IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 31>
Автор
Порака Обратен редослед
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 01:30
gluposti be so ako istepas nekoja koja e poentataзбунетостi mislis deka ke vrediзбунетостi deka ke se smeni nestoзбунетостke go vratis minatotoзбунетост
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 22:48
Originally posted by boli dlaboko boli dlaboko напиша:

E da dali zenite zasluzuvaat kotek?.....
Jas sum zena...devojka, sakam nekogo najmnogu ama nevidena ljubov, iskrenost, pomos, doverba, i taman mislis se e kako vo bajka doaga toj-alkohol bez merka posle nekoja proslava\.
A jas vo sopstven stan mislam ke me gusne, doaga me navreduva, vraka minato nanazad za 10 godini... svakam toj mene kako da me sledel celo vreme kako da me demnel a zaedno sme samo 4 god. Lele uzas pshihicko nasilstvo, a nemie maz tuku decko.
Ama se trpi nekako se do toj mig, me vlece od krevet, me korne za kosa, sednuva vrz mene me udira so samari, boksovi, me pluka vo lice i so skubewel, kasanje i vlecenje me nosi vo druga soba a jas .....
neznam me boli veke nekoe vreme... go vidov gavolot, veruvajte angel za site nema nieden zbor za nego a vo toj mig gavol. Sakase da mi pravi modrici, da me tepa do smrt,se mislev kako da izbegam kako da stignam do kluc od kola, do nesto da oblecam da begam..... ama cela vo strav i treperenje srceto nikogas ne mi cukalo tolku mnogu nikogas.
Niz misli mi odese sto ke recat komsiite ke viknat policija, ah da slusnev jas ili da slusnam ke vikam odma. Ama nisto resiv da zaspie pa ke mislam, ama 2 saati me ubi psihicki tormozenje i so sekoj zbor me plukase.

Sto da kazam .....na nikogo ne go kazav ova ako go znaat moite ke,,,.....neznam, negovite isto. A toj utredenta kako nisto da nebilo mi vika zosto si tazna, A jas skresena kako staklo na mislion parcinja, Da te udri toj na koj sto se dadov na sekakov nacin, ima samo Gospod toj neka sudi..
Ama me boli, me boli sto i mene mi se sluci toa....
a da go gledav i mojot tatko kako ja tepa mojata majka, plac, solzi, krv....eh sto se moze da nosi so sebe edno covecko srce, dusa i tie oci ah.....


Сакам да те прашам дали си нормална што уште си со тоа говедо и башка на се не си кажала на твоите родители.
Ниту еден човек не се менува кога е под дејство на алкохол, може само порано да покаже каква е он сељачина уствари. Ако сакаш на некого да му служиш за спаринг остани со твојот „ангел“.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 20:15
NE...изненадување
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 17:55
Никој не заслужува да биде тепан(добро сега некои говеда заслужуваат да ги прекршиш од ќотек и ич жал да не ти е) ни животните тоа не го заслужуваат,а камо ли една жена да трпи говедо од маж во домот.

Што знам,нека не ми замерат припадничките на понежниот пол кои биле и се уште се жртви на семејно насилство да го речам,но понекогаш и самите жени се виновни за тоа од причина што двете очи не ги отвориле широко и согледале ситуација предходно а имале можност за тоа.

Не верувам дека денес се уште и се наметнува на една жена да нема избор на партнер,така да очи широко отворени и оценувајте,бадијала се жалбите потоа,се руши структурата на една душа после такво малтретирање,а и да заврши малтретирањето на крај и да се појави најнежниот маж што постои лузните ќе си останат.

Гаранција некоја мислам дека нема,како за едните така за другите,ако мажите тепаат,жените пак мислам дека психички може многу повеќе да уништат некој маж.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 08:31
mil mil milголемо%20гушкање
vivi
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13919
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 08:28
  vo continuirani sostojbi .,  dali voopshto nekoj zasluzhuva<>  ne изненадување

nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 08:08
fiks да..bravo momcino
vivi
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 01:19
Жално

Раскини му су време да не биде касно потоа,ќе ти се повторува истото секогаш кога ќе биде под дејство на алкохол.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
boli dlaboko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli dlaboko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 01:15
E da dali zenite zasluzuvaat kotek?.....
Jas sum zena...devojka, sakam nekogo najmnogu ama nevidena ljubov, iskrenost, pomos, doverba, i taman mislis se e kako vo bajka doaga toj-alkohol bez merka posle nekoja proslava\.
A jas vo sopstven stan mislam ke me gusne, doaga me navreduva, vraka minato nanazad za 10 godini... svakam toj mene kako da me sledel celo vreme kako da me demnel a zaedno sme samo 4 god. Lele uzas pshihicko nasilstvo, a nemie maz tuku decko.
Ama se trpi nekako se do toj mig, me vlece od krevet, me korne za kosa, sednuva vrz mene me udira so samari, boksovi, me pluka vo lice i so skubewel, kasanje i vlecenje me nosi vo druga soba a jas .....
neznam me boli veke nekoe vreme... go vidov gavolot, veruvajte angel za site nema nieden zbor za nego a vo toj mig gavol. Sakase da mi pravi modrici, da me tepa do smrt,se mislev kako da izbegam kako da stignam do kluc od kola, do nesto da oblecam da begam..... ama cela vo strav i treperenje srceto nikogas ne mi cukalo tolku mnogu nikogas.
Niz misli mi odese sto ke recat komsiite ke viknat policija, ah da slusnev jas ili da slusnam ke vikam odma. Ama nisto resiv da zaspie pa ke mislam, ama 2 saati me ubi psihicki tormozenje i so sekoj zbor me plukase.

Sto da kazam .....na nikogo ne go kazav ova ako go znaat moite ke,,,.....neznam, negovite isto. A toj utredenta kako nisto da nebilo mi vika zosto si tazna, A jas skresena kako staklo na mislion parcinja, Da te udri toj na koj sto se dadov na sekakov nacin, ima samo Gospod toj neka sudi..
Ama me boli, me boli sto i mene mi se sluci toa....
a da go gledav i mojot tatko kako ja tepa mojata majka, plac, solzi, krv....eh sto se moze da nosi so sebe edno covecko srce, dusa i tie oci ah.....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2011 во 20:19
Има бре секакви лишки, едноставно некогаш не можиш да се собериш и раката сама ти се крева...изненадување  Ама ако тогаш истрпиш провокација... епа ете го мајсторот... тоа е тоа...

само, треба малце да ти работи мозокот порано, да си тестираш некое време за да знаеш што носиш дома. Многу лесна работа е бакароксид, чотек, развод и разни срања во кои страдаат само ДЕЦАТА во семејството. намигнување
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2011 во 11:43
...
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 12:49
zenite ako zasluzuvaat cotek togas mazite zasluzuvaat bakaroksid za ishrana.a se dobiva koga parce bakarna zica ke ja ostavete na vlazno da zargdza.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13919
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 12:38
ovoj zbir na zborovi ne go prifakam ni kako rechenica a kamoli takvo neshto vo vistinski realni situacii kolku i da bidat problematichni nasilstvoto ne nosi nishto dobro nitu ja menuva sostojbata za se ima reshenie ., taka da edno kategorichno golemo ne za bilo koja forma na semejno nasilstvo., ima drugi nachini isreddstva za reshavanje na problemiteне
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 12:20
Никој на овој свет не заслужува ќотек, та машко било та женско. Мене некој, макар и посилен, се обиде да ме удри - се бранам себеси! Веројатно ми се здосадило веќе од насилство и некој да ме понижува.


Изменето од ekszi88 - 05.Април.2011 во 12:21
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.