Испечати | Затвори го прозорот

Брзо возење

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Автомобили и моторцикли
Опис на форумот: Модели, карактеристики, новости, олдтајмери
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4242
Датум на принтање: 01.Мај.2024 во 22:47
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Брзо возење
Постирано од: maja_070
Наслов: Брзо возење
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 21:32
OBOZAVATE LI BRZA VOZNJA.
SAKATE DA VE VOZAT BRZO ILI VIE DA GI VOZITE BRZO:)
JAS SAKAM DA SI JA STISNAM KOLATA DO KRAJ I DA IMAM LUDA VOZNJA.
SE RAZBIRA NA OTVOREN PAT



-------------
m.v



Коментари:
Постирано од: bosab
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 22:27
Па и не ја сакам баш брзата вожња,повеке сакам онака лежерна вожња(сеа не мислам со 60 на саат)да можам да уживам и да ја доловам убавината на околината ако патувам на подолга релација. Не возам брзо и не сакам да ме возат брзо.

-------------


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 22:42
more brza ne brza jas sakam i zelba mi e da me vozat vo Rolce Royce hmmmmmmm... da ne ima nekoj da me povozi go castam benzin 

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 10:14
Јас како по обичај секогаш каснам, и затоа се навикнав да возам брзо!!! Инаку немам доверба кога ме возат брзо!!! Ваљда дека во се*е сум сигурен!!!

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 11:42
ako voznjata ne e brza nema satisfakcija

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: maja
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 18:22
Obozavam brzo vozenje.
Koga me vozi nekoj drug, nekako ne sum opustena,dali seto ova e poradi nedovolnata sigurnost vo toj do mene, no sepak koga jas sum za volanot togash sum naj sigurna.

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 22.Мај.2006 во 13:30
I jas isto. Ne sakam da me vozat brzo, ne sum sigurna vo drugite luge kako vozaci, ama jas koga sum u prasanje, daaa, brza voznja obavezno... i najsigurna sum togas...


Постирано од: Yoco
Датум на внесување: 10.Август.2006 во 18:48
uf moram da odam ali za  ova   utre..ali brza voznja ne naybrza.daaaa ednas se zivee,a takvi voznji kolku imas sreka


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 10.Август.2006 во 22:53
Ja bi brza voznja so Honda 1000 RR

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: Yoco
Датум на внесување: 11.Август.2006 во 17:37
a neee zboris za motor taka?brza voznja so toa ne...so takvo nesto si so pola noga veke pod zemya,ili na operaciona masa...ustvari mene i ne mi pretstavuva nekoya sadisfakcija preterano golema brzina kao nad 200...ali koga veke zborime za ubrzanje,i vozenje niz grad u makazi,finti,snaodlivost e tuka veke se pravi merak,se i\diga adrenalin i zivees uste 10 godini poveke...


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 19:55
Ovoj pat pri vrakanjeto vo MK ovaa brzina ja postignav,(slikata e vnesena od moj mobilen ) bez razlika na golemite guzvi po avtopatot sepak za mene e cool voznja:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 19:59
187......................sekoja cest ............2 pati  vo zivotot .........auff ama se ispotiv..................a inacce ne sakam brza voznja ........maksimum me imaat vozeno 210 i toa 12 saati ........a jas na zadno sedisste ....lele  kolkava dupka napraviv ....se otepav od kocenje

-------------
......


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 20:02
Mi bese strav poveke poradi umorenosta moja i guzvata po avtopatot Zagreb-Beograd osobeno vo mesec avgust koga site gasterbajteri se vrakaat doma.

Ne e nekoga golema brzina, ne se cuvstvuvase...no iskreno mi bese strav poveke da nagazam

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 20:05
epa sestro moja zlatna ...........mislam deka ne e se vo brzinata ......me vozea 12 saati so 210 i na benziskata kade sto pievme kafe se slucci nesto za sto ne sakam da pisuvam .........taka da razlikata pomegju 120 i 200 e samo 5 min ...... na krajot bitno e da stasame zivi i zdravi......inaccce ako vo MKD me vozat nad 120 ja poznuvam da krevam panika .............

-------------
......


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 20:23
Da ne e se vo brzinata.Jas bidejki cesto patuvam i vozam celi 7 godini taka da pominatata kilo,metraza sto ja imam napraveno mi dade i samo iskustvo.Sila brzina i mok zad volanot ne e potrebna.Koga se cuvstvuvav odmorena koga sum sigurna, koga znaam da ja procenam sostojbata na patot vozam da i poveke od dozvolenoto no sepak se vo granica na ona sto ne zagrozuva nicij zivot.A vo MK samite patishta ne dozvoluvaat pogolema brzina

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 20:25
ete taka .... delime isto mislenje .......

-------------
......


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 13:24
Originally posted by maja_070 maja_070 напиша:

OBOZAVATE LI BRZA VOZNJA.SAKATE DA VE VOZAT BRZO ILI VIE DA GI VOZITE BRZO:)JAS SAKAM DA SI JA STISNAM KOLATA DO KRAJ I DA IMAM LUDA VOZNJA.SE RAZBIRA NA OTVOREN PAT

slusaj budalo ni edna!prvo da te prasam dali znaes kolku soobrakajki se slucile do sega od taa brza voznja?
toa ti e za pamet i edno nemoj da vozis pobrzo od 150 km/h

-------------


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 13:29
inaku da ti kazam tatko mi se trka so alfa na trkite vo bugarijai negovata najgolema brzina postignata so alfata e 263 km/h
(ova e taa kola)

-------------


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 19:52
Originally posted by bosab bosab напиша:

Па и не ја сакам баш брзата вожња,повеке сакам онака лежерна вожња(сеа не мислам со 60 на саат)да можам да уживам и да ја доловам убавината на околината ако патувам на подолга релација. Не возам брзо и не сакам да ме возат брзо.

e toa ti e pravilen odgovor toa go sakam i jas.

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 20:43
Ама ич не сакам брзо возење... имам возено макс. 140 и повеке од тоа не би одела. А најмногу сакам да возам со 80... Син ми ми вели: You drive like my grandmother

-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 20:47
Jas ne vozam, ama mnogu sakam brza voznja....Tokio Drift Big%20smile

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 09:12
на отворен пат брзо сакам ама во град никогаш над нормалата
уживам брзо да возам


-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 09:20
сакам да притиснам ...искрено...


Постирано од: MisIca*
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 11:40

Brza voznja  sakam ali so dobro auto, sigurno.Ja ne vozam brzo zs sum poslab vozac na otvoreno .U grad butkam nekakoLOL



Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 13:22
pa jas stiskam da vi kazam sakam brza vozna pogotovo navecer :)koga ne gledas nisto:) so 200


Постирано од: The Duke
Датум на внесување: 17.Јануари.2007 во 19:18
откако излегоа The Fast & The Furious,2Fast 2Furious и Tokyo Drift кој нема желба за брзо возење.Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileТоа директно влијае низ градовите да има копање асфалт и палење гуми по цели вечери (човек неможе да спие).Најлудо возење до сега со BMW M Roadster (M3 evo engine 320hp)-250km/hSmileSmileSmileSmileSmileSmile (Thessaloniki-Evzoni)

-------------
I do not see why man should not be just as cruel as nature...


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 23:00
*

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: alekso_2000
Датум на внесување: 09.Март.2008 во 22:55
brzinata ne e taa so go pravi zadovolstvoto tuku zabrzuvanjeto!!!
Kaj nas treba da imat pravilo za uvoz na vozila (da ne razvivaat brzini pogolemi od 120 km/h bidejki sekade vo svetot maksimalnata brzina na patistata e ogranicena na max 120!!!(so isklucok na nekoi avtopati vo Germanija kade nema ogranicuvanje!
Togas koja e celta da se pravat avtomobilite se pobrzi i pobrzi a se nameneti za javni patista!!!
Za sportskite avtomobili e drugo ama tie ne smeat da se vozat po javni patista!!!


-------------
car's freack


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 17:43
Ne sakam brza voznja..sakam se da si e stalozeno pod konrola..zatoa so avtomobilot ne e sredstvo za luduvanje i brzo vozrnje,ednostavno sredstvo za prevoz od edna na druga destinacija


Постирано од: alekso_2000
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 14:44
Originally posted by Eli Eli напиша:

Ne sakam brza voznja..sakam se da si e stalozeno pod konrola..zatoa so avtomobilot ne e sredstvo za luduvanje i brzo vozrnje,ednostavno sredstvo za prevoz od edna na druga destinacija


Tuka si greska !!!
Kolata e za luduvanje ama ne na javnite soobrakajnici tuka na trkackite pateki!!!
Poradi nemanje na trkacki pateki kade so jas i slicnite na mene ke mozeme da si gi zadovolime strastite toa go pravime
po gradskite ulici kade sto zagrozuvame tugi nevini zivoti!!!!


-------------
car's freack


Постирано од: Lilija7
Датум на внесување: 24.Март.2008 во 20:13
сакам, многу сакам брзо да возам....ама се воздржувам...среќанамигнувањеголема%20насмевка
 


-------------
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.


Постирано од: alekso_2000
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 22:39
Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:

сакам, многу сакам брзо да возам....ама се воздржувам...среќанамигнувањеголема%20насмевка



Немој да си го ускратуваш задоволството!!

-------------
car's freack


Постирано од: kristofer
Датум на внесување: 19.Април.2008 во 10:56
ne sum bas tolku meraklija na brzo vozene deka je najopasno, vozene dobro da stignes kade sto treba celiot ne napolovina ili ic.

-------------
vrtyuwged


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 19.Април.2008 во 11:20
koga ke nau4am da vozam.....sakam brzo da vozamголема%20насмевка
brm,brm,brmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 19.Април.2008 во 13:05
црвенеењецрвенеење....stalno me karaat

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Април.2008 во 16:10
fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: seka
Датум на внесување: 20.Април.2008 во 11:49
190 km/h najbrza brzina e sto sum vozela, na avtopatot Zagreb-Belgrad...ke pritisnev uste, no se vozdrziv, pametot rece deka e dosta .... a inace, vozam tolku brzo za da ne mi ja odzemat vozackata ..... SAKAM BRZINA


Постирано од: Himen
Датум на внесување: 20.Април.2008 во 15:38
Decki um vo glavata i gorivo vo rezervoarot намигнувањеголема%20насмевка


Постирано од: invader
Датум на внесување: 20.Април.2008 во 18:48
okolu 95 ,posle toa mnogu trosi,stavete gorivo i ke mu ja zduvnam i dvesta ,ako odi.


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 21.Април.2008 во 21:55
da so dobri pnevmatici


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 11.Мај.2008 во 02:23
Ja vozim jugu 45 ku

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: dark
Датум на внесување: 10.Јули.2008 во 15:57
sto pobrzo toa podobro
ova kazuva se a i ne mora da bide otvoren pat za brza voznja


Постирано од: rencio
Датум на внесување: 12.Јули.2008 во 15:24
ljeva ruka na volanu a desna na njoj 5 pun gas do cilja


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 12.Јули.2008 во 17:21
sakam da vozam brzo...ali sea pomalku otkolku poranoсреќа(maldost ludost)
mi se ima sluceno, niz grad policaecot da nema vreme da me zastani.na retrovizor samo go vidov deka se fati  za glava.намигнувањесреќа
sakam adrenalin, sto da pravam.....голема%20насмевка


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: biljana.madrid
Датум на внесување: 14.Јули.2008 во 11:05
Ne sakam brzo vozenje!!!!
 
Jas vozam max 90 km/h i NISHTO POVEKE!!! Max brzina tuka e 120 km/h po avtopat (ova za informacija)
 
Koga se uchev za vozenje profesorot samo mi vikashe aj pobrzo malku, i taka stasav do 90 km/h i vide ne vide chovekot se otkaza...
 
Koga poloziv mi dvashe nekoi soveti, i za brzinata mi veli deka sigurno nemalo da vozam brzo, toj problem ne ke sum go imalaголема%20насмевка. Za mene vazi ¨BAVNO AMA SIGURNO¨
 
EDNOSTAVNO, SAKAM DA JA IMAM SITUACIJATA POD KONTROLA, a za lugeto shto ke rechat, BASH MI E GALJE!!! Jas ne sum od tie shto saka da se vozi vo golemi i brzi koli. Sakam eden FORD KA malechok, da mozam da si go parkiram bez problem i da si vozam 90km/h...
 
Makedonska rabota... takvi sme nie... ke stradame za leb tamu kaj shto sme ama v leto da se dojdi so golema kola tuka MK...kaj da ste, samo toa ve interesira, koj pogolemo i pobrzo za samo da se falite tuka kaj nashive MK... Ova se mozebi nekoi ne site, ama mnogu gi ima...
 
 


-------------
Прилепчанка


Постирано од: invader
Датум на внесување: 14.Јули.2008 во 15:03
ја мислам дека најбрзиот е на

гробишта!


Постирано од: n1k0La
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 18:03
ja sum zavisnik od brza voznja mislam so motor a so kola si vozam poleka :D


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 18.Декември.2008 во 13:32
....sekogas ,skoro sekogas papucata za gas e "do daska"...samo se nerviram  koga ke me prestigne eden avtobus S 200..!...iiiiiiii......лутина..sto motor ima....не%20знам

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 18.Декември.2008 во 19:18
ne sakam brzini golemi , no zatoa mi treba "poletuvanje" do okolu 80km/h. Koga patuvam mejgugradski sakam da se vozam sto podolgo i toa so 80km/h , a vo naseleno mesto ubavo mi e da vozam brzo pogotovo koga ulicite se tesni


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 19.Декември.2008 во 13:01
SAKAM DA VOZAM BRZO iako znam deka seto toa ke si go platam ili kes ili krst
ama izgleda ne mi doaga pamet ovaa nedela dignav 195 na KU - SK
ne veruvav deka moze
sega znam deka moze

imam losa navika da vozam brzo i barem ednas da ja stisnam do kraj da proveram kolku ide potoa nekoja normalna voznja za mene e okolu 150 za avtopat gradska okolu 80

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 23.Декември.2008 во 15:42
Пред некој ден другар ми зема Wolksvagen Scirocco и пред се морам да кажам дека колата е БЕСНАизненадувањене%20вреден
се пуштивме да ја испробаме на булеварот Октомвриска револуција (пред Александар палас) и за 5сек крена 100км а достигнавме брзина од 250км на час...ЛУДИЛО...едвај голтнав плунка поради забрзувањето...хипнотизиран




-------------


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 24.Декември.2008 во 13:03
Drlja, mnogu da go pozdravis drugar ti, i da mu kazis deka odbral najdobra kola. Aj ako mozis kazi mi so motor ima i kolku pari go fati


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 15.Јануари.2009 во 13:57
не е возбудлива големата брзина, колку што е големото забрзување...да те залепи за седиште голема%20насмевка

-------------


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 15.Јануари.2009 во 17:00
Originally posted by Izzi Izzi напиша:

не е возбудлива големата брзина, колку што е големото забрзување...да те залепи за седиште голема%20насмевка
da da da toa e toa dodeka nemozes da se odlepis od sediste


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 19.Јануари.2009 во 16:58
Originally posted by Izzi Izzi напиша:

не е возбудлива големата брзина, колку што е големото забрзување...да те залепи за седиште голема%20насмевка
тука би ги додал вибрациите и буката, колата е педерска ако не те слуша цело маало како забрзуваш голема%20насмевка


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 10:26
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Izzi Izzi напиша:

не е возбудлива големата брзина, колку што е големото забрзување...да те залепи за седиште голема%20насмевка
тука би ги додал вибрациите и буката, колата е педерска ако не те слуша цело маало како забрзуваш голема%20насмевка
ebago de, bager da si zemes i cel grad a ne maalo ke te slusa.


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 10:32
.......hmmmmmmm.......sakam brza voznja ,ama samo jas koga vozamсреќа
 
......moja max brzina.....195km/hцрвенеење


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 21.Јануари.2009 во 10:58
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Izzi Izzi напиша:

не е возбудлива големата брзина, колку што е големото забрзување...да те залепи за седиште голема%20насмевка
тука би ги додал вибрациите и буката, колата е педерска ако не те слуша цело маало како забрзуваш голема%20насмевка

...како ќе препознаеш muscle car lover

-------------


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 21.Јануари.2009 во 19:42
sakam da me vozat brzo ama koga jas vozam ne preteruvam oti pregolema odgovornost saka...nedaj boze belja ti si kriv posle


Постирано од: galenaa
Датум на внесување: 14.Февруари.2009 во 20:29
Ne ic ne ja sakam ,vozam poleka,a da me vozat brzo prvin ke se otepam od kocenje na patosot ko sovozac ,a posle ke pobaram da slezam


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 19.Август.2009 во 11:40
.....hmmm,so papucHi ne se trcHa.рамнодушност

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Август.2009 во 15:42
i do papuchite ne e ..se!...ima golem udel i ..."papucharot".голема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 12:51
..a toa rejtingot na "papucarot"...kako se odreduva...?jas  so moite 46..mora da sum lider...размислување

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 22.Август.2009 во 17:45
mojata kola mi e vo defekt, ama zatoa familiarnata e stalno tuka

Vcera se vozevme so opelot ,troa "nirvana" mi se pogodi, troa i bev zbesnat pa v kola site mi vikaa: KOCII be kociiiiii, kaj ti se brza be , kociciiiiiii
sto mu bese na lugeto

Ne, stvarno, se fajkam vo posledno vreme deka v grad vozam prebrzo Nz kako da se otkazam od metal muzika v kola oti toa me tera da ja maltretiram pedalata


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Септември.2009 во 09:52
...kompleksot na niza vrednost me tera skoro sekogas da vozam od 150-200 km/h....!!!jbg,i jas ne sakam ,ama....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 11.Септември.2009 во 20:41
ја сум повеќе за cruising наоколу голема%20насмевка

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 02:25
мразам брзо возење


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 02:27
Prekrasno nesto ....najbrza voznja mi bilo 297km/h


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 02:38
297км/ч....ја би ти го дупнала патосот под сувозачко седиште од кочењеголема%20насмевка

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 02:39
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

297км/ч....ја би ти го дупнала патосот под сувозачко седиште од кочењеголема%20насмевка
свиркање


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 17:55
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Prekrasno nesto ....najbrza voznja mi bilo 297km/h
де бе болид ли имаш?


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: invader
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 18:51
95км/ч/ најекономично

-------------
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 19:38
Некогаш сакам да стиснам повеќе,ама ретко.Поубаво ми е релаксирачка вожња.




Постирано од: zagor
Датум на внесување: 16.Октомври.2009 во 14:01
ako mi se privozi brzo,odma idam na Katlanovsko brdo i se pustam!to saatot ide 160...drma, trese amaaaa... brza voznja..jbg..задоволствозадоволство

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Ноември.2009 во 11:58
...kakvi ni se patistata ,ne e potrebno da imas brza kola..samo malku pamet, i ....prv si!голема%20насмевка

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 05.Ноември.2009 во 16:00
abe  treba i salam kola. Ako go pustam Audiot od Markukule 180 ke digne ko nisto, ama nedaj boze edna jabucica da popusti i vo najmala raka si na kostozglobno naredno koga ke se razbudis...AKO se razbudisзагриженост


Постирано од: bodeti
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:08
Vozete brzo samo vnimavajte da ne bide pobrgu od zivotot,i jas sakam brzo vozenje i imam dve brzi koli i motor, samo toa go pravan tamu kaj sto nema da zagrozam necij zivot tuku samo mojot,a toa e CROS po brda i dolini,isto e kako seks probajte nekogas da go osetite adrenalinot.


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:11
Brzata voznja go podiga Adrenalinot .......Ama sepak treba i bezbedno vozilo .......

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:13
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Brzata voznja go podiga Adrenalinot .......Ama sepak treba i bezbedno vozilo .......

И најважното-добар возач.


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:14
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Brzata voznja go podiga Adrenalinot .......Ama sepak treba i bezbedno vozilo .......

И најважното-добар возач.
So dobro vozilo sleduva i dobar vozacзадоволствозадоволствозадоволство

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:20
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Brzata voznja go podiga Adrenalinot .......Ama sepak treba i bezbedno vozilo .......
И најважното-добар возач.

So dobro vozilo sleduva i dobar vozacзадоволствозадоволствозадоволство


Не секогаш

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:25
Za mene edno pravilo vazi ......Ako si dobar vozac kupi si i dobro vozili .....Vo sprotivno ne se zamaraj  .....Bidejki treba ti da imas kontrola nad voziloto a ne toa nad tebe намигнување

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:26
не обожавам брзо возење,сакам релаксирано никој не ме брка,ќе стасам каде сум тргнала


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:28
Во ред е,ама некогаш ти се сака малку вобуда

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:29
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Во ред е,ама некогаш ти се сака малку вобуда
Vozbudata so nekoj siguren намигнување

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:31
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Во ред е,ама некогаш ти се сака малку вобуда

Vozbudata so nekoj siguren намигнување

имам неколку,ама јас сум си јас

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:34
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Во ред е,ама некогаш ти се сака малку вобуда

Vozbudata so nekoj siguren намигнување

имам неколку,ама јас сум си јас
Pa togas bi sednal i jas da me provozis malku голема%20насмевка

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:35
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Во ред е,ама некогаш ти се сака малку вобуда

Vozbudata so nekoj siguren намигнување
имам неколку,ама јас сум си јас

Pa togas bi sednal i jas da me provozis malku голема%20насмевка

Би

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:36
Imam kaciga ...A se nadevam voziloto ima i sugurnosni pernicinja плазење

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:38
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Imam kaciga ...A se nadevam voziloto ima i sugurnosni pernicinja плазење

Има перничиња,ама штом размислуваш за кацига се откажувам

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:41
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Imam kaciga ...A se nadevam voziloto ima i sugurnosni pernicinja плазење

Има перничиња,ама штом размислуваш за кацига се откажувам
Stom ima pernicinja mozam i da zalegnam .....Ne mi treba kaciga голема%20насмевка

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:43
Аа вади се сега!Не се важи

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 02:43
намигнувањеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 12:39

Ama ve molam da razlikuvate relaksirano vozenje od vleckajne i kocenje na soobrajkajotсреќа



Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 16:58
ја би за брза вожња без никаква сигурносна опрема...голема%20насмевка

-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 17:07
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

ја би за брза вожња без никаква сигурносна опрема...голема%20насмевка
што подразбираш под сигурносна опрема?


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 17:56
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

ја би за брза вожња без никаква сигурносна опрема...голема%20насмевка
што подразбираш под сигурносна опрема?

у ауто перници каиши...
а на мотор кацига..
а зошо прашуеш??збунетост


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 15:25

перниците и каишот не ти го спречуваат уживањето во возењето , верувај, ама кацигата не ја сакам воопшто и тоа е една од причините што не купувам моторсреќа



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 13:35
Da, ako nema guzvi ne znam poleka da vozam. No sum mnogu siguren sofer istovremeno. Sekoj sto se plasi od brza voznja a sednal do mene, nemal gajle голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 13:49
samo na 110 so precki..плазење

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk