IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Зенер Карти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зенер Карти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 14:54
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

А да подобјасните малку за картиве, што се како се, на кој принцип работат
Чисто онака ме интересира, не дека сериозно би се нафатила на нивно проучување.

Se sostoi od 5 ili 6 etapi i se vezba sekoj den. Za period od nekolku meseci se dobivaat prvite posakuvani efekti.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 16:20
А кои се посакуваните ефекти?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 16:52
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

А кои се посакуваните ефекти?

Telekineza, telepatija, vidovitost.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 17:07
Абе нео...
Што ќе ти е тоа момче? Дали си свесен колку опасни може да бидат тие работи? Тоа се опасни игри со душата.
 
Освен тоа, и да ја знаеш иднината...И што? И што? Ќе влијаеш на неа? Ќе смениш нешто?
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 18:26
ajaa ова не било зафрканција,како што можев да разберам од постовиве...
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 14:33

a be objasnete nesto poveke za toa treto oko

iskreno prv pat slusam takvo nesto
i me interesira za sto se raboti
 
ako nekoj znae bi sakala da objasni
големо%20гушкање
apce
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 15:29
Originally posted by apce apce напиша:

a be objasnete nesto poveke za toa treto oko


iskreno prv pat slusam takvo nesto

i me interesira za sto se raboti

 

ako nekoj znae bi sakala da objasni

големо%20гушкање

Шестата чакра или т.н. трето око се наога во средината над двете очи. Кај 99 % од лугето тоа е затворено, но со некои посебни вежби може да се отвори. Не физички, туку духовно да се отвори. Со помош на тоа трето око ке бидеме во можност да примаме многу повеке космичка енергија отколку обичните луге, а со тоа и да се здобиеме со тие "супер моки".
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 23:29
Zener karite gi koristat parapsiholozite za da otkrijat dali odredena individua poseduva parapsiholoski sposobnosti.
Stanuva zbor za 5 karti vo oblik na krug,kvadrat,krst,zvezda i tri veritikalno prkrseni linii....
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 10:32
interesno
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 18:24
може некој да ми објасни какви се тие карти и што е трето око и нека ми прати некој ако има
|живи живот свој и заеби све око себе|
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 18:36
Neo, navistina veruvas vo ova?
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 20:39
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Neo, navistina veruvas vo ova?

Па верувам донекаде. Ги имам дома, а страв ми е да почнам да ги користам, зошто честопати има и негативни ефекти.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 20:41
emi ne igraj si togas
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
janeppmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janeppmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 19:17
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Neo, navistina veruvas vo ova?

Па верувам донекаде. Ги имам дома, а страв ми е да почнам да ги користам, зошто честопати има и негативни ефекти.


Neo i jas gi imam i sakam da pocnam ama nemam vreme....Toa e problemot....No ima i negativni efekti..pa najdobro e da ne pocnuvam.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.