IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или пари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или пари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617>
Автор
Порака Обратен редослед
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 19:16
bravo istomislenickeClap

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 19:15
Никогаш не би можела да идам со некој заради пари. Едноставно нема да се осеќам ко шо треба. Попрво би умрела од глад со некој што го сакам отколку да живеам луксузно а да не бидам среќна.....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 11:11
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pari so ljubov ne mozes da kupis nitu pa obratno lubov so pari da kupis nikade go nema [ps ups ima ima i ova samo vo nekoi zemji nekoj maharaca sto ima 47 zeni doma hramce ]
 
mnogu loso ste ja definirale temava iskreno nema stil kako na prvin
ne mozes da biras ljubov ili pari parite se egzistencija momentalno vo ovoj tolku materijalen svet a ljubovta e eden vid sila razbiranje potreba za sovladuvanje na preprekite vo ovoj materijalen svet i toa ne sam potrebni se dvajca za igra a parite sto mozes i sam da gi potroses taka
 

ClapClapClapClapClapTongue
ClapClap



Изменето од samovilka - 01.Ноември.2006 во 15:11
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 22:31
Ako gledame vo globala situacijata vo makedonija e ako imas pari se imas. Ali da bidam nakratko jasen deka ljubovta so pari ne se kupuva.
Кон врв
dusko26sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dusko26sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 20:39
a be kolku i da se zalazuvame deka parite i ljubovta ne se povrzani odnosno za edna vrska da bide uspesna potrebni se i dvete raboti>>     pari i ljubov  <<<<
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 08:00
Parite se vazni, no ne najvazni. Fakt e deka koga ke gi snema , nervozni sme i se javuvaat problemi. Ho se se nadminuva dokolku postoi ljubov i sloga.

Malku mi se smesni komentarite na Elena...bez nikakava navreda, bi trebalo da se zamisli, taa e rob na nestata. Ne deka ne sakam jas silna kola, no kolata e taa sto treba da mi sluzi za moite potrebi, a ne nekoj da me vidi i da rece, gledajte kakva koal ima Butel....

Niedni pari i niedno bogatstvo ne mozat da me nateraat da bidam so nekogo ako ne pronajdam nesto vo negovata licnost i dusa.

Sosema e jasno zosto bogatite imaat komplex deka lugjeto se so niv od korist i mnogumina od niv se vsusnost nesrekni i prazni.
Кон врв
antonyibm Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonyibm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 03:35
Wink

Изменето од antonyibm - 31.Октомври.2006 во 04:08
imbvsr
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 03:13
Originally posted by shnajder shnajder напиша:

Originally posted by Jelena Jelena напиша:

Originally posted by begu begu напиша:

Tka e Jelena najdobrata kombinacija e lubov ama so poln paricnik .
 
 
E da...ma toa e cool kombinacija!
Megutoa dokolku..partnerot nema pari...a e uporen, raboti,aktiven....togas zasto da ne.
A mister ili atleta...koja sto po celi denovi e vo fitnes centar,ma kolku i da go sakam ke go ostavam....
Mene mi treba....jaguar vo garaza, mecka vo plakar.......i tigar vo krevet....SmileSmileSmile
 
jaguar-ok, mecka-ok, vo toj slucaj veruvam deka mesto tigar vo krevet ce najdes nekoe mace.LOLLOL
 
ufff strasno...epa vo toj slucaj bi ja zamenila meckata za ,,TIGAR,,Thumbs%20Up
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:48
ne se raboti za toa shto toj ti se skaral za to shto ti ete si izgubila rabotno mesto. rabota ima, mozesh da najdesh i druga rabota. se raboti za toa shto si pushtila pogreshen covek kaj tebe. no dobra rabota e shto si zaminal, pa edna zavorena vrata otvora drugi dveWink
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Alma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:43
e
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

jas znam deka e taka. kaj mene imashe nekoi promeni vo moeto opkruzuvanje. i zabelezav kako me gledaat lugeto. se izlazav deka parite pravat razlika vo toa kako me gledale lugeto. pa isti se sprema mene, tie shto me cenat me cenat, tie shto me sakaat me sakaat, tie shto ne me sakaat ne me sakaat. i fakt e deka samo toa shto sam ke si napravish nikoj nema da ti napravi. pa dali toa bile pari ili ljubov ili neznam shto.
        e pa kokolo kako toa  sam sto ce si napravis pa ne se skarav jas tuku toj
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:39
jas znam deka e taka. kaj mene imashe nekoi promeni vo moeto opkruzuvanje. i zabelezav kako me gledaat lugeto. se izlazav deka parite pravat razlika vo toa kako me gledale lugeto. pa isti se sprema mene, tie shto me cenat me cenat, tie shto me sakaat me sakaat, tie shto ne me sakaat ne me sakaat. i fakt e deka samo toa shto sam ke si napravish nikoj nema da ti napravi. pa dali toa bile pari ili ljubov ili neznam shto.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
lagrima Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lagrima Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:38
Epa bejbi decko ti togas ne te sakal tebe , bil vluben vo tvojata plata izgleda i zalosno e so si go osetila toa.
A jas bas se zacudiv so vakvi komentari davas. Shocked
Кон врв
Alma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:33
Ako ja zboruvame vistinata toa e taka edna izreka stara veli svrsi ja parite svrsi ljubovta go imam oseteno toa i taka imav desko i mnogu se sakavme de arno ama jas ostanav jas bez rabota i kraj na ljubovta a i gledam okolu sebe sto se slucuva , bejbi i jas ne sakam da e taka ama toa e
Кон врв
lagrima Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lagrima Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:26
Originally posted by Alma Alma напиша:

 Ednoto bez drugoto ne moze , tie odat zaedno.


Ete ne se soglasuvam so tebe. Znaci siromasnite ne znaat so e toa ljubov , od kaj dojde do vakov zaklucok ?

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.