Испечати | Затвори го прозорот

Информации за банирани членови

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: ИДИВИДИ
Име на форумот: Форум информатор
Опис на форумот: Модераторите информираат
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9729
Датум на принтање: 11.Јули.2020 во 16:44
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Информации за банирани членови
Постирано од: Перун
Наслов: Информации за банирани членови
Датум на внесување: 12.Октомври.2007 во 00:34

Во оваа тема ќе бидат постирани сите информациите од модераторите (банирање, одбанирање...).

Заради конструктивност, на останатите членови им е оневозможено да коментрираат.Коментари:
Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 31.Октомври.2007 во 23:52
Орлов суспендиран на две недели поради непочитување на превилата,откако е дојден на форумов пишува со зголемен фонт,упорно по секојдневни предупредувања дека тоа не е соодветно-означува извикување и навреда кон друг член тој продолжува.Тоа денес заврши со суспензијаголема%20насмевка


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 21:48
БРЗА СУСПЕНДИРАН...ВРЕМЕТРАЕЊЕ ДОДЕКА НЕ МУ ДОЈДЕ ПАМЕТ. НЕ МОЖЕ ОН ДА НАВРЕДУВА МОДЕРАТОРИ, ПРВО ФИЛЕ ПА МЕНЕ, ПОТОА ДА СЕ ЗАКАНУВА СО АДМИНИ...И СЕТО ТОА ЗА ИЗБРИШАН НЕГОВ ПОСТ ПОРАДИ НАДВОР ОД КОНТЕКСТ НА ТЕМА. КАЈ ГО ИМА ОВА????? ЈАС САМО СИ ЈА ВРШАМ РАБОТАТА А НЕКОЈ ДА МИ СЕ ЦИГАНИ, ОД ТАКВИ ЧЛЕНОВИ ФОРУМОТ НЕМА НИКОГАШ ДА СТАНЕ ОНА ШТО НИЕ САКАМЕ. САКАШЕ КАВГА...НЕ ЈА ДОБИ. ИАКО НЕ ЛИЧИ ДА МУ СЕ ОБРАЌАМ НА ТОЈ НАЧИН ЗАШТО НЕГОВИОТ Е ПРЕМНОГУ СЕЉАЧКИ ЗА РАЗЛИКА ОД МОЈОТ НАЧИН НА РАЗГОВАРАЊЕ. ВЕЌЕ НЕМА ТОЛЕРАНЦИЈА ОД МОЈА СТРАНА, ТОА Е ПРЕДУПРЕДА ДО СИТЕ ШТО КЕ СЕ ПОБУНАТ ЗА СО ПРАВО ИЗБРИШАН ПОСТ. НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА.

П.С. ЗЕЗНАТА НЕ СЕ СМЕЈ МНОГУ МНОГУ НА ТУЃА СМЕТКА, ГЛЕДАЈ СИ ЈА СВОЈАТА РАБОТА.-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 19:28
банирана  членката со јузер topsexy

времетраење на банот : 24 h

банот ке ти биде тргнат  утре, ден 7. ноември 2007  во 19:30 h
-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 19:46
trgnat e banot na topsexy
-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 17.Ноември.2007 во 00:11
Ke mora da si ja obnovam kutijata so bilobilголема%20насмевкаzaboraviv da napisam deka Nina1 e banirana posle nekolku opomeni. 

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 15:41
Баниран членот  member_profile.asp?PF=15504 - 11-OktomvriSG ,


па на што личи ова?


секој подфорум го запусти, со една иста тема

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 22:00
MoNiKa banirana, klon na nina1.-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 00:10
Posle nekolku opomeni, Vikicka e banirana

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 21.Ноември.2007 во 00:47
Vikicka * banirana, klon na Vikicka, klon na black-eyes, klon na kirn i uste na ne znam koj nik. 

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Перун
Датум на внесување: 25.Ноември.2007 во 11:21
http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=15769&FID=3 - франкенштајн  баниран (клон на аџија)


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 25.Ноември.2007 во 16:29
аџија, можеш да се вратиш на својот оригинален кориснички профил.
мислопловец е деактивиран.-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 02:23
ЗЕНМАСТЕР суспендиран...поради јавна навреда во подфорумот МЕДИУМИ. 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 22:23

ЗЕНМАСТЕР си го одлежа своето.-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: rus mkd
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 01:33
luckyboy baniran na neodredeno vreme. namerno ne gi trgam negovite postovi, ako sakate proverete, deckoto e krajno drzok i bezobrazen posle nekolku opomeni... Se mislam dali voopsto da go odbaniram-------------
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 12:56
Nina1 odbanirana

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: rus mkd
Датум на внесување: 10.Декември.2007 во 02:57
luckyboy odbaniran

-------------
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...


Постирано од: connected
Датум на внесување: 30.Декември.2007 во 17:22
efendija суспендиран поради недолично и некултурно однесување

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 12:09

Воздржете се од навредување во http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=3 - Забелешки и коментари за ИДИВИДИ   , ме принудувате да банирам . Највулгарните од вчера ке се одморат некој ден. Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 10:25
Сите  членови за кои имав сознание дека банирани се пуштени . Доколку имате сознание дека некој е заборавен пишете ми .


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 21:17
Тргнат е  банот на членката Diki


п.с.  Тоа требаше ACELERA  да го направи, ама  она не е  повеке тука, затоа  јас си  дозволив


-------------


Постирано од: moira
Датум на внесување: 22.Февруари.2008 во 16:15
Suspendirani se vd i Pustinski-Lav poradi krajno drsko odnesuvanje i ignoriranje na nekolkute moi molbi i opomeni da se prestane so sirenje nacionalna i verska omraza!


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 26.Февруари.2008 во 17:51
Dobar den,
Da ve izvestam deka trebo.r.a. e suspendiran poradi postovite i recnikot, so koi "mosne ubavo" se izrazuvase za nasata, drzava Makedonija i za narodot koj zivee vo nea!
Pozdrav

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Февруари.2008 во 22:45
IS NO GOOD СУСПЕНДИРАН!!!! навреда на модератор. нека одмори некој ден а ако отвора други јузери ке го продолжиме суспендот!

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Март.2008 во 12:00

Суспендирањето на Is no good истече. Се надевам  нема повторно да го направи тоа што го направи!-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: moira
Датум на внесување: 04.Март.2008 во 14:12
Suspendiran Oho Boho poradi nepocituvanje na pravilata na Idividi i Izvestuvanjeto dadeno na podforumot Politika, a se odnesuva za koristenje na makedonskiot jazik. Suspendiran e na dva dena.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 06.Март.2008 во 13:24
Oho Boho e povtorno aktiven.....se nadevam deka ovoj pat ke gi pocituva pravilata.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 15:28
borec e suspendiran poradi krajno drsko odnesuvanje, i nepocituvanje i navredi upateni kon ostanati clenovi, kako i nepocituvanje na moderatorite.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 13.Март.2008 во 01:35
Suspendiran CROATIA poradi navreda kon drugi clenovi na forumot na nacionalna osnova.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 13.Март.2008 во 12:41
Suspendiran ZlatniLiljan poradi navredi i krajno bezovrazno odnesuvanje. Dve nedeli!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 17.Март.2008 во 23:59
МИЛАНО баниран! не учествува на форумот само подмолно се служи со ЛП за покани на друг форум.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: moira
Датум на внесување: 25.Март.2008 во 00:04
ernesto.....baniran...ne toleriram marketing.....


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 26.Март.2008 во 02:30
Orlov baniran poradi navredi i nepocituvanje na moderatorot, samovolie, pretenje i kontinuirano demonstriranje na sila kon mene kako na LP taka i vo temi na podforumot Razno.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 15:00

Mikus i Well se banirani na 5 dena.-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: moira
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 03:11
Suspendiran clen pod user naame capac koj ima vkupno 8 posta i site postovi mu se vsusnost linkovi za drugi sajtovi.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 09.Април.2008 во 14:32
Суспендиран е јузерот member_profile.asp?PF=17407 - vodolija1977   поради  уништување на темите во подфорумот Патувања 


Постирано од: moira
Датум на внесување: 09.Април.2008 во 15:12
al_pachino suspendiran poradi nepocituvanje na prethodnite suspenzii i postojano otvaranje novi nikovi. Do koga ke bide suspendiran zavisi od negovoto odnesuvanje. Sega za sega dve nedeli, no ako otovri nov user name, suspenzijata ke se prodolzuva za uste dve nedeli.
Pozdrav

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 18.Април.2008 во 16:28
Baniran albanica na mesec dena poradi sirenje nacionalna omraza i netrpelivost!!!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Мај.2008 во 13:40
Рифат Чорион суспендиран поради навреда на македонскиот народ.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 09.Мај.2008 во 00:40
Orlov e baniran na mesec dena poradi nedolicno odnesuvanje i postojano navreduvanje na moderator. 

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 15:18
Poradi kontinuirani navredi upateni kon drugi clenovi na podforumot Politika i pokraj site opomeni koi gi dobi prodolzi so navredite user name kire_nedelkov suspendiran na dve nedeli!!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 22.Мај.2008 во 01:32


almanak suspendiran poradi otvaranje na temi na politika so iritiracka i navredliva sodrzina kon makedonskiot narod.
Suspendiran e na mesec dena!

Pozdrav


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 22.Мај.2008 во 02:27
Tripin bitch суспендираан на месец дена поради навреди упатени кон Македонија и македонскиот народ!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 28.Мај.2008 во 00:47


Обесправениот суспендиран на две недели поради ширење на верска и национална омраза.
-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 23:54
master-d baniran...se aktiviral vecerva i na site mozni podforumi izvadi tema za lesna zarabotuvacka...eh taka lesno da se zarabotuvaa parite

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Јуни.2008 во 01:08Суспендиран nenno на две недели поради навреди кон членови на подфорумот Политика.
-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 09.Јуни.2008 во 10:43
Orlov odbaniran.

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 23.Јуни.2008 во 13:37


kire_nedelkov:
pa ti si prva lazga so opaska na forumov.

komunjarka so tapija.
isprana do temel.

-------------------------------------------


kire_nedelkov суспендиран на една недела поради навреди упатени кон друг член.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 27.Јуни.2008 во 15:42


Суспендиран redeagle, новорегистриран член поради постојани дрски и груби навреди упатени кон Македонија како држава и македонскиот народ на теми на Политика и Свет.

Еден месец.


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 29.Јуни.2008 во 00:06


Musliman_Albanec, суспендиран на месец дена поради упатени навреди кон македонскиот народ на подфорум Политика!-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 02:21
Moon e banirana na 2 nedeli...

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 08:26
Викичк,а или Мун, или блак ајс, уште како сакаш да те наречам...прочитај ги правилата на форумот и ќе видиш зошто си банирана...не може да имаш нов ник дури стариот ти е баниран...а ти што правиш? Секоја вечер со нов ник...затоа, се дури отвараш нови никови се до тогаш ќе те банираат...
И мене не ми текна туку така да те банирам со никот мун, туку ти со месеци ги игнорираш сите модератори по ред...а и веќе еднаш објаснив...немам намера да се повторувам уште еднаш...


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 13.Јули.2008 во 19:26Chameria suspeniran na eden mesec poradi navredi na nacionalna osnova!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 13.Јули.2008 во 20:48
cro ...суспендиран на две недели...!-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 13.Јули.2008 во 23:34
skopjanin
Нов член


Регистриран: 2008.Јуни.23 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 4
Тема: Поделбата на Косово одново актуелна???
    Испратена: Денес во 22:52

da ti ja e*am majkata u p**ka
mongolska raca ste vie

-------------------------------------

...по избришани четири поста со навреди...и две опомени...и дрзок одговор на моите опомени го постира овој пост...суспендиран на еден месец...


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 14.Јули.2008 во 10:27
Mileg odluci da go koristi svojot nov nik, zatoa stariot mikeg ke mu bide zatvoren.

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 15.Јули.2008 во 22:08

moira
Модератор


Ова е последен пат да опоменувам за оффтопици!


Од денес за упропастување на темите и одење оффтопик ке добивате по два дена суспензија!Поздрав

------------------------------------------------Bidejki vchera jasno napishav vo vrska so offtopicite a denes anakin i makijaveli imale zabava na dve temi dobivaat po dva dena suspenzija.

Ochekuvam i dvajcata da ja pochituvaat suspenzijata i da ne se logiraat so rezervnite nikovi zatoashto suspenzijata ke im se zgolemuva!
-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 16.Јули.2008 во 00:23

Makijaveli dobiva plus edna nedela suspenzija zaradi ekstremni navredi!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 16.Јули.2008 во 00:41
DelijaSkopje суспендиран на една недела поради навреда и вулгарности кон друга националност!-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 00:47


SkySurfer alias Makijaveli suspendiran so toashto suspenzijata na Makijaveli se zgolemuva za edna nedela odnosno vkupno 23 dena!
-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 14:07
mike678kukulele suspendiran...koristi po 100 nika istovremeno

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 24.Јули.2008 во 20:24
member_profile.asp?PF=18849&FID=49 - slavo-makedon4e
Група
Група

Регистриран: 2008.Јули.21 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 43
...по два дена молење и убедување на ПП и покрај сите мои заложби да се корегира, денес го претера, баниран на недела дена!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Јули.2008 во 21:11
Адем Јашари е суспендиран...Јас го банирав со дозвола од администраторот...

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 27.Јули.2008 во 23:00
member_profile.asp?PF=18791&FID=52 - stereo
Група
Група
Лик
Регистриран: 2008.Јули.15 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 61
...po sekojdnevni prepiski i ukazhuvanja da se koregira vo svoite komentari vo koi shiri navredi kon makedonskiot narod, suspendiran na dve nedeli!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 27.Јули.2008 во 23:03
member_profile.asp?PF=18901&FID=14 - adem jashari
Нов член
Нов%20член

Регистриран: Денес Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 3
suspendiran na eden mesec!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 29.Јули.2008 во 19:05
...Ова е јавна опомена до збунет и фрагола да престанат со муабети на Философија и Психологија...секој ден само јас бришам најмалку три поста од нив...!

...За муабетење имаат други подфоруми, чет и мсн...


Поздрав


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Јули.2008 во 19:10
Skorpija16 banirana na 2 nedeli...Nekolku pati ja opomenav za otvaranje dupli temi, devojkata vodi inaet...

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 29.Јули.2008 во 19:14
arvanit

...суспендиран на еден месец...


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 30.Јули.2008 во 12:04
member_profile.asp?PF=18936 - skenderbeuuu suspendiran na ushte dve nedeli, bidejki e prethodno suspendiran juser i za sekoj nov nik koj ke go registrira ke dobiva po dve nedeli!
-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 30.Јули.2008 во 15:28
Eni_17 e banirana...a na Skorpija16 i se prodolzuva banot za uste mesec dena poradi nepocituvanje na suspenzijata i otvaranje na nov nik eni_17

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 00:34
member_profile.asp?PF=18966&FID=52 - Ilyricum suspendiran ushte na dve nedeli znachi vkupno dva meseca i dve nedeli i za sekoj nov user name ke dobiva po dve nedeli!!!


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 00:37
member_profile.asp?PF=18966&FID=52 - Ilyricum suspendiran ushte dve nedeli, poradi nepochituvanje na prethodni suspenzii, znachi vkupno suspenzija dva meseca i dve nedeli i za sekoj nov user name ke dobiva po dve nedeli!!!
-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 03.Август.2008 во 13:48
marija magdalena i slide...Ova e javna opomena i do dvajcata...Voopsto ne me interesiraat vasite nesoglasuvanja, no ke ve zamolam da se vozdrzuvate od javni navredi na forum...Sledniot pat koga ke vidam deka ste unistile cela tema so vasi prepirki i dvajcata ke bidete kazneti...nema da me interesira koj prv pocnal, a koj zavrsil...Prepirkite i vasite "imina" mozete da si gi iskazuvate na LP...Javno na forum, na Razno, nema da dozvolam...
Vasite postovi od Kako gi zamisluvate forumdziite se izbrisani...


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 00:10
albanianboyy...ushte eden user name ako registira ke odi na podolg odmor... baniran poradi drsko i navredlivo odnesuvanje i nepochituvanje na prethodni suspenzii...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 20:41
tetova...suspendiran na eden mesec...i go molam da ne otvara novi user name, zatoasto za sekoj user name ke dobiva prodolzhuvanje na suspenzijata od dve nedeli...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 22:56
Originally posted by moira moira напиша:

tetova...suspendiran na eden mesec...i go molam da ne otvara novi user name, zatoasto za sekoj user name ke dobiva prodolzhuvanje na suspenzijata od dve nedeli...


...bidejki ne go ispochituva toa shto te zamoliv i se logirashe so nov user name kako messi10, i pritoa prodolzhi po staro, ovoj pat so pretenje na PP na clenovi na forumot...dobivash ushte dve nedeli...


P.S.

...te molam bidi dostoen i izdrzhi ja suspenzijata...


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 23:05
  member_profile.asp?PF=19083 - messi10 - noviot user name na tetova suspendiran i poradi nepochituvanje na prethodna suspenzija i pretenje na clenovi na forumot po PP dobiva uste dve nedeli...vkupno 6 nedeli suspenzija

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 23:26
javascript:winOpener%28pop_up_IP_blocking.asp?IP=79.126.178.35,ip,1,1,425,400%29 - hitler

Inaku ova e tetova...messi10...i doviva ushte dve nedeli...vkupno 8 nedeli...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 23:29
tetova, messi10, hitler ...te molam ne se logiraj so nov user name...samo otezhnuvash situacija, suspenzijata ja zgolemuvash...momentalno si suspendiran na vkupno 8 nedeli...Pozdrav

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 23:49
Originally posted by moira moira напиша:

tetova, messi10, hitler ...te molam ne se logiraj so nov user name...samo otezhnuvash situacija, suspenzijata ja zgolemuvash...momentalno si suspendiran na vkupno 8 nedeli...
Pozdrav


member_profile.asp?PF=19085&FID=49 - robbie 19 ...povtorno...vkupno 10 nedeli...


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: seka
Датум на внесување: 11.Август.2008 во 12:54
http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=19050&FID=67 - superboy
Сениор
Сениор
Лик
Добар човек
Регистриран: 08.Август.2008
http://maps.google.com/?q=Macedonia&t=h"> Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 133
http://forum.idividi.com.mk/new_reply_form.asp?M=Q&PID=1252476&PN=1&TR=1">Цитирај superboy   http://forum.idividi.com.mk/new_reply_form.asp?PID=1252476&PN=1&TR=1">Одговор http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=14994&PID=1252476#1252476">bullet Тема: ,н
    Испратена: Денес во 12:47
Најновата наука е дека потрошив толку време за еден многу глуп форум!Се е џабе!ИДИВИДИ=к*р.Слободно дајте ми бан,кога вие е глуп форумот!!!!!!
Работата го краси човекот а мрзата го гнаси.
http://3dfor.co.cc/ - ЗD форум ,посетете
IP IP логиран
da si znaes od mene ti e banot, ke si odmoris 1 mesec


Постирано од: moira
Датум на внесување: 11.Август.2008 во 16:31
member_profile.asp?PF=19090&FID=49 - veliu

...suspendiran na mesec dena poradi vulgarnosti i navredi na nacionalna osnova...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 13.Август.2008 во 21:35
Slatkiparicki banirana...Izgleda deka e zacleneta na forumov samo da reklamira Slatki pari

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 15.Август.2008 во 16:05
Ред Блек суспендиран на една недела

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 21.Август.2008 во 15:18
Reni-3 baniran na dve nedeli...Sledniot pat vnimavaj kako se odnesuvas sprema moderatorite i ostanatite clenovi...

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2008 во 15:29
Clenot Filip 122 baniran zaradi navreda na Moderator
 


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: seka
Датум на внесување: 26.Август.2008 во 11:01
http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=19050&FID=67 - superboy od denes si povtorno aktiven, ke te zamolam ovoj pat malce pokulturno da se izrazuvas. Ako imas nekoi prasanje Moderatorite sekogas mozes da gi prasas! Ti blagodaram

-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 03:08
...Well... e odbaniran...Se nadevam deka ovoj pat ke bide pomiren

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 23:53
member_profile.asp?PF=17947&FID=49 - mike678kukulele ... member_profile.asp?PF=18762&FID=49 - mileg ... member_profile.asp?PF=18641 - odtamu ...сите три јузери на милег суспендирани...милег добива суспензија од 10 дена...претера со модерирањето...а останатите јузери остануваат суспендирани засекогаш...и го молам да не отвара нови...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 02:34
member_profile.asp?PF=19290&FID=49 - Ahmeti

...suspendiran na 20 dena poradi kontinuirano vregjanje na Makedonija i makedonskiot narod...dosega e opoment od mene 10 pati...vecherva pretera...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 13:51
member_profile.asp?PF=19403 - ZAJCEVmk96...suspendiran...registriran samo da reklamira drug Forum...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 17:38

trebo.r.a суспендиран на 30 дена поради навреди упатени кон Македонија и македонскиот народ....

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 07.Септември.2008 во 17:11
...suspendiran poradi navredi kon chlen...5 dena...

member_profile.asp?PF=18518&FID=49 - skopjanin
Нов член
Нов%20член

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 19:03
member_profile.asp?PF=13352&FID=49 - xxll суспендиран од форумов и тоа на максимален период поради злоупотреба на ник кој припаѓа на друг член member_profile.asp?PF=19452&FID=49 - DelijaSkopje. (новиот регистриран ник од оригиналниот member_profile.asp?PF=19452&FID=49 - DelijaSkopje се разликува само по точката, која наводно ја ставил бидејки со стариот ник не можел да се логира, а дури и аватарот и потписот ги позајмил), а се со цел да испровоцира суспензија од страна на модераторите на member_profile.asp?PF=19452&FID=49 - DelijaSkopje !!!-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 17:07
Суспенэијата xxll на барање на Делија: мoira... Јас би му простил... Нека знае дека Христијански е да се простува... Иако не ти се мешам во работата, иако заслужил...

...и секако во консултација со администраторите и со дадено ветување од страна на xxll дека ке ги почитува правилата на форумот Идивиди и подфорумот Политика, суспенэијата е тргната!!!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 19:00
http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=19050 - superboy  суспендиран, си знае самиот од кои причини...

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: seka
Датум на внесување: 19.Септември.2008 во 15:03
Mileg e suspendiran!

-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: seka
Датум на внесување: 19.Септември.2008 во 19:56
Originally posted by seka seka напиша:

Mileg e suspendiran!
 
se dodeka ne se vovede i objavi "noviot" pravilnik za Forumov


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 21.Септември.2008 во 18:58
member_profile.asp?PF=19482 - Ilirosss суспендиран на еден месец поради навреди на македонската нација!!!
-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: seka
Датум на внесување: 22.Септември.2008 во 11:41
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

Mileg e suspendiran!
 
se dodeka ne se vovede i objavi "noviot" pravilnik za Forumov
 
mileg, povtorno aktiven


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk