IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов без секс
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов без секс

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021>
Автор
Порака Обратен редослед
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2007 во 17:00
Originally posted by LEGENDA LEGENDA напиша:

POstoi ljubov bez sex , ti go sakas toj ne te ebe dva posto ete ti primer 
LOLLOLLOL e dobar primer LOLLOL
 
moze onaa platonska ljubov, detska kao ke se drzime za raka i ke se sakame LOLLOL
ljubovta sama ke dovede do posakuvanje sto e normalno od ljubov i sex.se so tek na vremeto, no i spremnosta za upustanje vo sex.
sto se ovie ograniceni svakanjaConfused
 
 
 
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2007 во 16:49
POstoi ljubov bez sex , ti go sakas toj ne te ebe dva posto ete ti primer 
Кон врв
ZakHay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZakHay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 01:51
se sekavam koga ona mi rece MOzes da go imas teloto moe ama dusava moja ne..nikogas...moj.....(sledi imeto moe)...
Кон врв
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2007 во 16:50
LOLLOLLOL
Dobar sovet
LOLLOLLOL
LOL
Just love
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2007 во 14:08
Originally posted by srecka srecka напиша:

mene mi odgovara ljubov bez seks  - nevina sumEmbarrassed


ako si 17,5 veke treba da stanes zena i ne cekaj ajde trgni vo akcija vo potraga po vistinskiot partner
...ne dremi na @net,nema fajde...
Кон врв
srecka Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај srecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2007 во 13:51
mene mi odgovara ljubov bez seks  - nevina sumEmbarrassed
ve sakam
Кон врв
someone Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај someone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 09:51
Originally posted by SABINA SABINA напиша:

Winkjas mislam deka moze da opstane vrska bez seks  zosto da ne ne e se do seksot ako toj te saka dovolno ke mu bide samo da e do tebe a ne da mi pravi filmovi deka so seks ke ni se zacvrstuva vrskata naprotiv moze i posle toa da te napusti bez pozdrav LOL



ne e vo prasanje toa dali on ke pocituva ili ne,toa e sosema druga tema ama izgleda deka ti seuste ne si imala sex pa taka razmisluvas.koga ke imas sex ke svatis na sto mislime i ke vidis deka seksot ke bide edinstvena pricina da ostanete zaedno so partnerot dokolku nesto vo vrskata vi zapne,a koga sexsot e neredoven ili vo opsto go nema togas toa ne e vrska.
eve edno prasanje do tebe:
kako znaes deka go sakas i deka vredi na nego da go trosis vremeto ako ne ja znaes negovata druga polovina i sto ke napravis dokolku posle podolga vrska bez sex,koga konecno ke se sluci toa ,ednostavno svatis deka ne ti odgovara takov ljubovnik?
Кон врв
SABINA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SABINA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 14:06

Winkjas mislam deka moze da opstane vrska bez seks  zosto da ne ne e se do seksot ako toj te saka dovolno ke mu bide samo da e do tebe a ne da mi pravi filmovi deka so seks ke ni se zacvrstuva vrskata naprotiv moze i posle toa da te napusti bez pozdrav LOL

ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 11:01
nemoj da seres....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 03:03
slabo, slabo...ConfusedConfusedConfused
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 02:56
da kao nesto nenadopolneto...ConfusedErmm
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 02:48
Секс без љубов е миљон пати поарно од љубов без секс!
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 02:39
a mene mi se desavase nekogas i obratnoto....ConfusedDead
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 02:37
Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

Pa zosto pa na kraj kraevi da ne se zaokruzi edna ljubovna vrska so eden dobar,silen i energicen seks?

ClapClapClap
Џабе ти е љубов без секс. Колку врски ми пропаднале само затоа што неам место кај да иам секс, ехеееееееејјјјјјј


Clap
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.