Испечати | Затвори го прозорот

Каква кола сакате???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Автомобили и моторцикли
Опис на форумот: Модели, карактеристики, новости, олдтајмери
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5196
Датум на принтање: 16.Јули.2020 во 15:20
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Каква кола сакате???
Постирано од: LouWeed
Наслов: Каква кола сакате???
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 09:44
е јас би сакал некое бмв....7ица......

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLLКоментари:
Постирано од: natalija
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 09:52
Јас се убив мислејки каква па каква.. и на крај за тојотка се решив Tongue

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 10:37

novata astra GTC mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmПостирано од: Schumacher
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 21:19
old timer nesto najdobro(pod 1950 god.)

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 03.Октомври.2006 во 21:29
Edno ferari


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 20:05
мазда 6 караван....ги обожавам караваните
-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 20:44
Сакам Мерцедес

-------------


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 21:39
koga bi imal kola bi sakal da imam krajsler(kako cajkanskite)i da go vozam so 230 na cas.


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 22:07
Originally posted by kiki.g kiki.g напиша:

koga bi imal kola bi sakal da imam krajsler(kako cajkanskite)i da go vozam so 230 na cas.Originally posted by kiki.g kiki.g напиша:

Originally posted by bosab bosab напиша:

Па и не ја сакам баш брзата вожња,повеке сакам онака лежерна вожња(сеа не мислам со 60 на саат)да можам да уживам и да ја доловам убавината на околината ако патувам на подолга релација. Не возам брзо и не сакам да ме возат брзо.

e toa ti e pravilen odgovor toa go sakam i jas.


овде сеа нешто не ми е јасно нели не сакаш брза вожна како што разбрав или 230 на час според тебе е споро


-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 22:32
ford mondeo

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 22:44
tivka tivka da ne se slusa koga vozis
nezna nezna ne ne drnka koga vozis
brza brza da nemoras da stegas do daske

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: MisIca*
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 11:47
Taa sto si ja imam sea si ja sakam .FORD FOKUS  , a mazot mi vozi ALFA ROMEO.SI GI SAKAM DVETE.TOA E STVARNOS, sakam lamburgini ali NEMA


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 13:21
gip bre nema bolje :)


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 19:08
субару имперза


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 15:41
sakam sportski model,kabrio so kozni sedista i ful oprema...moze golf(ha,ha,...ako veke biram neka bide po naracka posebno samo za mene so potpis od pozadi )
e  a klasicno sakam dzip ...


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 18.Октомври.2006 во 16:26
Најповеќе сега би сакал една MAZDA RX-8
-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 18.Октомври.2006 во 21:05

желба..

Порше 911

реалност

ми се мота у глава Голф 4  половен Confused ..наскоро

 

 Постирано од: bosab
Датум на внесување: 05.Ноември.2006 во 00:40
Originally posted by bosab bosab напиша:

мазда 6 караван....ги обожавам караваните
ке си посакам за нова година можеби дедо мраз ке ми донесеBig%20smile


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 06.Ноември.2006 во 18:02
Hammer H2
-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 06.Ноември.2006 во 18:06
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Најповеќе сега би сакал една MAZDA RX-8
Ау каква е колава, ми се свиѓа Big%20smile
Иначе ја сакам секакви коли, немам некоја посебна желба, кога ќе дојде време ќе мислам..Big%20smile


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 08:50
Toyota, ама една посебна како за моја душа направенаEmbarrassed

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 09:17
мини морис

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 09:22
stilo z'to

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 09:30
ЕЕЕ ме утепа тука со жолтото стило WinkWinkWinkWink

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 09:34
само вие тепајте се, 3 тиот користи....
коа ќе ви свирнам со мини морисот, вие мафтајте LOL


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 09:47
mois da si svirkas vo morisot
samo toa ti ostana svirk svirk


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 11:30
Originally posted by natalija natalija напиша:

Toyota, ама една посебна како за моја душа направенаEmbarrassed


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 11:33
Сакаш нешто да кажеш!!!! Нате мислам дека ти се смешка!!!  WinkWinkWinkWinkWink
-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 11:43
najdov druga...i izglea deka ke si ja zeam....-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 11:53
 Jas saka Audi TT koga bi mozela da biram, no ke se zadovolam i so crn Seat Leon Wink

-------------
   DIJANA


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 13:27
поршеееееееееееееееееее Tongue

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 14:00
dobro mi bi dosla slednava ergela:
audi Q7 - za na skijanje i na odmor
porsche carera 4s - za na vikend
BMW 335ci - za na rabota


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 08.Ноември.2006 во 08:13
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Сакаш нешто да кажеш!!!! Нате мислам дека ти се смешка!!!  WinkWinkWinkWinkWink
Види ја сува лепота.. Што да кажам без зборови сум.. мммм EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 08.Ноември.2006 во 09:28
-ferrari
 -lamborgini
 - ili nekoja elektronska ili hibridna


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: bone
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 08:56


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 15:42

Porsche

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 15:46
интересно интересно  исти вкусови  исти тимови.....Smile


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 16:29
Убаво нели :)

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 07.Декември.2006 во 08:39
Ubavo :)


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 08.Декември.2006 во 22:34
najubavo!!!
znaes sto sakasWink


Постирано од: dalija
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 11:01
PORSCHE CARERRA

-------------
te sakam goceeeeee


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 04:06
да си ја дополнам листата...
Астон мартин дб9
-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 17:56
Ma dosta mi e Yugo-to samo da go dadam na Pimp my rideLOLLOL. Da mi go napravat AvionBig%20smile

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 23:47
Pa, osven BMW X5, sekako deka go sakam i macevo LOL
 


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 14:13
сакам ландровер од старите, 67годиште, ама направен, дотеран, модернизиран...

нејќам аута сериски произведени, и никако нова пошто кога ќе отвориш хауба ништо не гледаш освен пластика...


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 14:31


ЈАС СУМ ПОСКРОМЕН!!!!


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 14:57-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Декември.2006 во 00:51
go sakam samo ona shto mozam da go imam,...se drugo e glupavo!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zrkac
Датум на внесување: 29.Декември.2006 во 04:14
неќам кола сакам точак со две тркала


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 29.Декември.2006 во 09:44
Originally posted by brza brza напиша:

go sakam samo ona shto mozam da go imam,...se drugo e glupavo!


Епа јас од неодамна го имам ова!!!

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 01:31
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

go sakam samo ona shto mozam da go imam,...se drugo e glupavo!


Епа јас од неодамна го имам ова!!!   alal da ti e,....ako si go kupil so 300 eura mesechno,.....ili si i ti nekoj lopov?!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 01:56
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

go sakam samo ona shto mozam da go imam,...se drugo e glupavo!
Епа јас од неодамна го имам ова!!!
   alal da ti e,....ako si go kupil so 300 eura mesechno,.....ili si i ti nekoj lopov?!


COVEKOV IZGLEDA SE UTEPAL OD STEDEWE DODEKA SI JA KUPIL KOLICKAVA


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 09:26
Напротив!!! Претходно имав TOYOTA COROLLA Sport edition од 2004 година!!! Башка Тјунирана беше, па така да ја дадов доста скапичко!!! А Аудито го начекав од другарче, кое мораше да се сели во Франција, па ми го продаде по багателна цена!!! 10000 еврејчиња!!! Е сеа малце е проблем одржување, ама се крпи некако!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 09:43
samo 10000?,..........a,koja godina e,...?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 14:34
2004 A4 1.8 T Quattro 150 k.s околу 40000 км. има поминато. Поточно 10200 евра ме кошта!!! Ти кажав од другарче го земав!!! Тој е прв газда! Ама троши ко лудо!!! 10-12 литри во град ги јаде око не му чуе!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: The*BeST*
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 15:54

Јас да си кажам , сакам Murcielago ! LOL-------------
The*BeST*


Постирано од: brza
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 21:24
ebati lamboginito,....najbolja kola e kia!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 31.Декември.2006 во 00:36
FICO


Постирано од: brza
Датум на внесување: 31.Декември.2006 во 01:59
viva ficho,....ili veke e MORTO?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: The*BeST*
Датум на внесување: 31.Декември.2006 во 13:40

Originally posted by brza brza напиша:

ebati lamboginito,....najbolja kola e kia!

сигурен си?-------------
The*BeST*


Постирано од: bone
Датум на внесување: 09.Јануари.2007 во 08:32


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: begu
Датум на внесување: 09.Јануари.2007 во 10:12
Било каква од 2000 до 2500 евра . Ама солидна .


Постирано од: The Duke
Датум на внесување: 17.Јануари.2007 во 17:56
Volkswagen Jetta GLI или Volkswagen Golf R32

-------------
I do not see why man should not be just as cruel as nature...


Постирано од: ASTRIX
Датум на внесување: 18.Јануари.2007 во 23:37

Аston Martin;SLR McLaren Mercedes;Lotus Elise-------------


Постирано од: bone
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:11


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: bone
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:12


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:34
Originally posted by bone bone напиша:

 
   I JAS SAKAM VAKVAThumbs%20Up


-------------
   DIJANA


Постирано од: bone
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:37


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: bone
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:38


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: bone
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:39


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: bone
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:39


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: bone
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 10:40


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 06.Февруари.2007 во 19:07
Брза


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 09.Август.2007 во 22:31
EH PUSTI ZELBI MOI голема%20насмевка SAKAM EDNO UBAVO KOLICE VW GOLF EOS KABRIOLET SE VIKA ( CRVENO SO BELA KOZA ) I GO CEKAM DENOT KOGA KE BIDE MOE !!! големо%20гушкање


Постирано од: connected
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 00:38
VW Beatle, po moznost siva metalik so krem koza 

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 01:14
go sakam samo toa shto mi ja dostiga ,..chergata,..se drugo e fantaszija,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Azrael
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 13:43
veke iam takva kako sto sakam eve vi i slika
placete голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 15:50
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www-personal.umd.umich.edu/~mhazime/FERARI.jpg&imgrefurl=http://www-personal.umd.umich.edu/~mhazime/&h=720&w=730&sz=147&tbnid=ZEMXQ8hat18PBM:&tbnh=139&tbnw=141&prev=/images%3Fq%3Dferari%26um%3D1&start=1&sa=X&oi=images&ct=image&cd=1">http://www-personal.umd.umich.edu/~mhazime/

-------------
Ivan


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 15:54
McLaren%20F1

-------------
Ivan


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 15:56
Lamburgini%20Roadster


-------------
Ivan


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 14:25
bmw ili  volkswagen

ili nekoja japonska....TOYOTA голема%20насмевка ili sega ima nov model na NISAN i se vika TIJANAголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка (na mene go krstile)љубов


-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: sara333
Датум на внесување: 20.Септември.2007 во 23:21
BUBA


Постирано од: brza
Датум на внесување: 20.Септември.2007 во 23:25
toa shto mozam da si go ovozmozam,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: AshtrayGirl
Датум на внесување: 20.Септември.2007 во 23:30

Edna Mazda rx8 po moznost crna голема%20насмевкаПостирано од: wila
Датум на внесување: 20.Септември.2007 во 23:32
MECEголемо%20гушкање


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 22:14
Jas ne baram mnogu edno bmw nova serija i nisto poveke !
Aj na leto ke si ja zemamголемо%20гушкање odvaj cekam


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 09:03
zaprezna so dva vola


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 16:34-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: astralopitekus
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 20:34
сакам астон мартин db9 или бентли континентал gt
слика немам нерви да ставам


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 12:15
или


-------------


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 13:17
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:Овој автомобил навистина многу ми се допаѓа.среќа


-------------


Постирано од: shane
Датум на внесување: 11.Октомври.2007 во 03:18
CRNA


Постирано од: luckyboy
Датум на внесување: 15.Октомври.2007 во 20:47
OD FICO NISO NEMA POARNO среќасреќасреќасреќа


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 00:30-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 00:41
vakva samo nezno plava so zeleni cvetcinja..

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 00:41
Originally posted by str8up str8up напиша:


САМО БЕТМЕН И КОМШИЈАТА МОЈ ИМААТ ВАКВА КОЛААААтагаСАКАМ И ЈАС
(КОМШИЈАТА Е ГАЗДА НА ФОНлутина)
НЕКА СИ Е, АМА НЕКА МИ ЈА ДАДЕ КОЛАТАголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 00:42
malce ja zarinkav u niva ama nema veze голема%20насмевка poubav bekgraund taka

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 21:45
Jas sum skromen. Planiram edno BMW 330i cabrio.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Diki
Датум на внесување: 23.Ноември.2007 во 04:41
kakva sto imame, audi 3. moze i onaa od najnoviot tip sto izleze audi 8.
wow.голема%20насмевка


Постирано од: golden
Датум на внесување: 23.Ноември.2007 во 13:45
MERCEDES C350 OD NAJNOVITEИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk