Испечати | Затвори го прозорот

Користени возила

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Автомобили и моторцикли
Опис на форумот: Модели, карактеристики, новости, олдтајмери
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27700
Датум на принтање: 10.Април.2020 во 06:12
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Користени возила
Постирано од: TomasTomas
Наслов: Користени возила
Датум на внесување: 14.Април.2017 во 22:05
Имам намера да купам користено возило немам уште определено за која марка максимум до4000 Е Немам некои големи познавања за коли и затоа Барам совет
ПС денеска ми се допадна SEAT IBIZA 1.9 TDI 74KW 2006 год цена 4200
што мислите за овој модел и мотор .Коментари:
Постирано од: pajser
Датум на внесување: 14.Април.2017 во 23:48
Originally posted by TomasTomas TomasTomas напиша:

Имам намера да купам користено возило немам уште определено за која марка максимум до4000 Е Немам некои големи познавања за коли и затоа Барам совет
ПС денеска ми се допадна SEAT IBIZA 1.9 TDI 74KW 2006 год цена 4200
што мислите за овој модел и мотор .,,,,odi na avtomobilskata ulica kaj sistina,,,, tuka se mnogu dileri i imaat koristeni vozila,,,za taa cena ke mozhesh da najdesh dobro vozilo so kakva takva sigurnost,,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: TomasTomas
Датум на внесување: 15.Април.2017 во 08:35
vo red
jas ja sporeduvav ovaa cena so ponudite na internet mene mi izgleda deka e vo red cenata normalno taa ke se namali so pazareweto .
ne neznam kako model voopsto kakvi se ibicite i ovoj tip na motor


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 15.Април.2017 во 15:33
Ako motorot e tdi toj e motor od volkswagen ama ako e sdi ..ne kupuvaj los motor e toj.
A seatot kako seat ne e loso vozilo bidejki se pravi vo fabrika seat a e pod kontorla na volkswagen.

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: TomasTomas
Датум на внесување: 16.Април.2017 во 22:59
otpadna razmisluvanjeto za ibicata
sega baram sovet sto mozam da zemam do 4000 evra neka bide predlogot samo dva do tri tipa i eventualno od koj dilerИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk