IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Дали парите денес играат голема улога ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали парите денес играат голема улога ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
Автор
Порака Обратен редослед
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 20:09

A BE DOBRO ZBORI OVOJ SO DOLGO IME.....

PA SO DOLGI POSTOVI.........

BRZAAAAAAA, KAJ SI BE, HELP MALKU, TI AKO NE ATERIRAS NEKOI OD CLENOVITE NISTO, KAKO DA SME NA ,,SVETLA TOCKA,,

covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
makstepstone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makstepstone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 19:28
i ja se soglasuvam so noviot clen makstepstone i mu poracuvam deka mnogu go sakam i apeliram do nego da ne zaboravi da izlezeme  posto tre*ame da zavrsime nekoja rabota 

STANUJ BE LENJA BUBO treba da mestis zavesite
Кон врв
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 18:48
se soglasuvam!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 15:16
Originally posted by beleg beleg напиша:

Abe iznakaza i mnogu raboti koi ne se za ovaa tema.Imas razni temi i podforumi
bez razlika na se malku izlegol od temata, no i nie bevme nadvor od nea, dobra mu e replikata

Изменето од maja
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 15:14
Prekrasno obrazlozeno.Nema sto opfateno e se , bash se ona sto se vrti okolu parite i sto kako so ili bez niv
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 15:12
Abe iznakaza i mnogu raboti koi ne se za ovaa tema.Imas razni temi i podforumi

Изменето од beleg
Кон врв
makstepstone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makstepstone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 15:08
Draga koleske Maja senior

Koga bi nemale pari zarem so nasmevka kje bidesh na liceto?Koga kje mislish kako da ja platis strujata ili koga kje go slushash svoeto dete kako posakuva nesto a ti samiot ne mozesh da mu go dozvolis.Zarem nema da te pogodi detskata solza, koga bi ti bilo mereno i mlekoto za toa dete.Eh , od ova mislam nema pobolno.Ti kako sakash misli, no parata e SIGURNOST, ti pruza polezeren zivot, ne ja mislish , ne si so digitronot i kalkulirash kolku za stan i voda, kolku za struja, a kolku kje ostanat ...itn.

Da Maja vo pravo si , no mojata poenta ne beshe taa, poentata e deka se lazna sigurnost i da ne se potpiras na parite nego na svoite sposobnosti .

Ako gi imas i na niv se potpres utre ako gi snemas sto pravime ?

Srbite vikaat bolje je umeti nego imati
ili japancite
Ne mu davaj na covek riba nego nauci go da lovi riba.

... toa mi bese poentata ne se potpirajte na parite kako sigurnost do taa mera, bidejki nisto ne e sigurno vo zivotot a parite najmalce. Potprete se na svoite sposobnosti i ljubovta koja ja davate taka da vo slozna kuca kade ima mnogu ljubov sekogas ke se najde za mleko .

Videte gi romite , imaat li sekogas za mleko leb luksuzna obleka ... pa skoro sekogas se nasmeani koga imaat trosat do posleden denar koga nemaat peat si ziveat zivot.

Druga kultura drugo sfakanje na zivotot, bidejki parite se kako zeni sto bi rekol eden moj profesor ....
Znam na srpski na makedonski se gubi na prevod...

Para je da se obrche  isto kao i zena.

Parata e da se stavi vo promet , da se koristi  ........

Aj da ne filozofiram mnogu sakam recam i ti si u pravo ama jas ja sogleduvam problematikata poshiroko malce.

A vo kontekst na temata:
pari zaradi vrska hmmm taka e za zal treba pari, megutoa za sekoj covek se naoga drug covek koj misli kako nego, ne se site devojki za pari , provod i dobra kola. Ne e taka.

Od iskustvo i muabet so drugarki znam i toa ubavi drugarki isto taka imaat problem nikoj ne im prioga , so nekoj ubav muabet , so razbiranje i maskite se uplasija od tranzicijata . No ve uveruvam ne e se taka crno.

Ok ako nemate pari mozebi nema da izvedete nekoja isfurana manekenka vo grad so svoeto ficho ... No izberete si spored sebe toa e toa idete dalje.
Kolku e pogresno od nivna strana da izbiraat takov nacin na zivot ne bi sakal da sudam i komentiram mnogu no samo bi kazal deka samo toa sto ke si go stvoris samiot nikoj ne moze da ti go odzeme.

Znam tesko e vo Makedonija da stvoris samiot , no kratenkata da se dojde do sigurnost ..... primer : deckovo ima  ubava kola opaaa zamisla lele utre ke me zeme za zena , ke se obezbedam , ke bidam in , ke bidam vo shemata , ke me znaat e totalno pogresna i kratkorocna .

Niti toj ke i ja prepise kolata  nitu se i tie decki naivni zatoa sto IM SE MOZE ,ja i niv gi opravduvam alal da im e , bravo ,  uvek ima nova devojka koja se laze po lazniot sjaj na parite koi zaslepuvaat.

Denes veke nikoj ne e naiven dragi moi , sponzorot dava megutoa dali cenata koja nekogas mozebi ke ja platite ke bide dovolna za sitnite zadovolstva koi gi primate vo momentot.

Vo 90 posto slucai spoemnatite devojki mozat samo da dobijat etiketa koja vo ova nashe malo selo e nebrisliva, ko u tursko vreme TAPIJA za vek i vekov....


No na kraju kraeva sekoj si ima pravo na izbor vo zivotot , cak i na sponzorush*te im posakuvam se najubavo  megutoa samo da si dolovat edna mentalna slika vo glavata pred da pocnat ili da prodolzat :

Lokacija selo , skopje , se budi taa i za cudo veke ima 30 godini a do togas  ne uspeala da go upeca svojot super sponzor , gleda pokraj sebe nema nikogo, nitu familija, nitu deca samo prazni vetuvanja, po nekoj poklon , a pokani od sponzori se pomalku a konk*rencijata stanuva se pogolema i pogolema idat novi generacii sponzorushi , pospremni , poubavi i sto e najloso za nea POMLADI.

Bi sakal da si postavi edno prasanje sekoja devojka koja trgnala po toj pat :
KAKO BI SE CUVSTVUVALA TOGAS ?


Od druga strana ima tolku prekrasni devojki koi sedat sami zveraat i tie po kaficite vo nadez da pronajdat decko spored svoite interesi . No nikoj ne im prioga.

Zasto ? Od strav i malogradjanstina nasha Skopska.

Za sekoja devojka ima kljuc lozinka za da bi te primila kako potencijalen partner , nekoj ima sreca da go pogodi , nekoj znae , nekoj se trudi no sto i ako ne se uspee ... boze moj se ide dalje , momci zatoa ne se otkazuvajte i ne se razocaruvajte.

Ako sekoe masko go pobedi svoeto ego , samobendisanost i strav koj sedi dlaboko vo nego , nema da mu bidat potrebni ni pari ni kola ni taka nataka.....

Ova e samo moe skromno mislenje za temava.

Site Ve pozdravuvam i Vi posakuvam prijaten den .





Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 01:55
Originally posted by ance ance напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

зашто се лажеш самата се*еси, а со тоа и нас?????? 

има различни луѓе,а тоа повлекува дека постојат различни карактери,особини,желби и.т.н
на некои луге приоритет во животот им се парите и тие ги прават најсрекни,но секако дека има и од оние “другите“за кои што парите се некаде подолу во списокот на потреби и нешта сто ги прават среќни
во секој случај парите се потребни,но дали ке бидат приоритет во животот зависи од самата личност.

мила, лично мои пријатели имаа вакво мислење, се додека не стапија во сериозни врски, е да видиш како тогаш самите проблеми кои што се во врска со пари (а сите проблеми се тесно поврзани со парите) се сменија, и самите велат море без пари тешко, и секакви проблеми доаѓаат после тоа.... Џабе љубов кога нема пари, љубовта не носи леб... Размисли малце и ќе сфатиш
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 01:39
ke odite na pust ostrov i tamu ke "tropate"deka parite ne vi se vazni,...........a,ne tuka!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 23:36
дефинитивно парите ни требаат и се најзначајни двигатели на се во овие денешни времиња!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 21:51
Originally posted by makstepstone makstepstone напиша:

PARI....vrtele svetot i taka nataka glupostiPARITE BILE SIGURNOST ....svastaNema nisto sigurno vo zivotot, se e menlivo a sto ako snemate pari kakva ke vi bide togas sigurnosta ?Verbata vo sebe e najgolemata sigurnost.... iskreno jas koga ne sum imal pari ( a sum nemal ) sum bil i posreken i pozabaven
Koga bi nemale pari zarem so nasmevka kje bidesh na liceto?Koga kje mislish kako da ja platis strujata ili koga kje go slushash svoeto dete kako posakuva nesto a ti samiot ne mozesh da mu go dozvolis.Zarem nema da te pogodi detskata solza, koga bi ti bilo mereno i mlekoto za toa dete.Eh , od ova mislam nema pobolno.Ti kako sakash misli, no parata e SIGURNOST, ti pruza polezeren zivot, ne ja mislish , ne si so digitronot i kalkulirash kolku za stan i voda, kolku za struja, a kolku kje ostanat ...itn.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 02:06
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

зашто се лажеш самата се*еси, а со тоа и нас?????? 

има различни луѓе,а тоа повлекува дека постојат различни карактери,особини,желби и.т.н
на некои луге приоритет во животот им се парите и тие ги прават најсрекни,но секако дека има и од оние “другите“за кои што парите се некаде подолу во списокот на потреби и нешта сто ги прават среќни
во секој случај парите се потребни,но дали ке бидат приоритет во животот зависи од самата личност.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 01:50
ЗА секојдневните потреби и за материјалната страна на животот да,но за душата апсолутно никаква улога,душата се рани од други работи
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 01:46
pa ne mislam na 15 godishnici ,shto nemaat drugi problemi,..........pa za niv ljubovta e se, normalno!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,454 секунди.