Испечати | Затвори го прозорот

Фан клуб Интер

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фан клубови
Опис на форумот: навивачи, секој во својот клуб
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7508
Датум на принтање: 29.Април.2024 во 09:46
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Фан клуб Интер
Постирано од: the_godfather
Наслов: Фан клуб Интер
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 14:31
ClapI taka pomina uste edna sezona vo italija vo koja konecno po koj znae kolku vreme verovatno od 1989,povtorno ima posten sampion kako sto e inter.FORZA INTERClap

-------------
zemco



Коментари:
Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 15:02
Поштен или среќен што немаше конк*ренција оваа година? Big%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 15:39
Mislam deka e vtoroto . . . Koga Juve go isfrlija , Milan go unazadija , a od Roma tolku i se ocekuvase . . . Mozda samo Milan potfrli malku . . . Wink Wink Wink
 
Dobro de Milan mnogu razocara . . . LOL LOL LOL


-------------
STRUGA


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 19:31
Originally posted by the_godfather the_godfather напиша:

ClapI taka pomina uste edna sezona vo italija vo koja konecno po koj znae kolku vreme verovatno od 1989,povtorno ima posten sampion kako sto e inter.FORZA INTERClap
abe ti ne si so site.srekja so nemavte konk*rencija godinava,ama ke ve vidam do godina picinja edni,da ne gi unakazat site timoj vo italija k*rov moj so ke osvojte titula,samo daj ne se brukaj vaka,te citat javnost.


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 20:03
Clap Clap Clap Clap Clap

-------------
STRUGA


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 00:28
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by the_godfather the_godfather напиша:

ClapI taka pomina uste edna sezona vo italija vo koja konecno po koj znae kolku vreme verovatno od 1989,povtorno ima posten sampion kako sto e inter.FORZA INTERClap
abe ti ne si so site.srekja so nemavte konk*rencija godinava,ama ke ve vidam do godina picinja edni,da ne gi unakazat site timoj vo italija k*rov moj so ke osvojte titula,samo daj ne se brukaj vaka,te citat javnost.


колега, молба да не се употребуваат премногу вулгарни зборови WinkWink Предизвикуваат иритација и желба за караници од спротивната страна Big%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 00:48
Факт е дека Интер оваа година немаше сериозна конк*ранција, едно поради одземањето на бодови на Милан, друго поради однесувањето на Јувентус во втората лига, а Рома добро се знае дека е далеку од формата кога доминираа заедно со Лацио... Како и да е, со среќа нивната титула, па да видиме дали ќе успеат да ја задржат следнава сезона WinkWink

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 11:50
Ghost e vo pravo . . . da ne ve najde v godina  toa sto ve najde vo  kupot od roma (6:2) . . . LOL LOL LOL

-------------
STRUGA


Постирано од: B2
Датум на внесување: 08.Јуни.2007 во 16:53
Originally posted by tuturutka tuturutka напиша:

Ghost e vo pravo . . . da ne ve najde v godina  toa sto ve najde vo  kupot od roma (6:2) . . . LOL LOL LOL

 



TVRDAM DEKA NEMA TOA DA SE SLUCI NEGO MOZE SAMO OBRATNO DA BIDE


INTER SAMPIONE GORDI SME SO TEBEClap


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 08.Јуни.2007 во 19:12
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Поштен или среќен што немаше конк*ренција оваа година? Big%20smileBig%20smile


среќен што немаше непоштена конк*ренција, би било најправилно...Wink


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 14:38
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Поштен или среќен што немаше конк*ренција оваа година? Big%20smileBig%20smile


среќен што немаше непоштена конк*ренција, би било најправилно...Wink


ахам, епа ако имало непоштена конк*ренција во калчото, ондак кај беа у Лигата на Шампионите да докажат дека безправно ги правеле слабаци и неспособни за титула меѓу великаните во Италија, или можеби и таму имало шиткање и нелојални конк*ренции?? ShockedShockedShockedWinkWinkWink


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 19:23
секој знае дека лигата на шампионите како и секое куп-базирано натпреварување, е 50% среќа, 50% знаење... ЗНачи буквално секој од 10-тина клубови може да го освои, бидејќи тука се негде, зависи како ќе им се погоди среќата...

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 19:52
Originally posted by аџија аџија напиша:

секој знае дека лигата на шампионите како и секое куп-базирано натпреварување, е 50% среќа, 50% знаење... ЗНачи буквално секој од 10-тина клубови може да го освои, бидејќи тука се негде, зависи како ќе им се погоди среќата...


е тоа богами јас не сум го знаел, јас лично (како и сите тука околу мене со кои се дружам) сум уверен дека Лигата на Шампионите е баш формата на тимот, неговата издржливост (домашни и овие натпревари), стремеж кон највисокото, желбата за докажување на нивната јачина и надмоќ над цела Европа (нема фудбалер кој не сака да го крене Лига Шампиони трофејот), али ај нека ти биде WinkWinkWink


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 00:17
нормално дека е најпрестижно натпреварување, и треба многу добра екипа за таму... Но како што реков, има 10-тина екипи кои во даден момент имаат подеднакви шанси да го освојат... Исто е и на Светско првенство, не победува секогаш најдобриот, туку најсреќниот (во комбинација се разбира со доста солидна екипа)...

најдобар начин да се провери силината, се разбира е системот секој со секого...


-------------


Постирано од: B2
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 00:35
aj so toa liga na sampionite go otekovte

liga na sampioni si e liga na sampioni



a kalco si e kalco liga

taka da sporedma nemozes da pravisSmileSmileSmileSmileSmile


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 00:35
Originally posted by аџија аџија напиша:

нормално дека е најпрестижно натпреварување, и треба многу добра екипа за таму... Но како што реков, има 10-тина екипи кои во даден момент имаат подеднакви шанси да го освојат... Исто е и на Светско првенство, не победува секогаш најдобриот, туку најсреќниот (во комбинација се разбира со доста солидна екипа)...

најдобар начин да се провери силината, се разбира е системот секој со секого...


Абе дај ти се молам за каква среќа ми збориш, кога Валенсија sо 8 повредени играчи им одигра на Интер дома, и ги победи со 1:0!!! Или и тоа беше среќа на Валенсија??? или можеби несреќа на Интер?? LOLLOLLOL Не ја бива екипата, и тоа е, џабе се обидuваш да ми докажеш нешто што воопшто никаде не води, којзнае од кога немаше титула во калчото (за лига шампиони да не зборам) се додека не ги осакатија Милан и Јувентус... За каква среќа ми збориш не ми е јасно, за тим како Интер да испадне уште во разигрувањата, тоа никако не ми иде логично на јака екипа....


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: B2
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 00:45
ghost  druze so baras u fan klubot na sampionite (da se karas) pa imas tamu fan club za milan fino lepo davaj komentari tamu raspravaj seSmileSmileSmileSmileSmile


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 00:58
Па јас не зборам за Милан друже, јас зборам за Интер WinkWinkWink

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 02:10
imam eden drugar so rece:"abe vo inter da go stavam murinjo za trener,aleks ferguson i lipi da mu se pomosnici,bufon da im branit,napad da igret henry,ronaldinjo i uste ne znam koj(se na se sostavi tipov dream team) i pak inter nemat da osvojt titula poso se glupaci i baksuzi".mnogu se slozvam so nego,ednostavno ne go bivat timot,pa so sakat da se desavat tamu ne go bivat.

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 10:48
Originally posted by Ghost Ghost напиша:



Абе дај ти се молам за каква среќа ми збориш, кога Валенсија sо 8 повредени играчи им одигра на Интер дома, и ги победи со 1:0!!! Или и тоа беше среќа на Валенсија??? или можеби несреќа на Интер?? LOLLOLLOL Не ја бива екипата, и тоа е, џабе се обидuваш да ми докажеш нешто што воопшто никаде не води, којзнае од кога немаше титула во калчото (за лига шампиони да не зборам) се додека не ги осакатија Милан и Јувентус... За каква среќа ми збориш не ми е јасно, за тим како Интер да испадне уште во разигрувањата, тоа никако не ми иде логично на јака екипа....


дека интер е баксуз, тоа и врапчињата го знаат...

a дека среќата е пресудна, И ТОА е јавно познато... иначе како Милан ќе пројдеше 2003, со 0-0 и 1-1 на ист терен во ист град??? LOLLOLLOL


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 14:57
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:



Абе дај ти се молам за каква среќа ми збориш, кога Валенсија sо 8 повредени играчи им одигра на Интер дома, и ги победи со 1:0!!! Или и тоа беше среќа на Валенсија??? или можеби несреќа на Интер?? LOLLOLLOL Не ја бива екипата, и тоа е, џабе се обидuваш да ми докажеш нешто што воопшто никаде не води, којзнае од кога немаше титула во калчото (за лига шампиони да не зборам) се додека не ги осакатија Милан и Јувентус... За каква среќа ми збориш не ми е јасно, за тим како Интер да испадне уште во разигрувањата, тоа никако не ми иде логично на јака екипа....


дека интер е баксуз, тоа и врапчињата го знаат...

a дека среќата е пресудна, И ТОА е јавно познато... иначе како Милан ќе пројдеше 2003, со 0-0 и 1-1 на ист терен во ист град??? LOLLOLLOL


нема што да се коментира после овој пост... моја препорака, ако ништо друго, барем списанија прочитај спортски, не мора да следиш натпревари постојано WinkWinkWink

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 15:58
суетата не ти дозволува да признаеш кога не си во право... ништо повеќе...Tongue


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:09
не друже, туку резултатие ми укажуваат дека сум во право, една сезона земаа титула, и готово, Господ за муда го фатијца ц ц ц WinkWinkWink еве ќе ги видиме оваа сезона кај ќе бидат, можам уште сеа да се кладам со тебе ако сакаш дека ќе се борат за третото место со Лацио и Рома, додека првите две како што и треба, ќе бидат кај Милан и Јувентус WinkWinkWink

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:13
две сезони...
ДВЕ! Wink


-------------


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:16
ne ne,tuka si greska,ta vtorata sezona vi ja pokloni sudot sfakjas?

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:20
не не... не ја поклони, туку си ја заработија поштено, за разлика од некои кои сакаат судијата да им поклони уште една титула, ама рекоа ај овојпат доста беше...LOLLOL

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:21
гооолема грешка, ја земаа титулата незаслужено WinkWinkWink Ни под разно не се збори таа титула, ниакде па дури ни во Интер, зашто знаат како ја добија LOLLOLLOL

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:22
Originally posted by аџија аџија напиша:

не не... не ја поклони, туку си ја заработија поштено, за разлика од некои кои сакаат судијата да им поклони уште една титула, ама рекоа ај овојпат доста беше...LOLLOL
vidi vaka titula posteno se dobivat na teren,a ne na sudWink


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:27
абе он мисли дека ова е мкд фудбал, па затоа кажа така LOLLOLLOL

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:29
епа јас тоа и го тврдам...

не може титулине на јуве и милан да се бројат, пошто се знае дека тие се ќарени на пазар, во банка, во соблекувална, СЕКАДЕ, ама на терен не...

that's all...Big%20smile


-------------


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:30
минатата сезона, на милан и јуве само им без одземни поклонетите бодови, значи пак да си биде се праведно... и се виде кој е најак на теренот...Wink

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:37
Originally posted by аџија аџија напиша:

епа јас тоа и го тврдам...

не може титулине на јуве и милан да се бројат, пошто се знае дека тие се ќарени на пазар, во банка, во соблекувална, СЕКАДЕ, ама на терен не...

that's all...Big%20smile


од кај се знае??? имаш доказ??? да видам... LOLLOLLOL Или сеа ќе кажеш нешто као, абе вие сте на власт, све можете да скриете така?? LOLLOLLOL
Или земи ги Јувентус, најмногу ѕвезди имаат, а доаѓаат од едно мало индурстиско гратче, торино, и тие нешто да не беа толку многу моќни, па земаа све со врски?? LOLLOLLOL


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:38
па се виде во суд, и снимки извадија море, не се праи паднат од марс...LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:40
абре какви снимки, каде ги пуштија LOLLOLLOL Само се збореше дека имаат снимки, и тоа матни јеби га, пошто некој намерно ја пропуштил топката или овој намигнал на оној, и само ретпоставки LOLLOL

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 16:54
шо па судоине да не му веруваа на „абе матна е сликата, ама жими мајка он е“...LOLLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 17:03
епа не им требаше бламажа без ништо да не излезе од сето тоа, мораа нешто да преземат WinkWinkWink

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 17:07
ај ај... LOLLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 23:55
abe ok,kako i da e,zdravje na esen nova sezona,pa i da mestat i da ne mestat pak milan ili juve ke se prvi,a ovie poso se mnogu posteni pak ke se borat za treto mesto so nekoi klosarcinja,sooci se so realnosta,vidi kolku dzvezdicki imat nad amblemon od juve i presmetaj za uste kolku godini ke imet uste ednaWink

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 01:36
Од страна на финансиските авторитети, Нераѕурите се обвинети дека ги прикривале своите губитоци преку фалсификувани сметки во сезоната 2005-06.

Ова е веројатно една од најлошите недели откако Масимо Морати го превзеде Интер. Откако Милан им го грабна Давид Суазо и им наметна ризик од голема казна поради потпишување договор со играчот без согласност од неговиот матичен клуб, Нераѕурите ја загубија и трката по Кристијан Киву. И трето и најлошо – Интер ќе мора да се соочи со финансиските власти.

Според последните известувања од Италија, Интер е обвинет за штимање на сметките за да ги исполни условите за регистрација на тимот за сезоната 2005/06 – истата сезона кога на зелена маса им беше доделена титулата во Серија А.

Интер е обвинет за ’пумпање’ на вредноста на играчите, а според адвокатите експерти, тоа е сериозно обвинување што може да ги однесе во втора лига.

Освен Интер, во истата ’каша’ се замешани и Милан, Реџина и Сампдорија.
prezemeno od idivid.com.mk

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 09:55
Морати има пари за фрлање...

му е гајле...


-------------


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 12:55
abe dan se vratat i tie vo vtora liga,pa i niv da im gi zemat podarenite tituli vo serija AWink

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 13:23
 LOLLOLLOLLOLLOL подарените титули...

Има една реклама што иде у Скандинавија, за нов пакет на 30 ТВ канали...

РЕкламата почнува со 10 телевизори наредени, и сите го покажуваат Берлускони...

ОДеднаш некој ги исклучува Тв-зорите, и иде слоганот: Ова не е Италија! LOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 10:51
LOLLOLLOL
LOLLOLLOL

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: ReD_StaR
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 20:56
Гледам нема направено теми за ниеден Клуб па еве јас ке напраам... Тука пишувајте за резултатите на Интер
Фанови ајде


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 02:37
Cestitki za skudetoсреќасреќа
se nadevame do godina da vi ja zememe titulata...barem doma...тага liga na sampioni ke ja gledame na tv...ali krizata ke pomine i povtorno MILAN ke bide stariot dobar MILANголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
 
napred MILAN....


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 13:57
Milan sega malku okolu edna godina ke sedi u Magarecka Klupa...T.e.Kup Uefa!

-------------
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 21.Мај.2008 во 14:51
Cestitki za Inter!!

-------------
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 27.Мај.2008 во 12:25
TOTTII

-------------


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 02.Јуни.2008 во 10:32
Мурињо  . . .  Утре ќе биде промоцијата негова . . . Манчини  со околу 30 милиончиња го напушти Интер . . . Сега да видиме само кого ќе донесе Мурињо во Интер . . . Има некои гласини дека Лампард , Карваљо и Есиен се желби на Мурињо . . . Има и такви дека ќе го доведе и Дрогба , но тој исто така се поврзува и со Милан . . . Па времето ќе каже кој , кога и каде . . .намигнување


-------------
STRUGA


Постирано од: Antique
Датум на внесување: 11.Август.2008 во 02:10
go zede zasega mansini od roma i muntari od portsmut pa ke vidime se nadevame na better future


Постирано од: samir_sneijder
Датум на внесување: 11.Август.2008 во 16:31
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Milan sega malku okolu edna godina ke sedi u Magarecka Klupa...T.e.Kup Uefa!


хехе ова е доброоо

-------------
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 18:15


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: HI)H(
Датум на внесување: 26.Ноември.2008 во 19:05
ABE INTER SE MRSNICI

-------------
1 Година верен форумџија


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 20.Јуни.2009 во 16:05
Маикон: Ако не ја освојам ЛШ си одам од Интер
20/06/2009 03:27

Десниот бек на Интер Маикон призна дека најголема желба во кариерата му е да ја освои Лигата на шампионите и ако не го стори со Нерозаурите наредната сезона тогаш би можел да размислува за трансфер во друг клуб.

“Мадрид е голем клуб и навистина би било убаво да играм таму, но јас имам договор со Интер до 2011.“

“За мојата иднина? Ќе видиме. Јас и моите соиграчи навистина сакаме да ја освоиме Лигата на шампионите, но нешто во Интер мора да се смени. Сакам да ја освојам Европа со Интер, но ако не се случи тоа ќе пробам со друг клуб.“ - изјави Маикон за goal.com italia.

Нероазурите се немаат радувано на овој трофех од 1960-та година.



-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 27.Јули.2009 во 23:10
Официјално: Ето потпиша со Интер
27/07/2009 22:05

И официјално Самуел Ето е новиот играч на Интер. Камерунецот околу 20:40 во присуство на потпреседателот Риналдо Гелфи потпиша 5 годишен договр кој ќе го задржи до  30-ти јуни 2014 на Џузепе Меаца.

Ето официјално ќе биде презентиран утре со почеток во 14:00 во просториите на Интер.

Направив историја во Барселона, но тоа е веќе минато. Сега новата приказна ми започнува во Интер. Ја сакав оваа авантура и се надевам дека ќе помине добро.“

Неможам ништо друго да му посакам освен среќа на Ибрахимовиќ. Освоив многу со Барселона и се надевам дека тој ќе освои дури и повеќе.“

“Ветувам дека ќе работам секој ден, како и што правев досега. Нема потреба да кажувам дека сакам да постигнам што повеќе голови. Знам дека сум способен за постигнување на голови и знам дека секогаш можам повеќе.“ - заврши Ето во својата прва изјава за медиумите како играч на Нероазурите.



-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Февруари.2010 во 10:14
Адриано сака да се врати во Интер
 
Поранешниот бразилски напаѓач на италијанскиот Интер Адриано, рече дека сака да се врати во миланскиот Гранд.

"Би сакал да се вратам во Интер и да се извиним за начинот на кој си појдов", изјави Адријано во интервју за италијанско радио.

Во истото интервју, сепак, Бразилецот  сподели, дека е подготвен да игра и во друг италијански тим.

За време на неговиот престој во Милано напаѓачот имаше психолошки проблеми и проблеми со тежината, и на крајот тој заврши договорот со клубот за заемна согласност на 24 април минатата година.


Според радиото, Адриано е со десет килограми по малце по заминувањето од Интер.


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Март.2010 во 09:59
Прво нов договор со Мурињо, потоа Џерард

Италијанскиот спортски дневник Кориере дело спорт тврди дека раководството на Интер се подготвува да му понуди продолжување на договорот на тренерот Жозе Мурињо со кој ќе го задржи на Џузепе Меаца до 2013 година. Според истиот извор, португалскиот стручњак нема против да прифати такво нешто, а целата работа може да се заврши пред крајот на актуелната сезона независно од резултатите на тимот.

Актуелниот договор на Мурињо е со важност до 2012 година, што значи дека Масимо Морати има желба да го задржи во својот тим уште една дополнителна сезона. Тоа ќе се обиде да го направи со зголемување на неговата годишна плата од 11 на 13 милиони евра. Кога ќе се заврши таа работа, Интер ќе тргне по засилувања за кои дополнително ќе бидат обезбедени финансиски средства.

Инаку, прв на листата на желби е капитенот на Ливерпул, Стивен Жерард, за кого италијанскиот првак се посериозно "гризе". Како што е познато, Мурињо и додека беше менаџер на Челзи се обидуваше да го донесе Жерард во своите редови, но таа желба никогаш не успеа да си ја исполни. Бразилскиот интернационалец Тиаго Мота не ги оправда очекувањата, па со Жерард ќе се обиде да го засили средниот ред, за многумина најслабата линија во тимот на Интер.

"Тој е одличен фудбалер, перфекционист и секогаш подготвен да го даде максимумот за својот тим. Мислам дека ќе ни биде од огромно значење и дека со него ќе останеме непобедливи во Италија", изјави Морати.

Ако повторно не успее со Жерард, Интер ќе и конк*рира на Барселона во трката за фудбалерот на Арсенал, Цеск Фабрегас. И тука се мали шансите италијанскиот првак да успее, но раководството на клубот не се откажува од намерата летово да го засили средниот ред со квалитетен играч.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Март.2010 во 09:54
Никој нема да не престигне

Италијанскиот шампион Интер успеа да ја преживее пеколната недела во која прво го мина Челзи во осминафиналето од Лигата на шампионите, а потоа одигра 1:1 на гостувањето кај Палермо за на крајот да остане на првата позиција на табелата во Серија "А" пред се благодарение на нерешениот резултат на нивниот конк*рент Милан во дуелот со Наполи. Екипата од Џузепе Меаца има само една победа на последните седум натпревари, што е најлоша серија по сезоната 2004/05. Меѓутоа тренерот Жозе Мурињо воопшто не е загрижен за ситуацијата во која се наоѓа неговиот тим, бидејќи верува дека фудбалерите се способни да одиграат квалитетно до крајот и да го одбранат трофејот.

"Конк*рентите ги пропуштија своите шанси да не престигнат. Повеќе нема да им пружиме вакви можности. Сега играме со Ливорно и тоа ќе биде почетокот на нова наша победничка серија", изјави Мурињо.

По дуелот со Ливорно в среда Интер ќе го одигра дербито на Олимпико против Рома еден од клучните мечеви за "Скудетото". На неговите изјави се приклучи и голманот Жулио Цезар кој додаде дека сите екипи кои играат против Интер дополнително се мотивирани и целосно мобилизирани, меѓутоа тоа не му пречи на неговиот тим во обидот да стигне до бодовите.

"Апсолутно сум сигурен дека повторно ќе бидеме шампиони. Иако ги пропуштивме двата бода против Палермо, докажавме дека сме страшен тим. Сите противници се трудат максимално кога играат со нас, но тоа е логично. Ние сме шампиони и сите сакаат да се надигруваат со нас. Не стравувам од конечниот епилог на сезоната, бидејќи верувам дека Интер на чело со Мурињо ќе стигне до нова титула", изјави бразилскиот голман.

По одигрувањето на 29 коло во Серија "А" Интер е на првата позиција со 60 освоени бодови, еден повеќе од Милан и четири од Рома на третото место.




-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Март.2010 во 14:43
Фабрегас од лето во дресот на Интер

Има уште многу време до летниот преоден рок, но уште од сега се знае дека една од ѕвездите во летниот трансфер преоден рок ќе биде Фабрегас.

Шпанецот е на мета на многу клубови, а изгледа дека е најблиску до екипата на Интер. Од следната сезона играчот од средниот ред на Арсенал Фабрегас ќе го носи дресот на Интер, барем така тврдат новинарите на "Скај Спорт" Италија.

Според нивните пишувања, Италијанскиот шампион на својата листа на играчи за полисите за осигурување го има ставено и името на шпанскиот репрезентативец иако тој нема потпишано никаков договор со Интер.

Но тоа е сосема доволно медиумите на Апенинскиот полуостров да го преселат Фабрегас во Италија. Тренерот на "нероазурите" Жозе Мурињо го обожава играчот на Арсенал кој во моментов е проценет на 55 милиони евра бидејќи има договор со "Топџиите" до јули 2014 година. Како дел од трансферот се споменува и напаѓачот на Интер Марио Балотели кој би се преселил во Лондон.


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Март.2010 во 11:45
Интер во целост застана на страната на Мурињо, во „војната" со Балотели

Нагонот за расправии кај португалскиот тренер Жозе Мурињ, кој моментално ја врши должноста стратег на Интер, никогаш не бил доведен под знак прашалник.

По доаѓањето во овој милански клуб "омилена" мета му беше 19-годишниот Марио Балотели со кого создаде вистински непријателски однос и веројатно не мина ниту еден месец без нивна караница.

Последниот гаф кој го направи Балотели е оној од пред неколку дена кога во интервју за една ТВ станица покажал дрес на Милан на кој испишано било неговото презиме.

Мурињо во петокот обави разговор со Балотели, по што играчот го напушти тренинг кампот на тимот каде се подготвуваат за денешното големо дерби на Серија А против Рома. Тоа ќе биде шести меч како Интер игра без Балотели.

Сопственикот на Интер, Масимо Морати беше еден од најголемите фанови на Балотели, но и тој ги крена рацете од играчот по скандалот со дресот на Милан. Клубот, сепак и службено се огласи по ова прашање.

"Во секој детал се согласуваме со нашиот тренер Мурињо и ги почитуваме неговите одлуки. Ако одлучи да го изостави Балотели, во целост се сложуваме со таквата одлука" - стои во извештајот.


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Март.2010 во 14:19
Нема да му се извинам на Мурињо, немам зошто

Сапуницата околу 19-годишниот Марио Балотели продолжува и сеуште не се гледа крајот. Нова епизода е направена за време на популарното ТВ шоу, "Чиамбрети Најт".

Главен гостин на вечерта бил италијанскиот стратег Џовани Трапатони, кој моментално е селектор на ирската фудбалска репрезентација, но сепак емисијата кулминирала кога на телефонската линија се огласил играчот на Интер, Марио Балотели.

Во текот на денешниот ден од Интер известија дека Мурињо нема да го вклучи "СуперМарио" во составот за првиот четвртфинален меч од ЛШ во кој Интер ја пречекува ЦСКА, што ќе биде шести меч по ред како Балотели го нема во составот.

"Работите не се такви како што се презентираат и не е вистина она што го слушавте изминатите денови. Искрено, не сум глупав да не играм шест меча во низа и тоа да биде во ред" - рекол Балотели и продолжил:

"Не, нема да му се извинам на Мурињо, бидејќи немам причина за тоа. Се ќе кажам, се ќе изнесам во јавноста кога за тоа ќе дојде време".


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Април.2010 во 14:57
Балотели им се извини на Мурињо и Интер

Долготрајната расправија која владее на релација тренерот на Интер Жозе Мурињо и неговиот 19-годишен напаѓач Марио Балотели привремено е запрена.

Секако, попушти фудбалерот, кој му се извини на клубот, но и на тренерот Жозе Мурињо.

"Се извинувам за ситуацијата која владее во последно време. Во неа најмногу загубив јас бидејќи не играв, но за сето тоа сум самиот виновен. Сега во тишина ќе ја чекам својата шанса повторно да се вратам во тимот. Не би сакал да се навраќам во минатото, туку сакам да размислувам за иднината и за мечевите на Интер кои следат, во кои сакам да помогнам. Знам дека можам да бидам далеку покорисен на тревникот." - изјавил Балотели.

Овој играч не настапи на последните шест меча за Интер, а цело време нагласуваше каде еден ден ќе ја изнесе целата вистина во јавноста, со што ќе докаже дека не е виновен.

Сепак "правата вистина" не ја обелодени и се одлучи на ваков чекор.



-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 20.Април.2010 во 22:15
inter sampionnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Април.2010 во 01:28


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: badboy92
Датум на внесување: 07.Мај.2010 во 23:51
INTEEEEEEEEEEEEER SAMPIONIIIIIIIIIIIII ALE ALEEEE :D

-------------
I AM THE BEST AND f**k THE REST !! :D


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Јуни.2010 во 13:50
http://www.idividi.com.mk/sport/fudbal/605800/index.html - Рафаел Бенитез во Интер?

Рафаел Бенитез е многу близу до клупата на Интер, а италијанските медиуми тврдат дека Шпанецот со себе во Милано ќе ги доведе Хавие Маскерано и Дирк Кајт.

"Газета дело Спорт" тврди дека техничкиот директор на европскиот првак Марко Бранка веќе ги завршил првичните преговори со шпанскиот стратег и тоа само неколку часа по објавувањето на веста дека Бенитез стави крај на соработката со Ливерпул.

Како што наведува весникот, се е договорено, а се чека само зелено светло од претседателот на Интер Масимо Морати, кое не би требало да изостане.

Бенитез ќе добие многу поголема сума за трансфери во споредба со онаа што ја имаше во Ливерпул, но прва задача ќе му биде да разговара со Маикон, снајдер и Диего Милито, кои сите сакаат да ги задржат во клубот. Потоа Шпанецот би можел да работи на доведување на играчите на Ливерпул, Маскерано и Кајт.

Покрај Бенитез кандидат за местото тренер на Интер, на кое до неодамна седеше Жозе Мурињо, се споемнуваат и Гус Хидинк и Мануел Пелегрини.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Јуни.2010 во 13:52
Морати ќе направи голема грешка според мене доколку го ангажира Бенитес.
 
Бенитес е исфорсиран тренер и само ќе придонесе за полоша игра на Интер.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 12:39

Бенитез не го пушта Маикон


Тренерот на Интер, Рафаел Бенитез, ќе се обиде да го блокира трансферот на Маикон во редовите на Реал Мадрид, бидејќи Шпанецот смета дека му е неопходен во редовите на италијанскиот првак. По доаѓањето во Интер, Бенитез се помири со фактот дека Маикон ќе го напушти клубот, но се премислил

 
 
%20  
Бенитез својата желба му ја пренел и на претседателот на клубот Масимо Морати, а и самиот Маикон изјавил дека ништо не го интересира и дека сака само да работи во мирна атмосфера.



-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 07.Септември.2010 во 16:19
Go obozavam inter zaradi Pandev koj igra sega tamu....nash covekсреќа

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 20.Септември.2010 во 15:16
Ето сака барем 25 голови
 


Самуел Ето повторно се врати во гол форма. Камерунецот си ја доби својата позиција на врвот во нападот на Интер и постигна два погодоци.

Постигна два погодоци кои му ја донесоа победата на неговиот тим од 2-1 над Палермо како гостин. Успехот, стави крај на серијата од 26 домашни натпревари без пораз на сицилијанците. Тие не беа поразени на Ренцо Барбера од март 2009.

Ето веќе има 8 погодоци од почетокот на сезоната. Постигна 2 погодоци за суперкупот на Италија,  2 во Серија А, еден во Лигата на Шампионите и 2 за Камерун.

Во текот на минатата сезона улогата на Ето беше сосема поразлична. Жозе Мурињо го постави на крилото и побара од него да асистира на другите. Сега Камерунецот е поразличен, кризата која во моментов ја има Милито, не се осеќа благодарение на Ето.

„Ако не постигнам барем 25 погодоци, значи воопшто нема смисла да ги бројам. Сакам да постигнам колку што е можно повеќе погодоци“, кажа напаѓачот.


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Октомври.2010 во 07:59

/index.php?option=com_content&view=article&id=1018:2-----&catid=36:aktuelno&Itemid=65 - 2 месеци пауза за Камбијасо ?!

 

Oва предупредување стигнува токму од него, изјава која влеа страв во таборот на Интер а доаѓа по повредата заработена на пријателскиот меч Јапонија - Аргентина.

Стравот кој владееше кај Интер сега можно е и да се реализира откако Камби, според Кориере дело Спорт, изјавил '' Се плашам дека станува збор за кинење на мускулот '', во тој случај прогнозата за неговото отсуство од терените, според Кориере дело Спорт, ке биде цели 2 месеци.
Лоша вест за Рафа кој веќе мака мачеше со повредените играчи на секој дел од теренот, како и да е, испитувањата за сериозноста на оваа повреда кај Камбијасо ке продолжат во наредните денови, но во моментов, кај медицинскиот тим на Интер не владее оптимизам.

Добра вест за Интер е враќањето на капитенот и Тијаго Мота кој веќе започна со тренинзите и се очекува да биде на располагање за Рафа од наредниот првенствен меч на Интер.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Ноември.2010 во 05:54
Бенитез: Треба да се подобриме
Рафа Бенитез признава дека неговиот тим бил надигран од Тотенхем, Шпанецот е свесен дека треба да играат многу подобро.
Вечерва Интер беше надигран на гостувањето кај Тотенхем на Вајт Харт Лејн.

Шампионот изгледаше немоќно пред разиграниот тим на Спарси и загуби со 3-1.

Бенитез не го крие разочарувањето, го признава поразот и вели дека треба да играат многу подобро.

"Тие беа посилни и побрзи од нас" - вели Рафа Бенитез.

"Не беше лесно да се сопре Бејл, Маикон имаше проблеми. Требаше ситуацијата да ја решиме подобро, но Бејл имаше премногу простор".

"Треба да признаеме дека не одигравме добро и сега треба да напреднеме во следниот натпревар".

"Реагиравме добро по примениот гол, но тоа не беше доволно".

"Мунтари излезе поради проблеми со потколеницата и ги внесовме Нванкво и Котуњо. Со фудбалерите кои ги имавме не беше лесно да се има балансиран тим, но тие одиграа добро".



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Ноември.2010 во 06:43

Пандев и Милито го кочат Интер

Слабата форма на овие двајца играчи е поголема причина отколку тактиката на Бенитес за лошите резултати на нераѕурите, смета легендата на италијанскиот фудбал Коловати

Слабите игри на Горан Пандев и на Диего Милито се главните причини за лошите резултати на италијанскиот првак Интер, во првите два месеца од сезоната, смета легендата на италијанскиот фудбал Фулвио Коловати. Според играчот кој во кариерата има играно и за Милан и за Интер, поради лошата форма на Пандев и Милито, „нераѕурите“ не се доминантни како во минатата сезона. Коловати вели дека овие двајца играчи се многу поголеми виновници за слабите резултати, отколку тактиката на тренерот Рафаел Бенитес.

- Мислам дека Бенитес не треба да се обвинува. Треба да се согледа главниот фактор за слабите резултати, а тоа е лошата форма во која се наоѓаат Пандев и Милито. Тие не постигнуваат голови онолку колку што се бара од нив - вели Коловати, кој во 1982 година беше дел од репрезентацијата на Италија, која триумфираше на Светското првенство во Шпанија.

Интер ремизира (1-1) на гостувањето кај Лече, со што „нераѕурите“ остануваат само со една победа во последните пет меча. Против Лече, Пандев беше стартер и ги одигра првите 45 минути, а на стартот од вториот дел беше заменет токму со Милито, кој го постигна единствениот гол за шампионот. Пандев имаше одлична шанса за погодок во 11 минута, но не успеа да искористи за да ја прекине низата од 9 месеци без постигнат гол во Серија А. Според оцените што ги добиваат играчите, Пандев бил најслаб кај Интер со 3-ка, додека неговиот партнер во нападот Самуел Ето доби 7-ца, а тинејџерите Бијабијани и Кутињу беа оценети со 4 и 5.

По ова реми Интер падна на четвртото место на табелата. „Нераѕурите“ веќе в недела го играат големото градско дерби против Милан. На последниот меч меѓу миланските ривали Пандев блескаше, постигна прекрасен гол од слободен удар за победа од 2-0. Милан во дербито влегува како лидер на табелата, откако со 3-1 го победи Палермо, а Лацио врза два пораза во низа откако загуби кај Чезена.


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 14:54

Бенитез се смири: Сега очекувам победи и во Серија А

 


Победата над Твенте од синоќа не само што го лансираше Интер во осминафиналето од Лигата на Шампионите туку, барем привремено, донесе мир во таборот на „нероаѕурите“.

Од почетокот на сезоната тимот на нашиот Горан Пандев бележеше не толку посакувани резултати, но успехот над холандскиот прволигаш беше исклучително важен за Рафа Бенитез по низата критики кои претходно пристигнаа на неговата адреса.

Навистина имавме потреба од оваа победа и сега се надевам дека тензиите во тимот спласнаа. Треба да го подигнеме нивото на самодоверба и да почнеме да победуваме и во шампионатот.“

Многу сум задоволен од искусните фудбалери кои одлично го одиграа целиот меч. Само со млади играчи е навистина тешко да се одигра на толку високо ниво.“ - изјави Бенитез.

Интер има 10 поени од пет натпревари и заедно со Тотенхем веќе се најде во осминафиналната фаза од најелитното европско клупско натпреварување.

Во последниот круг „сино-црните“ му гостуваат на Вердер Бремен, и важно е да издојат поволен резултат кој би ги оставил на лидерската позиција во групата што ќе им донесе послаб противник во елиминационата фаза.

  • http://digg.com/submit?phase=2&url=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9&title=%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8:+%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0+%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D0%B8+%D0%B2%D0%BE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%90 -
  • http://www.stumbleupon.com/submit?url=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9&title=%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8:+%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0+%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D0%B8+%D0%B2%D0%BE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%90 -
  • http://www.myspace.com/Modules/PostTo/Pages/?u=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9&t=%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8:+%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0+%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D0%B8+%D0%B2%D0%BE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%90 -
  • http://www.designfloat.com/submit.php?url=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9&title=%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8:+%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0+%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D0%B8+%D0%B2%D0%BE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%90 -
  • http://www.facebook.com/share.php?u=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9&t=%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8:+%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0+%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D0%B8+%D0%B2%D0%BE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%90 -
  • http://www.twitter.com/home?status=RT+@sportdenes:++%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%...+-+http://tinyurl.com/3yn4h3g -
  • http://www.google.com/bookmarks/mark?op=add&bkmk=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9title=%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8:+%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0+%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D0%B8+%D0%B2%D0%BE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%90 -
  • http://twittley.com/submit/?title=%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%B7+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8:+%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0+%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D0%B8+%D0%B2%D0%BE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%90&url=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9&desc=%D0%9F%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%D0%B4%20%D0%A2%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%20%D0%BE%D0%B4%20%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%9C%D0%B0%20%D0%BD%D0%B5%20%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%20%D1%88%D1%82%D0%BE%20%D0%B3%D0%BE%20%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B5%20%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%20%D0%B2%D0%BE%20%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BE%20%D0%BE%D0%B4%20%D0%9B%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%A8%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D1%82%D1%83%D0%BA%D1%83%2C%20%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BC%20%D0%5B..%5D&pcat=Sports&tags= -
  • http://fwisp.com/submit?url=http%3A%2F%2Fsportdenes.com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D15073%3A2010-11-25-09-07-08%26catid%3D7%3A2009-12-26-20-26-31%26Itemid%3D9 -



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 06:22

Интер преговара со Капело

Дел од членовите на управата на актуелниот европски првак Интер контактирале со Фабио Капело, кој е под голем притисок на чело на англиската репрезентација по неуспехот на СП 2010, јави "Кориере дело спорт". Според италијанскиот весник, италијанскиот стратег е фаворит да ја преземе клупата на клубот на македонскиот репрезентативец Горан Пандев откако Рафа Бенитес разочара на почетокот од својот престој на "Џузепе Меаца".
Управата на "нераѕурите" ја загуби довербата во Бенитес по двата последователни пораза од Лацио и од Вердер и почна да бара замена за шпанскиот тренер. Претседателот на Интер Масимо Морати неодамна изјави дека триумф на Светското клупско првенство во Абу Даби ќе го спаси Бенитес, но италијанските медиуми пренесуваат дека отказот е само прашање на време.
Покрај Капело, се споменуваат имињата на легендите на Интер Диего Симеоне и Валтер Ѕенга, ланскиот тренер на Милан Леонардо, па дури и тренерот на Барселона Пеп Гвардиола



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 10:52
Пандев: Да уживаме во петтиот трофеј
 
Горан Пандев се запиша во историјата на македонскиот фудбал, само како трет играч кој успеал да се радува и на европска клупска круна, но и на светска, а постигнувањето го круниса и со гол вчера во финалето на Мундијалот во ОАЕ
 

 
 

По 19 години и радоста на Дарко Панчев и Илија Најдоски против Коло Коло како членови на Црвена звезда, кога Панчев даде и гол, сега Пандев погоди во триумфот со 3-0 на европскиот првак Интер против африканскиот Мазембе. Тоа беше историски момент за македонскиот ас, кој во последно време беше на удар на критиките и за слабата игра и за малиот придонес со голови за тимот.

- Најважно е што демонстриравме дека сме вистински тим. Уште поважно е дека го освоивме пехарот. Покажавме како игра права екипа и во најважните моменти ние никогаш не паѓаме - рече Пандев.

Тој во 13 минута го трасираше патот кон победата со голот на асистенција на Самуел Ето, отварајќи го мечот во најдобар момент. Четири минути подоцна Ето со вториот гол потврди дека светската титула ќе патува со Пандев во Милано.

- Сакам да им заблагодарам на сите, кои ми помогнаа во тешките моменти. Ето ми сервираше прекрасна топка, но ова беше фантастичен настап на целиот тим. Сега, треба да уживаме во овој петти трофеј годинава - додаде Пандев.

Пандев дојде во Интер на почетокот на годинава по што во мај се радуваше прво на пехерот во Купот, па на скудетото и на крај во Лигата на шампионите. Со голот во суперкупот на Италија, директно влијаеше на четвртиот пехар во победата од 3-1, а го загуби само европскиот Суперкуп со соиграчите од Атлетико Мадрид, откако беа тотално надиграни од шпанскиот тим во Монте Карло.



-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 12:20
Леонардо, нов тренер на Интер

Бразилецот Леонардо ќе го предводи Интер до јуни 2012 година, а доколку има успеси во овој период сигурно ќе ја добие довербата на раководството на тимот и потоа. Поранешниот фудбалер и тренер на Милан веќе го потпиша договорот со шампионот на Европа, па в среда би требало да го има претставувањето пред медиумите и да го одржи првиот тренинг.

Екипата на Интер по освојувањето на круната на Светското клупско првенство ја продолжи годинешната традиција да ги менува тренерите кои освоиле некаква титула. Мурињо си замина откако ги освои Серија А, Купот на Италија и Лигата на шампионите. Бенитез го напушти откако стигна до првото место во Абу Даби.

"Му посакуваме многу среќа во водењето на клубот. Сигурни сме дека со неговиот квалитет тој ќе успее да го врати тимот на победничките патеки во Серија А и очекуваме добри резултати до крајот на сезоната", велат од екипата на Интер.

Назначувањето на Леонардо за тренер во тимот на Интер е голем удар за Милан бидејќи Леонардо важи како еден од најдобрите фудбалери кои настапувале во редовите на "росонерите". Тој дури беше и тренер во Милан, па неизвесно е како ќе реагираат на ова и фановите ако се знае дека ривалството е големо.

Иако уште не е ни претставен пред фудбалерите, Леонардо веќе почна да размислува за засилување на составот. Меѓу оние кои тој ги посакува се двајца играчи кои настапуваат во Шпанија. Кака е сЕ поблизу до Интер, а се споменува дека ќе биде направен обид да се ангажира напаѓачот на Севиља, Луис Фабиано за кое е заинтересиран и Интернационал.

Леонардо веќе го потврдил и својот интерес за универзаленецот на Удинезе, Алексис Санчез, кој е е еден од најталентираните во овој тим.


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Декември.2010 во 13:26
Почна ерата на Леонардо

Новиот тренер на Интер, Леонардо, од вчера и официјално стартуваше со својата работа во Милано. Тој се враќа во овој град, но сега црвената боја ја замени со сината и кога ќе доаѓа на работа ќе оди во соседната канцеларија.

Леонардо е тренер кој својата прва работа ја имаше во Милан. Клубот за кој играше веројатно нема да може лесно да му прости што реши да замине кај најголемиот конк*рент, но, сепак, се работи за професионалец кој уште на првата прес конференција најави дека екипата има потенцијал за високи дострели.

"Многу се пишуваше, а и се уште се пишува за тоа дека е чудно што јас како поранешен член на Милан и вљубеник во овој тим доаѓам во Интер. Морам да бидам искрен и да кажам дека не сум навивач на Интер. Сепак, во оваа работа тоа не е воопшто важно. И покрај тој факт сметам дека можам на мојот нов клуб да му донесам успех. Токму поради ова и дојдов во Интер", рече Леонардо на прес-конференцијата на која беше претставен пред јавноста.

Секако, уште долго ќе се зборува за тоа дека Леонардо ги замени клупските боди, но веројатно во иднина многу повеќе ќе се оценуваат неговите резултати на теренот.

"Возбуден сум толку многу што немам вистински збор за да го опишам чувството. Морате да сфатите дека за мене доаѓањето во Интер е најголемиот можен предизвик на кој можев во моментов да се нафатам. Не постои ништо повеќе. Уште ако речам дека во Интер дојдов веројатно во најуспешната година на клубот во историјата тогаш мислам дека имам кажано се".

Тој ќе биде дури петтиот тренер кој успеал во својата кариера да седне на жешките клупи на ривалите од Милано. Пред него тренери и на Интер и на Милан биле Џузепе Багоно, Џовани Трапатони, Хиларио Кастанер и Алберто Закерони.

"Секогаш сакав да бидам слободен и да имам слободни погледни кон се. Затоа моето доаѓање во Интер го сметам како нормална работа. И морам да кажам една работа. Не можев никако да му речам не на Масимо Морати. Спонтано меѓу нас има некоја посебна хемија и се создаден прекрасен однос. Верувам дека така ќе ми биде цело време додека сум во Интер", рече Леонардо на прес-конференцијата која се одржа пред да замине на првиот тренинг со фудбалерите.


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Јануари.2011 во 07:12
Сигурен триумф на Интер
 

Во мечот од 20-то коло на италијанската Серија А, актуелниот шампион Интер на „Сан Сиро“ убедливо ја совлада Болоња со 4:1  

„Нероаѕурите“ ја забележаа и втората победа под водство на новиот стратег, но во саботата навечер демонстрираа сигурна и надмоќна игра во текот на сите 90 минути. Исто така, важно за Интер е што се разбудија стрелците. Во 20. минута Дејан Станковиќ го отвори резултатот, а по десет минути во стрелците се впиша и минатогодишниот голгетер Диего Милито. Во вториот дел Самуел Ето по подолго време постигна два гола, во 63, и 72 минута, а на конечните 4:1 намали Гименез во 77. минута.
Горан Пандев настапи во втората половина од вториот дел, и имаше еден опасен шут од дваесетина метри.
Со победата Интер се искачи на четвртата позиција со 32 одови колку што има и петтата Рома, а лидерот Милан има 40 бодови.
Болоња падна на 15. место и сега има 22 бодови, бидејќи претходнопоради финансиски проблеми и’ беа одземени административно три бода.
Второпласираниот Наполи кој сега има 37 бодови претходно во саботата ремизираше со Фиорентина играјќи без голови. Фирентинците сега се на 10. позиција со 24 бодови.



-------------


Постирано од: DankoOH
Датум на внесување: 16.Јануари.2011 во 23:47
Ајде се враќет во форма то е добро...

INTER


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Февруари.2011 во 16:18

/aktuelno/1596-nagatomo-inter-bese-mojot-son - Нагатомо: Интер беше мојот сон!

 

Јуто Нагатомо му се придружи на Интер откако го освои Купот на Азија со репрезентацијата на Јапонија, предводена од тренерот Алберто Закерони. Денес беше одржана официјалната прес-конференција на која беше претставен новиот фудбалер на Интер.

„Интер е тим кој го посакував, Светски шампион. Се гордеам што сум овде!“ - Беа првите зборови на Нагатомо.

Спортскиот центар „Анџело Морати“ во базата „Апиано Џентиле“ беше преполн со новинари, многу од нив дојдени од Јапонија.Покрај Нагатомо беа тренерот http://www.fcinter.com.mk/component/search/леонардо/ - Леонардо , техничкиот директор Марко Бранка и спортскиот директор Пјеро Аусилио.

„Од името на претседателот Масимо http://www.fcinter.com.mk/component/search/морати/ - Морати и сите во Интер му посакуваме добредојде на Јуто во нашиот клуб. Сигурни сме дека ќе биде фантастично искуство за него во сино-црниот дрес, а исто така и за нас,“ - изјави Бранка отворајќи ја прес-конференцијата.

„Сите се фини со мене и се прилагодувам многу брзо, како со луѓето така и од фудбалски аспект“ изјави јапонскиот фудбалер.

„Јас сум работлив и никогаш не се плашам на теренот. Брз сум и добар во дуелите со противниците. Исто така сум многу дружељубив. Сега едвај чекам да заиграм, подготвен сум кога и да ми даде шанса тренерот“ - заврши Нагатомо со мал осврт на себе си.

Му посакуваме добредојде во Интер!



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Март.2011 во 15:52

Претседателот на Интер не ја крие својата желба во својот тим следната сезона да го види играчот на Удинезе.

Масимо Морати ја изрази својата воодушевеност од игрите на Алексис Санчез оваа сезона, како и желбата ова лето да го донесе Чилеанецот во Интер.

Санчез е една од најголемите ѕвезди оваа сезона во Серие А и неговите одлични игри го однесоа Удинезе на четвртото место и борбата за пласман во Лигата на шампиони следната сезона.

Алексис Санчез е фантастичен играч. Тоа можеше да се види уште пред некоја година. Удинезе направи многу добра работа во неговиот развој во уште подобар играч. Тоа ќе им се врати и резултатски, но и финансиски. Тој е тип на играч за кој сонувате“ - рече Морати за Corriere dello Sport.

Санчез изјави дека не размислува за трансфер во моментов, но тој сепак делува неизбежен со оглед на големиот интерес за него од страна на најголемите европски клубови.

Покрај Интер, за него заинтересирани се уште и Барселона, Челзи, Манчестер Јунајтед и Јувентус.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Март.2011 во 11:10

Голманот на “нероазурите“ го повика својот талентиран сонародник од Сантос да му се придружи во редовите на европскиот шампион.

http://pitacodogringo.files.wordpress.com/2010/01/ganso.jpg -

По веста дека Гансо и соопштил на управата на Сантос дека нема да потпише нов договор и дека сака да се пресели во Европа, се разгоре интересот на “стариот континент“ за 21-годишниот талент. Најсериозни во тој интерес се градските ривали Интер и Милан.

Во помош на управата на својот клуб пристапи Жулио Цезар, кој го посоветува Гансо да ја прифати понудата на моменталниот италијански и европски шампион.

Знам дека и Интер и Милан се заинтересирани за Гансо, но јас можам да му порачам дека најдобро за него ќе биде да дојде во Интер“ - изјави голманот на “нероазурите“.

Тој во моментов е заедно со Гансо и со остатокот од репрезентацијата на Бразил, која се подготвува за пријателскиот дуел со Шкотска закажан за во недела.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Мај.2011 во 06:04
Интер - за Робен 30 милиони евра

http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/18326/робен.jpg">

Интер е подготвен да понуди 30 милиони евра за крилото на Баерна Минхен, Арјен Робен.

Ова не е прв пат Робен да се поврзува со екипите од Серија А, бидејќи Јувентус и Милан од поодамна се заинтересирани за неговите услуги.

Сега одненадеж се појави можноста Интер да го купи 27-годишниот фудбалер, а според медиумите, понудата наскоро ќе биде испратена на адреса на Баварците.

Робен можноста да го напушти Минхен ја отвори со констатацијата дека Баерн мора да игра во Лигата на Шампионите, што же биде неизвесно до последното коло во Бундес лигата.

На потег ќе биде управата на Баерн, а 30 милиони евра можеби ќе ги задоволат апетитите на Баварците, бидејќи Робен доста често имаше проблеми со повредите.



-------------


Постирано од: robert 22
Датум на внесување: 02.Мај.2011 во 02:16
Да, слушнав за Робен, мислам дека ќе биде фантастично да се види во Интер, но тоа ќе значи Пандев надвор од Интер. Јас бев Интераш пред да дојде Пандев и ќе бидам долго после тоа, но сепак повеќе сакам да го гледам Гоче отколку Робен.
Инаку за вгодина

------------Пацини------------
Робен-------Снајдер--------Ето
--------Мота-------Перота-----
------------Камби------------
занети-----ранок---лусио----Маикон
-------------Цезар-------------


Мурињо........


Мислам дека ако дојде последниов ни засилувања не ни требаат :))


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Мај.2011 во 05:42

Интер планира 15.000.000 евра од Пандев и Милито

Според извештајот на "Кориере дело спорт", претседателот на Интер, Масимо Морати, летово планира да заработи 15 милиони евра од продажабата на двајцата напаѓачи Горан Пандев и Диего Милито.
Италијанскиот весник тврди дека Џампаоло Пацини и Самуел Ето сигурно остануваат во тимот следната сезона, така што "нераѕурите" ќе се обидат да соберат пари за засилувања од трансферите на Македонецот и на Аргентинецот. За Милито е заинтересиран бившиот клуб Џенова, а за Пандев од поодамна се загреани Ливерпул и Баерн. Вредностите на двајцата се проценети на околу 7-8 милиони евра. Доколку се ослободи од двајцата напаѓачи, Интер ќе заштеди осум милиони евра годишно за плати, пет за Милито и три за Пандев.
За разлика од претходната сезона, кога напаѓачкиот тандем го предводеше Интер до тројната круна, сезонава, Милито и Пандев заедно постигнаа само седум гола.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Мај.2011 во 07:18
Леонардо: Минатата година трет, оваа втор, следната година на првото место!

http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/18637/tn1_leonardo_inter.jpg"> Тренерот на милански Интер, Бразилецот Леонардо, се надева дека неговиот тим следната сезона ќе се бори за 'Скудетото'. Интер синоќа со ремито против Наполи го обезбеди второто место на табелата во Серија А. Лео во Интер дојде во декември месец како замена за Рафа Бенитез, а минатата сезона со Милан дојде до третото место. Изјави дека напредува во кариерата. "Трет минатата, втор оваа, па така следната сезона следи првото место. Собирам позитивни работи од секое искуство. Се чувствувам привилигирано како спортист и човек. Предизвиците се составини дел од животот и подготвен сум за нив" изјави кормиларот на поранешниот шампион на Италија и Европа. Леонардо посакува да биде подобар тренер. "Сега сакам да се поправам како тренер. Конечно тренираме и играме како што треба. Не мислам дека ќе има големи промени во тимот. Оваа екипа има потенцијал и мислам дека не треба да правиме голема револуција" оцени Леонардо.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Јуни.2011 во 06:56
Леонардо го напушта Интер?

http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/19050/лео.jpg">

Милански Интер би можел да остане без тренер, доколку се исполни желбата на сопственикот на Парис Сент Жермен.

Богатите шеици од Катар, сопственици на 70 отсто од парискиот клуб, сакаат Леонардо да го превземе местото технички директор на екипата, функција која ја вршеше и во Милан.

Леонардо за ПСЖ настапуваше во периодот од 1996. до 1997. година и моментално се наоѓа во Доха на преговори



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Јуни.2011 во 05:21
http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/19109/mihajlovic2.gif"> Познато е дека Морати многу го цени Синиша Михајловиќ, кој по завршувањето на фудбалската кариера во Интер, беше помошник на Робето Манчини. По Болоња и Катанија, минатото лето србинот беше во најтесниот круг, Морати беше подготвен да му даде шанса, но падна на убедувањата дека Бенитез ќе биде вистинската замена за Мурињо. Ново лето и шанса да се исправи грешката. Леонардо заминува, се покажа дека е подобар директор него тренер во изминатите две години, се споменува и Бијелса, но Јужноамериканецот не е баш воодушевен од можноста да работи во Италија. Во игра се и Делио Роси и Гаспарини, но како што открива "Кориере дело Спорт", МОрати одлучи нов тренер на Интер да биде Синиша Михајловиќ. Останува уште Миха да најде заеднички јазик со Фиорентина, кој не му понуди продолжување на договорот. Се чини дека Михајловиќ кој истакна дека клупата на Интер е негова животна желба нема многу да размислува, ова е негова шанса на животот. Морати смета дека Синиша е работник и дека со својот темперамент има сила да го надополни недостатокот на искуство на клуапа на големи клубови. Во секој случај српскиот стратег е пред големо враќање и промоција во Интер

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Јуни.2011 во 09:20
Гасперини седна на клупата на Интер!

http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/19216/гас.jpg">

Џан Пјеро Гасперини е нов тренер на Интер. Договорот меѓу Интер и Гасперини е потпишан на една година, а доколку има резултати ќе има можност за продолжување на уште една. Клубот попушти и ќе му даде шанса, а интересно е што со себе нема да може да ги доведе кондициониот тренер и тренерот на голманите, поради неговото минато во Јувентус.

Гасперини себеси честопати се нарекуваше војник на Јувентус, но никогаш не ја доби истинската шанса да работи во градот каде се роди. Како играч ги помина сите младински категории и доби неколку шанси во првиот тим, но набрзо го напушти Јувентус. Неговата генерација во првата половина на осумдесетите години го покори светот и на клубско и на репрезентативно ниво. Тренерската кариера ја започна во младинските школи на Јувентус. Како тренер на сениорска екипа започна во Кротоне со кој избори пласман во втората лига, а од 2006-та до 2010-та година седеше на клупата на Џенова, со која се врати во Серија А и изори пласман во европските купови.

Гасперини според италијанските медиуми во Интер ќе заработува 1,2 милиони по сезона.

Тој е четвртиот тренер во последните 12 месеци кој ќе седне на клупата на Интер. Пред една година ИНтер го напушти Жозе Мурињо, потоа дојде Рафа Бенитез, а тимот до крајот на сезоната го предводеше Леонардо кој сега ќе замине како спортски директор во ПСЖ.




-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Август.2011 во 12:23

/aktuelno/2050-mo-e- - Moрати: Eто заминува, Снајдер останува со нас, оваа година ќе гледате силен Интер

 

http://www.fcinter.com.mk/component/search/морати/ - Морати за весниците Газета дело Спорт и Кориере дело Спорт говореше за иднината на http://www.fcinter.com.mk/component/search/ето/ - Ето и Снајди, за трансфер пазарот и за скудетото од 2006.


- "Нема никаква драма околу заминувањето на http://www.fcinter.com.mk/component/search/ето/ - Ето , се сеќавате што се случи сезоната кога замина Ибрахимович."Претседателот на клубот потврди дека Анжи одговориле на нивните економски барања и додаде, - "Имињата кои ги прочитав во весниците се оние вистинските, Тевез, Лавеци, Форлан. http://www.fcinter.com.mk/component/search/снајдер/ - Снајдер ? Тој останува со нас, и оваа година ќе гледате еден силен Интер."

За Калчополи беше саркастичен и изјави, "Јас сум смирен, титулата од 2006 ? Можам да повикам некој од моите колеги и да им ја подарам."

Како и да е, ова е она што подолго време го чекаа фановите на Интер од својот претседател, ако веруваме на неговите зборови, Интер ќе атакува на адекватна замена за http://www.fcinter.com.mk/component/search/ето/ - Ето , останува времето да покаже кои ќе бидат засилувањата на Интер и како ќе изгледа тимот по крајот на трансфер пазарот.

Во секој случај ова е изјава која во моментов влева оптимизам кај фановите кои тешко се справуваат со фактот дека еден од лидерите на екипата заминува, но во вакви моменти секогаш можеме да се присетиме дека исто се чувствувавме и кога Ибра замина. 
Оставаме на оние кои го водат тимот да го прават она што најдобро го знаат, сега они се на ред, го докажаа тоа во 2010 и сезоните претходно, не се сомневаме во нивната способност да креираат уште една шампионска генерација на Интер.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Март.2012 во 06:26


Ариведерчи за Клаудио Раниери, Страмачони ќе седне на клупата на Интер


Масимо Морати му даде отказ на Клаудио Раниери по поразот на Интер од Јувентус и вечерва за нов стратег на првиот тим го постави Андреа Страмачони, тренерот кој со младиот тим на Интер ја освои „бејби“ ЛШ. Сопственикот на „нероаѕурите“ конечно реши да го отпушти Раниери, кој доживеа порази со тимот на Интер на сите фронтови оваа сезона. Доживеа елиминација во ЛШ, во Серија А е далеку од врвот, а нема да се бори за трофеј ниту во Купот на Италија.
 

Му се заблагодаруваме на Клаудио Раниери и на неговиот тренерски тим за работата во досегашниот период. Сепак, се решивме да ја прекинеме соработката со Раниери и во иднина тимот ќе биде предводен од страна на Андреа Страмачони. Станува збор за млад стручњак што бележеше добри резултати со младинскиот тим, а сега ќе добие шанса и со првата екипа“ - се вели во клупското соопштение на Интер. 
 
Како привремено решение на клупата на Интер е поставен 36-годишниот Андреа Страмачони, кој најверојатно ќе го води тимот до крајот на сезоната. Како можни наследници на Клаудио Раниери се споменуваат многу имиња, меѓу кои Андре Вилјаш Боаш, Лорен Блан, Синиша Михајловиќ, Валтер Зенга...  
 
Останува да се види дали ангажманот на Страмачини ќе значи и крај на резултатската криза на Интер, ако се знае дека на „нероаѕурите“ сериозно им се заканува воопшто да не учествуваат во европските купови следната сезона. Заминувањето на Раниери значи и предвремен отказ за четврти тренер на Интер во последните две сезони, откако Жозе Мурињо го напушти овој клуб за да се пресели во Реал Мадрид. Оттогаш, Бенитез, Леонардо, Гасперини и Раниери не се снајдоа на оваа функција, останува да се види дали тоа ќе му појде од рака на Андреа Страмачони. 


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Јуни.2012 во 05:29

КИВУ ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ






Агентот на Кристија Киву, Виктор Бек потврди дека е постигнат договор со "нероаѕурите" за продолжување на соработката.


"Постигнавме договор и соработката ќе продолжи" изјави Виктор Бек за интернет спорталот FCInter1908.it


"Сите мислеа дека Киву ќе си замине, но ние постигнавме договор за продолжување на соработката. Киву ќе остане уште 3 години во Интер и ќе заработува по 3 милиони по сезона"додаде Бек.


Киву пред Интер играше за Ајакс и Рома.



-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јули.2012 во 05:00

СТАНКОВИЌ: ВО ИНТЕР ДО ПЕНЗИЈА!





Дејан Станковиќ изјави дека ќе ја заврши кариерата во Интер, бидејќи неможе да се види себеси во некој друг клуб.

Доскорешниот капитен на репрезенатацијата на Србија во Интер дојде на почетокот на 2004 година од римски Лацио.

Кариерата ја започна во Црвена Звезда, а за репрезентацијата на Србија одигра 102 натпревари. Оваа недела се појавија некои теории за трансфер на Станковиќ во некој клуб надвор од Италија.

Еден од најзаинтересираните беше Вест Хем.

„Ќе ја завршам кариерата во Интер. Среќен сум овде и секогаш ќе му бидам благодарен на претседателот Морати. Не можам себеси да се замислам на друго место, сакам да останам во Интер. Повремено ми минуваат некои мисли и идеи низ главата, но не можам да се видам како го напуштам клубот“, рече Станковиќ за италијанската телевизија Скај спорт.

Станковиќ на кого во мај му беше оперирана ахиловата тетива истакна дека што побрзо сака да се врати во форма.

„Убаво е кога добиваш понуди на 33 години, тоа значи дека сеуште вредиш. Сега размислувам само за тоа како да се вратам во форма. Поминаа два месеца од операцијата и сакам што побрзо да се опоравам. Добро се чуствувам и со нетрпение чекам да почнам да тренирам со клубот“, рече Станковиќ.



-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk