Испечати | Затвори го прозорот

Секс со Љубов vs Секс без Љубов

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Секс
Опис на форумот: Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25421
Датум на принтање: 20.Мај.2024 во 08:23
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Секс со Љубов vs Секс без Љубов
Постирано од: Blue Scarlet
Наслов: Секс со Љубов vs Секс без Љубов
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 15:34
Личните искуства на многу поединци се судираат кога е во прашање секс со личност во која ја има и вашата љубов и секс со личност само поради секс, без љубов ....
- Едни викаат дека нема врска .... дека сексот е занает, кој знае да го работи добро ќе биде биде одличен со или без љубов ....
-Други категорично тврдат дека сексот со љубов (водење на љубов де) е неспоредлив во однос со сексот без љубов затоа што освен телесно се добива и душевно задоволство со пренос на емоции ....

Ваше мислење ?


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!




Коментари:
Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 18:02
А кое е твоето мислење ?

Ти ја објавуваш темава и редно е ти првата да се изјасниш.
 
 

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 18:26
Цело е кога има сенамигнување

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 19:18
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

А кое е твоето мислење ?

Ти ја објавуваш темава и редно е ти првата да се изјасниш.
 
 


Сакам да давам предност Меси ... но бидејќи ме третираш како Лејди ќе кажам ... голема насмевкаплазење
Сексот нуди многу кога станува збор за задоволување на моите животински нагони ... за потполно предавање ќе морам да почекам јас да бидам спремна за такво нешто .....

Интересно би било кога некој би се пофалил со такво искуство .... да може да каже дека го доживеал мигот кога двајца стануваат едно тело и една душа .... намигнување



-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 21:43
Кога имаш секс без љубов тоа е чисто физичко задоволување, испразнување на насобраната енергија...

Ништо лошо, тоа е сосем природно. Не мора да се заљубиш за да имаш секс. Поточно, тоа е сосем здрава опција, без обзир што велат институцијализираните религии. Доколку таа енергија не се испразни онака како што е креирано, може да се извитопери и испразни на најразлични други начини кои најчесто се непосакувани, па дури и трагични.

За разлика од таквиот секс, оној кој се води со одбраникот на срцето е нешто друго... дури и неможе да се нарече секс. Зборот "секс" во тој случај станува дури вулгарен. Сексот тогаш е природна екстенција на љубовта, тоа е физичкото стопување во Еденобитието.

Додека кај првиот секс одговара синонимот "празнење", кај вториов веројатно повеќе би одговарал "исполнување". Точно е  дека и во двата случаја ја испразнуваш енергијата, но кај вториот истовремено имаш чувство дека се исполнуваш со оној со кој водиш љубов.

Тешко е да се опиши со зборови, па не знам дали напишаново е доволно јасно за да се долови таа разлика.



 


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 22:15
Теоријава е мисловно добро разработена Меси .... Кажи ми дали е доживеана?голема насмевкатрепкање

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 23.Јануари.2012 во 22:32
Важно ја разбра и ти се допадна.

Што е важно другото... поважно е тебе да ти се случи.

Тоа ти го пожелувам од срце.  да


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: paton
Датум на внесување: 24.Јануари.2012 во 00:22
Јас само се празнам...кој сака да го полнат...нека го наполнат...........


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 17.Декември.2014 во 20:25
seks so ljubov


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 17.Декември.2014 во 23:21
трепкање moze 

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 19.Декември.2014 во 00:57
:))


Постирано од: Angel-Miranda
Датум на внесување: 25.Март.2015 во 20:21
Секс со љубов секако,зашто не се задоволуваш само физички,туку и психички,односно си изјавувате љубов со партнерот/ката.Сексот без љубов ми е онака.


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 25.Март.2015 во 23:07
Originally posted by Angel-Miranda Angel-Miranda напиша:

Секс со љубов секако,зашто не се задоволуваш само физички,туку и психички,односно си изјавувате љубов со партнерот/ката.Сексот без љубов ми е онака.

Jas sum pojke za onaka ....ona drugoto mi deluva epten komunjarski...za gaga


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 26.Март.2015 во 21:56
Небитно...
секс си е секс...
љубов си и е...
магија...



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk