Испечати | Затвори го прозорот

Пчеларство како хоби

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Други хобија
Опис на форумот: Тетовирање, филателија, оружје, собирање салфетки...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27473
Датум на принтање: 19.Септември.2019 во 02:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Пчеларство како хоби
Постирано од: mikser
Наслов: Пчеларство како хоби
Датум на внесување: 29.Август.2015 во 20:44
Pcelarstvoto kako moe hobi(pokraj lovot i ribolovot) koe vece 8-ma godina po red!Pred se merak i zadovolstvo/zdravje a i soliden prihod na krajot na godinata!No ne sekoja godina e dobitna,se razbira deka ima i pojdovna tocka i investicii!No interesno i dosta zdravo hobi sto ne znaci da bide samo hobi,moze i profesionalno da se bavi so pcelarstvo!pozdravКоментари:
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 01.Февруари.2019 во 04:31

Со Пчели Моит Само Еснаф Чоек да се бави а да му е Медно во Срце, дургите се ашкаат, но и Еснафот ако не сврти на Бртви далеку ќе биде од Меден Аџија кој ќе брка аскетски Див Мед по процепи во карпи ...

изворноста во секое едно Хоби треба да го импонира хобаџија и да експериментира дали пример во сучајов мешањето на див мед со ливадски и третина багремов ќе извади поубаи кристали, дали пак на сето тоа ако се додадат грст билки кристалите ќе прелеваат бои ...

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2993&PID=212607#212607" rel="nofollow - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2993&PID=212607#212607

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=468&PID=110364#110364" rel="nofollow - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=468&PID=110364#110364


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 11.Септември.2019 во 15:42

можеби најинтензивно корумпирање е во интензивното пчеларење, она нема полем и мелем од муабети па невестите мамете ги со пари, но ако станува збор за харем ем невестите зависни од стопанот нема друго туку корупција рулз, или Жално ќе изгинат топтан сите, а сетне скап или фалш мед ...

еве поучни абери особено оние од видеото, иако јас кога би имал сличен гајрет би им оставал погачи од комиње наместо шеќер ... ех што сируп ќе беше тоа од преспанските јаболка да бе ги прскаа та и кѕше да го пијат :)

https://www.keepingbackyardbees.com/what-kind-of-sugar-should-i-feed-my-bees/" rel="nofollow - https://www.keepingbackyardbees.com/what-kind-of-sugar-should-i-feed-my-bees/

https://www.honeybeesuite.com/do-honey-bees-eat-fruit/" rel="nofollow - https://www.honeybeesuite.com/do-honey-bees-eat-fruit/

https://www.gloucestershirelive.co.uk/news/leaving-sugar-water-out-bees-1794318" rel="nofollow - https://www.gloucestershirelive.co.uk/news/leaving-sugar-water-out-bees-1794318

Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk