Испечати | Затвори го прозорот

На секое излегување трошам...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Ноќен живот
Опис на форумот: Што мислите за ноќниот живот во нашава ни Македонија?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8798
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 07:37
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: На секое излегување трошам...
Постирано од: Mindy
Наслов: На секое излегување трошам...
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 12:46
Е ај да ве видам на оваа анкета трепкање

-------------Коментари:
Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 12:50
epa aj sreken pocetokголема%20насмевка
glasav za prvotoнамигнување


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 13:59
Гласав до 500ден. ,ама многу често се случува и 1000ден. да се малку . . . Значи се зависи од расположение . . . намигнување

-------------
STRUGA


Постирано од: MoNiKa
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 13:59
                             
jas si trosam kolku ima u џебот намигнувањенамигнување СЛОБОДНА ДЕМОКРАТИЈАПостирано од: Trilili
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 14:00
nad 1000

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: Горе_Лево
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 22:49
Originally posted by MoNiKa MoNiKa напиша:

                             
jas si trosam kolku ima u џебот намигнувањенамигнување СЛОБОДНА ДЕМОКРАТИЈАИ јас исто. На секое излегување не можам да трошам истосреќа
Некогаш повеќе, некогаш помалку...а ако немам пари па не излегувам ичтрепкање


-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 23:55
Bez 1000 ne ...i toa samo na kafe ako odam
ke se otrujamлутина

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 23:59
zavisi kolku imat drugarite vo momentot
cek da gi prasam


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Август.2007 во 20:49
pa...do 500 najvekje...eve 400 da recemeсреќаpovekje ne

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 18.Август.2007 во 21:05
hm koga ce razmislam edna sipka 5 evra plus edno evro za cigari plus uste 10 evra za 5 6 pijacki edno za rizli:)
i uste 3 4 za benzin:)
piuuuuuuuuuuu
лутинаизненадување


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 01:00
Ja go strugam so smirgla za da svetne


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 21:11
Паа најчесто 200 300 денари среќа ефтино е бт трепкање

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: lovely
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 03:54
Okolu 200 , 250, glasav za prvotoOkolu 200, 250, glasav za prvoto

-------------
I will always love you


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 08:59
Zavisi , nekogas epten , nekogas sitno.

-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: MoNiI
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 18:16
                PA KOLKO TROSAM PA TOLKO плазењеголема%20насмевка


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 01:31

ja na sekoe izleguvanje si shetam obi4no i ke si kupam neshto za lapkanjeплазењеплазењеплазењеплазењезадоволство-------------


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 01:45
Секое излегување се троши различно, но од дадените избори гласав за првиот.

-------------


Постирано од: macas
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 23:47
se trosi razlicno...
zavisno od raspolozenie,drustvo i lokacija


-------------
zivej denes zosto vcera nema da se vrati,a utre moze i da ne dojdi


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 21.Септември.2007 во 00:47
ич...седи дома и пиј си кафе
тоа е најекономично
со тие 70 ден за некое никакво капучино дома ке земеме 400 грама на мелење па има да пиеме еден месец газење%20од%20смеење


-------------


Постирано од: wila
Датум на внесување: 21.Септември.2007 во 00:50
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

ич...седи дома и пиј си кафе
тоа е најекономично
со тие 70 ден за некое никакво капучино дома ке земеме 400 грама на мелење па има да пиеме еден месец газење%20од%20смеење
кафе DA DOJDAM.........среќаKE VARITE?среќа


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 21.Септември.2007 во 01:11
Бујрум...Таман да имам со кога да си играм со Барбики голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка

-------------


Постирано од: emkas
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 19:53

Razlicno sekogash, no retko poveke  od 300 den. Ustvari kaj nas i nemozesh da potroshish mnoogu pari bidejki e prilicno evtino,osven ako ne castavash...

Prvpat koga izlegov  vo SK, kako brucoshka toa bese  vo Lady Blue na Dayoff i si poracav secena vodka i koga dojde kelnerot za da ja platam mi rece 100 den, a jas mu rekov ama jas poracav samo edna...a toj mi rece pa edna e tolku pari газење%20од%20смеење ...uf kolku li samo se zasramiv togashцрвенеење ama kaj nas secena vodka bese  40 den среќа


Постирано од: Tonchie
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 09:37
Ех emkas, одам јас во Прилеп или во Кочани и порачувам за цела маса кафе или сок, или и двете и келнерот ми вика (на пример) 150 и јас викам за цела маса, и тој ми вика, па да, за цела маса 150.

Инаку за излегување трошам нешто под 500 денари најчесто. Има инцидентно ситуации коа се троши и повеќе како на пример некое убо трансче со 500 денари само за карта, е тогаш се иде до 1000ка.

п.с. Ацелера, мене не ме викаш да си играм со количките на брат ти, А? плазење


-------------
Немам потпис, ама имам http://www.youtube.com/user/tonchie23 - профил на YouTube


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 14.Јануари.2008 во 03:32
ne trosham mnogu pari za izleguvanje...200den najmnogu za 4 dena, oti decko imam de neli i toj kavaler e


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 09.Март.2009 во 11:18
пааа...... секое излегување се седи некаде,.... бла%20бла значи 100 ден за топло чоколадо и сок..... еве 120 ( за двете заедно ).... после.... ако јадеме нешто +50..... такси до дома уште 40... и на што ми оделе мене после парите.... тајм%20аут

-------------


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 09.Март.2009 во 23:50
si trosam...sto za taxi, sto za jadenje, za pijacki....

ic ne se zamaram, gi zarabotuvam:))
a izleguvam povekje otkolku na faks koga bev:)


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 10.Март.2009 во 01:07
различно трошам........
зависи каде сум била вечерта
ама една пијачка е обавезна и цигари


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 10.Март.2009 во 10:56
500+        1000 ne ili mnogu retko

restoran

3-5 konjaka

salata

za jadenje

pa desert

i takakafic

3-5 konjaka

lesnici 1-2

poevtino si pominuvam vo kafic ama poleka poleka se prefrlam na restorani

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Март.2009 во 11:10
pa ispod 1000 ne sum...a moze i pojke....eve vo nedelata 50 evra dadov za 3 dusi (sose mene) a plus i kolku ne castea

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 10.Март.2009 во 15:58
interesno, minimumot e 200 den. a sto ako trosime pod toa? da receme 60-150 den?


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 10.Март.2009 во 21:08
Zavisi..nekogas malku,nekogas nisto a nekogas mnogu..hahah

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 13.Март.2009 во 18:10
TROSAM MNOGU A PONEKOGAS ZNAM DA SI DOJDAM DOMA SAMO PO BOKSERICI   


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 20.Март.2009 во 23:23

.Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:00
газење%20од%20смеење TROSI TROSI AMA NE CASTIS KAFR голема%20насмевкаголемо%20гушкање


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 22:29
не трошам многу,.... ама не трошам ни малку..... голема%20насмевка

-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 01.Април.2009 во 03:37
kolku sto imam...ili kolku sto mozam da ispijam

-------------


Постирано од: IdiBegaj
Датум на внесување: 01.Април.2009 во 15:49
ne trosam ...domakin coek голема%20насмевка

-------------
Zivi bili pa videli,.......


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 14:09
20 den trosam ne mi davaat poveke

-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 21:43
обавезно трошам 100 за автобус и за цигари, а понатаму зависи од вечерта и локацијата среќа

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 21:46
зависи од гладта и жедта

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 23:52
ретко излегувам....али кога се собере лепо друштво 2-3 пати месечно али под 2000 ден не сме никој тогаш....

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: cupeto
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 11:53
za kjefo nema opravduvanje,
kolku treba tolku ,
ami vredi

-------------
Vo zivotot pola zdravje go trosime za pravenje pari,a posle parite gi trosime za zdravjeto,pa ne e podobro da se uziva vaka ?


Постирано од: 23
Датум на внесување: 17.Јули.2009 во 21:06
Retko imam pari za trosenje, obicno stedam za nesto. Pa zatoa na dugarite/drugarkite im se rasturam po domovite i im go trosam kafeto(AGROPLOD, MERAK, PASKALIN...)!A ako veke nemozam doma ili kaj nekoj drug doma... postojat kafemati niz gradov, a kafeto kakvo e takvo e, jas ke si go piam...


Постирано од: LSFC
Датум на внесување: 17.Јули.2009 во 21:48
Zavisi kade i so kogo izleguvam.Na diskoteka okolo 2000 denari


Постирано од: _T_o_X_i_C_
Датум на внесување: 26.Јули.2009 во 11:15
Ne Sum Ogranichen...Nikad Ne Sum Ni Bil, Se Toa Zavisi Od Raspolozenie ...Mozesh I So Prepoln Dzeb Da Otidesh...A Da Ne Potroshish Ic...Inache Znam Da Se Opushtam I Da Otidam Dosta Daleku So Cifrata, No Posle Se, Se Zaborava Na Toa, Bitno Ke Ti Bide Kako Si Ja Pominal Nokta. . .

-------------
You Can't Kill Me . . . - I Was Born Dead


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 19.Август.2009 во 21:35
почнувам да се нервирам веќе од тоа колку трошам... за глупости

-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 26.Мај.2010 во 22:28
mnogu trosammmmmmmmmm........................................


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 26.Мај.2010 во 22:40
лелее....и јас...над 1000...ми тргнало со коњакот

-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 26.Мај.2010 во 22:56
Се обидувам да се контролирам ама после неколку чаши веќе заборавам... Ќе се сетам другиот ден... тага

-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 16.Јуни.2010 во 22:21
Зависи кај идам.
Ма да сум финансиски зависна од моиве... и бабите и дедовците даваат пари. И се си доаѓа добро.
Ако е у близина, можам и со многу малце да помнам (пиво+вино).

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: op12eh
Датум на внесување: 26.Април.2011 во 02:36
ne izleguvam, nemam pari


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 26.Април.2011 во 15:46
незнам....
некогаш многу малку...некогаш повеќе од колку што треба....ама битно знам дека ме изеди инфлација замисленост

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:13
Jas ne izleguvam , nemam pari za izleguvanjeцрвенеење

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:15
Да не не те пуштаат од дома плазење

Јас лично за мене зимава трошам 65 ден. за цигари и 10 за кафе од кафемат плазење


-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:17
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Да не не те пуштаат од дома плазење

Јас лично за мене зимава трошам 65 ден. за цигари и 10 за кафе од кафемат плазење
Пред кафемат излегувашзбунетост

Зависи.. 


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:20
Да газење од смеење


-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:31
Кажи бар каде, да не стоиш сама.. секакви маЊаци има

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: д4 б3
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:33
jас не трошам

-------------
old d4b3


Постирано од: д4 б3
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:34
мислам на денари

-------------
old d4b3


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:36
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Кажи бар каде, да не стоиш сама.. секакви маЊаци има

А шо ќе прајме двете ко ќе ни дојдат маЊаците изненадувањеизненадувањеизненадувањеголема насмевка


-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:37
Kako trgnalo, bez cigari bez nishto ne moze chovek da pomine so pod 200
Samo sokche i kafe!
Moze treba i jas kako Gabi da pochnam

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:39
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:


Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Кажи бар каде, да не стоиш сама.. секакви маЊаци има

А шо ќе прајме двете ко ќе ни дојдат маЊаците изненадувањеизненадувањеизненадувањеголема насмевка

Заедно сме посилни.. еве и Ванѓето може ќе дојде.. кој шо ни може

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:41

Не може да дојде Ванѓето, ја боли левата страна од носот.плазење

Јас само за бензин си трошам.голема насмевка-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:48
Auu kjuti, na ladnovo kako zemam vozduh, mislam vo mozok mi odi
Shefke, tebe te chastat stalno?Inaku, Cali, samo kazete i kje vikneme obezbeduvanje

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: д4 б3
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:53
аjде ке ве частам по една цигара-------------
old d4b3


Постирано од: д4 б3
Датум на внесување: 04.Март.2015 во 00:58


-------------
old d4b3Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk