Испечати | Затвори го прозорот

Женски имиња за новороденчиња

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8099
Датум на принтање: 12.Април.2024 во 23:12
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Женски имиња за новороденчиња
Постирано од: MisIcA,
Наслов: Женски имиња за новороденчиња
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 22:58
Кое женско име ви се допаѓа најмногу за бебе ?
 
Мене ми се допаѓаат пократките имиња како :
 
Ева
Теа
Маја
Сања
 
 


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)Коментари:
Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:04
mARIJATongue

-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:08
не ми се допаѓаат имињата кои последните години се повторуваат како:
 
Сара
Симона
Бојана
 
ствар на вкус ама ете
 
ми се допаѓа ЕЛЕНА


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:09
da i jas nesakam iminja koi se vo "moda"pa vo edno oddelenie imash samo 3-4 iminja a 30 decaLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:14

smesno navistina, site iminja da se povtoruvaat LOLLOL

mi se dopagjaat eve malku podolgi iminja kako:
 
Stefanija
Monika


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:16
Monika i mene mi se dopagjaBig%20smile

-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:21
Viktorija

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:33
Исидора

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:35
Јас лично сакам големи имиња,т.е долги имиња и ме нервира кога од некое убаво име ќе измислат кратенка како од Анастасија-Ани,Ане....безвезе, иначе и мене ми се допаѓа името Елена.

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: brza
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:38
Muanabum (africhko,...zair),....Francheska,...Imam,...SHantal!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: gunslinger
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:55
Eva.


Постирано од: *DrEaMeR*
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 11:47
Мелани

а инаку и мене ми се допаѓа името Елена, сестра ми се вика така! LOLWink


-------------
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:27
Evangelija


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:45
MATEJATongue

-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:48
Mihaela

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: ВисокНапон
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:50
Magdalena
Sofija
Roksana
Ubafka
Eva-Marija
Adrijana
Helena

a posebno nekako mi se svigja SrnaEmbarrassed


-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 16:30
Eve:
Jovana   Elena
Srna       Viktorija
Bojana    Joana
Ana        
Eva 
Sakam iminja na koi nemoze da se dade nadimak
Nesakam iminja koi ne odgovaraat so prezimeto,na pr.
Ana-Marija .......ska


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 17:58
Dijana

Klaudija

Izabela

Irina


-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 18:04

eve postaro  makedonsko ime koe ne e vo izumiranje a mene mi se dopagja

Frosina
Despina


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 18:57
Марта

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: brza
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 19:39
muanabum,....zairsko

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 01:35
Originally posted by ana marija ana marija напиша:

MATEJATongue


Матеја не е машко? (Барем по поетот Матеја Матевски... женската верзија мислам дека е Матеа, исто како со Андреја/Андреа.)

Инаку ми се допаѓаат Александра, Константина, Теодора, Софија, Јоана, Таиса... Порано и Анастасија ама некако многу популарно стана.

Една колешка се вика Сирион - го слушнав за прв пат и многу ми се допадна. Е не би си крстила ќерка така, сепак сакам да одговара со македонско презиме, ама убаво ми е.

Ист случај и со Естер, Скарлет, Инес, Зои.

Многу ме нервираше што моето име се среќава често Confused
-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 08:58
Касандра или Александра...

-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 14:53

Ema-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 09:51
Анжелика

Ванеса


Сандра

Фиона


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 10:31

Mia

Zara

Darija
Katja
Marija
Belen
 
Iva
 
 
 


-------------


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 15:17
Fiona i Katja i mene...

-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 17:29
Fiona i mene mi se dopagja
Katija ili Katja


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 22:33
МАРТИНА, АНЃЕЛИНА, МАРИЈА,ЛИЛИ

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 29.Јуни.2007 во 02:17
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

Katija ili Katja


Katya мислам дека е најправилно - барем така Русите се пишуваат, а името си е руско. Плус за надвор од Македонија би било полесно за изговор -  ј-то во моето име секогаш го читаат х, џ, ж... само не ј Confused

По темата - ми се допаѓаат и Лара и Јана.


-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 29.Јуни.2007 во 08:16
da,JANA e ubavo ime
 
vo Italija J nema da ja izgovorat na primer kaj Katija,ke bide KATIA.Ili Gjoko ke bide Џоко.toa e so makedonskite iminja,sosem poinaku se izgovataat
 
 


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Јуни.2007 во 08:29
Eva
Leona
NadjaSmile


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 14:09
Тијана
Наталија
Емилија-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: *DrEaMeR*
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 21:37
Надица

-------------
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 22:53
Теута.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 23:34
Darija,Lana,Joana

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: brza
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 23:59
trpana

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јули.2007 во 00:40
PAOLA


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 00:11
јоана ирма и јулијана

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 10:40

Sofija-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 13:32

Elodi,Lea,Teona,Klemontina,Anabella

 Постирано од: str8up
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 13:34
ATIDzE

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 14:18
EsidoraWink 

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 15:05
isidoraaa,...isidoraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 15:52
Ива моето именце TongueTongueTongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:09
Originally posted by brza brza напиша:

isidoraaa,...isidoraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Значи брза ти се допаѓа мојот изборWinkLOLLOLLOLLOL


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:11
ne e losho,...moze i da se skrati ,..nagaleno,..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:13
zensko ime? hmm...LampBRZALOLLOLLOL

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:16
Originally posted by brza brza напиша:

ne e losho,...moze i da se skrati ,..nagaleno,..

а како мислис да го скратиш името нагалено?


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:20
pa,..isa,...dora,...isi,....ushte ponagaleno,..Big%20smile

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:23
Дора ми се допаѓа!
Ако имам ќеркичка планирам така да си ја викамSmile


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:47
мене тоа име Дора , на женски пар чизми ме асоцира LOL

Ок, како и да е, секој си има свој вкус

Ја би идела на варијанта : Донатела LOL-------------


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:50
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

мене тоа име Дора , на женски пар чизми ме асоцира LOL

Ок, како и да е, секој си има свој вкус

Ја би идела на варијанта : Донатела LOL


donatela, pa me asocira na zenska nindza zelkaLOLLOLLOL
ama kako so rece, sekoj so svojot vkus.
Jas znam deka ke imam 3 maski WinkWinkWink


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 18:15
браво за тебе

али ај да не се устучавам , ќе пишам и друго женско име што многу вкусно звучи

еве пример Мартадела LOL

на галено ќе ја викам Марта Big%20smile-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 18:18
martadela?!,....,......a,da bide malku poopshto,...salamka ,...na primerBig%20smile

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 18:26
имињата од типот Ружа, Цвета, Јагода, Вишна се ретки во употреба , да не речам изумрени

така да баш типско ми звуче Мартадела Smile-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 18:39
Mene isto mnogu tipsko ime mi e   Stojna  ili Gajtana

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Lilija7
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 19:28

Георгина...Smile-------------
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 23:18
Леле, леле, гледам многу луѓе го сакаат моето име LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL Ако ако Big%20smile
Иначе што  знам.... Сакам ретки имиња.... Некои што не ги има секој 2..... На пример Мајда, Георгина, Калина, Тијана, Елина, Илина, Ина, Ивона, Јасна, Маша, Бисера, Моника, Вероника, Викторија, Корнелија, Вирџинија...... И  Марија многу ми се свиѓа али многу е често така да....


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: shedow
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 23:24
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Mene isto mnogu tipsko ime mi e   Stojna  ili Gajtana

kakvo ime e gajtana muslimansko?


-------------
poglednigo svetot poubavo ke najdes prijatno mesto za ziveenje i za tebe


Постирано од: jasminaiva
Датум на внесување: 11.Јули.2007 во 00:27
Лорена Карла

-------------
"Оние што танцуваат можеби им изгледаат луди на оние што не ја разбираат музиката"


Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Јули.2007 во 00:47
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Mene isto mnogu tipsko ime mi e   Stojna  ili Gajtana
   stojna?!,...ubavo!!Confused


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 16:58
Evgenija,Antonija i Anabella


Постирано од: brza
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 17:19
francheska,...shantal,...muanabum!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 18:53
Kjara

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 22:49
Dajana

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: MoNiKa
Датум на внесување: 14.Јули.2007 во 18:12
ALEKSANDRA ILI MONIKA


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 15.Јули.2007 во 11:00

 Бистра, Мила, Јована,Петра, Нина, Калина, Вера...

од странските (или со не-македонско потекло) ми е многу интересно името Дагмар, Уафија (алжирско), Ања, Инес, Ирис, Сара (не сум помодарка, отсекогаш ми се допаѓало имево),Елина ...
 
не сакам измислени имиња, а многу сакам кога името има значење....
 


Постирано од: jasminaiva
Датум на внесување: 15.Јули.2007 во 23:13
Да не е гладен некој? Па може и Пифтија да влезе во шема доколку смислувате имиња за време на јадење, но во зимски период Smile

-------------
"Оние што танцуваат можеби им изгледаат луди на оние што не ја разбираат музиката"


Постирано од: White_Angel
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 15:36
Evgenija Smile


Постирано од: MoNiKa
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 17:12
AMA GI TROPAE IMIJATA A POSEBNO MASKITE KE GI BIVA ZA KUMOFCI


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 04:02
Chuchuliga me pottikna na ova - vi znaci li znacenjeto na imeto? Mene mnogu - na primer Xenia mi zvuci ubavo, ama nekako ne bi si krstila dete so ime sto znaci "tugjinka."  Slicno i Melanija (ne mi e bas ubavo, ama znam mnogu lugje sto im e) - znaci "crna, temna"...  

-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: mala>
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 04:10
мила,александра,јасмина,ема...

-------------
faktot deka poteknuvame od majmun,moze da ni posluzi kako olesnitelna okolnost,no ne kako kompletno opravduvanje...


Постирано од: ekica
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 10:37
Mihaela.Tatjana,Katarina,Mila.................


-------------
ece


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 05.Август.2007 во 14:04
љубовЛУЦИЈА љубов

-------------


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 07.Август.2007 во 17:28
Natalija
Sofi
Mila
i drugi ama ne mi teknuvaat sea vo momentot.


Постирано од: Mr.Trump
Датум на внесување: 09.Август.2007 во 22:48
црвенкапа
марица (и брат и ивица)
хајди
 
 


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 11.Август.2007 во 00:37
milena

-------------


Постирано од: Bibi sk
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 08:42
Lara, Luna, Srna


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 08:44
Nadja

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: heelooo
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 13:01
petra........mnogu staro makedonsko ime 


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 01:35
Стамена, Паца, Перса...голема%20насмевка се зезамЈасмина, Мери, Марија, Јулија, Касандра, Мирјана, Снежана, Лиле, Кристина, Катерина....


-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: emkas
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 22:38

Дарија,

Евгенија,
Евдокија,
Вероника,
Јана,
Јована...............


Постирано од: Gordana
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 23:14
andrea nikol  beatris среќа

-------------
*Precious*


Постирано од: connected
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 12:20
Marija, Konstantina, Anja

-------------


Постирано од: maca5
Датум на внесување: 30.Август.2007 во 12:46
sara,monika,valentina

-------------
Zdravo.


Постирано од: Jassy
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 16:37

JASMINA - KAKO MOETO mn si go sakam po so  e ime od cveke ....i plus toa bas uboo cveke  a i dobro zvuce ama ako Jasmina ti vikaat a  vo moj slucaj toa e retkost  тага poveke me vikaat Jassy ili Dzas a bas uboo ime imam vie sakam JASMINA DA ME VIKATE :d HEHEHEzezam se

koga jas bi imala kerka ja krstam Andrea,Ana ili Ilarija - it ime
 
moze i Laura  :)
 
 


-------------
Senza di te non c`e la farei


Постирано од: emi$
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 00:39
elena. isidora

-------------
... only God can judge me ....


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 17:23
Мене ми се допаѓа името на една моја пријателка од Литванија...
Indraya... ама на македонски не ни може да се напише како што треба... штета тага
 
Инаку, убави имиња ми се
Александра
Марија
Ана
Катарина


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 20:48
Jana
Sanja
Lusija
Ana
Anastisija
Karolina


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Април.2008 во 15:47
Ne mi se dopagaat stranskite iminja (za moi deca) od ednostavna pricina sto se STRANSKI.Se prasal li nekoj zosto strancite ne gi krstuvaat svoite deca so makedonski iminja?Kako na primer ste cule li za italijanka sto se vika PETRANKA VERSACE?? Ili francuzinka da se vika RODNA SARKOZI? Ili anglicanka da se vika TRAJANKA JOHNSON???
Smesno e neli???


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 11.Април.2008 во 15:49
SIERA-MOETO OMILENO ZENSKO IME


Постирано од: alekso_2000
Датум на внесување: 11.Април.2008 во 15:52
ALEKSANDRA

-------------
car's freack


Постирано од: apce
Датум на внесување: 12.Април.2008 во 19:21
ANA i EVA
naj ubavite iminja a plus se bibliskiголемо%20гушкање


-------------
apce


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Април.2008 во 19:27
Mitra, Stojna, Persa


Постирано од: leukoplacia
Датум на внесување: 13.Април.2008 во 13:47
Изабела
Мери
Ана
Хелена
Сакам женски имиња што се кратки,и ги нема во машки род


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 13.Април.2008 во 13:49
KSENIJA


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 13.Април.2008 во 13:56
АНА,
КАТЕРИНА,САЊА,
САРА..

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: jelen4e
Датум на внесување: 13.Април.2008 во 15:10
Rafaela
Anastasija
Dijana


Постирано од: justinijan
Датум на внесување: 13.Април.2008 во 18:44
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

eve postaro makedonsko ime koe ne e vo izumiranje a mene mi se dopagja


Frosina
Despina

Moram da te razocaram,toa se grcki iminja.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk