IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 67>
Автор
Порака
IvaMk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IvaMk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 02:15
Не ја читав цела тема, некако многу ми се 50 страни хахах ама би сакала да се надоврзам на темава.
На првите страници прочитав постови во кои некој прашуваше ако постојат кај живеат, мора да се населени негде и нешто од тој тип.
Е сеа.. дека постојат - во тоа верувам. Себично е да кажеме од наша страна дека сме единствени во овој огромен простор. Исто така имам слушнато дека имаат многу понапредна технологија од нашата и благодарение на неа имаат шанса да бидат невидливи, но сепак присутни, и тоа меѓу нас. Па затоа многу често чувствуваме нечие присуство но не сме во можност да го идентификуваме тоа чувство. Барем мене многу често ми се случува нешто вакво, незнам за вас..
Исто така читав една книга "Тајните досиеја на ФБИ" во која се кажуваше нешто дека Америчката влада соработува со жители на друга планета т.е со вонземјани и дека токму поради тоа Америка толку напредна во последните години во многу области, еве да ја издвоиме токму технологијата..
Е сеа колку се овие работи точни - незнам. Ама ако се суштетвава отворени за соработна, ја барем немам ништо против.. хахах
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 02:18
'mozebi"se a se ponapredni sustestva, kolku se pijatelski nastroeni DISKUTABILNO, a ako SE ZOsto ne ZASTANAT PRED naa i  daa recat eve nie POSTOIME
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
IvaMk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IvaMk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 02:26
А, и исто прочитав дека религијата ги поистоветува вонземјаните со "ДЕМОНИ" што според мене е чиста глупост. Црквата што не ќе направи за да си ја заштити својата догма, изгледа уште не е свесна дека моќта ја изгубила уште во вемето на Темпларите. Најтрагично е тоа што на ваков банален начин се обидува да ги задржи и верниците т.е да ги ограничи, што всушност и го прави. А појќето од нас никако да сватат дека Бог не треба да го бараш во црква, туку прво треба да го најдеш во срцето.
Само незнам од кај излегло ова дека вонземјаните се демони и со кои докази го поткрепува тоа. Колку што знам не пишува ништо слично во Светото Писмо.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 02:37
Ах деца деца. Што ви направија филмовиве.

Во мое време само цртани гледавме, сега вонземјани и што ти е.ох
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
IvaMk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IvaMk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 02:45
И сеа демек сакаш да кажеш младиве 2 чисти немаат.. хахах
А интересно е тоа што сам кажа дека во ваше време се гледале цртани а сега истата возраст обработува далееееееку пошироки теми. :)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 03:25
Немој да мислиш дека јас сум многу старнамигнување

Не реков дека младите две чисти немаат, туку се однесуваше на нешто сосема поинакво.


Порано (како што пишав во мое време) немаше вакви глупави SF филмови каде што (да речеме) ликовите се наоѓаат во некоја просторија целата со метални ѕидови, па се отвара невидлива врата и од таму излегуваат две зелени човечиња. 

И што сега? Да почнам да верувам дека тие се од друга планета? А само боја им ставиле на лицето и по некој шлем и чудни метални додатоци.
Па не знам каде слетало НЛО?! Абе ајде. Излегле 2-3ца со чудни лица и грабнале некого. Го однеле на друга планета и му го испрале мозокот. Го вратиле на Земјата со мисија да регрутира нови зелени фацки.




Интересно е тоа со какви теми се занимава младината кај нас. Тие даааааааааалеку пошироки теми не се теми за кои децата треба да се грижат. Не се ни теми за возрасните. Затоа што тие зелењаци најверојатно и не постојат. Пошироки теми како не. Во наше време се учеше историјата на некоја земја(пред се на својата), се учеше за лицата кои имале влијание во светот, за луѓето кои оставиле траен белег. Денес се учи за вонземјаните. Не, тоа не е поширока тема, тоа е филмско отупување на младината.

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
IvaMk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IvaMk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 03:43
Мило мие во случајов што погрешно сум те разбрала зошто навистина разочарувачки е тоа што а отвориш уста да кажеш нешто, одма ќе се најде некој паметен да те осуди. А од друга страна нели сме дел од демократијата.. :)
Е сега, за темава.. Целта ми беше да го споделам моето мислење од областа на оваа тема. И секако пишав дека немам докази со кои ја потврдувам мојата теорија туку дека тоа се работи за кои едноставно верувам дека се вистинити.
Тоа што денешната младина се интересира за вакви теми со езотеричен карактер, сметам дека е само голем плус и дека може да биде од полза, затоа што многу работи се случуваат околу нас, а ние при очи остануваме слепи.
И за крај, што се однесува на изучувањето на историјата, што ја спомена - никаде не реков дека историја не треба да се изучува, напротив сметам дека е многу потребна. Иако таа историја што ја учиме денес во училиштата е многу испревртена и повеќе неточна, затоа што историјата ја пишуваат победниците, а тие можат да напишат што сакаат. Ова инаку за историјава и не држи вода во темава. ама ја онака чисто информативно да се искажам. :))
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 03:23
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

'mozebi"se a se ponapredni sustestva, kolku se pijatelski nastroeni DISKUTABILNO, a ako SE ZOsto ne ZASTANAT PRED naa i  daa recat eve nie POSTOIME

dali da go svatime toa kako realnost ili prokletstvo
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
IvaMk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IvaMk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 03:41
А зошто би требало да го сватиме нивното постоење како проклетство? :)
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 20:38
Има ли вонземјани?

Oficijalno, s'e ushte ne znaeme.

Praktichno, ne postoi prichina zoshto ne bi postoele.





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 21:40
Секој што не е американец е вонземјанин.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 21:57


Znam shto mislish, ama na onie koi ne patuvale vo Amerika nema da im tekne na shto aludirash...

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 22:14
Дај молим те, па за кого Стинг го испеа оној хит?

хе-хе...
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 22:16
...инаку во САД постојат легални и нелегални вонземјани.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.