IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - СКАНДАЛОЗНО објавени бугарски пописни фалсификати
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКАНДАЛОЗНО објавени бугарски пописни фалсификати

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 14>
Автор
Порака Обратен редослед
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:20
Na nas makedonija ne ni trebe ..nie sme si dobre i bez vas !Oba4e kakvo ste pravite s albancite?
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:20
Originally posted by clash clash напиша:

Zasto 2 lubenici ? Nali znae6 kakvo ostava kato se izbanja edin makedonec ?....edin legen mrasna voda i edin 4ist bALGARIN
 
 
A vo tretiot GRK.  газење%20од%20смеење
 
 
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:19
Originally posted by clash clash напиша:

Kade zivee6 v Israel ?



Да бе..во Јерусалем(само во соништата мои )

Изменето од Vladimir88 - 28.Декември.2007 во 16:20
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:18
Originally posted by clash clash напиша:

Kade zivee6 v Israel ?
 
Ne be komshija prv ti e - od Makedonija......onaa sto VIE se tepate da si ja prisvoite.....ako "ne ti teknuva".  голема%20насмевка
 
 
Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:18
Zasto 2 lubenici ? Nali znae6 kakvo ostava kato se izbanja edin makedonec ?....edin legen mrasna voda i edin 4ist bALGARIN
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:16
Originally posted by clash clash напиша:

Az sam po-makedonec ot vas , ama tova ne me pravi ne6to po razli4no ot Balgarin !!
 
 
E tuka si se zaebal Tatar - "dve lubenici NE SE NOSAT POD EDNA MISHKA"!!!!!  голема%20насмевка
 
 
Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:15
Kade zivee6 v Israel ?
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:13
Originally posted by clash clash напиша:

Blagodarim !! Mezdu drugoto i moite dedi sa ot Egeiska makedonija ama sa balgari ! Nikade v Egeiska makedonija ne 4eh da kazvat 4e sa ne6to po-razli4no ot balgarite !!
 
Blaze si ti - znachi dete od familija si bil???  голема%20насмевка
 
 
 
 
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:13
Originally posted by clash clash напиша:

Az sam po-makedonec ot vas , ama tova ne me pravi ne6to po razli4no ot Balgarin !!



Хахаха ова ме насмеа...


Абе зајакот му рекол на магарето имаш големи уши
Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:12
Az sam po-makedonec ot vas , ama tova ne me pravi ne6to po razli4no ot Balgarin !!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:12
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

„Slognica re~ovska", sloveno-makedonska gramatika od \or|ija Pulevski (1880), so koja go postavuva pra{aweto za izgraduvawe na makedonski literaturen jazik Нека дојде Божидар Димитров ама нека даде 2 милиона ЕВРА



Vladimir...aj ostaj go....mrsul eden Bugarski....nego ke mu se dokazuvame li?????


Ete mu pokazav predhodno...ete ima kolku saka takvi informacii niz drugite temi i vo Makedonija najstara na Balkanot i poshiroko - neka POVELI i neka si najde AKO SAKA!!! лутина


Nego sega lichno bash mu trebale pred 1945 - zosto pred toa ne priznavale PA DA MOZAT DA GI UNUSHTAT ili pishuvaat falsifukati kaj sto im NEDOSTASUVA. намигнување


TOJ TREBA NAS DA NI SE DOKAZUVA DEKA BUGARSKA NACIJA, JAZIK I KULTURA POSTOJAT - A NE NIE NEGO. лутина





За уништување тешко дека ќе се уништат..

Чим јас можам да ги најдам преку нет тогаш и он може....

Значи ако лесно се достапни доказите тешко дека може да направат нешто..
Неможат да се помират со фактот дека не сме веќе под нивна окупација.
Мене само дедо ми што ми има кажувано што правеле бугарите во војната.

Фрлале македонски бебиња од тераса.....!!

Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:08
Blagodarim !! Mezdu drugoto i moite dedi sa ot Egeiska makedonija ama sa balgari ! Nikade v Egeiska makedonija ne 4eh da kazvat 4e sa ne6to po-razli4no ot balgarite !!
Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:07
Latinicate e del ot slovenskata azbuka , samo 4e tja e mnogo po stara ot na6ata azbuka !! Na latinica sa pisali rimljanite mnoga predi da se pojavi Balgarskata azbuka !!
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:06
Originally posted by clash clash напиша:

...pa i si govorime bez prevoda4, taka 4e mi e stranno za kakav makedonski ezik zboruvate !
 
 
ALAL DA VI E!!!  голема%20насмевка
 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.