IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 36>
Прашање: Очекувате ли предвремени избори во МК?
Одговор Гласови Статистика
30 [54,55%]
25 [45,45%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2011 во 18:40
Има и враќање во парламентот и избори, разбира се...За неколку месеци...пред или по летово???да
А дека е така ќе се види се надевам во текот на месецов...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 02:19


Почнаа веќе и дати да спомнуваат... пак ли избори?! ох
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 09:54
кој што прави ние избори...правиме.
припрема 6 месеци...поплаки ,жалби преставки ..3-4 месеци..смена уште 2 месеци..адаптација 6 месеци..програми и елаборати и презентации на истите упте 2-3 месеци...лежење и лажење 5-6 месеци ..и пак припрема за нови....!за трошоци да не збориме...
се така скупа...20 години..од шупљо во празно..млатиме празна слама.
БРАВООО..БРАВО...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 10:16


Е да, и после отишла годината за џабе.
И за што? За да му текне пак на некој каприциозен партиски лидер да ја извади својата пратеничка група од Собрание, оти нешто не му било по ќеф... или многу често од чисто политички инает.

А платата им тече. Оти бре не се откажуваат од платите кога бојкотираат?? Едно милионче евра отишло само годинава за господата од ДПА да си одмараат под ладни сенки!
И додека едните бојкотираат, другите комотно си носат закони и си прават дубари. Баш пред некој ден читав текст како потсетник, што се се правеше за време на сите наши бојкоти:

“Собранието инаугурирано во 1994 година со 95 пратеници од СДСМ, без ВМРО-ДПМНЕ, (кои бојкотираа околу 4 години) ги донесе:

- Законот за Републички судски совет
- Законот за судовите- Законот за јавно обвинителство
- Законот за народен правобранител
- Законот за приватизација на државниот капитал во претпријатијата
- Даде поддршка за привремената спогодба со Грција, со која Македонија прифати да биде примена во ОН под референцата ПЈРМ

Во 2008 година СДСМ околу два месеци беше надвор од Собранието поради апсењето на Зоран Заев.

Владејачкото мнозинство предводено од ВМРО-ДПМНЕ во тој период донесе околу 150 закони, меѓу кои и Деловникот за работа на Собранието

Сé уште трае е бојкотот на ДПА, која излезе од законодавниот дом пред година и пол.

И најновиот на СДСМ.“

Па до кога мислат да бојкотираат?

И малку сум офтопик, ама па што фајде дека ќе се изберат нови 120 “величествени“, да не му се верува на некој дека ќе бидат во нешто подобри од сегашниве?!рамнодушност




Изменето од Анастеа - 10.Февруари.2011 во 10:17
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 15:21
Еве една анализа, од неомилен бивш политичар
Никакви политички игри нема да ја спасат Владата
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 15:44
Леле мамамд се извадив отпамет кога ја видов фацката.
Ти се молам во иднина не пуштај вакви линкови без напомена.

Што се одесува до изборите, можам само да кажам залудно губење време и пари кога однапред се знае победникот.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 15:52
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 22:53
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

да се навратам на првиот пост кој ја отвори темава, зошто тогаш избори беа потребни а сега не се??? и обратно
 
А кој (овде ни) вели ...дека (и сега) се тие преку потребни? 
Човеков кој си бара ..треба и да си го добие..она што го бара нели?
И не прашуе ...колку и кого тоа ќе не кошта!!

СДСМ ГИ ИЗЛАЖА И СВОИТЕ СЛЕДБЕНИЦИголема%20насмевка

Шо се плашиш, бе!збунетост
 
намигнување
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 23:51
срам да му е на Црвенковски, што не излажал, срам да му е, ај сега да се вратиме на муабетот вртење%20со%20очи
јас не знам зошто секогаш искористуваш прилика да ми реплицираш, а не ми одговараш на прашањето кое сум го поставил!
зошто беа последните избори потребни, а сега не се потребни? или пак, обратно ако сакаш, како сакаш, само разјасни ми


Изменето од zabegan - 10.Февруари.2011 во 23:51
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2011 во 14:40
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

јас не знам зошто секогаш искористуваш прилика да ми реплицираш, а не ми одговараш на прашањето кое сум го поставил!
зошто беа последните избори потребни, а сега не се потребни? или пак, обратно ако сакаш, како сакаш, само разјасни ми
 
-Одговарам..САМО затоа што сум (и) ПРАШАН...со забелешка учтиво
- Одговор на второто нема да има..НЕМАМ ПОЈКЕ бре СЛОБОДНИ ДЕНОВИ
пс
Чекам Решение ...на новиот..за оваа година ГОДИШЕН ОДМОР.
Па потоа натенане ...се ќе ти објаснам голема%20насмевка 
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 18:52

Во вечерниов дневник на Сител Телевизија.....во 18 часот..гостуваше Премиерот на Македонија..и во разговор со водителката..на тема Опозиција...јавно кажа:

УТРЕ НЕКА ДОЈДЕ Бранко во Парламентот..и закажуваме Вонредни Избори.
Сега ...се чека и „одговор„ од повиканиот..
Дали (и како ли) ќе го дочекаме..голема%20насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
sloboden MKD Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sloboden MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 19:46
  Najmaskata izjava na Gruevski otkoga se zanimava so politika. Branko e na poteg

Изменето од Анастеа - 21.Февруари.2011 во 00:59
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 20:51
Originally posted by sloboden MKD sloboden MKD напиша:

  Branko e na poteg
 
A него (досега) го ....  НЕМАААА..да (ни) се јави ...
ЖИВ ли е ...или (е) побегнат некадетага
пс
Аха..и марсовците форумски како да(ни)  занемеа ..хахаголема%20насмевка
намигнување


Изменето од Анастеа - 21.Февруари.2011 во 00:58
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 22:11
Originally posted by sloboden MKD sloboden MKD напиша:

Najmaskata izjava na Gruevski otkoga se zanimava so politika. Branko e na poteg



Ne e izjavata mashka.
Mashki go stegnaa Hilari i Bajden.
Ima da go nema!!!!!!!

Изменето од Анастеа - 21.Февруари.2011 во 00:59
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.