IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 226227228229230 242>
Автор
Порака
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 16:21
.


Изменето од alf - 20.Септември.2011 во 15:26
Кон врв
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 16:35
.

Изменето од alf - 20.Септември.2011 во 15:26
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 16:44
Sekoj so svojot krst.

Grizhi se za sebe si, oti toa sigurno mozhesh da go napravish.

Ne bidi dushegrizhnik, ostavi samo tvojot duhoven prosperitet da bide viden i ako e vreden da pretstavuva motivacija za drugite.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 23:34
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

ахмар1, за дебата во живо лесно и со драга воља ќе се договориме. Не е проблем, викни ги ако сакаш и мама и тато, и брус ли и бетмен - бидејќи вие сте далеку од спремни за такво нешто. Мараната веќе неколку пати на мсн сум ја канел за дебата во живо, но како и тука, така и таму се изговараше со ефтини изговори.
Но бидејќи на форумов дисксутираме, дај некако убеди ја твојата соверничка да прифати да отвориме една тема тука каде што наизменично ќе си одговараме на прашањата. Ајде, ако успееш тоа да го организираш, ќе ти верувам и за останатото. Дури и Библијата учи дека ако се покажеш во малото, ќе ти биде доверено и големото.


Па кај сум јас ова да го видам...

Евангелосе - злато мое најмило - сакаш ли да ве поканам у Охрид на гости ... онака да се чуствувате подобро?????

да те дува ветар за добро да ти тече мислата кога дебатираш... може или не... а ако сакаш и на А2 може... не е проблем


Изменето од Tetratka - 18.Ноември.2009 во 23:40
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 23:42
Тетратка ти од Охрид си? изненадувањеголема%20насмевка
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 00:01
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Тетратка ти од Охрид си? изненадувањеголема%20насмевка


Не се секирај ти моло - ке напрајш комат... а за другите бурек... плашици немат сега не му даваме - не знает да јадет... ке му залетнит некоја коска...
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 00:19
Лу4е со ве бе на вас дебати 4е мавате идете по едно кафенце здрвете си,запознајте се по убоо,станате си пријатели,после дебатата сама по себе 4е си дое
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
ahmar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahmar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 14:12
Evangelose ја знам дека си у фрка доста и подоста зафатен но те молам кога ќе најдеш време дај да се дообјасниме за тоа кога тоа станал Христос Бог.
а здравје ако ти помине стравот (ти прпа се вика тоа)може и дебата у живо да напрајме.
Илја дин,Илја бил ел Месија+++
нема друга вера освен правоверната,Христос е Месијата+++
Кон врв
Rita.MD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rita.MD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 19:40
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Тетратка ти од Охрид си? изненадувањеголема%20насмевка


Хахаха... тоа објаснува мнооогу работи.
A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther
Кон врв
Dzingis Kan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dzingis Kan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 22:14
Originally posted by ahmar1 ahmar1 напиша:

Evangelose ја знам дека си у фрка доста и подоста зафатен но те молам кога ќе најдеш време дај да се дообјасниме за тоа кога тоа станал Христос Бог.
а здравје ако ти помине стравот (ти прпа се вика тоа)може и дебата у живо да напрајме.


Можеби Рита ќе прифати наместо него. Некако како похрабра и поначитана да ми излгеда.
Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 08:20
Originally posted by Dzingis Kan Dzingis Kan напиша:

Originally posted by ahmar1 ahmar1 напиша:

Evangelose ја знам дека си у фрка доста и подоста зафатен но те молам кога ќе најдеш време дај да се дообјасниме за тоа кога тоа станал Христос Бог.
а здравје ако ти помине стравот (ти прпа се вика тоа)може и дебата у живо да напрајме.


Можеби Рита ќе прифати наместо него. Некако како похрабра и поначитана да ми излгеда.


Originally posted by Rita.MD Rita.MD напиша:


П.С. Не ставајте линкови за доказ зашто не ги читам.
Се чудам зашто е тоа така... => (Лалалалалаалаааааааа!!!!)




Изменето од Maran Ata - 21.Ноември.2009 во 08:21
+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 14:02
Originally posted by ahmar1 ahmar1 напиша:

Evangelose ја знам дека си у фрка доста и подоста зафатен но те молам кога ќе најдеш време дај да се дообјасниме за тоа кога тоа станал Христос Бог.
а здравје ако ти помине стравот (ти прпа се вика тоа)може и дебата у живо да напрајме.


И што се договоривте?

Или сеуште некому „прпа“?
+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 14:05
Originally posted by ahmar1 ahmar1 напиша:


Да не ми кажеше самата она и да ти поверував,но сепак ти многу добро знаеш дека маран ата е на ДРУГ КОНТИНЕНТ така да не глуми лудило дека давала "ефтини изговори".


Јас знам точно каде е Мараната и знам и зошто е таму каде што е. (се разбира нема да паднам на ваше ниво и да пишувам нејзини лични податоци тука на форум).
Но јас знам и дека таа навратува во нашава земја (пред некој месец тоа и го направи), дека не е постојано таму каде што е, мојот повик до неа за културна дебата во живо сеуште важеше. Така што, престани да ја браниш кога нејзините изговори јасно може да се прочитаат и тука на форумов „Зошто мислиш дека би ти посветувала тебе посебно време“ среќа небаре не ми посветила досега часови и денови намигнување

Originally posted by ahmar1 ahmar1 напиша:


Еве ја сум ти многу поблизу и верникот со кој миcлам дека би имал добра дискусија...
Така да може да бираш ден и време.



Не верувам дека би имале јас и ти интересна дискусија, но ајде, за да не мислиш дека ми „прпа“, се согласувам да дебатирам со тебе во живо. Само, би сакал тоа да го направиме јавно.

Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:


Па кај сум јас ова да го видам...

Евангелосе - злато мое најмило - сакаш ли да ве поканам у Охрид на гости ... онака да се чуствувате подобро?????

да те дува ветар за добро да ти тече мислата кога дебатираш... може или не... а ако сакаш и на А2 може... не е проблем


Тоа е супер идеја. Би го замолил Тетратка ако може да ни договори една културна дебата на телевизија А2, а доколку го рече ова само онака ради реда, тогаш ќе мораме јас и ти ахмар да контактираме со А2 и да го организираме овој интересен настан.
Но да почекаме прво да видиме што ќе каже Тетратка.



Изменето од EvAngelos - 21.Ноември.2009 во 14:05
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Dzingis Kan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dzingis Kan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 14:59
Браво ЕвАнгелос,машки потег.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 226227228229230 242>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.