Испечати | Затвори го прозорот

Домашна библиотека

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Дом и градина
Опис на форумот: Уредување, фенг шуи, ентериер
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26800
Датум на принтање: 22.Октомври.2020 во 14:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Домашна библиотека
Постирано од: Valerija
Наслов: Домашна библиотека
Датум на внесување: 11.Декември.2013 во 22:46
Поседувате ли свое катче за релаксација и лично задоволство,катче со многу книги кои го задржуваат Вашето внимание?
najubavite-domasni-biblioteki-21


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Коментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Декември.2013 во 22:49

http://www.crnobelo.com/zabava/interesno/16195-najubavite-domasni-biblioteki" rel="nofollow - Најубавите домашни библиотеки

Домашните библиотеки веројатно се најубаво место во домот каде што релаксацијата и личното задоволство се преплетуваат. Огромни полици преполни со книги кои ќе ве воодушеват, меки столици и пернички за релаксација, мал камин за потопла атмосфера и топол напиток - што уште може да посакате?

Постојат многу оригинални идеи како да го уредите ова катче за релаксација.

Ние направивме селекција од над 30 најпрекрасни домашни библиотеки кои за момент ќе ви го одземат здивот, а можеби и ќе ви послужат како инспирација


http://blog.obravip.com/http:/www.obravipblogs.com.br/wp-content/uploads/2011/03/banho1.jpg/2012/09/modern-home-library-design.jpg

http://homedesigning.zippykid.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/02/6-modern-home-library-render.jpeg

http://media.techeblog.com/images/incredible-home-library.jpg

najubavite-domasni-biblioteki-12

najubavite-domasni-biblioteki-13

http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2012/04/Bath-tub-in-home-library.jpeg

http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2012/02/15-yellow-white-hall-home-library.jpeg


najubavite-domasni-biblioteki-19

najubavite-domasni-biblioteki-20

najubavite-domasni-biblioteki-21

najubavite-domasni-biblioteki-22

http://cdn.freshome.com/wp-content/uploads/2010/10/library_home-office-e1286294288886.jpg

najubavite-domasni-biblioteki-24najubavite-domasni-biblioteki-29

najubavite-domasni-biblioteki-30

http://www.homeworkshop.com/wp-content/uploads/2010/06/ski-house-library-after.jpg-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Декември.2013 во 23:10

http://www.crnobelo.com/zabava/interesno/12802-sredeni-knigi-toplina-vo-domot" rel="nofollow - Средени книги - топлина во домот

Без разлика дали сте страствен читател или не, книгите се еден од најчестите „декорации“ во домот. На сосема обичен простор потребни се само неколку книги необично подредени за целосно освежување на просторот.

Лесно е книгите да ги наредите на обична полица или пак да ги наредите во некоја фиока каде што и воопшто нема да се гледаат. Меѓутоа, доколку размислите колку топлина може да внесат во една соба, можеби следниве неколку совети за нивно складирање навистина ќе ви се допаднат.

1. Направете едноставни полици.

sredeni-knigi-toplina-vo-domot-1

Полиците од неколку рафтови, подеднакво подредени се доста лесен проект за да ги направите сами. Потоа на нив наредете ги книгите во хоризонтална положба. На ѕидот каде што ќе ги закачите нека има минималистичка декорација.


2. Бидете креативни.

sredeni-knigi-toplina-vo-domot-2

Пронајдете мини масичка која што може да ја прилагодите како подвижна полица. Во некој едноставен агол од било која соба ќе делува навистина креативно.


3. Подредете ги според бојата на кориците.

sredeni-knigi-toplina-vo-domot-3

Со подредувањето според бојата се добива навистина модерен изглед. Ќе имате впечаток дека собата е декорирана со многу стил.


4. Измешајте ги книгите со други декорации.

sredeni-knigi-toplina-vo-domot-4

Користејќи цветни аранжмани или рамки со фотографии, направете секоја полица да има своја приказна. Книгите вклопете ги според кориците, но овој пат во спротивнана боја од останатите предмети.


5. Прикријте ги позади мал дел од завесата.

sredeni-knigi-toplina-vo-domot-5

Без оглед колку сте се труделе да ги подредите, понекогаш едноставно делуваат хаотично. Доколку се најдете во таква ситуација, полицата ставете ја на ѕидот и едната половина покријте ја со завеса. Мистериозниот изглед овој пат ќе ви помогне околу впечатокот на хаотична полица.-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Декември.2013 во 23:11
http://cdn.freshome.com/wp-content/uploads/2010/10/library_above-door-e1286294896379.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Декември.2013 во 14:24
http://www.crnobelo.com/images/stories/2013/03/najubavite-domasni-biblioteki-26.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Декември.2013 во 14:25
http://www.domechti.ru/wp-content/uploads/2011/07/domashnyaya-biblioteka-33.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Декември.2013 во 14:25
http://www.crnobelo.com/images/stories/2013/03/najubavite-domasni-biblioteki-3.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 21:44
bi-ziveele-ovde-8


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 22:18

http://www.crnobelo.com/zabava/interesno/14350-imate-li-domasno-katce-so-knigi" rel="nofollow - Имате ли домашно катче со книги?

imate-li-domasno-katce-so-knigi-1

Домашната библиотека е уште едно катче во домот кое зрачи топлина и удобност. Без оглед во кој дел од домот се наоѓа, тоа му дава софистициран изглед во целост.

Доколку сте љубител на книгите сигурни сме дека имате своја домашна библиотека. Доколку само го сакате ефектот на книгите кои го даваат во домот наредени на полица – повторно не грешите.

Погледнете како изгледаат модерните и современи домашни библиотеки ширум светот, па може и ќе украдете некоја идеја за вашиот дом.

imate-li-domasno-katce-so-knigi-2

imate-li-domasno-katce-so-knigi-3

imate-li-domasno-katce-so-knigi-4

imate-li-domasno-katce-so-knigi-5-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 22:13

http://www.crnobelo.com/zabava/interesno/14688-domasnite-biblioteki-na-poznatite" rel="nofollow - Домашните библиотеки на познатите

Многу од светски познатите и богати фаци трошат пари на сè и сешто. Некои на куќи, некои на автомобили, авиони, јахти, но има и такви кои вложуваат во своите домашни библиотеки.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-01

Меѓу нив има актери, пејачи, по некој бизнисмен и слично.

Ова е библиотеката на актерката Дајан Китон во куќата во Беверли Хилс.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-1


Библиотеката на гитаристот на Ролинг Стоунс, Кит Ричардс, во Лондон.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-2


Библиотеката на актерот/режисер Вуди Ален.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-3


Ова е во домот на актерката Кристина Ричи во Холивуд.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-4


Библиотеката во домот на британскиот пејач Стинг.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-5


Меѓу „познатите“ имаме и озогласени личности – домот на Адолф Хитлер.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-6


Ова е библиотеката на Парис Хилтон – иако страшно се сомневаме дека она е страстен читател, најверојатно книгите следувале со куќата.

domasnite-biblioteki-na-poznatite-7-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Декември.2013 во 08:08
http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2011/04/5-kul-domashni-biblioteki-www.kafepauza.mk_.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Декември.2013 во 08:09
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Декември.2013 во 22:22


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 28.Декември.2013 во 01:07
Некои интересни полици за книги.

polici za knigi_8

polici za knigi_7

polici za knigi_1


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Декември.2013 во 14:38
Организирање на приватна библиотека


Полиците за книги ги има скоро во секој дом. Некои на нив гледаат само како на украс, а некои едноставно не можат да го замислат животот без нив. Еве неколку совети за организирање на личните библиотеки според одредени критериуми. На вас е да одберете некои од нив.

Неколку начини на организирање на приватна библиотека:

1. Најчест начин на каталогизирање на приватните библиотеки е по презимето, или по името на авторот. На овој начин многумина ги сложуваат книгите. Принципот е едноставен, односно доволно е само да се придржуваме до азбуката, па на секоја книга да и го најдеме местото според првата буква на презимето на авторот;

2. Доколку овој принцип не ви одговара, односно подобро ги паметите насловите на книгите од името на авторот, може да се одлучите за абецедно редење според првата буква на насловот на книгата;

3. Некои се одлучуваат за редење според жанрот на кој припаѓаат книгите. Така, се групираат научни книги, книги за самоедукација, белетристика, во која пак може да се одвојат според жанрот – научна фантастика, класици, крими романи, љубовни итн;

4. Книгите може да се сложуваат и според јазикот на која се напишани.

5. Можеби најдобро и најпрецизно решение, кое вклучува комбинација на претходно наведеното. На пример, може да се распоредуваат книгите според жанр, па во рамките на жанрот да се поредат по азбучен ред според авторите или насловите;

6. Кај многумина сопственици на приватни библиотеки, бојата и висината на книгите се критериуми според кои се сложуваат. Сепак, ова можеби е естетски критериум, но оние кои на ваков начин ги редат, најчесто поретко ги употребуваат книгите.


Каталогизирањето и организирањето е поприлично индивидуална работа. Сите ние сме различни и на различен начин се присетуваме каде нешто сме оставиле. Затоа, генерален совет е да изберете начин кој најмногу ќе ви одговара и со кој најлесно ќе се снајдете во вашата библиотека.

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 10:13
https://a1.muscache.com/pictures/23267691/large.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 10:16
http://st.houzz.com/simgs/aa0103d1016dd8e4_4-3448/contemporary-home-office.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 10:16

http://www.shelterness.com/pictures/home-library-designs-20.jpeg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 10:17
http://adorable-home.com/wp-content/gallery/home-library-ideas/home-library-ideas-11.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 10:21
http://www.architectureartdesigns.com/wp-content/uploads/2013/03/ArchitectureArtDesigns-444.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Февруари.2014 во 00:57-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Мај.2014 во 07:57

http://www.crnobelo.com/dom/ureduvanje/23450-nekoj-doma-ima-vakvi-biblioteki-foto" rel="nofollow - Некој дома има вакви библиотеки (фото)


Сите вљубеници во книгите и читањето сигурно ќе бидат љубоморни кога ќе видат какви библиотеки некои луѓе имаат во своите домови. Секој според можностите, но најчесто можеме да си дозволиме неколку полици полни книги.

nekoj-doma-ima-vakvi-biblioteki-foto-01

За разлика од тоа, некои луѓе може да си дозволат цели ѕидови и соби преполни со книги. Таму сигурно е како да се влегува во друг свет. Најчудесно бегство од реалноста и вистинско уживање.

Домашните библиотеки може да бидат во традиционален стил на топла соба со дрвен мебел, но може да бидат и целосно стилски футуристички кои ќе се вклопуваат во модерниот ентериер или како дел од креативно искористен простор.-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 26.Мај.2014 во 11:32


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Мај.2014 во 22:05

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Мај.2014 во 22:21


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Мај.2014 во 21:27


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Јули.2014 во 22:51
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Октомври.2014 во 08:23


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Октомври.2014 во 16:28
prekrasni-citati-po-koi-ke-go-pametime-oskar-de-la-renta-01.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 21:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 09:02
h3(72)


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Април.2015 во 08:53
8-najcesti-greski-pri-ureduvanje-na-mal-prostor-6


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Мај.2015 во 22:25


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Мај.2015 во 22:26


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Мај.2015 во 22:28


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Мај.2015 во 09:58


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Мај.2015 во 09:59


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Јули.2015 во 13:41


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Јули.2015 во 18:24


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Јули.2015 во 18:23


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Август.2015 во 09:03
stan-ureden-vo-duhot-na-barselona-01.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Август.2015 во 09:11


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Август.2015 во 13:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Септември.2015 во 21:49


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Октомври.2015 во 08:18


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Октомври.2015 во 22:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Ноември.2015 во 08:07
ukradete-nekoja-ideja-instagram-profili-za-podobro-ureduvanje-na-domot-02.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Ноември.2015 во 08:18
kniga-kebe-solja-caj-najubavite-domasni-biblioteki-001.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Јануари.2016 во 09:35


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2016 во 19:22
enterier bez zabeleski (9)


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Јануари.2016 во 20:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Јануари.2016 во 08:30


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2016 во 09:03


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2016 во 09:04


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Март.2016 во 08:37
20-nacini-kako-malata-soba-da-izgleda-vizuelno-pogolema-10.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Јуни.2016 во 19:58


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2016 во 08:57
8-primeri-kako-mozete-da-go-razubavite-hodnikot-09.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Октомври.2016 во 09:21


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Декември.2016 во 08:53
15-raboti-koi-vredi-da-si-gi-kupite-koga-ke-stanete-milioneri-10.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Февруари.2017 во 08:18


7_neshta_shto_sekoja_devojka_so_stil_gi_ima_vo_domot-8.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Септември.2017 во 20:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 15.Октомври.2017 во 01:59
znaci sakam knigi
i si kupuvam
na primer tie sto se aktuelni vo momentot pisateli i knigi si gi kupuvam ,robin sharma sega si kupiv 2-3 negovi knigi,mnogu e ubava koj ke place koga ke te nema,patot kon velicestvenosta,kalugerot ne mi se dopadna mnogu i ne ja docitav.zemav nekoj novi strucni knigi za marketing,upravuvanje so vremeto na brajan trejsi i dosta dugi od izdavacka kuka tri.
ama nesto stresno vreme dojde ,se nesto na trcanje
taka sto mi zal sto nemozam da se opustam kako na vremeto da si citam kniga so cajce na mir i najcesto ne gi docituvam site,


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Ноември.2017 во 17:13


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Ноември.2017 во 17:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Ноември.2017 во 17:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Ноември.2017 во 17:15


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Декември.2017 во 10:26


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Март.2018 во 15:28
Апартманот на Лопез и Родригез


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Мај.2018 во 21:19
Image result for photos of home library


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Мај.2018 во 21:21
Related image


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Мај.2018 во 21:25
Image result for photos of home library


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Мај.2018 во 21:26
Related image


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јули.2018 во 19:03
Kako-da-dekorirate-so-knigi-vo-domot (1).jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 19.Октомври.2018 во 19:25
Samo od poslednite cetiri meseci imam okolu 30 novi knigi strucna literatura na angliski


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 19.Октомври.2018 во 19:26
od najpoznatite eksperti vo svetot


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 28.Октомври.2018 во 10:18
Booklover : Photo


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 28.Октомври.2018 во 10:19
1,168 mentions J’aime, 19 commentaires - Louise Hjorth (@stylebylojs) sur Instagram : "This round bookshelf Love the lightning via: @ashleytstark #luxury #luxuryhome #architecture…"


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 28.Октомври.2018 во 10:19
Elevate your living room decor with stylish lighting pieces. Discover trendiest chandeliers, wall and floor lamps with us! | www.delightfull.eu | Visit for more inspirations about: living room ideas, living room decor, mid-century living room, living room lighting, living room lamps, mid-century modern


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 28.Октомври.2018 во 10:20
Glass pained wall seperating office to library. Via Busatti Design


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 28.Октомври.2018 во 10:21
Transform your office into an inspiring environment with delightful mid-century lamps. Turn your workplace into a place with an exclusive design! | www.delightfull.eu | Visit for more inspirations about: office lighting, mid-century office, mid-century ideas, office ideas, office decor, modern office, industrial office, mid-century modern, mid-century lighting, modern lamps, industrial design, industrial style, industrial lighting, industrial lamps


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 28.Октомври.2018 во 10:22
Bibliothèque originale!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Ноември.2018 во 21:19
Резултат со слика за photos of home enteriers


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2018 во 21:53
Резултат со слика за photos of  christmas in home


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2018 во 21:53
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2018 во 21:53
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2018 во 21:54
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2018 во 21:57
Резултат со слика за photos of  christmas in home


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2018 во 21:58
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2018 во 21:58
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Февруари.2020 во 15:46


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Февруари.2020 во 17:50


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Февруари.2020 во 17:50


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Февруари.2020 во 17:51


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Февруари.2020 во 17:52


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Февруари.2020 во 17:52


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Февруари.2020 во 12:12


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Февруари.2020 во 12:13


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Февруари.2020 во 12:13


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Февруари.2020 во 12:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Февруари.2020 во 12:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk