IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Каснување за бесмртен живот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каснување за бесмртен живот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каснување за бесмртен живот
    Испратена: 20.Јануари.2008 во 10:10
Ако ви се случи да се вљубите во некој вампир или некоја вампирка, ќе дозволите ли да ве касне за вратот и да ве направи вечен?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 10:11
Јас би се согласил само ако вампирката се вика Мег Рајан
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 10:12
Neeeee, mene sega "trojcata musketari" me vikaat EL DUCHE a kamoli ako stanam besmrtna...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 14:10
Да би дозволила (се надевам дека не боли многу) ќе си живееме вечно двајцата заљубени...

ПС. а јас по каснувањето ќе треба да цицам нечива крв и да плашам деца? зошто ако е така, не сакам да ме касне
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 15:30
Така е во филмовите. Во реалниот живот можеби и не е... Можеби и не мора да цицаат крв... Не знам сигурно, обиди се! Ако не се обидеш како ќе дознаеш?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 21:56
А постојат вампири?!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 20:10
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Така е во филмовите. Во реалниот живот можеби и не е... Можеби и не мора да цицаат крв... Не знам сигурно, обиди се! Ако не се обидеш како ќе дознаеш?


Во право си! Вечер ќе демнам во некое темно сокаче па ќе читате во весник, дека нов вид на Дракула се појавил, овој пат во женско издание, а може да ме викате и Bloody Monuska ако сакате.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 20:12
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Да би дозволила (се надевам дека не боли многу) ќе си живееме вечно двајцата заљубени...

ПС. а јас по каснувањето ќе треба да цицам нечива крв и да плашам деца? зошто ако е така, не сакам да ме касне
ама интересно е да плашиш деца


Да, да многу е интересно, хоби за пример
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
elen4e-eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4e-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 14:55
Хмм... па се слозувам со Монушка! Ако не боли многу можеби и ке му дозволам да ме касне ама само под еден услов да не стана подоцна како него! среќа
Nobody is perfect.....well I am nobody!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 23:40
Originally posted by elen4e-eli elen4e-eli напиша:

Хмм... па се слозувам со Монушка! Ако не боли многу можеби и ке му дозволам да ме касне ама само под еден услов да не стана подоцна како него! среќа


Така само храбро да се оддржи човечкиот вид
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 20:00

VESTERCE I VAMPIRCE?????збунетостHM...HM... PA I NE E BAS NEKOJA KOMBINACIJA! E SEA... AKO BAS...BAS... MNOOOOGU SE VLJUBAMзбунетост, SA CES??? ALL FOR LOVEљубов

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:53
зашто да живеам вечно,...... изненадувањеизненадување нее,...... не сакам да останам вечно овде,....... сакам да видам што се случува после смртта......... ама фреак сум........ голема%20насмевка 
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 18:22
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

зашто да живеам вечно,...... изненадувањеизненадување нее,...... не сакам да останам вечно овде,....... сакам да видам што се случува после смртта......... ама фреак сум........ голема%20насмевка 


еј не си единствена, денес и мене ми текна тоа чудо, мислам дека ми влијаеше часот по физика учевме за бескрајност, вселена и такви работи, сега ми останува да се надевам дека вампиров нема да се појави и да ме зезне
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 00:31
Do site devojki....koi sakaat besmrten zivot....
vo sledniot period....besplatno ke kasnuvam
po princip prvo dojdeno prvo kasnato....i se so red natamu

Изменето од $BlackDevil$ - 29.Март.2008 во 00:31
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.