IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Боите и психата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Боите и психата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака Обратен редослед
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 10:02
Violetova e bojata koja me odmara

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 19:50
Sakam ne mnogu jaki i napadni boi,kako na primer pastelno rozeva,maslinesta,moze i bela i crna..
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 03:08
crna, crvena i bela (aj i siva)

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 11:01


Zoltata boja mi budi predizvik koj me potsetuva na zoltata kvaka od wc koja se macev da ja dofatam oti bev malecok, a mnogu mi se serese, a nemase nikoj vo blizina da mi pomogne


Изменето од zbunet - 11.Февруари.2008 во 11:03
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 20:43
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

abe lugje ne ve prasuvam KOJA VI E OMILENA BOJA tuku kazete kako vlijae taa boja na vaaaaaasssssss



Alekta  мила , сите си кажаа газење%20од%20смеење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:47
сите бои ги сакам,... трепкање сина,... розова,... виолетова,.... и иако не сум ни малце песимист,... многу ми се допаѓа црната боја,... со тоа дека е некако мистериозна,... ми е интересна... абе фрик сум нема што.....голема%20насмевка 
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:45
na mene ne vlijaat boite
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 07:37
bela, zelena, crvena
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 18:28
 
 
 
  црвена   и   зелена  среќа


Изменето од blashka - 07.Февруари.2008 во 18:32
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 18:22
Violetova

Obo`avatelite na ovaa boja se smetaat sebesi za premnogu sofisticirani za da bidat svrsteni vo grupa.@enite ponekoga{ mrazat da im se bu{avi kosata a ma`ite se delovni vo pristapuvaweto kon vodeweto qubov. Kaj dvata pola li~nostite pove}e se preokupirani so sopstvenoto ispolnuvawe otkolku so ne~ija blagodarnost.

Ама воопшто не е точно...ВООПШТО
Омилена ми е виолетова, ме прави смирена...
Не сакам жолта, некако ми е одбивна
Најпривлечна ми е црна, секси ми се луѓе облечени во црно...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 10:33

portokalova-za nezna ,ljubovna erotika,za4ineta so stimulira4ka igra i shegi!

 
zolta-za aktivna erotika izolirana od sekojdnevieto
 
 
rozeva-za nezna-romanti4na erotika
 
 
kafeno-crvena-za erotikata vo zrelite vrski
 
 
zelena-rabotoholici predadeni na karierata,koi treba da najdat spokojstvo,za da mozat da si gi ispolnat erotskite fantazii vo spalnata
 
 
kafena-za pasivno-trezvena erotika
 
 
bela- za higiensko 4ist sex vo sterilna atmosvera
 
 
sina-za dolgi vrski kade sexot igra vtorostepena uloga
 
 
violetova-za meditativno-duhovna erotika
 
 
crvena-za strasna,temperamentna erotika... 
 
 
interesno!голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 22:28
Па темава е-бои - ова го најдов на интернет ама на англиски и ми се виде интересно. плазење
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 21:01
ABE MORE ZS PISITE VAKVI RABOTI NA TEMAVA
MORE EJ SO VI E
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 14:06
Еве нешто интересно

                             Koja e bojata na va{ata seksualnost

Izbrot na va{ata omilena boja go pravite vo vrska so oblekata I ureduvaweto na domot. Toa e odraz na va{ata seksualnost.Psiholozite otkrile povrzanost pome|u boite i polovite osobenosti.

Crvena

Lu|eto koi ja sakaat ovaa boja imaat tendencija da bidat kako tigri. Tie lesno se aktiviraat i go sakaat seksot.Koga kaj niv ke se zapali iskrata na seksualnost te{ko is~eznuva.Pri sredba na dve li~nosti koi preferiraat crvena boja Lejdi ^eterli mo`e samo da se zasrami.Ovie li~nosti va`at za agresori I onie koi sakaat poslabi boi treba da se svesni za toa.

@olta

Ako ja sakate `oltata boja va{ite seksualni sklonosti se slo`eni i prilagodlivi. Vo poveketo slu~aevi li~nosta gi prifa}a silnite `elbi na partnerot na pasiven na~in.Vo seksot nikoga{ nema da u`ivate vo celost no nema da odbiete nekoj koj vi se dopa|a  ili mu se vosh*tuvate.

Roze

Poveketo lu|e koi ja sakaat ovaa boja ne poka`uvaat `elba da sozreat vo seksualnite raboti, `enite se skloni da provociraat I da vetuvaat pove}e otkolku {to se vo sostojba da dadat. Ponekoga{ znaat da se rasfrlaat so svojata `enstvenost no tie potajno gi mrazat ma`ite. Pogolemiot broj od prostitutkite nosat garderoba vo roze boja. Ma`ite koi sakaat roze se flertuva~i i qubovnici. Tie se vo sostojba da zaka`at tri sostanoci vo edna ve~er a da ne se pojavat na nitu eden tuku preferiraj}i da otidat na dobra ve~era vo nekoj lokal. @enite ~ii ma`i obo`avaat roze treba da ~uvaat tajno gnezdo so jajca.

Violetova

Obo`avatelite na ovaa boja se smetaat sebesi za premnogu sofisticirani za da bidat svrsteni vo grupa.@enite ponekoga{ mrazat da im se bu{avi kosata a ma`ite se delovni vo pristapuvaweto kon vodeweto qubov. Kaj dvata pola li~nostite pove}e se preokupirani so sopstvenoto ispolnuvawe otkolku so ne~ija blagodarnost.

Crna

Crnata boja asocira na crn seks. ( ne so zna~ewe da se ima oboen partner) Ovie lu|e se nesre}nicite vo seksualniot svet. Tie imaat sklonosti kon perverzen seks i obi~no se sadomazohisti~ki nastroeni.Murtelivi se i toa osobeno go eksponiraat koga se neraspolo`eni ili pod stres. Policiskite psiholozi tvrdat deka seksualnite napa|a~i ja preferiraat crnata boja.Ne e ~udno {to bojata na oblekata na uli~nite bandi e crna.

Zelena

Onie koi preferiraat zelena imaat nevin odnos kon seksot.~enite koi ja sakaat ovaa boja vodat qubov kako devici cel `ivot a ma`ite pak se naspretni i nesmasni no na eden {armaten i zabaven na~in.Obo`avatelite na zeleno se ne`no no ne i strastveni. Ako se re{ite za takov partner nikoga{ ne treba da strahuvate za neverstvo.

Portokalova

Qubitelite na ovaa boja se stremat kon seksualni fantazii.Seksot go smetaat za dramski ~in vo koj tie ja imaat glavnata uloga. Predigrata im e isto tolku va`na kolku i samata seksualna igra.Znaat da {epotat slatki gluposti, toa go imaat kako svoj imix. Ne eksperimentiraat so orgazam tuku izveduvaat odli~en ~in. Ma`ite sakaat da ja vle~at `enayta za kosa a `enite da im ostavaat crveni tragi na grbot od ma`ite.

Kafena

Ako ja sakate ovaa boja  vie ste vistinsko bogatstvo za va{iot partner. Ovie li~nosti se topli, dlaboki i ~uvstvitelni za potrebite na partnerot. Seksot za niv e ne{to {to trae 24 ~asa na den. Da se re~e te sakam ne e sekoga{ dovolno. Gu{kawe pokraj ognot, {etawe na do`d ili fa}awe snegulki se ne{ta koi gi vozbuduvaat ovie li~nosti. Niv im treba mnogu vreme i intimnost za da vodat qubov, no nivnite emocii se tolku silni  {to eden grub zbor mo`e da ja prekinat vrskata.

Siva

Ovaa e boja na onie koi se nere{itelni. Ne se vozbuduvaat za ni{to- pa taka ni okolu bojata, zatoa ja odbrale ovaa neupadliva nijansa.Ma`ite koi ja sakaat ovaa boja gledaat na seksot kako na olesnitelna tenzija i ni{to pove}e. Trae kratko so edno blagodaram i tolku. @enite ne vodat qubov, tie imaat odnos., i toa poradi edna ili dve pri~ini: ili da go zadovolat partnerot ili da zabremenat. Dodeka vodat qubov brojat vo sebe do krajot na ~inot. Koga se spojuvaat so druga boja na neverstvoto gledaat kako na blagoslov. Koga se spojuvaat dve sivi boi toa e ven~avka vo rajot.

Sina

Obo`avatelite na sinata boja se prekrasni qubovni partneri. Tie se ~uvstvitelni i ne`ni kon potrebite na svoite partneri.Tie go smetaa vodeweto na qubov za umetnost i so elegancija pristapuvaat kon nego. Ma`ite koi ja sakaat ovaa boja se kako pijanistite, se odnesuvaat kon `enite na delikaten na~in kako se odnesuvaat kon deloto koe treba da go otsvirat. @enite koi ja sakaat sinata boja u`ivaat vo seksot vo celost. Tie se vozbudlivi partneri no nivnata strast potsetuva poveke na nadojden bran otkolku na ognena agresija. Obata pola u`ivaat vo qubovnata predigra  i vo migovite po vodeweto qubov isto tolku kolku i vo samiot ~in na vodewe qubov. Vo brak ma`ite se prekrasni sopruzi koi nikoga{ ne baraat avanturi nadvor od brakot.


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.