Испечати | Затвори го прозорот

Љубовен дневник+споменар

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7498
Датум на принтање: 04.Мај.2024 во 11:18
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Љубовен дневник+споменар
Постирано од: SABINA
Наслов: Љубовен дневник+споменар
Датум на внесување: 13.Мај.2007 во 17:42
EH SITE IMAVME SPOMENARI PA I JAS KOGA KE GI VIDAM DENES UMIRAM OD SMEENJE PA KOGA SE TRUDEV JAS DA BIDAM TEKSTOPISEC PA JAS DA PISVAM NEKOI SPOMENARKI ILI POEZIJA IMTERESNO VERUVAM DEKA I VIE IMATE SPOMENAR ILI PA SEGA SE SETIV KOGA LEPIME SLIKI NA TETRATKA EHEEEJJJ ZALJUBENI
EVE EDNA KOJA KA SAKAV NAJVEKE :
 
TE SAKAV TE SAKAM I KE TE SAKAM I TOGAS KOGA KE STOJAM NA
NEVESTINSKI FUSTAN LAZNO KOLNEJKI SE NA DRUGA LJUBOV
TE SAKAM I KE TE SAKAM I TOGAS KOGA KE GO DRZAM ZA RAKA SINOT SVOJ KOJ KE GI IMA TVOITE OCI I KE GO NOSI TVOETO IME ....
 
 
 


-------------
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite



Коментари:
Постирано од: sweet esc.
Датум на внесување: 13.Мај.2007 во 19:09
e pa ne sum dete uste da pisuvam spomenar....ustvari pa eve forumov go koristam za nesto slicnoLOLLOLLOLLOLWink


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 13.Мај.2007 во 21:47
LOLхехе па да,да на времето што споменари испишав,ама помина тоа време

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 01:15
Toa e edna od retkite raboti za koi ne ve razbiram vas zenskite . . . Bas e glupavo da pisuvas spomenar . . .  Ne veruvam deka ima masko sto pisuva(lo) spomenar . . . Barem jas taka mislam . . . Pa daj ve molam kazete mi sto gledate vo toa . . .  Smile

-------------
STRUGA


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 15:44
Сум пишувала како помала споменар, сега пишувам дневник Big%20smile

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 16:11
spomenar ne vodam ali pisuvam tekstovi bez kraj......

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 17:08
Никогаш не сум пишувала споменар, некако глупаво ми било, а и денес ми е. Дневник пишувам од 1988 и од 150 страни мал формат имам пополнето 20. Значи и тоа слабо, во просек 1 страна годишно    Долго ќе ми трае тетратката     за да ја поплнам треба да живеам уште 130 години   

-------------


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 17:49
Originally posted by tuturutka tuturutka напиша:

Toa e edna od retkite raboti za koi ne ve razbiram vas zenskite . . . Bas e glupavo da pisuvas spomenar . . .  Ne veruvam deka ima masko sto pisuva(lo) spomenar . . . Barem jas taka mislam . . . Pa daj ve molam kazete mi sto gledate vo toa . . .  Smile
Ima i maski sto pisuvaat...barem ja so nekoi sto se znam...Tongue


-------------


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 17:52
Jas sea vo eden tefter si pisuvam se i svasta...Big%20smile
imam posebna tetratka za sms poraki
i normalno si pisuvam dnevnik,no ne sekogas posto me mrziSmile


-------------


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 19:44
Toa ti e nemaj rabota nisaj vratata . . . LOL LOL LOL

-------------
STRUGA


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 19:49
Ja si praam eden i se vika : - "Spomenar na eden gomnar "


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 19:51
uste go cuvam spomenator Big%20smile ubava, draga stvar mi eEmbarrassed


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 19:52
Zakon nema sto . . . E toa se ceni . . . Ama toa ne e spomenar . . . Toa ke ti dojde kako kniga '' Zivotot na eden peder'' . . . LOL LOL LOL

-------------
STRUGA


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 19:52
A kaj go cuvas za da go najdeme i objavime 


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 19:55

Kaj sto ti go kladov . . . Wink



-------------
STRUGA


Постирано од: MaVnaTa
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 09:56
najubav period od mojot zivot vo odnos na spomenarite.na nego ispisani preubavi stihovi,upotrebena fantazijata pri lepenjeto,crtanjeto na sliki i upotrebata na boite.a von go ljubov ispisani razni iminja,negovoto i moeto,nejzinoto i negovoto i se taka vesto 'doterano'.denes po tolku godini ubavo e da se cita.


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 12:18
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

A kaj go cuvas za da go najdeme i objavime 
vo wc mi stoi nad skafot u koj cuvam peskiri LOLLOLLOLLOL


Постирано од: SeXy BaBy
Датум на внесување: 25.Мај.2007 во 23:30
SIGURNO SEKOJ OD VAS NEKOGAS A MOZE I SEUSTE PISUVA DNEVNIK. EPA DOKOLKU MISLITE DEKA NEKOGAS STE NAPISALE INTERESNA STRANICA ZA LJUBOVTA VO VASIOT DNEVNIK, KOJA VI OSTAVILA POSEBEN VPECATOK DODEKA GO CITATE ILI PAK DOKOLKU MISLITE DEKA VO VAS POSTOI TALENT ZA PISUVANJE SRECIFICNI PRIKAZNI KOI JA RASTREPERUVAAT DUSATA- PISETE.

-------------
if opportunity doesn`t knock, then build a door...


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 10:32
Dnevnikot e intimna rabota


Постирано од: SeXy BaBy
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 21:41
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Dnevnikot e intimna rabota


da tocno dnevikot e intimna rabota  i jas go mislam toa i se slozuvam so tebe no jas ne baram vasite intimni raboti da gi pisete tuku nekoja stranica koja e vo vrska so ljubovta i vi ostavila naj naj vpecatok. Mislev nesto vo vrska kako dobar ljuboven tekst ili vasa prikazna...



-------------
if opportunity doesn`t knock, then build a door...


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 21:44
Јас го искинав дневникот пред некој ден(типично за мене кога сум многу нервозна) и решив веќе да не пишувамLOL

-------------


Постирано од: SeXy BaBy
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 21:53
Originally posted by Angle Angle напиша:

Јас го искинав дневникот пред некој ден(типично за мене кога сум многу нервозна) и решив веќе да не пишувамLOL


Zosto go iskina? ja s mislam deka toa e nesto na koe sekogas koga ke go otvorime treba so radosno srce da go citame. Ok ako nesto si bila narvozna vo vrska so toa ... nemam komentar, ama bi ti preporacala edno nesto kako drugarka eve...

SEKOGAS KOGA KE BIDES RAZOCARANA, RECI SI GI ZBORORVIVE-

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
  *  NIKOJ I NISTO NE E DOSTOJNO ZA DA JA DOBIE MOJATA BOLKA I DA   *  SE SITI NA NEA... i razvedri se!

  *
  ** * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


-------------
if opportunity doesn`t knock, then build a door...


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 22:09

thanks za sovetotSmile

mislam deka stvarno ke pomogne vo takvi "krizni" situaciiSmileWink


-------------


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 23:29
Originally posted by SeXy BaBy SeXy BaBy напиша:


Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Dnevnikot e intimna rabota
da tocno dnevikot e intimna rabota  i jas go mislam toa i se slozuvam so tebe no jas ne baram vasite intimni raboti da gi pisete tuku nekoja stranica koja e vo vrska so ljubovta i vi ostavila naj naj vpecatok. Mislev nesto vo vrska kako dobar ljuboven tekst ili vasa prikazna...


dobar ljuboven tekst ili prikazna moze da napise nekoj sto ima darba za pisuvanje i toa moze da bide izmislena prikazna.... vo dnevnikot ( onie sto pisuvaat dnevnik) gi zapisuvaat svoite misli, cuvstva, nastani i toa e sepak premnogu licno i intimno za da se iznesuva po forumi.... barem jas taka mislam.


Постирано од: SeXy BaBy
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 20:52
da znam ama nieden ne razbra za sto tocno stanuva zbor vo temava
mislev na nekoja t.n dobra strana. Znaci ete kako sto rece slucki nastani, nemora svojata intima da ja vadite na forumov ama sakav nesto kreativno ete nesto ko tes ili da ja smenime temava vo- naj naj tekstopisec
moze neli?



-------------
if opportunity doesn`t knock, then build a door...


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 15:54
MOETO SRCE NE E PATEKA TI KOGA SAKAS DA PRETRCAS NIZ NEA.....Tongue

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 15:30

Топ 10 начини партнерот да ве шутне и што всушност тие значат.

Наведена причина - вистинска причина (или, во себе)

Кога девојката дава "корпа":

10. Не можам, ти си ми како брат - Ме потсетуваш на оној идиотот што свири сајзер во "Арија".

9. Постои мала разлика во нашите години - Па да ти'бам, ти си една стара ќелавица од праисторијата.

8. Не ме привлекуваш во "тој" поглед - Ти си најгрдиот кретен што сум го видела.

7. Мојот живот моментално е премногу комплициран - Не сакам цело време да бидеш со мене, бидејќи може да ги чуеш разговорите со моите други дечковци.

6. Веќе имам дечко - Кој всушност е мојата мачка.

5. Не сакам да почнувам врска со луѓе со кои работам - Па човеку, не би те гледала дури и да сме во ист соларен систем, а камоли во иста зграда.

4. Не си ти крив, тоа е поради мене - Не сум јас крива, тоа е поради тебе.

3. Моментално се концентрирам на својата кариера - Дури и досадна работа како мојата е подобро отколку да се гледам со тебе.

2. Не сакам да се мажам - Да му дадам на грдосија како тебе?

1. Да останеме само пријатели - Сакам да бидеш во близина за да ти раскажувам болни детали за другите мажи со кои се гледам.

Кога дечкото дава "корпа":

10. Не можам, ти си ми како сестра - Грда си.

9. Постои мала разлика во нашите години - Грда си.

8. Не ме привлекуваш во "тој" поглед - Грда си.

7. Мојот живот моментално е премногу комплициран - Грда си.

6. Веќе имам девојка - Грда си.

5. Не сакам да почнувам врска со луѓе со кои работам - Грда си.

4. Не си ти крива, тоа е поради мене - Грда си.

3. Моментално се концентрирам на својата кариера - Грда си.

2. Не сакам да се женам - Грда си.

1. Да останеме само пријатели - ЕПТЕН си грда.



-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 15:33
Ja mojot dnevnik t.e. spomenar uste ja nemam ispisano prvata stranica iako pisuvam so krupni bukvi


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 13:58
so takvi stvari se zamarav porano sega me mrzi da pisuvam takvi gluposti (moze i ne se dotolku gluposti zatoa sto eden den koga ke otvoram ke  se setam na site budalestini ubavi i neubavi momenti koi sum gi imala) ali sepak.. treba vreme i potencijal da zemesh da pisis nesto takvoнамигнување


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Август.2007 во 20:35
        Зошто толку ноќи непреспани?

        Зошто толку солзи пролеани?

        Зошто толку болки нанесени?

        Зошто толку песни напишани?

        Зошто толку стрели забодени?

        Зошто толку срца растажени?

        Зошто толку лица сменети?

        Зошто толку желби потонати?

        Зошто некој да е среќен,кога другите патат

                     И СЕГА:Кој може да одговори на големото ЗОШТО

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Август.2007 во 23:46
Ednostavno ne znaev deka taka cuvstuvas za mene. Tvojata kool maska za mene neprozirna bese


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 17:57
nemozam da se setam kade kje te sretnam
a i nikoj toa do sega ne mi kazal , no mislam zad nekoe kjoshe
mnogu kjosinja ima vo gradov
koe e kjosheto?тага



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: jovce
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 11:03

E kako ne moze da te razbere samo jas mozam da te razberam  среќасреќасреќасреќасреќасреќасреќаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањељубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовгазење%20од%20смеење

zlato moe љубов


-------------
se i sesto .....................................................


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 18:05
Jas pa ne pisuvam dnevnik, neam zivci za toa, ekoj den ili sekoj 3 den da go mzgam toa cudo, ali mi se desilo poneka da raskazam nekoja luda nok onaka, kolku da utepam vreme i da si se potsekam kolku bila top na primer taa nok

-------------
I will always love you


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 18:18
Originally posted by lovely lovely напиша:

Jas pa ne pisuvam dnevnik, neam zivci za toa, ekoj den ili sekoj 3 den da go mzgam toa cudo, ali mi se desilo poneka da raskazam nekoja luda nok onaka, kolku da utepam vreme i da si se potsekam kolku bila top na primer taa nok
 
Лик
Регистриран: Денес
http://maps.google.com/?q=United%20Kingdom&t=h"> Локација:
United Kingdom
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 5
http://forum.idividi.com.mk/new_reply_form.asp?M=Q&PID=666961&PN=1&TR=13">Цитирај lovely   http://forum.idividi.com.mk/new_reply_form.asp?PID=666961&PN=1&TR=13">Одговор http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8147&PID=666961#666961">bullet Тема: Писмо до неоткриената љубов
    Испратена: Денес во 03:47
Pisuvam i jas mng vakvi tekstovi, uste od 6 oddelenie i gi imam dosta !!! imam i jas mng napisano, ali imam i nekoi pesni od knigi prepisano poso bile dobri.Znaci za okolu 7 godini imam napravenoo 4 tefteri, 3 tetratki golem format, i nekolku mali pismarici , celiispisani so tekstovi, pesni, i ima i mng sliki ljubovni ne se falam , ali sum imala mng slobodno vreme i omilena rabota so sum sakala da ja praam e da mislam na nego i da pisuvam inspirirana od nego ali moram da vi kazam nesto iskreno, sto imam zaprimeteno, deka sekogas onie taznite, bolnite tekstovi, polni so solzi i razocaruvanja palat poveke otkolku onie vo koi se pisuva sreknata ljubov .Taka so site moi tekstovi se za lue po koi sum mectaela a sum gi nemala, ili koga sum gi dobila, pa zavrsuva se, i celoto razocaruvanje go stavam na hartija.Taka sto nemam napisano tekst kaj sto pisuvam --DA DA JAS USM SEGA SREKNA, TE SAKAM ME SAKAS !!! vetuvam deka ke staam tuka eden od moite tekstovi i se nadevam deka ke vi se svigaar . Pozz
размислувањенамигнување


Постирано од: connected
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 18:21
lovely saka da zbuni nekojсреќасреќа

-------------


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 18:42
Ne ne sakam da zbunam nekoj, znam deka sega ke dojde do nedorazbiranje Znaci vaka : pod poimot pisuvanje dnevnik jas podrazbiram mzganje za toa sekoj den sto mi se slucilo, kako sum se skarala so najdobrata drugarka ili kako sme sedele pored kej i sme piele kafe pa mi se javil onoj ovoj .I dnevnik treba da se pisuva sekoj den, barem jas taka znam ( spored nekoi nepisani pravila , iakone bi trebalo da se vodime spored niv) ali mene dossadno mi e i zamorno da pisuvam sekoj den za nekoi sitnici i sekoj dnevni raboti . So ako ima nekoi denovi epten dosadni vo koi samo se legacam po dma, od pred kompjuter do televizor od televizor vo krevet i celo vreme taka ( poso imam i takvi denovi koga odmaram ).A ima i nekoi ludi denovi , koi bile ispolneti max, i vo koi se desile mng desavki, ali jas znaci ponekad mi se desilo da pisam nekoja deavka, ali samo sluckata da ja raskazam, a ne da go mzgam cel dem.A ljubovnite tekstovi nemaat nikakva vrska so dnevnikot tuku znaci bas onaka, samo emocii, cuvstva.I niv gi pisuvam samo koga imam inspiracija i vo slobdno vreme ajde ke vi napisam tekst ( znaci onakov ljuboven ) i ke najdam od toa listovite i nekoja raskazana slucka ( ama ne od DNEVNIK ) pozzdravce

-------------
I will always love you


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 20:08
Edno malo delce ---------------


Grrrrrrrrrrr, eve pak na uste eeden tapa cas, sedam na hemija, i guskata isprasuva, ako me krene ke bidam ziv sreknik.Inace denov se rasturi od vrnenje, ali ima edna bitna stvar :):)
B***o i A**   pravat denes godinaaaaaaa, yeeeeee;););) nenormalnava denes pred casovi me terase da i praam drustvo da odela da mukupi bokserici a nadvor uste malce cunami sto ne udrilo    bevme i go napraiv merakot, najdovme edni top, dzverski, valjda ke mu se svigaat, i uspatno mu kupi vince i cokoladi hehe, bas e romanticna.Inace srekna sum za niv epten onaka, a jas se mislam dali da mu se javam na M***** ebate , smotaniot , se jas prva treba da praam,ama srce e :) inace morame da zabelezime i eden kiks na T***** ------- gagarin prv stapnal na zemjata, ustvari nadvor od zemjata, abe ic ne stapnal so vi e??? vo rok od pola sekunda ona kaza 3 razlicni stvari, aj ne i e lesno. Pozz

-------------
I will always love you


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 20:09
Ej tapae e ova, ali drugite se pogolemki a me mrzi da pisuvam , do sea go kucav pismoto KISSSSSSSSSSS

-------------
I will always love you


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 12:16
Originally posted by lovely lovely напиша:

Ej tapae e ova, ali drugite se pogolemki a me mrzi da pisuvam , do sea go kucav pismoto KISSSSSSSSSSS
 
OK e Lovli aj koga nema da te mrzi pisi nestoнамигнување
(izvini sto te isprovocirav da pisuvas vo momet koga te mrzi)


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 25.Август.2007 во 00:51
imv takov spomenar no sea go nemam poshto roditelite so klu4ot mi odklu4ija i se rasramiv mnogu mi e zhalплачењелутинаизненадување

-------------


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 19.Мај.2010 во 03:19
ги најдов пред некој ден,ми се освежија спомените

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 19.Мај.2010 во 15:35
Јок. Не сум имала такви патетик споменари.
Ама дневник водам, имам еден грд, исцепан, дееебел тефтер од татко ми и унутра сва и свашта има. Само љубовни ствари не... Пошто ваљда, не сум се затрескувала толку често.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk