IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Вреди ли да се проба?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вреди ли да се проба?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака Обратен редослед
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 13:35
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 


<P style="LINE-HEIGHT: normal; MARGIN: 0in 0in 10pt; mso-margin-top-alt: auto; mso-margin-bottom-alt: auto" =Msonormal><SPAN =apple-style-span><SPAN style="FONT-FAMILY: 'Verdana','sans-serif'; COLOR: black; FONT-SIZE: 9pt">Ако нешто еднаш ти избега од рака,тогаш тоа ќе знае секогаш како да ти бега и сепак да те има...!Секој заслужува втора шанса,но не секој треба да ја добие...!</SPAN><?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p></SPAN></SPAN>

ama togash i ti ke znaesh kako da ne ti bega,kako da go oslobodish,a samiot da se vrze...
Секој заслужува втора шанса,но не секој треба да ја добие...definitivno ne sekoj ja zasluzuva i definitivno ne sekoj ke ja dobie...
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 22:06
neнека%20ти%20е%20срам
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 10:27
 
 

Ако нешто еднаш ти избега од рака,тогаш тоа ќе знае секогаш како да ти бега и сепак да те има...!Секој заслужува втора шанса,но не секој треба да ја добие...!

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 17:15
Da...se zavisi od prichinata za razdelbata,ako e banalna prichina  ,zoshto da ne....vredi  da se dade vtora shansa.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Radijator Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radijator Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 03:28
Zavisi, ako se imame razdeleno zaradi neverstvo togas nema smisla odnosno ne doaga vo predvid da se probuva pak, KRAJ !!! Vo nekoi drugi okolnosti, pa zosto da ne. Pred se, luge sme.
Just because i see the world with my own eyes, that doesn't make me a sinner !!!
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 19:51
dosega ama bash nikotgash ne mi se slucilo da se vratam na nekoja bivsha,sekogash sum baral neshto novo,ama sepak zavisi toa od mnogu faktori,na primer ne bi mozel jas da si dozvolam da odam so nekoja mnoooogu jaka devojka,pa odkoga ke raskinam da se smuvam so nekoja bez vrska i da se mavam vo gradi deka kojznae sto sum napravil,deka odam napred,a ustvari site od okolu mi se smeat i vikaat,alal da ti e mnogu si sposoben i deka sum se simnal od konj na magare...jas licno ne bi mozel da si dozvolam da spadnam od konj na magare(ne pa uste da se gordeam so toa dodeka site mi se smeat),zatoa i vikam,novoto ne znaci sekogash i podobro...so drugi zborovi,dosega ne sum posakal i ne sum se vratil kaj nekoja bivsha,ama ne znaci i deka nema da go napravam toa,se razbira ako nekoja vredi da go napravam toa za nea,a ako ne vredi...ednostavno ne se zamaram, pa i neka trca kolku saka po mene,djabe i e...
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
Dani79 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dani79 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 16:49
Пред да раскинам некоја врска добро ја анализирам истата и не дозволувам да донесам пребрзана одлука, ниту да ставам крај поради некакво недоразбирање или со нерасчистени сметки. Доколку сите факти ми зборуваат дека врската нема иднина, ставам точка, пепел и продолжувам напред без да се окренувам. Втора шанса после ваков крај не е возможна кога веќе еднаш си сватил дека нема иднина. Флерт можеби во име на старите добри денови само под услов да сум доволно очајна и патетична во дадениот момент

Изменето од Dani79 - 04.Јануари.2010 во 16:50
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 13:39
dobro e da se dade vtora shansa.......
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 11:54
Na staro ne se vrakjam na podobro samo odam голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 22:11
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Скршениот леб не се лепи.


Точно така

Еднаш ко ќе се зафркни работата , толку после нема враќање, наместо да го потрошиш времето поправаќи нешто уништено, инверстирај го да најдиш нешто ново и подобро.

Изменето од Flix - 07.Декември.2009 во 22:21
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 21:36
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Ne, ne biva... nema da bide kako shto bilo, kolku i da se trudi chovek....
pa i ne treba da bide kako sto bilo...treba da bide podobro...taka kako sto bilo ne ja bivalo
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 20:53
ne,nikogas
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 15:37
Panta rei,panta res.....zosto da ne se proba?
Se razbira ako ima raspolozba od dvete strani...da ne slucajno ostane ona "AH" vo nas...среќа
Moze da bide i podobro od prviot pat...nemoze da se napravi hirurski rez...vo nikoj slucaj toa
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 15:23
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Скршениот леб не се лепи.
sekogas bile dva leba,a ne eden...se spoile pa se odvoile...ne e tuka nisto skrseno i zavrseno,nikogas ne se znae...a mozebi i gresam
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.