Испечати | Затвори го прозорот

Дали мажите знаат да сакаат ?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9027
Датум на принтање: 01.Мај.2024 во 09:45
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дали мажите знаат да сакаат ?
Постирано од: silvija*
Наслов: Дали мажите знаат да сакаат ?
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 15:47
NE toa mu e samo bled izgovor za koga ke napravat greska da mozat da se vadat pod izgovor"AMA ZNAJS SONCE MOE JAS SAMO TEBE TE SAKAM"љубовсршено%20срцеAlo osveste te se toa se vejke stari fori i goltnete ja gordosta malku i bidete barem ednas vo zivotot vistinski mazi a ne PICKI.

-------------
sme se rodile oti drugi sakale , ke ziveeme onaka kako nie sakame



Коментари:
Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 15:48
kakov odgovor preeske ti pisuvav i posle mi vika nemalo temaлутиналутиналутиналутиналутиналутина

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: silvija*
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 15:50
e pa ja utnav lokacijata na temata vo misterii ja prativ ama ne e ni za tamu ni za vo ljubov tuku za vo komedija

-------------
sme se rodile oti drugi sakale , ke ziveeme onaka kako nie sakame


Постирано од: zmejko
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 15:52

Originally posted by silvija* silvija* напиша:

NE toa mu e samo bled izgovor za koga ke napravat greska da mozat da se vadat pod izgovor"AMA ZNAJS SONCE MOE JAS SAMO TEBE TE SAKAM"љубовсршено%20срцеAlo osveste te se toa se vejke stari fori i goltnete ja gordosta malku i bidete barem ednas vo zivotot vistinski mazi a ne PICKI.


brrrr ova e nekoja stvarno povredena poraka, ustvari pute. ili imash ili nemash JAJCA za to shto go pravish, pa mashko bili ilizenski

-------------
OK, let's START NOW


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 15:55
sto sakav da kazam, primetiv po temite deka si povredena, no koga ke ti dojde princot samata ke osetis deka te saka i ne treba da gi kaze tie 3 magic words!!

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: zmejko
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:00

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

sto sakav da kazam, primetiv po temite deka si povredena, no koga ke ti dojde princot samata ke osetis deka te saka i ne treba da gi kaze tie 3 magic words!!


se slozuvam so toa 100 poeni za tebe

-------------
OK, let's START NOW


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:01
tenk juголема%20насмевка

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: zmejko
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:02

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

tenk juголема%20насмевка

molam
znaesh, ubav odgovor i da de na curata, samo dali ke te poslusha

-------------
OK, let's START NOW


Постирано од: silvija*
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:10
E bas fala na sovetite bas ste srcki ama ne sum tolku uzalostena,samo imav iskustvo so takov lazgo i me interesiraat mislenjata od drugite za toa znam deka za se vo zivotot ima zamena i sekogas nesto podobro od predhodnoto.

-------------
sme se rodile oti drugi sakale , ke ziveeme onaka kako nie sakame


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:11
ja imav slicni iskustvo so takvi smizliголема%20насмевка

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: zmejko
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:11

Originally posted by silvija* silvija* напиша:

E bas fala na sovetite bas ste srcki ama ne sum tolku uzalostena,samo imav iskustvo so takov lazgo i me interesiraat mislenjata od drugite za toa znam deka za se vo zivotot ima zamena i sekogas nesto podobro od predhodnoto.

slivce, nemora da znaci deka drugoto ke bide podobro, samo pobarajsi neshto so JAJCA , da ne ti bide maka posle pak

-------------
OK, let's START NOW


Постирано од: Кршикоска
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:26
знаат да какаат и да пикаат ... да сакаат само кога сакаат да пикаат...трепкањетрепкањетрепкање

-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој!!!
-жалосна е околност с чиме привачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:38
Znaat da sakaat, ne znachi deka ako toj ne te sakal tebe nema da se zaljubi u nekoja druga.A site ili skoro site od nas sme bile vo vrska kaj shto ete ne sme sakale dovolno ama sme imale potreba od drami vo zivotot pa sme se ''ligavele''.

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 19:02
Hmmmm, zavisi od mng situacii dali te saka ili ne .iskreno i zavisi od zrelosta i godinite. ZNaes, ke treba da se dojde od odrened stepen vo vrskata ,kade sto veke ke imas i megusebno veruvanje i se pa da se kaze te sakam, Iskreno jas lesno se zaljubuvam i ne mi bese tesko bas na eden tip so kojodev bajagi dolgo da mu kazam te sakam, ali iskren bese i rece: mi se svigas mng , ama stvarno ne znam dali jas sum dosol do toj stepen,ne sum razmilsuval "
sekako ne mi precese toa mng , poso pred se pocituvav so bese iskren, no za nekoi 2 =3 meseci NE BESE VEREN голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка ivara, pa sea ti vidi голема%20насмевкаголема%20насмевка
 
a i mislam deka maskite potesko gi kazuvaat tie zborovi, ama fakt e deka ponekogas dovolni se i DELA napraveni, otkolku tie prosti 3 zborcinja
a deka znaat da sakaat - znaat, i tie se covecki sustestva , se zaljubuvaat , so gi mislite deka se nedopirlivi, deka nema da moze nitu edna da im go stpi srceto, среќасреќасреќа
 
Aj, jas idam vo izvrsuvanje na mojata misija, mozete da vidite koja e, spored temata so ja imam staveno " deka me nerviraat dignatite "
 
Kissssssssssssssss


-------------
I will always love you


Постирано од: SREK
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 01:40
lesnoumni se pagaat na среќа


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 09:35
Masko koga saka saka iskreno i od se srce a zena pocesto se zaletuva , na start e zustra i posle ladi , a znaj da se preprava.
Zmii be zmii
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 11:10
Ma kako ne znaat...duri i mazi znaat da sakaat


Постирано од: strurcence
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 15:39
Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Masko koga saka saka iskreno i od se srce a zena pocesto se zaletuva , na start e zustra i posle ladi , a znaj da se preprava.
Zmii be zmii
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Potocno nemozese da bide kazano. Definitivno se slocuvam so tebeголема%20насмевка


-------------
Сега знам дека нисто незнам!



Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 18:23
Mudrecot e mudar,zatoa sto ljubi,a budalata e budala zatoa sto misli deka so ljubovta se se gubi....
(ne se site mudri,no i ne site budaliнамигнување)


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 21:25
Ne veruvam,ama sekoja cest na isklucocite

-------------
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 07:56


da ...



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 14:14
E kako ? Ja koa ke iskocam na ulica " Zaljubim se pet-sest puta u roku od tri minuta "...


Постирано од: strurcence
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 15:31
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

E kako ? Ja koa ke iskocam na ulica " Zaljubim se pet-sest puta u roku od tri minuta "...


Pocekaj pa da te vidam koga ke se zaljubis ednas zasekogasголема%20насмевка


-------------
Сега знам дека нисто незнам!



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 15:47
Ova ednas zasekogas malku jezivo mu zvuci, ko da sum umrel


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 18:51
znaat da sakaat , avtomobili
fudbal, dzamlii, zavisi koj kolku godini ima.
a ako mislite dali umeat da sakat nesto kako sto e ponezniot pol, mnogu golem broj od niv ne znaat sto e toa, mislat deka zenata e nesto sto nema pravo na nisto, osven za edna rabota, da kjuti. zalno e ova sto go pisuvam, ama poveketo ke se prepoznat vo ova. se odnesuvaat kako kralevi......


-------------


Постирано од: sikter
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 20:16
jaaa,
a,kako treba da se saka?!


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 20:20
Originally posted by sikter sikter напиша:

jaaa,
a,kako treba da se saka?!

nacinot kako treba da ja sakas sam ke si go pronajdes, nema tuka jas sto da ti kazuvam, covek najdobro uci, na svoja koza, ke treba sam da iskusish.

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 08:33
Na primer ako ja tepas, toa so ljubov da bide


Постирано од: Ангелче
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 11:22

znaat more kako ne znaat, samo ponekogas e tesko da gi procitas трепкање



-------------
1 2 3


Постирано од: sara333
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 11:56
Originally posted by Ангелче Ангелче напиша:

znaat more kako ne znaat, samo ponekogas e tesko da gi procitas трепкање

 
 
големо%20гушкање


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 12:25

more tesko deka ke znaat sto sakaat

vo sustina maskite sakaat sve sto ne e nivno a svoeto go sakaat do odreden moment i posle im stanuva monotono i ajde po drug plen

 
zatoa ne znaat sto sakaat lutaat 


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 15:03
Spored fakotot deka mazi se zaljubuvaat vo mazi, znaci polesno e otkolku da se zaljubi vo zena. Od cigari, alkohol i droga luge se otkazale, ama koj probal maz, vrakanje veke nema. Ne sum cul peder da se vrati megu normalnite, sto znaci zenite treba da se zamislat sto ne cini kaj niv, a e dobro kaj mazite.


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 08.Ноември.2007 во 16:41
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Spored fakotot deka mazi se zaljubuvaat vo mazi, znaci polesno e otkolku da se zaljubi vo zena. Od cigari, alkohol i droga luge se otkazale, ama koj probal maz, vrakanje veke nema. Ne sum cul peder da se vrati megu normalnite, sto znaci zenite treba da se zamislat sto ne cini kaj niv, a e dobro kaj mazite.
 
zbunet ova nekako kako od iskustvo da go kazuvasнамигнување
 
inaku na mazite koi odbrale mazi normalno nema da se vratat kaj zena zatoa sto zenite bez da se zamislat znaat sto im fali голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Ноември.2007 во 16:55
Stoime na zakazano ja i eden maalski peder :
 - Ti ja nema zenskata, ti kasni a ?
A ja : - E ne masko ke cekam kao tebe
 - Sea ke vidis so kakva kola ke dojde, a tebe ovaa tvojava koga ke ti ja vidi kolata, ke te sutne.
 - Znaci ti si maska k*rva.
 - Ne, ti si glup.

I taka bidna ...



Постирано од: tytysh
Датум на внесување: 08.Ноември.2007 во 17:57
ZNAEME STO SAKAME I ZNAEME DA SAKAME MNOGU PREMNOGU. ZA NEKOI MASKI DEVOJKITE SE SAMO PREDMET ILI KAKO SAKATE KAZETE TE:POSEDYVANJE.
NO ZA NEKOI SE NIVNIOT ZIVOT AKO NAVISTINA JA SAKAAT. A KOJ NE SAKA NEKA NE BIDE ZAEDNO SO NEKOGO.DZABE SE ZAEDNO KOGA NE SE SAKAAT VAZI I ZA ZENSKITE


-------------
sakaj i bidi sakan


Постирано од: mUv@ ThE DoGg
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 05:36
машко сум и сигурен сум дека энам да сакам, энам дека после овај пост никој нема да ми верува ама немам никаква причина да не ја кажувам вистината. Во врска сум 7 месеци, энам да сакам никогаш кај девојката не сум гледал како предмет эа секс, од секогаш прво сум ја третирал со почит. моментално сме оддеелени на некој месец и имам можност да ја иэневерувам и таа нема да доэнае но тоа никогаш не би го направил од едноставна причина што не осеќам таква потреба эатоа што ќе помини времето и се ќе си биди во ред. Еве ова е мојата прикаэна ме интересира дали некој ми верува во ова.


Постирано од: dimitri
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 08:38
Kako moze da se postavi vakvo prasanje,ocigledno ne si naletala na prav do sega....ali ima vreme ke svatis,samo prvin sakaj go i ti nego...воздивнување

-------------
pa vidi sea...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 10:09
Kakvi se ovia gluposti, aj neka doe nekoja da vii dali ne znam da sakam...samo, neka donese nesto ...


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 10:16
Originally posted by mUv@ ThE DoGg mUv@ ThE DoGg напиша:

машко сум и сигурен сум дека энам да сакам, энам дека после овај пост никој нема да ми верува ама немам никаква причина да не ја кажувам вистината. Во врска сум 7 месеци, энам да сакам никогаш кај девојката не сум гледал како предмет эа секс, од секогаш прво сум ја третирал со почит. моментално сме оддеелени на некој месец и имам можност да ја иэневерувам и таа нема да доэнае но тоа никогаш не би го направил од едноставна причина што не осеќам таква потреба эатоа што ќе помини времето и се ќе си биди во ред. Еве ова е мојата прикаэна ме интересира дали некој ми верува во ова.
 
zosto ti e vazno dali nekoj ti veruva ili ne???збунетост
 
ne sekoja prikazna zapocnuva,se odviva i zavrsuva istoсреќа
 
tvojata prikazna e bas slatkaсреќа
 
p.s.jas ti veruvamнамигнување


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:28
Ufff, kakvo prasanje, poveke retoricko ama aj...PA STO MISLITE OD KAJ POTEKNUVA ZBOROT PAPUCAR, sigurno ne zatoa sto tipot e dobar manipulator i glumec, naprotiv, tipot se zatreskal i sea na malava i jade od raka мечтаење смеење

-------------


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:29
Знаат да сакаат и тоа како... сакањето не е привилегија само за нас жените... само не знаат секогаш да го покажат тоа... ама знам дека мажите во љубовта се поискрени од жените, ако машко сака некоја жена искрено, тогаш нема да бара друга... но секогаш има исклучоци од правилата...

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: rashela
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 13:37
znaat da sakaa i toa kakoтрепкање

-------------
OPUSHTI SE I UZIVAJ


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 14:20

Tesko e dodeka da zasakaat nekogo a posle .......eeeeeeeeeeeeeeљубов



-------------
I love life!!!


Постирано од: Joshua_Tree
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 14:43
Mnogu faktori vlijaat na cuvstvoto nareceno ljubov.Koga sme pomali ljubovta ja gledam mnogu poednostavno bez bremeto na problemite so gi nosi edna seriozna vrska.Koga ke podporasneme ljubovta ja kontrolirame so razumot,bidejki vosprotivno moze komplikacii da nastanat kolku sakas.Nema definicija za ova prasanje ili tocen odgovor....se e individualno!!


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 17:20
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Na primer ako ja tepas, toa so ljubov da bide
 
Moze i toa da bide od ljubov?


Постирано од: beticka
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 22:56
sekoj covek e roden so custva i sigurno deka moze da saka.jas licno mislam deka mazite sakaat poveke od zenite i drzi ona:zad sekoj maz stoi edna uspesna zena!намигнување

-------------
betty


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 23:19
znaat ako se pofer

-------------


Постирано од: strurcence
Датум на внесување: 16.Ноември.2007 во 03:51
Makite znaat da sakaat i toa posilno i od zenite, megutoa ima i isklucoci голема%20насмевка

-------------
Сега знам дека нисто незнам!



Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 16.Ноември.2007 во 03:52
Ти си исклучокот,веројатно.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 16.Ноември.2007 во 08:48
mazite poveke sakaat za zenite , kazete mi eden primer koga zena poginala vo borba so druga zena za maz . Vo cela ebana istorija .

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Joshua_Tree
Датум на внесување: 16.Ноември.2007 во 13:38
Skrsen...odnesen od bolka!!Zarem trebase vaka da bide?Prasanja bez odgovori...sekojpat koga ke ja otvoram dusata pred nekogo se slucuva istoto.Kade da odam?Sto da pravam?Zosto bas jas?Eh...eve me na forumot da si otkinam parce od dusata i da ja spodelam so nekogo.Najmiloto sustestvo me prezira,me mrazi...A jas samo sakav da bidam so nejze i da spodelam mir i uzivanje vo ona so go imavme...Povreden od mnogu,iskoristen od mnogu vlegov vo ovaa vrska da najdam mir.Priznavam na pocetok bev skeptik kako i site drugi i si ostavav rezerva da ne bidam pak povreden...ne sakam da baram izgovori za moite postapki,samo sakam da me svatis zosto seto toa!
Dali mazite znaat da sakaat...heh...tema za razmisluvanje!
Sega vo ovoj moment dojdov do eden zaklucok...greskite od minatoto ne vlecat kako vakum..site...bez isklucok!!Ni ja grizat idninata...
Znaat da sakaat...i toa kako!!Bez zadrski,bez zadni misli.....da sakaat onaka cisto i ubavo!Posebno koga pominale eden od po trnje bez neznosti i razbiranje!!
A neli e toa ona so ne deli od zivotnite???


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 16.Ноември.2007 во 13:39
Какво е ова прашање?
 
Секој знае да сака, само на свој начин.


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 04.Октомври.2008 во 03:50
знаат да сакаат......ама само на една ќе и биде изјавена љубов..........ако нешто тргне на лошо...таа ќе биде и последна


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 04.Октомври.2008 во 23:54
Toj so znae da saka, sakal,saka i ke saka. Toa ne e povrzano so vozvrakanjeto ljubov. Ednostavno toa e licna duhovna potreba koja te vozvisuva i pravi sreken.


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:14
се најдува по некој што знае да сака...

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:20
daaaaaaaaaaaa................
- nekoi sakaat fudbal
- nekoi na lov da odat
- a ima i takvi sto sakaat, ama ne znaat sto


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:30
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

daaaaaaaaaaaa................
- nekoi sakaat fudbal
- nekoi na lov da odat
- a ima i takvi sto sakaat, ama ne znaat sto


Јас сум во првата категорија.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:50
Знаат. Јас сум еден од нив.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:51
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Знаат. Јас сум еден од нив.


Абе не заебавај....немало такви......според таа над мене.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:52
Лошо искуство, или само стереотип што го повторувате?


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:53
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Знаат. Јас сум еден од нив.
Абе не заебавај....немало такви......според таа над мене.


Самата рекла - немало, сега има.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:53
Абе нели гледаш дека попарени се........како пукани зајци се.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:54
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Знаат. Јас сум еден од нив.
 
ti da ne si od tie sto znaat da sakaat.............da jadat skara i da lokaat pivo po cel den so drugarite i + da pcujat??????? m?збунетостголема%20насмевка


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:56
надеж само, ќе биди, ќе си го најдат капачето


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:56
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Знаат. Јас сум еден од нив.
 
ti da ne si od tie sto znaat da sakaat.............da jadat skara i da lokaat pivo po cel den so drugarite i + da pcujat??????? m?збунетостголема%20насмевка


Аааа, јас и во тие спаѓам.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:56
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Абе нели гледаш дека попарени се........како пукани зајци се.


Зависи од случај до случај. Ама генерално, така ќе да е.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:57
Да маче, јас сум еден од нив-комплетна личност.
Ах, да, и знам да сакам


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:57
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Абе нели гледаш дека попарени се........како пукани зајци се.


Зависи од случај до случај. Ама генерално, така ќе да е.



Па не реков јас за сите.....тие што пишуваат во оваа тема.....мислам на женските.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:58
Тууууу се скапувам од пцуење.......маму му ебам кој прв почна љубов да води.....

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: black eye
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:59
NE ZA ZAL VO POVEKE OD SLUCAITE:(


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 00:59
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Знаат. Јас сум еден од нив.


ti da ne si od tie sto znaat da sakaat.............da jadat skara i da lokaat pivo po cel den so drugarite i + da pcujat??????? m?збунетостголема%20насмевка


Па да, делумно . Скара (ама не претерано и не често), пиво - да, а богами и ракија.Животот без ракија е живот без смисла. Ама кон девојките - секогаш со почит и уважување.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:00
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Тууууу се скапувам од пцуење.......маму му ебам кој прв почна љубов да води.....
 
ah....toa vie samo megju dve poluvreminja......


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:01
Originally posted by black eye black eye напиша:

NE ZA ZAL VO POVEKE OD SLUCAITE:(


А во тие повеќе случаи....кога не знаат да сакаат... главна протагонистка си ти.....црно око месечинско.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:01
Ех, знаеш ли синко да не беше таа МТВ и тебе ќе те немаше.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:02
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Тууууу се скапувам од пцуење.......маму му ебам кој прв почна љубов да води.....
 
ah....toa vie samo megju dve poluvreminja......


не....меѓу секоја четвртина.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:03
oooooooooo..................vie ste znaci od golemite sakaci..........

-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:04
Кејт, сонуваш за еден таков


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:06
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

oooooooooo..................vie ste znaci od golemite sakaci..........


Те читам во разно....нели ќе си легнуваше.......утрото е помудро од ноќта.

Ако ти е тешко да кажеш добра ноќ....јас ќе кажам за тебе.... само ти иди легни си...одмори се и.т.н


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:07
Originally posted by Sasko047 Sasko047 напиша:

Кејт, сонуваш за еден таков
 
za eden golem sakac sto saka samo megju dve poluvreminja???
sto zdere skara i loka pivo so drugarite?????
 
hmmm.....pa ne mi zvuci mnogu romanticno


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:08
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Sasko047 Sasko047 напиша:

Кејт, сонуваш за еден таков
 
za eden golem sakac sto saka samo megju dve poluvreminja???
sto zdere skara i loka pivo so drugarite?????
 
hmmm.....pa ne mi zvuci mnogu romanticno


Ти порамантично не си ни доживеала.... штом се жалиш тука.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:09
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Sasko047 Sasko047 напиша:

Кејт, сонуваш за еден таков


za eden golem sakac sto saka samo megju dve poluvreminja???

sto zdere skara i loka pivo so drugarite?????


hmmm.....pa ne mi zvuci mnogu romanticno



Не те љубам, знај, јас тебе мила,
од онаа вистинската блед си само сјај,
а со мене само таа била,
чии очи се синеат без крај.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:09
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Sasko047 Sasko047 напиша:

Кејт, сонуваш за еден таков


za eden golem sakac sto saka samo megju dve poluvreminja???

sto zdere skara i loka pivo so drugarite?????


hmmm.....pa ne mi zvuci mnogu romanticno



Не те љубам, знај, јас тебе мила,
од онаа вистинската блед си само сјај,
а со мене само таа била,
чии очи се синеат без крај.


Абе не се докажувај......ќе те засака.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:10
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

oooooooooo..................vie ste znaci od golemite sakaci..........


Те читам во разно....нели ќе си легнуваше.......утрото е помудро од ноќта.

Ако ти е тешко да кажеш добра ноќ....јас ќе кажам за тебе.... само ти иди легни си...одмори се и.т.н
 
 
abe...abe....jas sum mudra i denje i nokje....
ama...imam ideja.....: aj ne citaj meтрепкање


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:10
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

 
za eden golem sakac sto saka samo megju dve poluvreminja???
sto zdere skara i loka pivo so drugarite?????
 
hmmm.....pa ne mi zvuci mnogu romanticno
 
 
Кејт, не се бе сите такви...намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:11
Гледаш, тука е проблемот. Мажот мора да биди и со другари и да гледа фудбал, а и да се опушти со некое пиво. Дали имаш слушнато за гушење со воздух. Е токму тоа ќе се случи ако ти е само до сукњата


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:13
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

oooooooooo..................vie ste znaci od golemite sakaci..........


Те читам во разно....нели ќе си легнуваше.......утрото е помудро од ноќта.

Ако ти е тешко да кажеш добра ноќ....јас ќе кажам за тебе.... само ти иди легни си...одмори се и.т.н
 
 
abe...abe....jas sum mudra i denje i nokje....
ama...imam ideja.....: aj ne citaj meтрепкање


Нешто паметно и од тебе........

Не ни заслужуваш да бидеш читана.




-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:28
палестинец...остај ја  и се спие...а кога и се спие не знае што зборува..фина е она..романтична...само не и е д`н

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:31
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

палестинец...остај ја  и се спие...а кога и се спие не знае што зборува..фина е она..романтична...само не и е д`н


Пишува горе дека ја оставив......за век и веков.....ќе додам.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Sasko047
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 01:39
E toa e drugar-ka


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 02:58

ЗАЉУБЕН МАЖ...........ПРВО ЌЕ ТЕ НЕРВИРА НА СЕКОЈА СИТНИЦА,А ПОСЛЕ И КОГА НЕ ТРЕБА ЌЕ ТЕ ПРАШУВА.........ПА КАКО САКАШ ТИ?????? (и тоа во погрешен момент)


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 03:04
Originally posted by mrzla mrzla напиша:


ЗАЉУБЕН МАЖ...........ПРВО ЌЕ ТЕ НЕРВИРА НА СЕКОЈА СИТНИЦА,А ПОСЛЕ И КОГА НЕ ТРЕБА ЌЕ ТЕ ПРАШУВА.........ПА КАКО САКАШ ТИ?????? (и тоа во погрешен момент)


Е јас многу ретко викам:„ Како сакаш ти“


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 03:13
ама сите опаку....... ти си терсен


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 03:32
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ама сите опаку....... ти си терсен



Туууу..... дали сум терсен.......ти ако си ми женска, нема да ме трпиш ни 2 и пол минути.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 03:37
па затоа се скаравме ние.....(ама има љубов)


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 03:42
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

па затоа се скаравме ние.....(ама има љубов)



Ми пишуваш вчера во асоцијација дека сум те гњавел а?

Што те гњавев ма?  

Ни пораки ти праќав... ни ти се удварав... ни те навредував......ништо.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: sladjana_d
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 12:23
Lugje,pa dosta veke so tie podelbi "mazite-zenite"...pa site sme lugje i ne moze da se delime na toj nacin.Mazite znaat da sakaat isto kako i zenite...e sea toa sto na nekoi maski im e potesko da go iskazat toa,toa e drug problem...Bas vcera zboruvav na ovaa tema so eden drugar...na covekot mu raskina devojkata i sea veli "site zenski ste isti",a i nie toa go mislime za niv "site maski se isti"...a ne e taka... na svetot nema dve isti licnosti,sekoj si e svoj, sekoj e razlicen...a dali nekoj znae da saka ili ne,toa ne zavisi od negoviot pol...
mislam sekoj si ima pravo na svoe mislenje,a ova e moeto...


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 12:53
kolku glupavo prashanje

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 13:26
se slozuvam so IQ...kako moze mazite da ne znaat da sakaat??pa ne se poseben vid, isti se so zenite...luge!!!
nemoze da ima merilo dali nekoj znae da saka...sekoj znae i zivotnite duri...moze da bide prasanje koj kolku iskazuva, megutoa i tuka ne treba da ima podelenost deka maskite ne iskazuvale ljubov....sekoj razlicno....ima i zeni sto se plasat, ili imaat pregolema gordost  da iskazat ljubov a ima i mazi....da ne odime do krajnosti....site luge znaat da sakaatсреќасреќа


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Black_girl
Датум на внесување: 28.Јануари.2009 во 21:25
Појќе за евање ги бива отколку за сакање.


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 28.Јануари.2009 во 21:28
Originally posted by Black_girl Black_girl напиша:

Појќе за евање ги бива отколку за сакање.


mislam deka poveke sakaat odkolku sto ebavaatголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk