбунетост


ни тоа чудо сум го немал
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:36
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Луди мои.... таа Прилеп , овај Штип, се гледаат еднаш во 100 години.... абеее оди ајде... не се тоа 10 , 20 , 50 километри.... 150 се мајко му....  ме изиритира вчера од контакт ме извади....изненадување
 
 
штета за никот ти газење%20од%20смеење
Малку преувиличив за да доловам колку страшно изгледа на 17 години... има во постот погоре детално СЕ голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:35
А девојказбунетост
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:35
Стави се во филм малце....
Имаш некои 17, оддалеченост од (пример) 70 километри , куп книги за читање за на школо, другари, другарки , мама ,тато сите гушат нешто и очекуваат од тебе, срце имаш преполно со љубов , ти се чини ќе пукнеш а имаш во новчаникот 100 денари кои не се доволни ни за карта на автобус ... а и да стигнеш таму со помош на маѓии и трикови.... треба да изгубиш цел ден (заборави учење, кафе, спиење... се) , да се бркаш со превоз , дали да се бакниш, дали да зборниш побрзо или само да се пулиш во неа/него ко теле во шарена врата пошто веќе си ги заборавил цртите на лицето од претходниот пат кога сте се виделе (минимум 2 недели обично).... едноставно премалку е времето шо ти е ограничено од еден автобус до друг.
Можеби нема 150 километри, ама и тие 50 што ги имав јас (своевременоплазење) ми изгледаа како 2000 со оглед на тоа што не можев да ги поминам кога сакам туку требаше да се чека чудо.... 
Батали патот.... не знаеш што се случува таму, со кого е , како е и зошто е.... нема мигови , нема моменти , се што се случува е однапред планирано и нема време за уживање....

можеби кога ќе имам 25 годиним, возачка дозвола и пари за гориво за да можам комотно да си се фрцкам од ваму до таму и обратно , ќе размислувам поинаку, ама сега за сега само едно страшно гласно НННЕЕЕЕЕЕеееееееее

Страшно изгледа?плазење     големо%20гушкањебакнежбакнеж
Кон врв
menegin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај menegin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:34
сум немал дечко од друг град
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:31
Еј 150 км - таман е.
Ем блиску, ем доволно далеку трепкање
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:29
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Луди мои.... таа Прилеп , овај Штип, се гледаат еднаш во 100 години.... абеее оди ајде... не се тоа 10 , 20 , 50 километри.... 150 се мајко му....  ме изиритира вчера од контакт ме извади....изненадување
 
 
штета за никот ти газење%20од%20смеење
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:19

Што се 150 кмизненадувањема%20ајде земјава не ни е толку голема па да претставува проблем ако имаш девојка/дечко од друг град...

Километрите не се битни кога е љубовта во прашањенамигнување
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:16
Луди мои.... таа Прилеп , овај Штип, се гледаат еднаш во 100 години.... абеее оди ајде... не се тоа 10 , 20 , 50 километри.... 150 се мајко му....  ме изиритира вчера од контакт ме извади....изненадување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 15:44
Аааа не!
Платонска љубов -не!
Џабе сте заедно, коа не можеш ни да го пипнеш, ни да го штипнеш...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 14:58
Originally posted by anne anne напиша:

se zapoznavas so momce od drug grad i toa ti go krsi srceto a dalecinata go osvojuva



Времето ќе покаже се.


И не само дечко од друг град, познавам примери на успешни врски кои завршиле со брак помеѓу луѓе од 2 различни држави, па дури и 2 различни континенти


Се зависи од љубовта, довербата и колку се спремни и сигурни двајцата дека сакаат да останат заедно намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,211 секунди.