Испечати | Затвори го прозорот

Реклами

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Медиуми
Опис на форумот: Телевизии, радио, списанија, весници...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=3817
Датум на принтање: 23.Септември.2020 во 21:49
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Реклами
Постирано од: Carnation
Наслов: Реклами
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 22:58

ај пишете овде за вашите омилени реклами.

проверето го ова http://84.40.3.164/ - http://84.40.3.164/-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само бананаКоментари:
Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 22:59
mi se bendisa onaa za Honda civic ..........


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 23:02
еве уште http://www.xs4all.nl/~marcmuts/no_smoking.html - http://www.xs4all.nl/~marcmuts/no_smoking.html

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 23:12
"Pushenjeto ubiva" nema sto, ama od kade se' zapochna, jako e nema sto


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 23:15

eve uste.ova ne e reklama ama e interesno

http://users.belgacom.net/treets_reservesite/dubdub.html - http://users.belgacom.net/treets_reservesite/dubdub.html-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 28.Март.2006 во 17:47
http://fun.rado1.cz/Video/bobika.mpg - http://fun.rado1.cz/Video/bobika.mpg
Reklama za ceski internet prebaruvac CENTRUM, ima osvoeno nagradi..


Постирано од: YODA
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 12:21
    А бе луѓе доста бе , душата ми излезе од овие рекламите секогаш ко ке седнам да гледам нешто тие ја ебават цела работа, таман ќе дојди најинтересното и ОП, EVERYTHIN' IS f**kED UPAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry

-------------
и то...


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 15:56
mi se dopaga reklamata za nike so devojkata koja igra i reklamata na ford za liga sampioni  ford  i reklamite na jogatv

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 16:52
Originally posted by YODA YODA напиша:

    А бе луѓе доста бе , душата ми излезе од овие рекламите секогаш ко ке седнам да гледам нешто тие ја ебават цела работа, таман ќе дојди најинтересното и ОП, EVERYTHIN' IS f**kED UPAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry


Се сложувам дека некогаш рекламите знаат да зафркнат работа, посебно ако ги пуштаат на преноси, како до сега! И тоа баш кога репризираат некоја ситуација која е битна за утакмицата!
Инаку вчера може добро им дојде рекламата на МТВ кога ја емитуваа емисијата за „Лигата на Шампиони„ и има снема тон, се расипа сликата.
Би требало да се остави простор на телевизиите и радијата за реклама, кога нема да сметаат на програмата, освен ако не се вклопат добро во програмата.
Ми се допаѓаат рекламите на К-15, стварно имаат идеи.
Оди направи ги, да те видам!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 01:19
reklami??!!,.........ziva dosada,osobeno na Ao,.............zatoa i ne go ni gledam,...!!!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 13:28
ZA HONDA CIVIK, DEFINITIVNO!


Постирано од: grdo pajce
Датум на внесување: 25.Јуни.2006 во 21:41
smoking kills...ludnici

-------------
that which does not kill you only makes you wanna kill


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:21
sony novana mn e jaka

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: laze
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 22:47
Originally posted by Dogi Dogi напиша:
Originally posted by YODA YODA напиша:

    А бе луѓе доста бе , душата ми излезе од овие рекламите секогаш ко ке седнам да гледам нешто тие ја ебават цела работа, таман ќе дојди најинтересното и ОП, EVERYTHIN' IS f**kED UPAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry
Се сложувам дека некогаш рекламите знаат да зафркнат работа, посебно ако ги пуштаат на преноси, како до сега! И тоа баш кога репризираат некоја ситуација која е битна за утакмицата!Инаку вчера може добро им дојде рекламата на МТВ кога ја емитуваа емисијата за „Лигата на Шампиони„ и има снема тон, се расипа сликата.Би требало да се остави простор на телевизиите и радијата за реклама, кога нема да сметаат на програмата, освен ако не се вклопат добро во програмата.Ми се допаѓаат рекламите на К-15, стварно имаат идеи.Оди направи ги, да те видам!


-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 22:51
na coca cola reklamite se definitivno najdobriTongue

-------------


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 02:17
e se se najdobri se nema soBig%20smileLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 18:36
Особено најновата..... Многу ми се свиѓа Big%20smile

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: katerina
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 18:47

Што мислите за радио рекламите? Слушав денес една многу интересна на канал77Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 19:40
Обично не им обрнувам внимание на радио рекламите.... Ги слушам, ама низ едно уво ми влагаат низ друго ми излагаат....

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: KentAdams
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 02:46
ма реклами се чувај боже! многу ги има!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 18:42
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

ај пишете овде за вашите омилени реклами.

проверето го ова http://84.40.3.164/ - http://84.40.3.164/
mi se dopadna reklamava Wink


-------------


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 19:35
Заборавив да кажам дека многу ги мразам рекламите за време на филм....Angry Тогаш ниедна реклама не ми е убава LOL

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 13:22
град локација датум термин
Кавадарци центар пред Тинекс маркет 15.12.2006
петок
15:00 - 19:00
Велес пред ЗПП 16.12.2006
сабота
11:00 - 15:00
Тетово плато во центарот (стоковна куќа) 21.15.2006
четврток
13:00 - 17:00
Штип плато позади зграда на Мак. телекомуникации 22.12.2006
петок
11:00 - 15:00
Струмица плато пред стоковна кука 23.12.2006
сабота
11:00 - 15:00
Куманово плоштад 27.12.2006
среда
13:00 - 17:00
Прилеп плато пред Дом на култура 28.12.2006
четврток
13:00 - 17:00
Битола плато пред Магнолија (Белведере) 29.12.2006
петок
12:00 - 16:00
Охрид плоштад кај пристаниште 30.12.2006
сабота
12:00 - 16:00

каде е штосот?


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 20:23
Што е финтава? Confused

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 21:17

ConfusedLOLi jas nemam poima:)

 Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 10:34
ај проверете на кој датум ќе биде во Тетово, утре или после три месеци.
многу ме нервираат вакви печатни грешки. посебно во реклами!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 18:59
Абе добро.... Сите праат грешки.... Ваљда се мисли на 12

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: vesni
Датум на внесување: 22.Декември.2006 во 02:28
Добра финта се сега рекламиве у сред филм имаш време и кафе да си свариш...Wink

-------------
http://www.glitteryourway.com">


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 22.Декември.2006 во 21:39
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Абе добро.... Сите праат грешки.... Ваљда се мисли на 12


не е тоа проблемот, сите прават грешки, но некој таму зема огромни пари, за да не се прават такви грешки, тоа е работата. знаете ли колку маркетинг агенции никнаа, како печурки. а квалитет?


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 23.Декември.2006 во 02:47
ми се свиѓа рекламата за гранде пунто

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: laze
Датум на внесување: 23.Декември.2006 во 23:08
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Заборавив да кажам дека многу ги мразам рекламите за време на филм....Angry Тогаш ниедна реклама не ми е убава LOL


-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: ZIKS
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 08:41
абе луѓе, вистина не е добро, седиш и гледаш некој интересен и возбудлив филм - и оп РЕКЛАМИ!.
Ама, кога ќе размислите од што "живеат" телевизиите, е тек тогаш ќе ви стане јасно зошто има толку многу реклами, а посебно на А1. :)

-------------
Battle Control - Terminated


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 20:21
Абе они нека пуштаат реклами ама не на секои 5 минути.... Ради тие нивни реклами не ми се гледа филм на А1... На српскиве на пола саат пуштаат.... А може и повеќе.... А и кога пуштаат реклами, траат 20 минути... И што? Повеќе гледаш реклами него филм OuchAngry

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 16:50
Ми се свиѓа рекламата за Fiat

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: The*BeST*
Датум на внесување: 05.Јануари.2007 во 17:38
И мене таа за HONDA , дефинитивно .....Big%20smile

-------------
The*BeST*


Постирано од: ASTRIX
Датум на внесување: 20.Јануари.2007 во 17:51
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Абе они нека пуштаат реклами ама не на секои 5 минути.... Ради тие нивни реклами не ми се гледа филм на А1... На српскиве на пола саат пуштаат.... А може и повеќе.... А и кога пуштаат реклами, траат 20 минути... И што? Повеќе гледаш реклами него филм OuchAngry
У право си за тоа ми се одмилува да гледам,само што ќе почне филм абе се истураат од реклами чоече DeadThumbs%20Down


-------------


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 03:59
па од што живеат телевизииве бе?!? од рекламишта!


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 04:01

SponzorusiiiiiiClapПостирано од: mamma
Датум на внесување: 25.Април.2007 во 22:20
Pocna Zorica(na Trendo)edna emisija so najdobrite reklami koi se vrtat po svetskite TV,pa se prekina(od poznati pricini).
E,toa bea reklami-da ti e merak da gi gledas!Duri i koga bi ti go skratile filmot. 

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: gocefbn
Датум на внесување: 25.Април.2007 во 22:55
 Za Coca-Cola reklamite se sepak najprifatlivi Tongue

-------------
Make love and respect your professionПостирано од: marence
Датум на внесување: 26.Април.2007 во 17:40
Ви се молам, таа реклама за било каква храна да јадеш џвакај... ги има неколку ама се одвратни просто со синчето вриштиме кога ќе ги поштат и таа една со бактеријата го гасниме телевизорот толку пак реклами без идеја


Постирано од: engie
Датум на внесување: 26.Април.2007 во 17:52
Koga bev vo Mk mene mi se dopadna reklamata za Coca Cola.Za drugi nemav ni mnogu vreme da gi vidam.

-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 27.Април.2007 во 14:01

Od reklamite za omeksivac imam primeteno deka gi pravat od mesavina na naj cist kokain i LSD zasto lugeto a osobeno na decata im se slucuvaat nevideni halucinacii  i  flashbekovi vo kontakt so niv . Eden gleda cvetni polinja drug snezni livadi  a sepak legalno  se prodavaat vo samoposluga .-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: sandrica
Датум на внесување: 27.Април.2007 во 14:03
Ti od iskustvo li ni pisuvas?LOL

-------------
Just love


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 27.Април.2007 во 14:22
Originally posted by sandrica sandrica напиша:

Ti od iskustvo li ni pisuvas?LOL
 
 
 DA  od sabajle sum na Ornel


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 04.Јули.2007 во 23:17
рекламите за coca cola отсекогаш биле добри,а мене ми се свига и рекламава за прашокот оливер(by k15)LOLLOLLOL

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 00:00
Eve ke raskazam edna(neznam sto vsusnost reklamira,ama mnogu e smesna).
Dete sedi vo krevet i doadja covek i mu nosi dorucek,caj-sto da e.
Deteto,koga go zdogleduva covekot  vristi kako izbezumeno.
Covekot vidlivo iznenaden nelagodno se vrti okolu sebe i mu e mnogu neprijatno.
Najposle,covekot zema vesnik,go otvara pred svoeto lice i se krie od deteto.
Detevo na kraj prestanuva va vika,i smireno veli:
A,tato-toa si ti!!


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 13:58
Кока кола секогаш имале убави реклами а кај нас тука космофон се неспоредливи!

-------------


Постирано од: trucker21
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 14:16
hehehe...........kamiondgija vo pustina vozi tovar koka-kola.......celiot ispoten, zastanuva vo kafana i "nategnuva" edno ladno Pepsi............смеење

-------------
sex, trucks & drinks!!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 20:41
kaj si ja videl?,...ne veruvam deka ke pomine bilo kade,..kaj shto ima legalna coca cola,..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: lavica
Датум на внесување: 01.Август.2007 во 15:09
PA ima mnogu interesni reklami eve na primer onaa na k15 so nagradnata igra na bravo kafe so vespata , bas e dobra.

-------------
sm


Постирано од: moira
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 13:57
NAJDOBRA REKLAMA NAPRAVENA SO NAJMAL BUDJET, A NAJGOLEM EFEKT E REKLAMATA NA COCA COLA SO DEVOJKATA I MOMCETO SO NAVODNIOT MOBILEN!


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 14:22
битна е идеата, а не буџетот

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 18:29
Dobra e onaa za peugeot so dvete bubamari u kolataголема%20насмевка
A inace od nasite reklami najdobri mi se tie za Skopsko,ili toa mi e od sto mnogu sakam pivoголема%20насмевка


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 04:38
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

битна е идеата, а не буџетот


Другар според буџетот се креира целата идеја. Може ти да имаш супер идеја ама ако немаш буџет се губи целата замсила па така мора да смислиш нешто ново финансиски поприфатливо!намигнување


-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 20:50
можеле идејата да ја реализираат и со многу попознати глумци, нели?
значи би се зголемил буџетот.-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 14:00
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

можеле идејата да ја реализираат и со многу попознати глумци, нели?
значи би се зголемил буџетот.Ако така планирал директорот на пример да сними реклама со ....пример бекам тој сигурно знае дека ќе му требат многу пари за тоа. Проблемот не е тука.
-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 14:05
Nemo84 e vo pravo...
Najubavite reklami se sekogas najskapi.
Tocno deka treba ideja,koncept,no so mal budzet....tesko pominuva
samo ideja....


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 14:30
Нормално како прво добрата идеја е најскапа работа на цел свет потоа останатите работи доаѓаат.
А за се тоа да изгледа визуелно впечатливо, да има мелодија и естетика мнооогу пари.


-------------


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 17:01
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

битна е идеата, а не буџетот


ideja bez bugjet izgleda kako ubava devojka bez obleka


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 18:20
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by Dogi Dogi напиша:

битна е идеата, а не буџетот


ideja bez bugjet izgleda kako ubava devojka bez obleka


газење%20од%20смеењеОва везе нема што го кажа ама ај нека ти биде


-------------


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 18:39
hahhah dobro togas ideja bez buget kako ubava devojka bez decko 


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 18:50
Идеја без буџет е слободна девојка која што чека некој дечко да ја грабне и дома да си ја носи!намигнување

-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 18:52
e bas taka...heheсреќа

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: miki-li
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 12:47
mrazam koga mi go prekinuvaat gledanjeto, mrazam reklami!


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 14:05
изненадување

-------------


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 14:13


nekoi reklami se veke antireklama ....

isto te isto ...

mozokot se isklucuva i ne prima ...

djabe pari frlaat ... :)


za mene simpaticna reklama ...
so devojcheto koga pravi sendvich za tatko mu ...

ama ke i se dopadne sendvichot ...

i ke napise:
a za tato (sendvich ) BANANA !!!-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 09.Септември.2007 во 17:09
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:nekoi reklami se veke antireklama ....

isto te isto ...

mozokot se isklucuva i ne prima ...

djabe pari frlaat ... :)


za mene simpaticna reklama ...
so devojcheto koga pravi sendvich za tatko mu ...

ama ke i se dopadne sendvichot ...

i ke napise:
a za tato (sendvich ) BANANA !!!


Директна цел на некоја реклама не е ти да го купиш или конзумираш тој производ, то е идиректна цел. Директната цел е да ја гледаш, дали ќе ја засакаш ,замразиш или не приметиш не е важно важно е си ја гледал.намигнување


-------------


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 10:49
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:


Директна цел на некоја реклама не е ти да го купиш или конзумираш тој производ, то е идиректна цел. Директната цел е да ја гледаш, дали ќе ја засакаш ,замразиш или не приметиш не е важно важно е си ја гледал.намигнување
stvarno taka e ...

no edno e sigurno ...
ludjeto ne kupuvaat logichno ...
tuku so emocii ...

mi se dopadja reklamata:
- 200 stepeni ... 30 minuti ...

.
.
.

- kamera ... kameraaaa... KAMERA ...

-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: KaTeNcE1111
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 19:10
Dobri se reklamite za JAT na srpski, gi ima na youtube, a na nasite televizii uste ne sum gi videla.

-------------
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!


Постирано од: TENIJA-MX
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 18:53
рекла                 ми.

-------------
ARE U FEEL LUCKY PUNK ?!!


Постирано од: 356829
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 20:19
секако.

-------------
,,ALEA JAHTA EST,,


Постирано од: 356829
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 20:20
ако нема ЕПП какде ни е крајот?

-------------
,,ALEA JAHTA EST,,


Постирано од: JASTREB
Датум на внесување: 15.Септември.2007 во 09:23
Се рекламира тоа кое нечини.

-------------
,,VENE VIDI VICI,,


Постирано од: GoXI
Датум на внесување: 08.Октомври.2007 во 15:21
najbogatite firmi gi imaat najubavite reklami koi kostat i desetici ili  stotici iljadi evra koi gi izrabotuvaat firmi koi se bavat isklucivo so taa rabota. Za edna reklama od 20 sec. tim na lugje  rabotat so meseci za da ja napravat da izgleda perfektno, zatoa i tolku skapo naplakaat.
Mnogu se vazni i terminite vo koi se emituva reklamata, toa zavisi od televizijata i od klientot koj sto plakja.
Inaku na nasata lokalna televizija reklamite traat i po nekolku minuti isto kako dokumentaren film za taa firma. Se slucuva na sred film da pustat reklami i po 15 min taka da ke zaboravis koj film si go gledal среќасреќасреќасреќа  


Постирано од: GoXI
Датум на внесување: 08.Октомври.2007 во 15:26
Vi se ima li sluceno nekogas da gledate nekoa reklama a da ne znaete sto u stvari se reklamira?
Ili pak proizvodot koj sto se reklamira da go zamrazite zaradi reklamata?


Постирано од: TazmanianDevil
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 00:25
Онаа рекламана шо беше со цацко сирење или јогурт не ми текнува али беше ужасна.Никад не би купила таков јогурт.Цаци Цациииии Цацкоооо

-------------
Amicus certus in re incerta cernitur


Постирано од: connected
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 15:11
ednas veke spomnav, ama vo druga tema.
najlosa reklama spored mene e reklamata za RAMA-margarin, onaa so dosadnata melodija SAKAMEEE RAMA
UZAS!!!!!лутина


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 16:46
Originally posted by TazmanianDevil TazmanianDevil напиша:

Онаа рекламана шо беше со цацко сирење или јогурт не ми текнува али беше ужасна.Никад не би купила таков јогурт.Цаци Цациииии Цацкоооо
po glupa od ovaa stvarno nema,..stvarno,...i da si go piel do togash,....reklamava ke te natera,...da ne go piesh vekje,...смеење


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 18:48
цацко јогурт.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 18:56
Душата ми излезе од овие рекламите секогаш ко ке седнам да гледам нешто тие ја расипуваат цела работа.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 23:49
ne znam za vas ama mnogu idiotska e taa za rama margarin
totalno sranje


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 11.Октомври.2007 во 00:56
Во рекламата за рама бабата беше најјезива на крај што се појавува.грицкање%20нокти

-------------


Постирано од: Agapi
Датум на внесување: 11.Октомври.2007 во 02:01
Originally posted by GoXI GoXI напиша:

Vi se ima li sluceno nekogas da gledate nekoa reklama a da ne znaete sto u stvari se reklamira?
Ili pak proizvodot koj sto se reklamira da go zamrazite zaradi reklamata?
 
da da mi se ima sluceno mn pati no eve ke ja odvojam ovaa. Ne se sekavam kako bese ali znam kola se reklamira i se e zeni i edno vreme idi edna kola i se pojavuva poraka MAZITE PRISTIGNAA. E stvarno ne ja svakam ovaa reklamaсреќа
A za najgrda definitivno RAMA .
 
A i uste nesto da ve prasam povrzano so reklami. Ima edna nova e sea reklama za fiat bravo taka mislam i vo reklamata odi edna mn ubava pesna italijanska ama ne znam koja e ako znae nekoj da mi kazi? Znam na kraj na reklama vikaat Eve kako se raga ljubovta. голема%20насмевка


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 12.Октомври.2007 во 18:47
Бабата од Рама маргарин

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: VladimirCHE
Датум на внесување: 12.Октомври.2007 во 19:40
najlosata reklama devojkite koi placat so kuvarot vo raka - uzas

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 12.Октомври.2007 во 19:47
nektar sok,...poglupo zdravje,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 12.Октомври.2007 во 19:52
AXE-- ama sum palava газење%20од%20смеење

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 12.Октомври.2007 во 20:01
Ne mozam da gi podnesam reklamite za detergenti vo koi se ne izostaven del klimaktericnite zenturini koi skrenale od pametot od losi prasoci

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 19:42
Hm..da...JOSH...gricki....

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 19:58
Originally posted by mamma mamma напиша:

Hm..da...JOSH...gricki....
se slozhuvam adna od najlosh*te


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 20:33

Stvarno nasjloshi-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 23:49
Mi se dopadna novata reklama za plateznite kartichki...
-"Togash...pak nishto od biznisot..."-
I prviot del za fiskalnite smetki beshe super


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 23:56
vidov edna reklama na hrvatska televizija

...................... zena kivnuva,,  a tog sedi do neja i vika
zalam znam kako vi e
ona go gleda taka zdrav i vika   ne ne znaes
ee znamголема%20насмевка
i facata mu bese ko na ova smajli


koj ja videl eptem jakoголема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: mamma
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 00:00
Originally posted by anakin anakin напиша:

vidov edna reklama na hrvatska televizija

...................... zena kivnuva,,  a tog sedi do neja i vika
zalam znam kako vi e
ona go gleda taka zdrav i vika   ne ne znaes
ee znamголема%20насмевка
i facata mu bese ko na ova smajli


koj ja videl eptem jakoголема%20насмевка


Da be ,pa posle i dade APCE i taa ozdrave,pa posle na edna druga-isto
taka bolna,sega pa ovaa se pravi deka znae i taka....газење%20од%20смеење
Gluposti tresnav...ama se razbira valjdaзбунетост


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 13:38
мене космофон ми се интересни рекламите секогашголема%20насмевка

-------------
precious..


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 14:07


onaa reklama so devojcheto ...

"i ti ostavivme sendvich- banana !!!!-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 21:31
So Rama margarin reklamata na A1

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 21:31
Originally posted by Клементина Клементина напиша:

мене космофон ми се интересни рекламите секогашголема%20насмевка
  reklamite na kosmofon i t-mobile,..a sega i na vip,...kako da se nameneti na,...imbecili,...chukni si ja glavata,...zboruvaj djabe!(za skoro10 dinari,..djabe im bilo!!),.1,5 din, min.,(ama samo posle polnoki!)..kazi ,kazi,..i sl....dobra im e taa,..chukni si ja glavata,...samo shto narodov nikako da go napravi to,..смеење

ili pak,za adsl...,...surfaj neogranicheno,...cel den i nokj,...2gb...720d.,....i na kraj ke platish barem duplo povekje,..a,si go pravel samo toa shto ti  go kazale deka mozesh,....za 720 d.,......


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 22:00
najdobri se
sredstva za cistenje
u finu materinu

so sungerce kje pominat po usrano so godini shpore
i sveti ko kucesko made
dobri nekoi Mister MUSCULO газење%20од%20смеење
-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.
Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk