IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Нудизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нудизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Нудизам
    Испратена: 10.Декември.2007 во 04:24

  Bas me interesira stavot na Makedoncite po ova prasanje, dali veke sme go  nadminale tradicionalniot pogled kon ovaa pojava, ili seuste se smeta za tabu vo Makedonija, so ogled na toa deka letoska cuv vo Ohrid bila otvorena prvata Nudisticka plaza vo Makedonija.голема%20насмевка


Изменето од Biba_G - 31.Август.2009 во 08:16
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 08:47
E kaj najde temava da ja otvoris vo sred zima????голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка......Aj vaka, jas mislam deka pocnavme da se opustame ama ke ni treba uste vreme....za da se opustime do kraj....среќа
Кон врв
xmidpoe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xmidpoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 10:06
Каква нудистичка плажво Охрид. Тоа беше само пропаганда. Демек наводно градиште плажа број 4 била нудистичка. Лага обична лага.

Иначе кај нас нема воопшто услови а нудизам. Доколку би се случило такво нешто да се отвори нудистичка плажа, сите охриѓани со кајчињата ќе вртат околу плажата како лешинари :). Жално ама вистинито. Потребно е уште народот во Македонија да се еманципира во тој поглед.

Иначе од мој аспект што да не. Дококу некој се чуствува подобро без облека и нека биде гол. Али мора да има нудистички плажи за таквите, кои исто така треба да бидат добро заштитени од „натрапници“.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:53
Nudizam -DA ama samo pod tus i pred devojka газење%20од%20смеење
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 11:15
За жал македонскиот синдром да_видам_што_има_во_дворот_на_комшијата не е излечен сеуште. Поради тоа отворањето на нудистичка плажа кај нас во Македонија е SF.

Лично немам против, опериран сум од синдроми и комплекси.

Изменето од doriangray - 11.Мај.2008 во 11:16
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 13:12
super ideja za manijacite.........nema da se trgnat od tamu ni za sekunda
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 14:02
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

super ideja za manijacite.........nema da se trgnat od tamu ni za sekunda

vo pravo si!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 00:05
Od nudizmot kako opstestvena pojava
koja e dobro da se neguva
kako takva,
najmnogu mi se dopagaat

nudistki...!!!


Изменето од којсумјас - 12.Мај.2008 во 00:05
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 20:50
Јас често се сунчам гол на нудистичка плажа многу е добро имаш осеќај на потполна слобода, како да си скроз гола а и си. Иначе оној кој сака да се сунча кол не му е потребна нудистичка плажа особено има многу жени кои се сунчаат топлес и на обични плажи, сега малку е невкусно мажите да се сунчаат голи а жените без долен дел на купаќи да се сунчаат  на обични плажи но затоа има нудистички плажи. А тие што ги викате радозналковци не знам што толку би виделе они обична дунда или стап. Иначе ние многу пати со другарки и другари сме оделе на нудистичка плажа и се сунчаме голи се е до тоа како го разбираме топлес бањањето и сунчањето. 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 20:52
ama nemam niso protiv
no nerazbiram cemu e toa potrebno
neli ima kvarcanje sega

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 20:57
seksot bara zrtvi .... nemoj da bides ZRTVA голема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 20:59
pazi da ne ti dojde togaj MUZA ZGUZA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 21:00
Мене ми е убаво и обично ги терам сите што се со мене да се сунчаме топлест, на почеток им е незгодно но одкако ќе им помине првичниот страв и срам се опуштаат и уживаат.Инаку не верувам дека воопшто постои  некој кој не сака да се бажа или сунча гол.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 21:02
jas sakm da se bajnam gol
skokotka doleнамигнување
hahahah

a nekju da se suncam- oti negledam neso interesno vo toa

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.