Испечати | Затвори го прозорот

Заробени во времето ????

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9385
Датум на принтање: 01.Октомври.2024 во 18:30
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Заробени во времето ????
Постирано од: La Ninja
Наслов: Заробени во времето ????
Датум на внесување: 18.Септември.2007 во 19:08
Shto koga imate mnogu obvrski???-vasiot partner e isklucen od seto toa, ve svakja, ama ne znaete do koga ke ve svakja, znaete deka eden den ke mu pukne film i za toa ke bide vo pravo, go sednuvate do vas dodeka izvrshuvate nekoi sekojdnevni zadaci, i on kutriot, samo ve gleda sto pravite, a ne moze da vi pomogne.....so sekoj negov nov obid da vi pomogne vie ili mu se razderuvate od samiot fakt deka ne mozete vekje da izdrzite, pred siot toj napor i stres, ili voopsto ne ni go slusate i ne ni mu obrnuvate vnimanie (ne deka ne znaete deka e tuka i go brisete so guma, ednostavno se gubite vo rabotata). Shto togas?? DALI OVA VI SE IMA SLUCENO??? STO PRAVITE KOGA KE DOJDE DO VAKVA SITUACIJA??? DALI SAMO SEDITE I CEKATE VREMETO DA GO ODNESE TOJ LOS PERIOD ILI SE OBIDUVATE NA BILO KOJ NACIN DA NAJDETE VREME SAMO ZA VAS DVAJCA???? 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....



Коментари:
Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Септември.2007 во 23:57
Ova mi mirisa na "zbogum' t.e. pocetok na krajot


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 10:03
Не баш , ако е прав партнер треба да свати дека обврските овај период владеат , и дека веќе мозокот зовира и пожелно е разбирање во таа ситуација и подршка , а не дополнителен гнев.
Ќе ствараш , ке градиш и после ќе бериш мед!


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 10:06
Ako e kao ja, nema sansi za razbiranje zosto ke go svati kako nabivanje rogovi


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 10:10
Ти не работиш?
Лошо е то , најдимусе на чоек кога му е тешко и лошо , кога се сите овци на број многу лесен е животот..
Јас прифаќам обврски и би правела се за да се осека партнерот олабаен и сакан кога сме заедно тој период да нема мрчење , ама то е можда дека сама сум работела и сум била прегазена од обврски во минато.


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 10:20
Koga bi bile u brak bi podnel izvesna doza na tolerancija, no kako zenska?...nema sansi...za otkako ke se okrljavi me otkaci i uziva so nekoj drug mufljuz...so kasikara ke gi gagam...ma jok bre...brkam druga ionaka imam vreme. Moeto iskustvo kazuva deka trpenieto e neisplatlivo i ekstremno glupavo...jas sum na prvo mesto i tocka...dokolku saka da ja svatam za ozbilno i ja pretstavam pred roditelite deka ke mi bide za stalno


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 10:29

Ако те откачи , не била за тебе , поинаку гледаме на сакањето изгледа а можи и до средината да е , тука слободно се живее , без прерасудии и зато помалце превари има.

А то дека треба да сме на прво место треба , ама период можам да го остапам то место и сепак да сакам и да бидам полна со љубов и разбирање кон партнерот , да кога веќе е слободен хармонично и љубовно да е . Пошто факт е дека сметките не се плаќаат самисреќа
Јебига , не знајме што не чекасреќа


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 10:39
 U Island ?
Ova e Balkan, najlosa skola, ama i najrealisticna


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 10:43
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

 U Island ?
Ova e Balkan, najlosa skola, ama i najrealisticna
Блиску , Шведска среќа


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 11:08
Sedi si tamu i uzivaj vo zivotot. Bidi srekna kako ti bog dal, ovde bog nema


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 11:11
Nema bog , ama ima dusa i srdacnost , kako nigde na drugo mesto:)

-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 11:18
I toa ke go snema, kon zapad odime. Kako na staro simpanzo koga ke mu ja otvorat vratata od kafezot, a toj ne saka da izleze zosto misli deka slobodata, ljubovta i socustvoto bile nesto sto sonuval


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 11:49
vaka blueprayer za mene - jas na rabota so obvrski cel den , posle rabota ke se sedni v kafeana  , tupenje muabeti , sjebani muabeti , shokovi , stresovi , 3 kutii cigari , nekolku rakii , nekolku litri vino , skara , misli za utre od sranjeto sto ti se desilo denes , ne e edna rabota  - sto raboti  se, taa me saka , jas ja sakam , no do koga ke me trpi . Sedime vo kafik , otsuten so mislite , koga ke ja poglednam zosto ja gledam cudno , koga ne ja gledam mi veli  koj znae sto razmisluvas sega , ne znammmmтагатагатага , sto i da napravam pogresno тагатагатагатага

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 12:11
Можи јас пак?
Оти вкафич , кога не си расположен , домашен абиент или негде пикник сами или прошетка на кеј , искажи се ќе те свати штом те сака , сподели со неа и таа да дел од тој турбулентен период.
Немора да си кинг оф хард рок кога не си на добра нога ...
Ова е само мое мислење , но хард филингс


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 12:32
Ценам девојка што знае да разговара и да ги ислуша моите настани на работа. Не толку за да добијам совет, туку повеќе за да размислувам на глас и сам да се преслушам, и таа да биде во тек. Ако се погоди особата знае да изненади и со добра мисла или совет.
Криење на професионалниот живот од партнерот, ја сведува врската на секс и досадни периоди помеѓу партии.
Инаку ако женската не си ги знае приоритетите(јас) за организација на своето време и енергија, тогаш тешка е работата.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 12:37
ako miss seksi , za toa e otvorena temata za komentari , predlogot ne e los , za ezeroto ovo ono , vikend mavrovo , pelister , vamu tamu ,  e sega jas od princip ne sakam da se rasteretuvam psihicki na devojkata , nikogas ne sum se rastovaral  , kkao sto veli sensej , alal da mu e ko mozi , mene srce ne mi  dava

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 12:45
Zosto srce da ne ti dava? Samo problemot e sto ne mozes taka so sekogo. Najprvo treba da ima intelekt na nivo, i najbitno da ne ispadne deka od nea baras resenie na problemite.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 12:47
neeeeeee be brat , opsto jas ne sakam ni da zboram za rabotata so zena , a kamo li sovet da baram od nea

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 12:54
hehe, znaci ti sakas da te gleda kako tele :)


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 12:55

Кога сум во врска ,сакам да сум дел од тој чоек , на секое поле , да се отвори кон мене без да го судам и би била тажна ако ме исклучва од се или од посебни делови од неговиот живот



-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 13:42

ednostavno ne znam kako da go prikrijam toa , a ne sakam i nea da ja macam zasto mi e mila i draga



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 13:45
Отворисе , ќе се изненадиш колку поубаво и полесно ќе вие на двата , а и со врската и сексот ќе се смени кон поинтимен и по отворен

-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 13:56
vodenjeto ljubov ni e super

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 14:00
Не сомневам во то , и муабетот ми беше кога има „криење„ се одзвива на све па дури и на сексот и ако то не беше темата , не знам баш дали криење е правиот збор .
Сега пред да ја запустам правам налево круг среќа


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: mirkec
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 16:59
тага Mnogu pati sum dosol vo takva situacija i sekogas bilo greska. Ne treba da sme robovi na rabotata. Da... treba da se raboti, no mora da najdeme vreme za vrskata. Se nadevam deka i jas ke se podobram na toa pole.среќа


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Септември.2007 во 08:53
taka e , mozda mora poveke vreme da se posvetuva na vezata

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 22:13
Originally posted by hektor hektor напиша:

vaka blueprayer za mene - jas na rabota so obvrski cel den , posle rabota ke se sedni v kafeana  , tupenje muabeti , sjebani muabeti , shokovi , stresovi , 3 kutii cigari , nekolku rakii , nekolku litri vino , skara , misli za utre od sranjeto sto ti se desilo denes , ne e edna rabota  - sto raboti  se, taa me saka , jas ja sakam , no do koga ke me trpi . Sedime vo kafik , otsuten so mislite , koga ke ja poglednam zosto ja gledam cudno , koga ne ja gledam mi veli  koj znae sto razmisluvas sega , ne znammmmтагатагатага , sto i da napravam pogresno тагатагатагатага
мило кога го прочитав ова прво што помислив беше-ваков дечко да имам ќе го немам во брзо време откога ќе почне со тие работи....но кога ќе размислиш за љубов колку сме истрпиле ние само наша душа си знае. колку сме голтале, колку сме се гризеле во себе, колку лажно сме се надевале дека ќе се смени, колку бесони ноќи сме плачеле....и на крај??? на крај, јасно, ни доаѓа паметот. на кого? на еден од двајцата! или тој се опоравува, или таа му раскинува. големо%20гушкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 22:16
Originally posted by mirkec mirkec напиша:

тага Mnogu pati sum dosol vo takva situacija i sekogas bilo greska. Ne treba da sme robovi na rabotata. Da... treba da se raboti, no mora da najdeme vreme za vrskata. Se nadevam deka i jas ke se podobram na toa pole.среќа
ако забегуваш по работата и да знаеш дека треба да се опоравиш еве тоа ти го кажувам зашто знај и јас забегав едно време. замисли си само, вечераш со документи на маса и пишуваш вирмани, се будиш апликациите до тебе на креветот, на работа исто, доаѓаш дома си викаш сам на себе здраво...а замисли вака....вечераш со сопруга до тебе која ти зготвила прекрасна вечера, се будиш покрај жената која ја сакаш, заминуваш на работа со бакнеж на уста... РАБОТАТА НЕ ВЛАГА ВО ЦРКВА И НЕ СЕ ПОТПИШУВА ВО МАТИЧНО!!! големо%20гушкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 22:18
Originally posted by sensei sensei напиша:

Ценам девојка што знае да разговара и да ги ислуша моите настани на работа. Не толку за да добијам совет, туку повеќе за да размислувам на глас и сам да се преслушам, и таа да биде во тек. Ако се погоди особата знае да изненади и со добра мисла или совет.
Криење на професионалниот живот од партнерот, ја сведува врската на секс и досадни периоди помеѓу партии.
Инаку ако женската не си ги знае приоритетите(јас) за организација на своето време и енергија, тогаш тешка е работата.
аплауз аплаузаплаузаплаузаплауз дефинитивно во право..од збор до збор.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 17:25
Сега ми е јасно зашто сум ја отворила темава...тага

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 23:01
Во животот многу нешта треба да се усогласат меѓу партнерите. Некои можеби не мора да работат или да учат цел живот или да патуваат за да заработат, ама поголем дел од луѓето мораат.Величината на љубовниците е да ги надминат овие т.н пречки.
А што се случува па тек деца кога ќе се изродат?
Мораме да сфатиме сите, несебично да даруваме љубов и разбирање дури и кога тоа се чини дека е бескорисно.
Да не забегуваме само во екстреми, како на пр.тотално фриковски одадени луѓе на работата. Тие се обично големи особењаци и се сингл поголем дел од животот.
Ако егзистенцијата и иднината зависат од сите тие жртви и откажување од времето поминато заедно, едноставно е неминовно искуство, без разлика дали се работи за дечко и девојка или маж и жена.
Сите сакаат да бидат нон-стоп заедно и да се гушкаат, љубат и сексаат, ама реалноста за жал не е таква. Се може да биде добро доколку се отворени еден спрема друг и разговараат за работата, ако се крие, таи или заштитува партнерот-нема ефект.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Мај.2008 во 02:14
за се мора да се има лимит. јас потполно те сваќам ама од лично мое искуство како е да се расте со родители „заробени меѓу времето„ не ми е баш мило за тоа. од друга страна пак...ако не се заробени ке седат дома и финансиите ке ни извираат од чешма? -нормално дека не. некако денес не може да се најде средина. знам по себеси .

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 03.Мај.2008 во 19:00
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Shto koga imate mnogu obvrski???-vasiot partner e isklucen od seto toa, ve svakja, ama ne znaete do koga ke ve svakja, znaete deka eden den ke mu pukne film i za toa ke bide vo pravo, go sednuvate do vas dodeka izvrshuvate nekoi sekojdnevni zadaci, i on kutriot, samo ve gleda sto pravite, a ne moze da vi pomogne.....so sekoj negov nov obid da vi pomogne vie ili mu se razderuvate od samiot fakt deka ne mozete vekje da izdrzite, pred siot toj napor i stres, ili voopsto ne ni go slusate i ne ni mu obrnuvate vnimanie (ne deka ne znaete deka e tuka i go brisete so guma, ednostavno se gubite vo rabotata). Shto togas?? DALI OVA VI SE IMA SLUCENO??? STO PRAVITE KOGA KE DOJDE DO VAKVA SITUACIJA??? DALI SAMO SEDITE I CEKATE VREMETO DA GO ODNESE TOJ LOS PERIOD ILI SE OBIDUVATE NA BILO KOJ NACIN DA NAJDETE VREME SAMO ZA VAS DVAJCA???? 


Na kraj ja oterav u p.... m....
I sea mi e krivo...
Sto ne go napraviv toa porano...!!!!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Мај.2008 во 19:41
Ako nema vreme, fakas druga isto taka so obvrski, pa treta i ke imas moznost na site tri da im se najdes oti oni i ne baraat mnogu vnimanie zatoa sto nemaat vreme, a ti imas oti si klosarce


Постирано од: hanna4ever
Датум на внесување: 04.Мај.2008 во 06:37
Vreme sekogas ima, samo prasanje e dali ke go iskoristime mudro..


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Мај.2008 во 08:44
Sekoja zena treba vremeto cvrsto da go drzi pod kontrola kako ...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 18.Јуни.2009 во 23:05
како...знаеме што намигнување



држам под контрола, но има одреден период кога навистина не можам да држам уствари обврските се навистина со максимално зголемен обем. тогаш ми треба само да ме сватат, дека се борам за нешто што веке 3 год го градам и дека веке 1 месец го имам тоа, но морам да продолжам да се борам за да го задржам. ако некој ме сакал претходно, ке ме сака и сега, ке ме сака и понатаму...без разлика на моите обврски и нивниот обем.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk