IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Не за НАТО, да за Уставното Име
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Не за НАТО, да за Уставното Име

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 33>
Прашање: priem vo NATO ili Ustavno Ime-Republika Makedonija
Одговор Гласови Статистика
81 [75,70%]
26 [24,30%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:10
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Да беше поактивен Милошоски можеби ова и немаше да се случи... Имавме огромни шанси да не примат во НАТО под уставното име... Грција успеа да го наметне името како критериум... и тоа на крај на натпреварот..ни даде гол...


eh da bea samo grcite ... a USA , MUSA & co ?


Ако се сеќаваш САД не призна под уставното име и Германија, а пред 2 месеци Германија го отфрли предлогот на Какојани за уставното име да биде критериум....арно ама овој типов да не се успиеше, можеби ќе го фатеше возот....
А гледаш таа уредно си стана навреме и го фати последниот воз..
И благодарение на тоа сега името ни го бапнаа како критериум...
Затоа сега ние со прстот во гз, а грците ќе бидат среќни.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:10
Originally posted by misterX misterX напиша:

steta sto nemam dovolno vreme da ti objasnam sto e eu. Daleku si ti od eu so tvoeto razmisluvanje. ti zivees vo sfrj ili vo Rusija no sega moram da odam a ocekuvaj edna dobra elaboracija za se ona sto imas napisano.


 Ajde, bas me interesira sto imas da kazes za EU.
   Znaes kolku e m2 stanben prostor vo EU? Minimum 3000evra, znaes kolkava e prosecna plata vo Germanija??? okolu 2500 evra.
 Za eden stan vo Germanija od 80m2 kvadratni treba 7 godini da rabotis po 10 casa dnevno i da ja davas CELATA svoja plata za da kupis stan, i da ne bides pod kirija, a vo megjuvreme da jades VOZDUH, pies voda od fontani, i da mu se prikacis na sosedot na divo da mu krades struja...ah da zaboraviv, i da imas dupli kjebinja, bidejki cela plata ke ti odi za stanot, i nema da imas pari za plakjanje smetkiгазење%20од%20смеење
  Kazi mi procentualno kolku Evropjani go imaat luksuzot da ziveat vo stanovi i kukji koi se 100% nivna sopstvenost, t.e isplateni.
 I za kolku godini moze eden mlad bracen par da kupi stan vo London ili Pariz????
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:15
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Najglupa tema...do koga ke se vrakjame nazad .... inaetot ne treba da bide protiv NATO, tuku protiv Grcija...ama ajde bez mozok samo da se otvarale temi...jas samo ne znam so pravat moderatoriteсршено%20срце   

 Pavlin, ako tebe ne ti preci nekoj da te "krsti" i da ti bira ime, kako sto toa sega go pravi Grcija so imeto na Republika Makedonija, i toa so nasmevka na liceto, mene iskreno mi preci!
 Ne sme nie Grcka ili NATO kolonija, pa da ni penetriraat vo gragjanskite i drzavnite prava i interesi, samata nacija da si go izbere svoeto USTAVNO IME, i ETNITET.
 Kako sto site normalni zemji na svetov, si go izbrale sami svoeto ime, isto taka i nie go imame TOA PRAVO.I toa Pravo e UNIVERZALNO, i neotugjivo.
 So samiot akt Edna zemja da i bira ime na druga zemja, se narusuva ne samo identitetot, tuku i suverenitetot na taa zemja/nacija.
 Ako tebe ne ti preci da si kolonija na Grcija, i politicki i ekonomski, mene mi preci..pa zatoa i ja otvoriv temava...
 
 


Изменето од Neonic - 21.Февруари.2008 во 16:53
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:32
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Najglupa tema...do koga ke se vrakjame nazad .... inaetot ne treba da bide protiv NATO, tuku protiv Grcija...ama ajde bez mozok samo da se otvarale temi...jas samo ne znam so pravat moderatoriteсршено%20срце   


Значи ти "би му го испушил на некого само за 100 евра" така????
Идентитетот не е за продажба, нема да си го продадам идентитетот за неколку фабрики..
Точка!!
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:39
Originally posted by misterX misterX напиша:

steta sto nemam dovolno vreme da ti objasnam sto e eu. Daleku si ti od eu so tvoeto razmisluvanje. ti zivees vo sfrj ili vo Rusija no sega moram da odam a ocekuvaj edna dobra elaboracija za se ona sto imas napisano.


Главава ми пука од вакви г’золижачи на „западот“. Ако ти толку го сакаш западот, фаќај света у твојата сакана ЕУ. Никој не те присилува да живееш у МК. Ова за нас било СФРЈ, а сега е Македонија и таква и ќе остане. Не ми треба мене западњачки живот и запад, а кој го сака тоа нека цепа у ЕУ, не му е далеку. Место ти да кажуваш тука за „продавање на името“ на Македонија само за да влеземе у НАТО, иди продај им го г’зот и може ќе ти дадат пасош. голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Само Македонија ни треба и ништо друго!

Смрт за Фашистите НАТО и ЕУ!
Македонија е вечна!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:49
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Najglupa tema...do koga ke se vrakjame nazad .... inaetot ne treba da bide protiv NATO, tuku protiv Grcija...ama ajde bez mozok samo da se otvarale temi...jas samo ne znam so pravat moderatoriteсршено%20срце   



Dokolku smetas deka temata e glupava, PRESKOKNI JA! Ima i drugi temi za komentiranje!

Pozdrav
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:50
ma dajte ludje , neka elaborira malku ... dosta mu e od kolabiranje i kolaboracija na covekot голема%20насмевка neka elaborira , da vidime sto uste " umno " i seriozno ce ni kaze  mozebi ce ni kaze koja e najnovata tehnologija koja e upotrebuva vo lizenje na cmarovi na zapadnjacive ama izgleda i juznjacive  ... a toa sto , g-dinot neonic napisa za stanovite , toa ne e negov problem ... toj ima stalno i obezbedeno mesto na boravenje ... vo javni wc - a ili necij analen otvor  elaboracija ce pravel  kukuuuuu ....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:57
Ја незнам што толку сте рипнале сите за тој предлог на Нимиц да биде името "Демо(Н)кратска Република Македонија"..
Сакате да ви кажам нешто, тој предлог мислам дека е тројански коњ....многу комунистички земји(премногу) ја имаа таа додавка на нивните имиња, па тие беа ли демо(н)кратски земји???
Знаете на што ќе асоцира државава, на комунистичка држава, на држава која била измислена во комунизмот, во времето на студената војна...


Former Democratic Republics

    * Democratic Republic of Afghanistan (1978-1987)
    * Azerbaijan Democratic Republic (1918-1920)
    * People's Democratic Republic of Ethiopia (1987-1991)
    * Sovereign Democratic Republic of Fiji (1990-1998)
    * Finnish Democratic Republic (1939-1940)
    * Democratic Republic of Georgia (1918-1921)
    * German Democratic Republic (1949-1990)
    * Democratic Republic of Madagascar (1975-1992)
    * Moldavian Democratic Republic (1918)
    * Somali Democratic Republic (1969-1991)
    * Democratic Republic of Sudan (1969-1985)
    * Transcaucasian Democratic Federative Republic (1918)
    * Democratic Republic of Vietnam (1945-1976)
    * People's Democratic Republic of Yemen (1970-1990)






Сигурен сум дека тоа е тројански коњ, само малку луѓе го разбираат тоа...
Исто така и Независна Република Македонја....
Ако прифатиме некој предлог од тие што ги даде Нимиц, тогаш јас би им дал предлог на нашиве политичари да не ги прифаќаат сите тие предлози на Нимиц, и они да му дадат на него еден предлог што ќе им кажам јас....



DEMO(N)CRATIC REPUBLIC OF MONKEYDONIA

Изменето од Vladimir88 - 21.Февруари.2008 во 16:59
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:03
Имам ја една препорука за политичарите наши што да му кажат на Нимиц....

"Take your suggestions and go f**k yourself and your NATO!" газење%20од%20смеење

Жива била МАКЕДОНИЈА!
Македонија е вечна!
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:14
Сите даваме предност на името во однос на НАТО. Само треба да бидеме доследни до крај. На смееме да потклекнеме.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:17
Ako ne primaat neka ne primaat pod ustavnoto ime ako ne mozeme nie i sami ,sme mozele do sega ke mozeme i ponatamu.
So dobra ekonomska politika i pogolem angazman na sekoj Makedonec bez ogled kaj se naoga, mozeme da ja podobrime situacijata vo drzavata i bez EU i NATO.
A ako ostaneme takvi kakvi sto sme , ne ne pere ni NATO ni EU.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:22
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ako ne primaat neka ne primaat pod ustavnoto ime ako ne mozeme nie i sami ,sme mozele do sega ke mozeme i ponatamu.
So dobra ekonomska politika i pogolem angazman na sekoj Makedonec bez ogled kaj se naoga, mozeme da ja podobrime situacijata vo drzavata i bez EU i NATO.
A ako ostaneme takvi kakvi sto sme , ne ne pere ni NATO ni EU.


Абе ене ја Хрватска, види како се крена, и без НАТО....
Ако ние сме паметни, и сложни, можеме да ја кренеме економијата и без НАТО.....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:29
Vcera bev vo Hrvatska i moze da ti kazam deka tie se dvoumat (narodot)za vlez vo EU, mislam deka ke imaat referendum.Se plasat deka poveke ke izgubat od sto ke dobijat.Na niv najvazno im e sto mozat so nivnite pasosi da odat kaj so sakaat bez viza, a EU i NATO ne gi interesira epten mnogu.
Mislam deka isto taka nas interes treba da bide vizniot rezim, da se oslobodime od toj teret, a potoa EU ili NATO se pomalku ili poveke bitni.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:37
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА таа е наша, а од нато имаме само штета.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.