Испечати | Затвори го прозорот

Сте биле ли зафрканти од добра другарка?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8907
Датум на принтање: 01.Октомври.2024 во 20:42
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Сте биле ли зафрканти од добра другарка?
Постирано од: lovely
Наслов: Сте биле ли зафрканти од добра другарка?
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 03:37
Dali nekogas ste bile zaebani od dobra drugarka koga se raboti za ljubov ? primer : ona ti go mesti tipot, ti zbori se za nego kako ona mu e edna od mnogute dobri drugarki, kako on bil mng fin i kako te svigal, zborel za tebe i se toa, i znaci vie se spletkuvate ali posle 3-4 meseci znaci ne se gledate ,go nema nego veke, a ti najmalku so ocekuvas e deka ke go vidis so taa drugarka so ti go mestela !!! znaci situacijava moze da se odnesuva i na mskite, dali nekogas ste bile zaebani od nekoj drugar, da ti ja lapne bifsata na primer ? ajde pisete pozzdravce inace mene mi se ima deseno toa, i verujte stvarno mi bese gadno, ali posle eve edna godina ne mi e tesko da zbooram za toa, si brkam nov tip ( koj se nadevam nema da mi go zemat )i lesno mi e da zboram na temava.Da ve slusnam vas sakam, i vasi desavki

-------------
I will always love you



Коментари:
Постирано од: Mr.Trump
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 07:36

Јас му имам апнато женска на еден мој другар. Дончо трамп е неодољив, и има најбоља фризура.

 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 


-------------
You are fired!


Постирано од: Горе_Лево
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 17:40
Не ми се случило...или не памтам сум била многу мала

-------------


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 17:46
I mR. Trump kako reagirase drugar ti, a kako se ponasase curata ?????, kako ti se ponasase, ti bese linezgodno poradi drugarot ili ne go eb**e 2 % ????

-------------
I will always love you


Постирано од: Mr.Trump
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 09:33

Абе, на почеток као и беше незгодно, ама после кога виде кое мажиште е Дончо, рече да знаела, ич не би се закачуела за него. Шо го вртам, и онака не беше за него. голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



-------------
You are fired!


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 18:13
Epa bravo za tebe !!!!!!!!!!!!!!!!1 ( ne vo pozitivna smisla, ali i tebe te sfakam, don'tworry

-------------
I will always love you


Постирано од: engie
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 18:52
ne.....zatoa i nemam drugarki.голема%20насмевка
Ako sum rascistila so nekogo, so koja i da bide posle mene ne mi preci.....a nema ni zasto da mi preci.


-------------


Постирано од: FANCY
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 19:15
xe xex pa ne me zafrkanale... ama jas DA , lele luge jas stvarno ne sakav da go napravam ali ete se slu4i... i sega jas i nejziniot ex si se sakame a si ja fativme nea za kuma...голема%20насмевка

-------------
што ме боли за утре, гајле ми е само за денес -УТРЕ Е ДУРИ УТРЕ


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 19:30
a koj ne bil zaeban od drugarka!???? pa nie zenite znaeme da bideme gadovi do nemaj kade......лутина

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: engie
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 13:14
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

a koj ne bil zaeban od drugarka!???? pa nie zenite znaeme da bideme gadovi do nemaj kade......лутина
 
 
аплаузPa zatoa i reko im veruvam na zenite.
Tie sto mi se dobri drugarki se odbrani,znaci pominale niz mnogu testovi i vo sekoja situacija pokazale deka naseto drugarstvo im znaci mnogu...Pred se iskreni sme.... i da dojde do takva situacija bi razgovarale prvo... moze ke se podnaljutime na pocetokot, no potoa se pominuva zasto pred se bila fer sto bila iskrena so mene pred da se sluci nesto.
No ako znaeme deka nekogo sakame, togas ne se mesame u tugi stipki.среќа


-------------


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 14:18

Nikogas,se nadevam nema se sluci,znam da si gi odberam drugarkite



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Август.2007 во 10:39
Originally posted by engie engie напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

a koj ne bil zaeban od drugarka!???? pa nie zenite znaeme da bideme gadovi do nemaj kade......лутина
 
 
аплаузPa zatoa i reko im veruvam na zenite.
Tie sto mi se dobri drugarki se odbrani,znaci pominale niz mnogu testovi i vo sekoja situacija pokazale deka naseto drugarstvo im znaci mnogu...Pred se iskreni sme.... i da dojde do takva situacija bi razgovarale prvo... moze ke se podnaljutime na pocetokot, no potoa se pominuva zasto pred se bila fer sto bila iskrena so mene pred da se sluci nesto.
No ako znaeme deka nekogo sakame, togas ne se mesame u tugi stipki.среќа
sto pa ima eve najstalno znaat da se skaraat za decko, sto pa ima bas toj so koj ide drugarka mi da mi se svigja!? pa bas radi toa sto ide so nego nema nikad da go gledam kako covek so kogo bi imala nesto intimno...
zenski????-retki se tie zenski so koi se druzam...pricina-se smizlat, glumat ludilo, ne znaat asalen moabet da napravat...a uste odma im go kazauvam toa ako ne mi se svigjaat kako takvi...


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 23.Август.2007 во 16:22
sto pa ima eve najstalno znaat da se skaraat za decko, sto pa ima bas toj so koj ide drugarka mi da mi se svigja!? pa bas radi toa sto ide so nego nema nikad da go gledam kako covek so kogo bi imala nesto intimno... zenski????-retki se tie zenski so koi se druzam...pricina-se smizlat, glumat ludilo, ne znaat asalen moabet da napravat...a uste odma im go kazauvam toa ako ne mi se svigjaat kako takvi...


Da da apsolutno se soglasuvam, ako znam deka i e decko na moja drugarka nikogas nema ni da go poglednam od drug aspekt osven kako drugar i decko na moja dobra drugarka.A znaete i mene sto mi se ima isto sluceno, znaci sto e dokaz dena nie devojcinjata sme porasipani od maskite ( eve priznavam ), znaci moja drugarka si idese so eden tip i odredeno vreme idea ali jas so tipot si bev znaci stvarno samo drugarka, koga ke se skaraa ponekad on mene me prasuvase sto kako da napravi poso jas i bev drugarka i znam kako ke reagira na se.E sea, otkoga na curata i zdosadi go otkaci i se zatreska po eden klosar neviden, ne znaete, propadnat coek, bifsiot bese premija za ovoj moronov.I tipkata od pusta zelba sto nema sto da prai so drugarkite na kafe, aj toa sto tracarat ( koj ne go pravi toa koga ke se sedne nakafe, site ponekad kazuvame po nekoj trac) tuku od sto ne znae so sto da se zanimava pa se mesa vo tug zivot i vadi afera kako toa jas sum bila so nejziniot bifsi.A toa od 1000000000000000km ke zabelezis deka e afera i cista glupost.I tipot i jas od sekad sme si znaele - cisto drugari,, taka si se ponasavme uste koga idea so curata, i koga raskinaa, taka si se ponasame i sega, i vo idnina.Nikogas ne bi pomislila da napravam nesto drugo so nego, a i on go podrzuva mojot sta.Znaci ete dokaz deka devojkite se pogolemi idiotki, kucki i sto li uste ne od maskite.Iako jas sum devojce, priznavam, i ponekogas sum znaela i jas da se isponasam, ama zatoa imam birani drugarki, mng poveke drugari.Pozzzzz
posle ke vi objasnam edna druga situacija sto e bas - dali ve zaebala drugarka????

-------------
I will always love you


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 23.Август.2007 во 23:10
Сум се скарала заради дечко али никогаш не ми се случило такво нешто среќа И многу ми е мло поради тоа, реагирам на време среќа И не сакам да ми се случи никогаш.....

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: cucibuci
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 16:00
Sum bila zafrknata od najdobra drugarka taka da od toa svakas kade gresis i so kogo se druzis a najvzno od se e sto svatis i deckoto kakov e pa taka da nakrajot se izleguva dobro bidejki kako sto se vika ti se otvaraat ocite! тајм%20аут


Постирано од: BJANKA
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 00:16
da da i toa ubavo me zafrkna kuckata mi se pravese najdobra drugarka   i spiese so mojot bivski kucka nevidena aam toaj samo ja iskoristi


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 02:14
Leleee loso, epten loso, ne ni sakam da znam kako ti si se osekala. Mene ke mi bide krivo pred se sto sum i veruvala na rugarkata, onaka sekad si se potpirala na nea , si racunala na nea, i naednas ja gledas legnata so bifisot tovj togas nea bi ja ubila a nego bi go obesila    zimi se, taka ide zborot .I sakam da kazam deka POVEKE BOLI KOGA KE TE ZAEBE EPTEN BLISKA DRUGARKA, POSO MOZE I NEKOJA DRUGA DA MI GO ZEME DECKOTO, AMA NIKOGAS NEMA DA SE OSEKAM POLOSO AKO ZNAM DEKA NA DRUGARKA NA KOJA PRED TOA SUM I KAZUVALA DEKA MI SE SVIGA NEKOJ TIP, A ONA E SEGA SO TOJ TIP .i TAKVITE LICNOSTI NAEDNAS AKO TI BILE MILI SEA KE TI STANAT NAJGOLEMI NEPRIJATELI.1000 PATI POGRUBI ZBOROVI SE KAZUVAAT ZA TAKA PORANESNI NAJDOBR DRUGARKI. I SI JA TRESKAME GLAVATA KAKO SME MOZELE DA I VERUVAME NA TAKVA LICNOST . e ova sto go pisav so golemi bukvi mi se ima deseno zatoa vi kazuvam i stvarno gorzno se osekam i prazno.

-------------
I will always love you


Постирано од: Gordana
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 00:27
prosto ne postojat takvi najdobri drugarki koi ke te stavat pred sredba so nekoe momce..nit pa pred sredba so  TVOETO  momce....


Постирано од: MaJuF4e
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 16:46
mi se ima slu4eno dva pati.. samo jas so kasno palam.. :) ko neon4e bef vo vrska za toj de4ko..  dva pati se rabotese za isto dete samo razli4ni ``drugarki`` tie ne se smetat kako drugarki tuku najgolemi kretenki so zasluzvat samo da gi pluknish v lice;P


-------------
I`m Not ALWAy RigHt but i NEveR WRONG..!!


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 10.Октомври.2008 во 09:10
ne momentalno nikad do sea ne

-------------


Постирано од: Рокси
Датум на внесување: 10.Октомври.2008 во 17:42
Originally posted by lovely lovely напиша:

Dali nekogas ste bile zaebani od dobra drugarka koga se raboti za ljubov ? primer : ona ti go mesti tipot, ti zbori se za nego kako ona mu e edna od mnogute dobri drugarki, kako on bil mng fin i kako te svigal, zborel za tebe i se toa, i znaci vie se spletkuvate ali posle 3-4 meseci znaci ne se gledate ,go nema nego veke, a ti najmalku so ocekuvas e deka ke go vidis so taa drugarka so ti go mestela !!! znaci situacijava moze da se odnesuva i na mskite, dali nekogas ste bile zaebani od nekoj drugar, da ti ja lapne bifsata na primer ? ajde pisete pozzdravce


Да... ми се има десено...
Поточно, тој тогаш ми беше бивш (сеуште ми е ) но сакав таа вечер да се смирам со него... и имаше шанси!
Но, двете мои тогашни „најдобри“ другарки се измуваја со него .... ДВЕТЕ ВО ЕДНА ВЕЧЕР СЕ ИЗМУВАЈА СО ТИПОВ!
Од таа вечер ги одј*бав и нив двете и него... оттогаш си живеам среќно и весело без нив

-------------
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!


Постирано од: Рокси
Датум на внесување: 10.Октомври.2008 во 17:44
Originally posted by MaJuF4e MaJuF4e напиша:

mi se ima slu4eno dva pati.. samo jas so kasno palam.. :) ko neon4e bef vo vrska za toj de4ko..  dva pati se rabotese za isto dete samo razli4ni ``drugarki`` tie ne se smetat kako drugarki tuku najgolemi kretenki so zasluzvat samo da gi pluknish v lice;P


А и типот би ти било добро да го Одј*биш

-------------
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!


Постирано од: defma
Датум на внесување: 10.Октомври.2008 во 23:37
И тоа дали еднаш!!!!!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 11.Октомври.2008 во 01:50
сум била......
но никогаш не поради некој дечко.....
од други причини


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 14.Октомври.2008 во 20:53
 
Originally posted by lovely lovely напиша:

Dali nekogas ste bile zaebani od dobra drugarka koga se raboti za ljubov ? primer : ona ti go mesti tipot, ti zbori se za nego kako ona mu e edna od mnogute dobri drugarki, kako on bil mng fin i kako te svigal, zborel za tebe i se toa, i znaci vie se spletkuvate ali posle 3-4 meseci znaci ne se gledate ,go nema nego veke, a ti najmalku so ocekuvas e deka ke go vidis so taa drugarka so ti go mestela !!! znaci situacijava moze da se odnesuva i na mskite, dali nekogas ste bile zaebani od nekoj drugar, da ti ja lapne bifsata na primer ? ajde pisete pozzdravce


Toa ne mi se slucilo...iskeno...a i koga bi se slucilo bi i kazala "blagodaram" na takvata "drugarka" sto mi gi otvorila ocite i bi mi pokazala komu ne treba da mu se veruva среќаголемо%20гушкање

-------------
I love life!!!


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 14.Октомври.2008 во 21:41
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

 
Originally posted by lovely lovely напиша:

Dali nekogas ste bile zaebani od dobra drugarka koga se raboti za ljubov ? primer : ona ti go mesti tipot, ti zbori se za nego kako ona mu e edna od mnogute dobri drugarki, kako on bil mng fin i kako te svigal, zborel za tebe i se toa, i znaci vie se spletkuvate ali posle 3-4 meseci znaci ne se gledate ,go nema nego veke, a ti najmalku so ocekuvas e deka ke go vidis so taa drugarka so ti go mestela !!! znaci situacijava moze da se odnesuva i na mskite, dali nekogas ste bile zaebani od nekoj drugar, da ti ja lapne bifsata na primer ? ajde pisete pozzdravce
Toa ne mi se slucilo...iskeno...a i koga bi se slucilo bi i kazala "blagodaram" na takvata "drugarka" sto mi gi otvorila ocite i bi mi pokazala komu ne treba da mu se veruva среќаголемо%20гушкање

za ednas sum blaodarna ama za vtoriot pat me zezna i drugarkata

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Farfalla
Датум на внесување: 02.Ноември.2008 во 00:01
au da za zal...
najdobrata drugarka se fati so toj ja sto go sakav 2god,ona znaese se normalno...duri togas sfativ kakva licnost e doticnata...od togas ne sum ja videla...a pominaa 5 god...hm...si se prisetiv sea

-------------
I'M A SUPER GIRL...AND SUPER GIRLS DON'T CRY


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 02.Ноември.2008 во 00:19
sreka sto uste od mala svativ deka nema drugarki, zatoa si se druzam samo so drugari i 2 dobri devojcinja sto si go teraat zivotot i ne se mesaat vo mojot, i ne se zamaram so drugi kokoski...
a drugarki nema zatoa sto "nedaj boze" da bides poubava popopularna i da privlekuvas poveke vnimanie od nea,
da moze ke te ubie.... drugarki nema a i ne ni trebaat
a za edno glupavo kafe i ispolnuvanje na slobodno vreme,
ke se postedis od ogovaranje, gluma, kradenje deckovci, rasipuvane kariera, i gubenje avtoritet

-------------


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 02.Ноември.2008 во 00:20
kina rabota:OGLEDALCE,OGLEDALCE...?
I PUKNA OGLEDALOTO..........

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 17.Ноември.2008 во 18:47
дааааа... даааа... даааа... бев на 21 г. прво вистинско залjубуване, нормално сакаш сите да знаат, а наj веке блиските ти. и заправо ти се вика до небото " Jас сум залjубенааааааааа во...."љубов И така : зборуваш,љубов зборуваш,љубова не видиш дека онаа , другарката де , ти крои капата веке.кул
А наj интересно е финалето :
Питам jас : Добро де зошто ти тоа го направи?изненадување

А она, со голема насмевкаголема%20насмевка и погледтрепкање :па така се случува со будалите.
Jас:
изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување....лутина------- > истепан / това е таа де, другарката  /

а тоа ------->голема%20насмевка трепкање... jас.голема%20насмевкакул



Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 18.Ноември.2008 во 19:56
hmm... Ahmmm...
Mlada gospogjice, a dali ima mesto vo vasiot zivot za uste eden drugar?



-------------
DeepBlue


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 18.Ноември.2008 во 20:20

се зезам


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 18.Ноември.2008 во 20:24
JAs su "mrtov" seriozen


sum de,

-------------
DeepBlue


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 18.Ноември.2008 во 21:54
Секогаш има место за нови лица,само на кој начин ќе бидат третирани незнам баш


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 19.Ноември.2008 во 23:28
Samo drugarka moze da te zafrkne,ako se raboti za druga togas sama si se zafrknala sto si dozvolila...

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 19.Ноември.2008 во 23:58
и она ме зафркна ама и јас нејзе


Постирано од: diamond_girl
Датум на внесување: 20.Ноември.2008 во 21:12
da i toa kako u denesno vreme e najvoobicaeno da bides zaeban od drugarka


Постирано од: diamond_girl
Датум на внесување: 20.Ноември.2008 во 21:30
na pr. tipkata ti se prai najdobra drugarka znae tocno koj ti se sviga ti se nudi da ti go mesti a ustvari mu kazuva kujznae so za tebe i seto toa zaso tipot e malce naiven i ona saka da go iskoristi za da ima potrcko u sekoe vreme koj ke i prai drustvo( potreben i e za drugar a ne za decko). I na toj nacin poleka go oddalecuva od tebe.Mene licno mi se ima bas ova deseno i toa i za zal se uste sum zatreskana u nego koj go izgubiv blagodarenie na mojata "drugarka" na koja kaj i da e ke i vratam za se so mi naprai.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 30.Ноември.2008 во 13:42
двајца се караат - третиот користи

двајца се сакаат - третиот чека (во заседа) да искористи (момент)




Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 13:43
Do sega nitu sum bila zafrknata nitu sum zagrknala. Nikogas nema da odam so nekoj so prethodno bil so moja drugarka, glupo ke mi bide ako sum go gledala pred mene da se lapa so nea pa posle nekoe vreme so mene. Ali ako drugarka mi naprae takvo nesto za mene ona veke nema da postoe.


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 19:55
the princess vo pravo si ama drugarkite se birat na vreme
za da imas celosna doverba vo nea


Постирано од: Mala Budala
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 14:35
Originally posted by engie engie напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

a koj ne bil zaeban od drugarka!???? pa nie zenite znaeme da bideme gadovi do nemaj kade......лутина

 

 

аплаузPa zatoa i reko im veruvam na zenite.

Tie sto mi se dobri drugarki se odbrani,znaci pominale niz mnogu testovi i vo sekoja situacija pokazale deka naseto drugarstvo im znaci mnogu...Pred se iskreni sme.... i da dojde do takva situacija bi razgovarale prvo... moze ke se podnaljutime na pocetokot, no potoa se pominuva zasto pred se bila fer sto bila iskrena so mene pred da se sluci nesto.

No ako znaeme deka nekogo sakame, togas ne se mesame u tugi stipki.среќа


-------------
if you break my heart l'll break your face


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 12:33
Ne !! ne dozvoliv da imam najdobra drugarka....
toa go imam kaj maski pol...tie se pravi drugari...

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 12:58
Pa...ako se setam imase po nekoj sto mislev deka mi e drugar i koga ono u eden moment mi se zali zenskata deka ovoj i se pusta...
 


-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 21:09

Не, моите стварни другарки никогаш не ми мазнале дечко ниту јас на нив а тие што го направиле тоа биле некои т.н другарки некои пролазни познанички.

Отсекогаш сум избегавала да се дружам со к*рвичиња и такви кои паметот им е само во некое машко, таквите без пардон ќе му се убута и на твојот дечко/маж ако натчека прилика.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: ana sk
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 21:14
moite drugarki mi se stvarno drugarki i tek sega svativ kolku bile vo pravo
mnogu si gi sakaaamголемо%20гушкање
a dali nekoja od niv me zafrknala?нека%20ти%20е%20срам


-------------
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 31.Јули.2009 во 23:24
ne,ne me zafrknala ni edna drugarka,mada nivniot broj beshe i e mal,znachi drugarki vo prava smisla na zborot

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk