Испечати | Затвори го прозорот

Висока мода

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25362
Датум на принтање: 23.Јануари.2021 во 05:38
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Висока мода
Постирано од: Santijago
Наслов: Висока мода
Датум на внесување: 13.Јануари.2012 во 17:25
Високата мода е малку поразлична од другите парчиња облека...а богами и цената им е поразличналакомост

Јас лично би и дал голема критика на девојка ми доколку ја видам во некое од тие парчињата за чудни луѓе а ла Лејди Гагаглупчо и ќе ја соблечам за пократко време од она што и требало да се облечесмеење

Па, жени (и мажиплазење) ви се допаѓаат ли?Карл Лагерфелд 


Шанел висока мода
Шанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода
Шанел висока модаШанел висока мода


-------------
I'm out bcz of pathetic around hereКоментари:
Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 13.Јануари.2012 во 17:27
Армани болен(нека ми извинат за зеленково луѓето кои сметаат дека ова е мода)

Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода
Армани висока модаАрмани висока мода


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 13.Јануари.2012 во 17:28
Ели Сааб како и секогаш елегантноаплауз

Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода
Ели Сааб висока модаЕли Сааб висока мода


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 13.Јануари.2012 во 17:32
Диор - доказ дека жените можат да бидат унакажани со погрешно парче облекакокошка

Патрик Демаршелие направи репроспектива на креациите на висока мода на модната куќа Диор, фотографирајќи парчиња креирани од 1947 година до оние од последната колекција. Фотографиите се дел од монографијата „Dior Couture“ издадена кон крајот на минатата година. Еве дел од фотографиите од книгата на кои се појавуваат манекенките Саша Пивоварова, Магдалена Франковијак, Моника Јагасијак и Марина Линчук


 

 

 

 

 

 

 -------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 13.Јануари.2012 во 17:39
Zuhair Murad

Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока модаZuhair Murad висока мода


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јануари.2013 во 21:50
Franck Sorbier’s show was similar to an illusionist’s performance.


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јануари.2013 во 21:51
Jean Paul Gautier went for tasteful opulence, treating his models to the works: lace, heavy fabrics, embroidery, corsets. Their hair was held in place either by hairnets or thin headbands.


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јануари.2013 во 21:53
…complicated crown-like headwear and studded thorns running down the spines of the outfits.


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јануари.2013 во 21:54
The open air showing of the On Aura Tout Vu collection turned out quite the punk-carnival affair. Bright colors and voluminous outfits…


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јануари.2013 во 21:54
Armani went for laid-back masculine chic: loose-fitting trousers, jaunty hats, cropped jackets. To complement the trouser outfits were grandiose floor-length dresses and fine veils.


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јануари.2013 во 11:24

Во раскошот на Париз: Поглед на најновите колекции на висока мода

Париз, местото каде што се среќаваат префинетоста, гламурот и раскошниот стил, уште еднаш покажа зошто важи за една од светските модни престолнини. 

 

Ориент глам – рок новото оружје на Жан Пол Готје

Можете ли да ги замислите ориенталните елементи и гламурозната страна на рокот во едно? Готје може! Неговата колекција е префинет спој на две сосема различни модни приказни што резултираше со необична игра на бои и форми.Раскошните принцези на Вали

Фустаните со многу слоеви, нагласената половина и кратките модели од тул и свила ја направија оваа ревија една од најромантичните на париската недела на висока мода.


http://www.dailymotion.com/video/xwy7eg_giambattista-valli-haute-couture-spring-summer-2013-fashion-show-with-itw_news" rel="nofollow - Giambattista Valli - Haute Couture Spring... by http://www.dailymotion.com/afp-fashion" rel="nofollow - afp-fashionГеометрија со печатот на Армани

Предимензионираниот накит, елеганцијата низ чистата геометриска форма и акцентот на моќни бои, се само дел од обележјата на новата колекција на Армани.Тантела и раскош од Ели Сааб

Уште една колекција која ја истакнува женственоста преку драматичните креации со многу детали и се разбира многу тантела. Препознатливиот Сааб повторно маѓепса со неутралните тонови оставајќи ја публиката со громогласен аплауз да го поздрави неговото ново дело.Шанел на граница помеѓу реалноста и сонот

Модната ревија на Шанел донесе многу твид, перја и крзно. Во еден момент прикажува модерна романтика, а веќе во следниот флертува со лесна готика. Карл Лагерфелд создаде сè освен обична и здодевна колекција.Диор остана верен на традицијата

Препознатливиот крој на Диор овој пат беше зачинет со тренди жолта, портокалова и црвена боја. Раф Симон претстави креации кои на прв поглед маѓепсуваат со својата едноставност и префинета женственост.-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Септември.2013 во 16:11
http://cast.thirdage.com/files/originals/high-fashion-stephane-rolland_116.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Септември.2013 во 16:12
http://cdn.ph.upi.com/collection/pv/upi/6177/73bf5639d9bdb3d34a43cba686e58158/High-Fashion-in-Paris_1_1.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Септември.2013 во 16:12


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Септември.2013 во 16:13

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Јануари.2014 во 21:55

ФОТО: Гламурозна висока мода од Дени Табет


Дени Табет успешно ги следи стапките на своите сонародници Ели Сааб и Зухаир Мурад. Младиот дизајнер создава креации кои ги задоволуваат високите критериуми за гламур и на најпребирливите дами.

Неговата нова колекција „Scenario Reading 2“ е елегантно продолжение на колекцијата висока мода есен/зима 2013, која беше инспирирана од Дита фон Тиз. Акцентот повторно е ставен на луксузот и грациозноста, а секој фустан ги истакнува женските облини.

Креации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени ТабетКреации на Дени Табет

Табет за кратко време успеа да го привлече вниманието на жените кои копнеат по впечатлив изглед кој инстантно освојува. Неговите фустани редовно ги покриваат телата на многу мисици на најпрестижните натпревари за убавина.

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 31.Јануари.2014 во 12:56
Пеперутки на модната писта: Колекција на Жан Пол Готје
                                                                                                                                                                                       Пролетната колекција на Жан Пол Готје за 2013 има јасна порака која е инспирацијата за колекцијата, а тоа е пеперутката.
Во врска со тоа како дошол на идеја да ја земе пеперутката како тема на колекцијата, францускиот дизајнер вели:

„Размислував за боите и материјалите кои би ги искористил во оваа колекција, и тогаш ја видов формата (на пеперутка) и се сетив дека таа може да биде тело, а се друго е фустан. Идеајата беше претворена во реалност со бројни форми и силуети во кои е застапена пеперутката“.

Колекцијата изобилува со драматични модели со интересни елементи.

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Март.2014 во 21:43


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јули.2014 во 21:20
Armani PriveArmani Prive


Versace


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Февруари.2015 во 18:47
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Јули.2015 во 14:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Јули.2015 во 14:56


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Јули.2015 во 14:56


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Јули.2015 во 14:57


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Септември.2015 во 21:09
Лупита Нионго


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Јануари.2018 во 22:27
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Јануари.2018 во 22:29


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Јануари.2018 во 22:31


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Јануари.2018 во 22:32


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Јануари.2018 во 22:32


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Јануари.2018 во 18:10


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Јануари.2019 во 08:54
Версаче


Версаче


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Јануари.2019 во 08:55
Версаче


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Јануари.2019 во 08:58
Версаче


Версаче


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 08:51
Резултат со слика за selin dion 2019 fashion week paris


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 08:53
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 08:55
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 08:56
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 08:57
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 08:58
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 09:05
Резултат со слика за selin dion 2019 fashion week paris


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 09:06
Резултат со слика за selin dion 2019 fashion week paris


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2019 во 09:08
Резултат со слика за selin dion 2019 fashion week paris


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јануари.2020 во 10:28-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk