Испечати | Затвори го прозорот

Романтична вечера за крај

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9202
Датум на принтање: 27.Септември.2024 во 16:50
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Романтична вечера за крај
Постирано од: La Ninja
Наслов: Романтична вечера за крај
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 20:09
NE ZNAM DALI KE VI SE DOPADNE TEMAVA, NO SAKAM DA ZNAM STO MISLITE VIE. DECKOTO/DEVOJKATA VI PRIREDUVA ROMANTICNA VECERA SO SVEKJI, VINO, VECERA....SE E VO RED, NO TOA ZA VAS POSLEDNA ZAEDNICKA VECER. NE E VAZNA PRICINATA. DALI PRESTANAL/A DA VE SAKA, ODI NA PAT OD KOJ NE ZNAE DALI KE SE VRATI....SEEDNO. ...A GO/JA SAKATE! STE SE POVRZALE EDNOSTAVNO. KAKO BI GO PODNELE TOA. DALI BI BILE SREKJNI STO SEPAK VI JA/GO KAZAL VISTINATA ILI PAK BOLKATA KJE JA PRERASNE I SREKJATA.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....



Коментари:
Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 20:26
За мене лично тагата преоладува во секој случај. Па баш на романтична вечера каде што атмосферата е магична и електрична и едноставно емоциите пловат низ целата просторија такво нешто би можело да ме скри за миг.



-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 20:27
A koga znaes deka toa go pravi za sepak da ja zapametite posledna vecer????????????

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 20:35
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

A koga znaes deka toa go pravi za sepak da ja zapametite posledna vecer????????????

Во тој случај ќе се измешаат многу различни емоции. Вечерта че заврши со страствено водење љубов, а после наредните две недели ќе бидат проследени со плачење и тагување.
Тешко е кога добар пријател ти заминува-ама неиздржливо тешко е кога заминува некој што го сакаш повеќе од што се сакаш себеси.


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 20:37
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање vo pravo si.....ni jas ne bi mozela toa da go podnesam, kako sto sum impulsivna ne bi ni sednala n ataa vecera, moze bi go pretepala za da me zapamti....среќасреќасреќасреќасреќасреќасреќа ne navistina toa e tesko....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 20:38
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

A koga znaes deka toa go pravi za sepak da ja zapametite posledna vecer????????????

Во тој случај ќе се измешаат многу различни емоции. Вечерта ќе заврши со страствено водење љубов, а после наредните две недели ќе бидат проследени со плачење и тагување.
Тешко е кога добар пријател ти заминува-ама неиздржливо тешко е кога заминува некој што го сакаш повеќе од што се сакаш себеси.


-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 08:47
ima edna pesma :
hvala ti za dane , hvala ti za noci
hvala ti hvala za sve
sutra sa mnom neces biti , odlazim mene zivot salje
ja te volim al sta mogu sudbina me na puuut salje .
 
Vo sekoj slucaj Kraj ko Kraj .
 


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 13:36
Bolje ke ja pominam taa vecer barajki nova ljubov


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 13:37
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Bolje ke ja pominam taa vecer barajki nova ljubov
mislis deka ako navistina mnogu ja sakas ke mozes odma da se pustis vo lov na druga????????????

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 13:38
zbunet , pak se zbuni nesto

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 13:52
SE STO IMA KRAJ IMA I SJAJ

monumentot na migovite

sekoj kje pomine na svoj nacin- krajot ne e ubav sam po sebe
ako mislite deka na kraj kje soberete nekoj nov moment za kupot na zaednickite momenti se lazete

dzabe vi e toj edniot ako moreto na momenti vi bil plitok
ako bil dlabok eden vise manje ne e tolku presuden


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:03
Da se gledame so nasolzeni oci jadejki gorcliva vecera, da vodime ljubov kako osudenici na smrt sto im se ispolnuva posledna zelba ? Ne, blagodaram.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:42
ja ebes prostalno , prostalniot seks da izlezi gaolot hahahahhaha

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: iris
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:47
ke ja ponesam i sekirata da mu ja iseckam salatata a mozda i .........


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:52

doiskazi se de



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:53
Originally posted by iris iris напиша:

ke ja ponesam i sekirata da mu ja iseckam salatata a mozda i .........



Najdobar nacin za pametenje


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:55
Романтична вечера за крај?!
Што... да ми се улизува и мази и на крај да ми каже дека е готово?!лутиналутиналутина
А не... нема шанси... никако... во никој случај...
А за проштален секс може само да сонуваплазење


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:58
Taka padna i sdsm


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 14:59

Да правам за крај нешто што во текот на врската ми било синоним за заедничко уживање, убавина, споделување, љубов, радост....итн итн....не. тоа би ме раскинало од болка...не би можела да издржам...крајот треба да е краток и јасен и што поедноставен (помалку боли, независно кој решил да се разделува)...



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 15:00
Ili mu e mal ili pari se u prasanje, treto nema


Постирано од: iris
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 15:12
i k*rot ke mu go iseckamлутина


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 15:18
Bolje nosot, bar taka ke go znaeme koj e


Постирано од: iris
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 15:22
vazi brat i ednoto uvo


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 18:20
Ili pa jazikot podeli go na dve kako na zmija i taka ke znaeme deka e toj losiot


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 19:28
ve mooolam nazad na temaaa...среќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 20:02
Ne dogam i tocka, neka dreme sama, misirka edna


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 20:04
смеење abe zbunet ne bidi tolku los...pa ete takvi se okolnostite.....голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 20:06
Za da otkaci fraer kao ja ? Ma daj !


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 10:28

 romanticnata vecera za kraj voedno moze da bide i nov pocetok na istata vrska намигнување



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 12:21
Ako do sega nisto ne sum naprail za da ja zapalam, nema ni od sega


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 12:22
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

 romanticnata vecera za kraj voedno moze da bide i nov pocetok na istata vrska намигнување

A ako ete tipot odi vo stranstvo i mora da se razdelite znaci ne moze ni da go cekas zasto nema da se vrati mozda??????


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: heelooo
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 13:02
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by zeznata zeznata напиша:

 romanticnata vecera za kraj voedno moze da bide i nov pocetok na istata vrska намигнување

A ako ete tipot odi vo stranstvo i mora da se razdelite znaci ne moze ni da go cekas zasto nema da se vrati mozda??????



zatoa ke se isprskaat za kraj ..........газење%20од%20смеење


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 13:12
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by zeznata zeznata напиша:

 romanticnata vecera za kraj voedno moze da bide i nov pocetok na istata vrska намигнување

A ako ete tipot odi vo stranstvo i mora da se razdelite znaci ne moze ni da go cekas zasto nema da se vrati mozda??????
 
"cuda" se slucuvaat!
 
nikogas ne se znae!намигнување
 
 


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 22:26
точно така...ме интересираа ваши мислења, но знам само едно најсигурно....сеоја разделба е болна и остава белези и по заздравувањето...тоа до некаде е и добро за нас, така се потсетуваме. еве како на пример имаме белег на рака од изгореница..кога ќе ја погледнеме ни текнува. а да од тоа ми е тоа, и ви се враќа филмот во глава. така е и со ова. кога некој на сличен начин ќе проба да ве повреди, тогаш ви текнува на оној што тоа го направил, и се чувате, нормално, не сакате ист белег од иста ствар. ако веќе еднаш сте се изгореле зашто пак да се изгорите од истото тоа???? разделбата боли и остава празнина, која само времето ја лечи или нов партнер....но сепак за се е потребно време.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 23:17
Ako sum se izgorel znaci nema da se zakacam so ogan, sto znaci nema veke da brkam zenski ?


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 23:27
среќа збунеееет.....не биди толку збунет...ти ќе си фатиш женска...ама малце поопрезно на тие падови од пред тоа.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 23:51
Ma site se isti. Ke odam u manastir i ke go osakatam zenskit svet.
A inace kako bi izgledela poslednata vecer ? Ke se drzime za raka preku masa so rakavi u majonez i ke lipame zborejki so polna usta kolku se sakame i kolku ni e zal dodeka troski ni pagaat od usnite. Tuzno ke si se smeskame otkrivajki parcinja zaglavena hrana megu zabite.
Po mnogu cigari ke se pocneme da se onadime, ama nema da dovrsime od preterano kaslanje zaradi nikotinsko truenje. Posrameni i zaludno ispoteni ke si gi zememe alistata rekuvajki si vo sebe : - Pa i poarno veke da ne se vidime, lele ako zakacam nekoe sidiste barajki nov partner...


Постирано од: emi$
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 17:50
pa sto znam prostalna romanticna vecer hm a ako mu se bendisa sto togas намигнување pa moze nema da bide prostalna голема%20насмевка

-------------
... only God can judge me ....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 13:09
зависи како си ја зготвила вечерата....среќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: emi$
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 14:31
aaa me biva za gotvenje голема%20насмевка a za drugoto da ne praam muabetнамигнувањетрепкањецрвенеење

-------------
... only God can judge me ....


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 08:36

Ako e razdelba , nema potreba od romanticni dodatoci , fino lepo kraj , teraj zivot daleku od mene a i vo edno  ebisi mater. Bivshi e bivshi , kraj doshlo poradi nesto i tuka nema prostor za ligavenje, romantiki  i secenje veni . Zivot ide dalje .....



-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 11:40
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

NE ZNAM DALI KE VI SE DOPADNE TEMAVA, NO SAKAM DA ZNAM STO MISLITE VIE. DECKOTO/DEVOJKATA VI PRIREDUVA ROMANTICNA VECERA SO SVEKJI, VINO, VECERA....SE E VO RED, NO TOA ZA VAS POSLEDNA ZAEDNICKA VECER. NE E VAZNA PRICINATA. DALI PRESTANAL/A DA VE SAKA, ODI NA PAT OD KOJ NE ZNAE DALI KE SE VRATI....SEEDNO. ...A GO/JA SAKATE! STE SE POVRZALE EDNOSTAVNO. KAKO BI GO PODNELE TOA. DALI BI BILE SREKJNI STO SEPAK VI JA/GO KAZAL VISTINATA ILI PAK BOLKATA KJE JA PRERASNE I SREKJATA.
jas mislam da i go klam v usta za kraj газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 12:59
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

NE ZNAM DALI KE VI SE DOPADNE TEMAVA, NO SAKAM DA ZNAM STO MISLITE VIE. DECKOTO/DEVOJKATA VI PRIREDUVA ROMANTICNA VECERA SO SVEKJI, VINO, VECERA....SE E VO RED, NO TOA ZA VAS POSLEDNA ZAEDNICKA VECER. NE E VAZNA PRICINATA. DALI PRESTANAL/A DA VE SAKA, ODI NA PAT OD KOJ NE ZNAE DALI KE SE VRATI....SEEDNO. ...A GO/JA SAKATE! STE SE POVRZALE EDNOSTAVNO. KAKO BI GO PODNELE TOA. DALI BI BILE SREKJNI STO SEPAK VI JA/GO KAZAL VISTINATA ILI PAK BOLKATA KJE JA PRERASNE I SREKJATA.
jas mislam da i go klam v usta za kraj газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Ova e e definitvno komentar na denot !
смеење


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Октомври.2007 во 14:53
a,koja od vas,...najmnogu se navecherala?збунетост

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 17:27
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

NE ZNAM DALI KE VI SE DOPADNE TEMAVA, NO SAKAM DA ZNAM STO MISLITE VIE. DECKOTO/DEVOJKATA VI PRIREDUVA ROMANTICNA VECERA SO SVEKJI, VINO, VECERA....SE E VO RED, NO TOA ZA VAS POSLEDNA ZAEDNICKA VECER. NE E VAZNA PRICINATA. DALI PRESTANAL/A DA VE SAKA, ODI NA PAT OD KOJ NE ZNAE DALI KE SE VRATI....SEEDNO. ...A GO/JA SAKATE! STE SE POVRZALE EDNOSTAVNO. KAKO BI GO PODNELE TOA. DALI BI BILE SREKJNI STO SEPAK VI JA/GO KAZAL VISTINATA ILI PAK BOLKATA KJE JA PRERASNE I SREKJATA.

кој ме терал да отворам вакви теми ..плачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Сандански
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 17:36
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

NE ZNAM DALI KE VI SE DOPADNE TEMAVA, NO SAKAM DA ZNAM STO MISLITE VIE. DECKOTO/DEVOJKATA VI PRIREDUVA ROMANTICNA VECERA SO SVEKJI, VINO, VECERA....SE E VO RED, NO TOA ZA VAS POSLEDNA ZAEDNICKA VECER. NE E VAZNA PRICINATA. DALI PRESTANAL/A DA VE SAKA, ODI NA PAT OD KOJ NE ZNAE DALI KE SE VRATI....SEEDNO. ...A GO/JA SAKATE! STE SE POVRZALE EDNOSTAVNO. KAKO BI GO PODNELE TOA. DALI BI BILE SREKJNI STO SEPAK VI JA/GO KAZAL VISTINATA ILI PAK BOLKATA KJE JA PRERASNE I SREKJATA.
 
МА дај неме зезај какви вечери.... па ваквите работи умреа во времето на татко ми и мајка ми газење%20од%20смеење такозвана романтикаголема%20насмевка...


-------------
If you dont live for something youll die for nothing


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 17:38
тагадруже,,...ме зезаш?
разгледај ја темава и види ги датите на секој мој пост...
е стварно не е фер ...нели?


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Сандански
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 17:46
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Bolje ke ja pominam taa vecer barajki nova ljubov
 
Потполно се согласувам со мојот колега збунет.....не%20вреденне%20вреденне%20вреден


-------------
If you dont live for something youll die for nothing


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 17:48
изненадувањеизненадувањеизненадување-камо да можев ја така ох

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Sweet angel^^^
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 17:52
jas ne bi pravela romanticna vecera povekje bi mi bilo bolni odposle


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 22:39
Samiot povod za vecera ja ubiva romantikata.

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 23:03
Ja ke i spemam vecera...od otrovni pecurki...bon apetit   задоволство


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 23:31
Зошто да си создаваш дополнителна болка... крај како крај,.... кратко и јасно..... зарем ќе сакаш да оставиш некако откако сте поминале неколку прекрасни часа заедно, сте уживале,.... за кога ќе заврши сета таа романтика,.... едноставно да го заборавиш и да продолжиш понатаму во животот ?? изненадување јок плазење

-------------


Постирано од: slide
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 00:11
ma dok je dobro neka trae, koa ke mi se zgadi, ke idam da povrakam, i gotoo

toa otprilika bi bilo toa kazano u neromantichna forma

-------------
The following program contains sexually explicit
material, course language, mature matters, and violent behaviour.
It may not be suitable for children.
Parental and viewers discretion is advised.


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 15:14
романтична вечера за краj...изненадување
не сум мазохист... ова би било пародиjа  и би врегало секое чувство.

не сакам официализиране на разделби... ирониjа


Постирано од: da be
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 15:39
само ако причината е во тенджерата голема%20насмевка

-------------
So, so you think you can tell Heaven from Hell?
Да бе
Go Ahead, make my day!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 16:04

зар на крајот на една врска може некој да смисли  романтична вечера



-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: seka
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 16:17
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

NE ZNAM DALI KE VI SE DOPADNE TEMAVA, NO SAKAM DA ZNAM STO MISLITE VIE. DECKOTO/DEVOJKATA VI PRIREDUVA ROMANTICNA VECERA SO SVEKJI, VINO, VECERA....SE E VO RED, NO TOA ZA VAS POSLEDNA ZAEDNICKA VECER. NE E VAZNA PRICINATA. DALI PRESTANAL/A DA VE SAKA, ODI NA PAT OD KOJ NE ZNAE DALI KE SE VRATI....SEEDNO. ...A GO/JA SAKATE! STE SE POVRZALE EDNOSTAVNO. KAKO BI GO PODNELE TOA. DALI BI BILE SREKJNI STO SEPAK VI JA/GO KAZAL VISTINATA ILI PAK BOLKATA KJE JA PRERASNE I SREKJATA.
 
sepak zavisi do pricinata... ako ne me saka togas ne bi sakala da ima "romanticna"vecera... ako e na primer kako sto kaza deka odi na pat a ne znae dali ke se vrati togas e drugo, bi mu bila blagodarna i bi bila srekna ako poslednata vecer so mene bi ja provel i toa na romanticen nacin. Bi sakala do posledniot mig da ozivam so nego i do posledno vremeto sto mi predostanuva da go pominam so nego


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 17:55
мене тоа само би ми ја продолжило болката што ќе го изгубам ако веќе го сакам,ако решил да си оди би му посакала се најдобро,ама вечерата би била толку непријатна.......што на крај, ниту ќе каснам нешто туку може да заврши и со солзи............кога е разделбата побрза, подобро е


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 00:17
fak fak fak
mozebi se slucuva
no retko
veruvam ako se razdeluvat poradi pricina druga????
koja to pricina?????
zapravo i ako sakav da napisam za ubavata opsrostajna vecera

mi tekna sega deka nepostoi pricina takva koja bi predizvikala takva ubava vecera

a ako postoi

zalno e,збунетост



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:03
Романтична вечера за крај? Не би сакала тоа да ми се случи. Разбирам цивилизиран разговор и разделба како пријатели, но, романтична вечера?

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: n1k0La
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:23
e da be ona ke me ostava ja romanticna vecer ke i prireduvam lol :D:D


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:43
АКО ВЕЌЕ ТЕ СОЖАЛУВА НА НЕКОЈ НАЧИН..........АКО МУ ИЗГЕДАШ ЗАГРЕОВКИ........ПА АЈ СО ЕДНА ВЕЧЕРА....НА КРАЈ ДОБРО ДА СЕ ЗАВРШИ


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:44
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

АКО ВЕЌЕ ТЕ СОЖАЛУВА НА НЕКОЈ НАЧИН..........АКО МУ ИЗГЕДАШ ЗАГРЕОВКИ........ПА АЈ СО ЕДНА ВЕЧЕРА....НА КРАЈ ДОБРО ДА СЕ ЗАВРШИ


Ти нема да дојдеш на вечерата .....те мрзи.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:48
МЕ УТЕПА ЕЈ ДЕФИНИТИВНО МЕ МИСЛИШ ВИСТИНСКА МРЗЛА


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:51
Дефинитивно смени си го никот .....ако не си таква.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:55
АМА ТУКА МОЖАМ ДА СИ ГЛУМАМ И НЕШТО ШТО НЕ СУМ...........А ТИ ПАЛЕСТИНЕЦ СИ


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:56
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

АМА ТУКА МОЖАМ ДА СИ ГЛУМАМ И НЕШТО ШТО НЕ СУМ...........А ТИ ПАЛЕСТИНЕЦ СИ


ААаа ти глумица сакаш да бидеш.

Јас не сум и не глумам Палестинец.

Само имам симпатии кон таа област.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 12:06
Ako e za kraj....
Tesko deka ke bide romanticna....


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 17:09
.......i jas sum za romanticna vecera......ama na pocetok  a  ne na kraj.............koga e kraj e kraj...i nema sto tuka romantika................

-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 17:12
 ..... za kraj moze da okrka nekoj ama samo aplauz ili nekoj direkt голема%20насмевка ... nema vise romantike голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: slide
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 19:33
temava e ubi boze, za na kraj...hmmmmmmmm

za na kraj pak baknez, i neka bide kraj ako moze

-------------
The following program contains sexually explicit
material, course language, mature matters, and violent behaviour.
It may not be suitable for children.
Parental and viewers discretion is advised.


Постирано од: seka
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 19:48

што ако партнерката или партнерот добива шанса ѕа работно место негде далеку?

не сакате да му бидете прецка и решавате заедницки дека би било подобро и за него но и за вас да не цекате еден на друг? не би ли посакале тогаш последните мигови еден покрај друг да ги поминете?
Јас би посакалацрвенеење


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 19:52
море ако е крај
кје опнам една вечера
со песна
вино
и оние де
МАРИЈАЧИ


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 19:57
маријачи бе маријачи
солзи до колена
ронамтика по дифолт
последна вечера

не ко исус него ко личност

маријачи беееееееееееееееее



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 19:59
ili da ja odneses na opera

RIGOLETTO

so ubo svetat vo operata feneri




-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 20:01
no kje i se dopadne poslednata vecera
pa kje saka pak
i so
od posledna  pretposledna
pa od pretposledna pret pretposledna
i kraj nema na vidik
тага


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: slide
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 20:09
ako dobie shansa za nova rabota ke mora da i bide poplatena od mojata i posigurna iliti drzavna vo saglam drzava, ondak idam so nea ja pratam posho ja sakam neli, ali ako se raboti za nekoj karierist-feminist u dusha, nema ni da ja zasakam

ednostavno e neli

-------------
The following program contains sexually explicit
material, course language, mature matters, and violent behaviour.
It may not be suitable for children.
Parental and viewers discretion is advised.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 20:09
abe sega mi tekna
denes e petok

jas sum MARIJACI
газење%20од%20смеење
голема%20насмевкаголемо%20гушкањебакнежљубовљубов
големо%20гушкање

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 20:10
Originally posted by slide slide напиша:

ako dobie shansa za nova rabota ke mora da i bide poplatena od mojata i posigurna iliti drzavna vo saglam drzava, ondak idam so nea ja pratam posho ja sakam neli, ali ako se raboti za nekoj karierist-feminist u dusha, nema ni da ja zasakam

ednostavno e neli


so ima ova vrska so MARIJACI????
nikakva
no ima vrska
so gordosta na covekot

bravo das  slajder


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Април.2009 во 10:50
Nekjum romanticna vecera. Sakam da se ispokarame i tolku mnogu da se nalutam so ke me drzi cel zivot. Za da ne me boli koga ke mi tekne na nego..тага

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 14.Април.2009 во 12:04
Romaticna vecer , ova nesto kako posledno pleskanje pred kraj ili?
Ne igram taka koga nesto e gotovo e gotovo , ne sakam romantiki i 300 cuda , sakam sama da imam prostor za da si svrtam list kon novi iskustva ...


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 14.Април.2009 во 15:13
kakov kraj ke bide toa


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 14.Април.2009 во 15:15
Ako odime na romanticna vecera...posle v krevet ke treba...

-------------


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 14.Април.2009 во 23:13
i so e ova


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 15.Април.2009 во 10:56
најверојатно би му ја фрлила вечерата во скут или така нешто... од кога тоа романтика е поврзана со раскинување?

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 15.Април.2009 во 13:40
не jа сакам романтиката ниту во почетокот.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 15.Април.2009 во 13:52
Зошто ма Пагане?збунетост

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 15.Април.2009 во 14:57
bez romantika


Постирано од: blokirana5
Датум на внесување: 06.Мај.2009 во 00:37
...може ако и двајцата решиле дека сакаат да се разделат, па за крај една вечера не е лошо а може и за крај на врската и за последен пат и да...........па за крај што има врска


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 06.Мај.2009 во 01:27
ROMANTIKA ZA KRAJ
decko i devojka koj bile vo dlaboka vrska resile da raskinat,ama pred da raskinat da udrat eden dobar sex za da se pamtat .Otisle nekade na Vodno se namestile i pocnale .Posle dobriot sex deckoto i vika na devojkata :
te molam ako sakas i ako si me sakala tolku eden snesko da napravis za mene i devojkava odma pocnuva i pravi .Koga go napravila celata izmrznata prasuva sto ti tekna sega snesko da napravam za tebe , a deckoto i odgovara e pa za da mozes da me pamtis .
NARAVOCENIE :
Sex ko sex ke se zaboravi , ama studot ke se pamti .


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 06.Мај.2009 во 09:37
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

ROMANTIKA ZA KRAJ
decko i devojka koj bile vo dlaboka vrska resile da raskinat,ama pred da raskinat da udrat eden dobar sex za da se pamtat .Otisle nekade na Vodno se namestile i pocnale .Posle dobriot sex deckoto i vika na devojkata :
te molam ako sakas i ako si me sakala tolku eden snesko da napravis za mene i devojkava odma pocnuva i pravi .Koga go napravila celata izmrznata prasuva sto ti tekna sega snesko da napravam za tebe , a deckoto i odgovara e pa za da mozes da me pamtis .
NARAVOCENIE :
Sex ko sex ke se zaboravi , ama studot ke se pamti .


Ehh,dobar primer za rezultatot od vecherata za kraj...Jas bi ja preskoknala,nesamo zatoa shto ne osekjam ''glad'',tuku i da nema vakvi naravouchenija.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 06.Мај.2009 во 09:46
losoto se pameti , dobroto za zal , sekogas se zaborava тага

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zezok
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 00:09
obicna farsa..... ako nemalo takvo nesto za toa vreme ..
kraj si e kraj....ne gledam poenta vo toa


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 00:13
Свеќи и вечери се за убави среќни моменти а не за одбележување на крај на една љубовна врска каде верувам дека на некого би му преседнало јадењето и свеќите и целата фарса зашто самиот момент е тага, грутка во грлото и солзи што печат.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 00:32
bez romantika molam,,za kraj,,изненадување


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 22.Јуни.2013 во 18:22
Романтична вечера за крај ?!?!? 
АБЕ АЈДЕ ......... смеење


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 22.Јуни.2013 во 18:27
Ако приготвила печурки... не седнувам.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 22.Јуни.2013 во 21:44
Vrskive pocnaa da zavrsuvaat so ubistva.....romanticna vecera samo ako nosis rozevi naocari,togas moze

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 22.Јуни.2013 во 22:50
Јас еднаш имав не вечера туку романтичен ручек за крај....
односно, одма после разводот отидов со адвокатката на ручек....

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk