Испечати | Затвори го прозорот

Проблеми со коленото!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25894
Датум на принтање: 21.Мај.2022 во 10:12
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Проблеми со коленото!
Постирано од: luckyboy
Наслов: Проблеми со коленото!
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 08:57
Лани трчав 3 месеци без проблем (околу 8-10км во ден) и немав никакви проблеми со коленото! Но оваа година после две недели трчање со истото темпо како лани почанаа постепено да ми се јавуваат болки во коленото... пред неколку дена кога се вратив од трчање по некој сат легнав малку да одморам... кога станав не можев ни да го свиткам коленото... одморив 2-3 дена потоа се си беше нормално... и денеска пак се обидов да трчам но пак истити проблеми ... болките на допир ги има од внатрешната страна (види на сликата... значи на местото каде што е стегачот но од внатресната страна на коленото)... сум забележал при трчање на угорно болките се скоро и неосетливи... Ако може мала помош што е најпаметно да превземам? 

Ви благодарам,

линк со сликата...
http://www.ortodom.ru/pictures/1029.jpg" rel="nofollow - http://www.ortodom.ru/pictures/1029.jpgКоментари:
Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 11:14
Odi kaj Turan na pregled.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk