Испечати | Затвори го прозорот

Предлози за нови игри

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Форумски игри
Опис на форумот: Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9510
Датум на принтање: 27.Септември.2020 во 11:31
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Предлози за нови игри
Постирано од: Valerija
Наслов: Предлози за нови игри
Датум на внесување: 26.Септември.2007 во 09:39
Ovde moze sekoj da predlozi svoja igra i normalno da objasni po koj redosled se igra...da ne se objasnuvame koga vekje ke bide otvorena temata vo slucajov igrata...
Pa,povelete......
Sekoj predlog,ideja,sugestija se prifakja


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Коментари:
Постирано од: la fille
Датум на внесување: 26.Септември.2007 во 13:17
Да се надоврзам, доколку некој има идеја за некоја нова игра, може директно да ја отвори и таму да објасни како се игра или пак овде, или пак може прво да се консултира со модераторите и останатите членови овде, па понатаму ќе одлучиме што ќе правиме

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Септември.2007 во 13:19
Da,fille,toa e korektno i vo red,da se konsultira so Moderatorot...

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Септември.2007 во 15:37
Otvoriv uste edna forumska igra -Azbuka na ostrovi -ostrovski drzavi,veruvam ke naide na interes kaj Forumdzii,barem kaj onie koi tepaat vreme na igrive,..
E,pa prijatna zabava


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 14:10
Може темите шо имаат по 500 и кусур страни да се затворат и да се отворат нови, ептееееен кочи додека се вчитаат 770 страни тагасреќаголема%20насмевка

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 14:45
Moze,Acelera,ke se dogovorime so fille,ke predlozime do Admin,veruvam deka ke se postapi taka...nema smisla igrata ako ne moze da se igra,neli..
Thank's na predlogot


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 20:09
Вака, игрите можеме да ги затвориме, и да отвориме нови, со истото име. Така нема да има кочење на страниците. Од вечерва ќе почнам со средување на тоа. Како прв поим ќе биде последниот од претходната игра.

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 20:16

поддршка за идејата со игритемафтање-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: kum
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 03:07
a da se napravi nesto da se igra vo parovi
asocijacija vo parovi


-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 09:04
pa bi mozelo, samo kazi kako ja zamisluvas igrata. Objasni malku

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 09:05

Vo parovi??

Mene ne mi e bas sfatlivo,ama posoci go tekot na igrata,da vidime dali e vozmozno da se igra na takov nacin...


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 09:06
Str8up,blagodarime za podrskata!!
Pozdrav


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 13:36
Igrata asocijacija i kaladont koi imaa golem broj na postovi se odnovo otvoreni od la fille,ako imate drugi sugestii,slobodno pisete

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: kum
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 00:48
treba da ima 4 aktivni clenovi za ovaa igra
2 para

primer

Valerija
La Fille

Acelera
Str8up

1.Znaci pocnuva ACELERA
2.ACELERA mu pisuva Lp na LA FILLE zbor,a LA FILLE mu go objasnuva (go asocira) na VALERIJA a VALERIJA odgovara
ako ne go pogodi VALERIJA, LA FILLE mu go objasnuva zborot na STR8UP
i taka

treba da se proba
epten e lesno i zabavno-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 13:01
hmmm, brane, igrava e interesna, ama ne sum sigurna kolku ke uspee ovde. збунетост

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: kum
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 14:45
pa ajde da probame
ako ne probame nema da znaeme


-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 15:49
ajde organizirajte turnir vo Ne luti se covece. sigurno mnogu od vas odat tamu i igraat, na eden forum sekoj mesec se organizira takov turnir pomegju negovite clenovi.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 15:49
Butel, kade moze da se igra toa? Ajde kazi malku poveke, i ke organizirame nesto

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 15:56
http://clovek.igrajmo.se/

linkot e slovenecki, znaci , ako postoi zainteresiranost, nasive clenovi, ako ne se registrirani tamu, ke se registriraat, i moze da igrame , ovde bi se napravila tabela kade bi se zapisuvale rezultatite pomegju igracite ...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 15:58
aha, go znam sajtot, edno vreme igrav tamu. Mislam deka se uste mi e aktivno clenstvoto. Sto se odnesuva do mene nema problem...

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:00
Ako se zainteresiraat poveke clenovi od forumov, jas bi ucestvuvala.


Постирано од: kum
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:02
jas sum za-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:02
Eve jas sum ZA.
Tie sto sakaat da ucestvuvaat mozat da se prijavat tuka, pa ke vidime kako ponatamu


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:03
e jas imam problem, sum si gi zaboravila username i password, a na taa strana ne mi dava moznost nanovo da se registriram.
Butel, dali mozes ovde da go pastiras linkot za registracija.


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:05
http://igrajmo.se/


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:09
Butel, linkot ne se otvara, barem ne kaj mene.

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:12
kaj mene se otvori, megjutoa mnogu bavno, verojatno imaat momentalno nekoj problem so serverot, obicno brzo gi resavaat problemite.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:15
jas se registriravголема%20насмевка

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: kum
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:29
jas imam predlog za druga igra

-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:32
ajde kazi da te slusnemeголема%20насмевка

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: kum
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:36
azbuka na TEHNOLOGIJATA

-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: kum
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 16:42
primer

asus ili atari,belinea,vortec,grunding,dell


-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 17:05
lele...
a jas sum tapa za tehnikaтага


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 08:26
Mnogu predlozi,mnogu idei,ama teski za realizacija
Sto se odnesuva do predlogot na Butel2,jas otpagjam vo start,posto nemam moznost za pristap do nikakvi linkovi,zalam,ako Vie uspeete,ja pocituvam igrata,slobodno zabavuvajte se...
Za predlogot na Brane,za igra vo parovi..pa preku lp,asocijacii,se gubi vreme spored mene,a i tesko koga ima 4 on line igraci bas na forumskite igri,cesto sum sama pa si redam postovi dva-tri eden po drug(bez zamerka)
Brane,isto za termini od tehnologija,interesen predlog,gledam vekje si ja otvoril,ajde ke probame,iako jas licno nemam bas nekoi solidni poznavanja od ovaa oblast
 
Pozdrav


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 15:55

Jas imam eden interesen predlog,samo da ne se isgustiraat nabrzinka vekje postoeckite temi,pa zatoa se mislam dali sega da ja otvoram,ili pa malku podocna,da gi "izbezbame"vekje zadadenite...

igrata bi se sostoela vo slednoto (pak od oblast na geografija)
Eden pisuva, po azbucen red se razbira ime na drzava...a drugiot pisuva ona sto ja simbolizira taa drzava,ona sto e znamenitost na istata,ili pa,ona na sto go asocira igracot,koga ke go citne imeto na drzavata...
 
Pr.Avstrija
Mozarrt.....
 
 
i tn,
 
Pozdrav


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 16:02
хммм, интересна игра Вал. Би можеле да ја пробаме

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 16:04
Thank's devojce,
Zasega kako predlog..posto ima mnogu otvoreni...ali sakam sa probame,veruvam ke ima interesen tek..
Ama se plasam koga ke pocnete so Brane,da stavate drzavi od Afrika i Azija...na koi tesko deka ke im go trefnam simbolot


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 16:06
хахаха, е па може јас и Бране да не играмегазење%20од%20смеење

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 16:11
da,dobra ideja,...na primer:

makedonija

ovci-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 16:12
газење%20од%20смеењеNe moze .....bez Vas nema efekt,igrata, veruvam ke imate milost da ne pisuvate nekoi zemji  koi prv pat gi citkam

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: naum 1518118
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 17:08
А да играме бељот???газење%20од%20смеење

-------------
После рата сам добио ово садашње звање
За паре убијам,ломим кости и слично срање
Избегавам конфликте,нечу да се тучем
знам да бит че мртвих ако ја своју берету извучем!!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 20:41
ne,...toooonch!,...vishe bi odgovaralo,..смеење

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 00:09
a so karti da ne sakate a смеењеposho kako so vika brza ton4 e so karti pa za toa sea ve prasham

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2007 во 15:18
Interesna novata abuka na politichari
Bravo za Kum...ama nema igraci...


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 15.Октомври.2007 во 16:48
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

Interesna novata abuka na politichari
Bravo za Kum...ama nema igraci...
izgleda na narodot dosta mu e od politika ili pak tie ne se vekje najpopularni kaj nas, a za kumot navistina bravo


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: kum
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 15:10
abe si ima vaka taka
tuku da vidime so novava so ke bidi
sostavi grad


-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Октомври.2007 во 11:34
Ubava ideja na Misica za azbuka na sela,sega ni e kompetna geografskata azbuka

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: PREVARA@
Датум на внесување: 25.Октомври.2007 во 22:42
ajde be  nesto interesno ide zima sto ke se praviголемо%20гушкање


Постирано од: kum
Датум на внесување: 25.Октомври.2007 во 22:54
prevara
mozi nesto povrzano so matematika


-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Октомври.2007 во 10:57

Azbuka na sela e izbrisana..

Brza ako imas namera i merak,otvori ja pak...da znaeme koj e nejzin avtor..
Misica sorry,zaradi izbrisan prv post,ti se vmetna kako avtor...nisto namerno


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 29.Октомври.2007 во 11:59
Еве напорајв игра азбука на цртани филмови што ми текнаголема%20насмевка

-------------


Постирано од: burucaga
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 00:46
Азбука на афоризми(народни поговорки)

-------------
Човекот е посилен отколку што мисли дека е.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 21:09
Burucaga, Mozes slobodno da gi otvoris igrite, pa ke vidime kako ke odi.

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 22:22
Mi se dopga idejata za Azbuka na profesii...
Burucaga,slobodno otvori ja


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Декември.2007 во 12:17

Bravo za dvete temi od Burucaga

NAIDOA NA INTERES,posebno kaj  mene


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 15:15
Odamna mi se vrti ideja za Azbuka na naucnici,istrazhuvaci,pronaogjachi...
Pa bi sakala da ja realiziram..iako ima milion azbuki..
E pa povelete,dokazete gi Vasite poznavanja
Od Albert Ajnshatjn do Fernardo Magelan...
 
 
SREKJNO!!


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: kum
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 19:29
bravo vale za novava azbuka so naucnici ...

-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 08:28
Ti blagodaram Kume

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 19.Декември.2007 во 10:39
pa jas predlagam da otvorime nova igra: Pipni- stoj голема%20насмевка

-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: burucaga
Датум на внесување: 24.Декември.2007 во 16:51
Важи!! ти прв бркаш,ние ќе бегаме,почни [:D]

-------------
Човекот е посилен отколку што мисли дека е.


Постирано од: KIKO_ivanovski
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 12:10

Jas otvoriv tema Igra so gradovi i drzavi.

 

 

A vie videte sto e.-------------
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:32
Interesna e novata igra Kiko
Vekje ja igram..
Pozz


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 14:32

Posto imame fudbal, dajte da vmetneme i azbuka na kosarkarski kluboviзбунетост-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: keti72
Датум на внесување: 17.Јануари.2008 во 09:48
Posto imame fudbal, dajte da vmetneme i azbuka na kosarkarski kluboviзбунетост

-------------
Keti72


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 21.Јануари.2008 во 10:36
kradacka na idei лутина

-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: brza
Датум на внесување: 21.Јануари.2008 во 10:43
a,....azbuka na,.. azbuki na razni raboti?!,....ushte takva fali,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 21.Јануари.2008 во 10:46
Originally posted by brza brza напиша:

a,....azbuka na,.. azbuki na razni raboti?!,....ushte takva fali,...
 
 
ili pak azbuka na zborovi голема%20насмевка
 
 
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: brza
Датум на внесување: 21.Јануари.2008 во 10:52
e,..takva ima!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: borec
Датум на внесување: 22.Јануари.2008 во 10:20
Originally posted by brza brza напиша:

e,..takva ima!
 
A dali ima za SMESHNI ZBOROVI (iminja, nazivi na mesta i sl) i NEMORA da bide po azbuchen red - eve neka bide BEZ REDтрепкање голема%20насмевка
 
Ili sto bi rekle vo "sloboden stil" tresenje "zeleni" zborivi sto postojat i nasekade gi ima.  голема%20насмевка 
 
I so tema na primer; Smeshni zborovi bez red. трепкање
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 24.Јануари.2008 во 10:51

eve izbrisav,

jas napisav namerno taka za da me zamolis vo tvoj stil , da izbrisam
.... pls (sto ubavo)  намигнување
 
nekoi ednostavno imaat stil
Valerija e brend големо%20гушкање


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Јануари.2008 во 09:46
Djaki
Da se napise kolku da se napise nesto
Ovde moze seriozni predlozi da se dadat...
A ne sakam kazam,neznam recam...
Pls...


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 20:43
predlagam da vovedete nekoja igra ovrzana so matematikata

-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: la fille
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 21:06
Veke ima takva igra...se vika Prosta Matematika

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 21:28
A DA RECEME VO SLUCAJ NA SMRTNA KAZNA KOJA MORA DA BIDE IZVRSENA...STO BI POBARALE ZA POSLEDEN POJADOK LI POSLEDNA ZELBA...ILI...VI DAVAAT MOZNOST DA ZEMETE NEKOJ SO SEBE ..KOJ OD FORUMOV BI GO ZEMALE

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 21:29
Makijaveli, jas bi te zela tebe i kako posledna zelba bi pobarala da mi resis edna matematicka ravenkaзадоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволство

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 21:32
samo ako nema dropki i nekoi decimali moze...ali prosti

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 21:33
e sega, moja zelba e, ne tvojaгазење%20од%20смеење

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 21:35
se poveke stanuva zaednicka

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 21:42
Makijaveli, sega mi dade ideja za nova temaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: arsin
Датум на внесување: 20.Март.2008 во 19:58
ne e nova ama probajteja
Conquer
a da i nee bas forumska ama nema veze

-------------
let the force be with you


Постирано од: nekojnekojski
Датум на внесување: 25.Јуни.2008 во 14:30
taa probav 2-3 pat da ja simnam od idividi ama se nesto ne e vo red i mi ja simnuva dopola, mi trosi dzabe internet, i na krajot nemam fajde... nesto ne bilo v red so sajtot na idividi

-------------
You gotta have a lot of patience, to learn to have patience


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 15:16
AKO MOZE DA SE VOVEDE KOJ MOZE NAJMNOGU DA FRLI PANACAKES


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 15:18
Mikeg
Ajde malku poseriozen pristap
Na niti edna igra ne go trefna redosledot..
Pls,vnimavaj sto pisuvas


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 15:31
PA VALERIJA I OVAA E IGRA


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 15:39
Objasni mikeg kako se igra igrata?

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 15:41
Mike...
Inat teras na igrite ili ne ja znaes azbukata???
Posle Z neznaev deka doagja E
Prifati gi sugestiite posto kje bides isklucen od igra


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 16:09
Otvoreni se uste dve novi Azbuki
Azbuka na reziseri i Azbuka na kompozitori


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 16:13
PA KE SNAPISE NEKOJ GI FRLA MNOGU DRUG KE NAPISE GI FRLAM MALKU I TAKA


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 16:34
znaete li
sto znaci panacakes?


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 18:10
toa ti se americki palacinki

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 18:21
Originally posted by mikeg mikeg напиша:

PA KE SNAPISE NEKOJ GI FRLA MNOGU DRUG KE NAPISE GI FRLAM MALKU I TAKAkakov PREDIZVIK

mikeg, ima nesto vo tebe


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 18:23
Ke stavite li takva igra?


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 01.Јули.2008 во 18:24
mikeq ako ne prestanes da se inaetis, mnogu brgu ke ti bide prekinat prestojot ovde...temite ke ti bidat izbrisani

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 02.Јули.2008 во 23:07
Ako moze predlog za igra od oblasta na istorija


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јули.2008 во 15:23
Slobodno predlozi igra od ovaa oblast,kje se prifati
Pozz


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Јули.2008 во 17:43
do moderatorkite na podforumot igri imam dva predlozi za novi igri...
1.azbuka na sportovi i sportska terminologija..
vklucuva site vidovi sportovi,oprema za istite,termini koi se upotrebuvaat vo bilo koj sport i se povrzano so sport,nacin na igra i pridruzni sredstva,boduvanja vo site spotovi i karakteristicni izrazi vo bilo koj sport ,nacin na natprevaruvanje i golemi svetski sportski nastani no bez upotreba na iminja na ekipi od bilo koj sport.

2.azbuka na anatomija na covecko telo..
se povrzano so anatomija na covekot,organi,zlezdi,vakvi koski ,takvi koski,delovi od telo,moze da se korisatat i latinski iminja na istite no so objasnuvanje shto znaci latinskoto ime so cel tie shto ne znaat da se informiraat

se nadevam deka Valerija i la fille ke go razgledaat mojot predlog...pozdrav do vas...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: la fille
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 02:01
Фикс, колку што гледам нема тема за спортот, така што, можеш слободно да ја отвориш...Сепак на почетокот дај мало објаснување како се игра доколку станува збор за нова игра...а доколку е азбука...само потсети ги некои од членовите на редоследот на буквите во македонската азбука.

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 23:51
Имам еден предлог за уште една „Азбука на Македонски села“. ?????


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 23:52
haha...moze...голема%20насмевка


Slucajno da ne ima nekoj atlas od Makedonija online?збунетост


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 23:57
не, не работам со АтласиИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk