IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Konjak muabet
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Konjak muabet

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 27>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 10:50
jas neznam so se ovie nateganja
abe kaj se videlo deka ima neso podoro od Z'ta
vakvi pisuvanci  licat na totalno neznaenje
moze da ima polemiki za fotoaparati
no za Z'ta diskusija e ne samo neadekvatna tuku i zabraneta so MAK zakon


Изменето од anakin - 25.Ноември.2007 во 10:51
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 10:57
Za z'ta se sl*gam, a i dobar konjak ne odbivam.
Za normalna upotreba pretpocitam Ouzo, Gin (po moznost Gordon's i John Daniels) голема%20насмевка
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 10:58
Osven ako ne e odlezana, inaku se znae staroto pravilo: Koj pie neodlezana rakija , samiot ja odlezuva i glava go boli do sosednata sobaизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување 
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 10:59
Koj li zbor pa sega mu preci na forumov, pa sto siba zvezdicki?!?!?!

sl*gam
sla
sl*g
sl*ga
lag
laga
lagam
aga
agam

Bas da vidime голема%20насмевка газење%20од%20смеење
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:00
Bes ga, znaci  sl-a-g spominjanje niks газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:00
Se slozuvam so Mire za uzoto ,no moj konjak vo uzata e Sans Rival so 46% jacina i bez glavobolki posle.
Sepak i konjakot na Zoran bese ludnica, taka da za salata prifakam uzo i zta (odlezana barem 5 godini), a za opusten muabet na mesta kaj sto nema salata pretpocitam XO konjak
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:09
so vakvi muabeti go prekrsuvate Mak zakon broj 1
alinea 3 koja glasi

.... na masata pred bilo so da se stavi, mora da stoi odanocena salata so DDV 18% i polni caski rakija normalno neodanoceni 18% ( domasna produkcija)no zatoa so jacina ne pomala od 5o%. Pred konzunacija treba da se cuknat caskite na site prisutni i da se kaze na zdravje ( ziveli- se kaznuva so drug zakon za pravilno lingvisticko izrazuvanje na naselenjeto) i caskite da se ispraznat.........

e ova stoi vo alinea 3

taka da kje bidete prijaveni kaj nadleznite organi ako prodolzite so muabeti koi naveduvat na cin krsenje na gorespomnatiot zakon


Изменето од anakin - 25.Ноември.2007 во 11:10
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:15
abe da te odobrovalam da ne me prijavis kaj nadleznite, ke ti kazam kako mi bese koga piev negotinska zolta odlezana 27 godini. e od taa mavnav za nekoi pol saat dve plasticni casi (golemi) oti nemase kaj da ja ostavam i morav da ja drzam vo raka, a potoa probav stara z'lta i mislev deka probav ocet, baska sto i glava ne me zabole .nitu cekor mi se promeni a sepak sum kokakolicarнамигнувањеголемо%20гушкање
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:17
dobro se izvlece ovoj pat, no pazi
zakonot za lustracija ne e izlgalasan
a kodosilakot e uste dozvolen   газење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:19
kodoslukot ni e vo krvta, sum go osetil toa na svoja koza od prokletite spiuni, nerazbrani trgovciголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:21
http://foto.idividi.com.mk/viewphotos.asp?ID=28487

da se znae koj e primeren gradjanin i ne krsi Mak zakoniголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од anakin - 25.Ноември.2007 во 11:21
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:39
SAMO MALKU TI E ANEMICNA TAA Z'TATAсмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:43
голема%20насмевка
misli so sakas



SEGA IMAS VO ZIVOTOT EDEN NEPRIJATEL VISEгазење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 11:47
смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.