Испечати | Затвори го прозорот

Албанци малтретираат Македонци

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Политика и вести
Опис на форумот: Вести од МК, партии, скандали, протести...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7500
Датум на принтање: 20.Април.2024 во 02:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Албанци малтретираат Македонци
Постирано од: Makedonski
Наслов: Албанци малтретираат Македонци
Датум на внесување: 13.Мај.2007 во 23:14
" Ako ne ste procitale vo dnevniot pecat potocno vo Dnevnik, vo cetvrtokot vo srednoto medivinsko uciliste D-r Pance Karagozov imase krvava tepacka koja rezultirase so dvajca ucenici od treta godina od mojot klas da zavrsat na urgenten, a drugi dvajca da sedat sami vo policiskata stanica "Beko" bez nilkoj da gi primi.
 
Tepackata pocna bidejki 4 Albanci, vise ne znam ni dali se albanci ili divjaci, go zafatija WC vo internatot bidejki tamu imame casovi i ne mozevme da vlezeme pa se pozalivme na profesorkata koja gi izbrka.  Koga si otidoa, se zakanija na dvajcata drugari od mojot klas deka ke jadat kutek ova go citiram. 
 
Na golemiot odmor koj zapocna 10 min posle toa, Albancite koi by the way se prva god, povikale 2ca od po 30 god. da gi istepaat moite drugari, pa ovie si dosle so boksiraci, kaisevi, kamenja i so use ne gi pretepale i udrile profesorka koja se obiduvase da gi spreci i izbegale.  Imame kameri koi navodno rabotat i ne bile dokaz veli direktorot a imame i obezbeduvanje koe samo muva devojki - znaci e pedofil i pie kafe i ne e tuka koga treba.
 
Ova se se slucuva vo skolskiot dvor nikoj od site tuka so bile ne reagira pukaat seir znaci.  Sega sakat da ni zamackat oci i da ja zataskaat celava rabota, ama ne se predavame pa mojot klas i jas ve zamoluvam da ja prenesete vestva sekade da se znae so se slucuva i ovie Albanci ustvari divjaci da se izbrkaat os sekade ednas za sekogas. "
 
 


-------------
Makedonija na Makedoncite!



Коментари:
Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 01:24
не е ни првпат ни последен пат, се додека имаме такви директори по школите!

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 02:28
Малку тепачка не е на одмет,супер ви направиле шиптарите некој ке си помисли дека Македонските машки стануваат педерчиња,КОГА ВИШЕ ке застанете на нозе и нема да се жалите по директори туку малку ке се степате.На крајот на краиштата нели викаат било битно да се учествува.УФ ШТО НЕ СУМ МАШКОAngryAngryAngryAngryAngry

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 02:55
врсници да, ама овие викнале 30 годишњаци, мислам има разлика, нели, формално правно?
едно е школска тепачка, друго е малтретирање од страна на повозрасни.


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Galimatijas
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 07:18
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Малку тепачка не е на одмет,супер ви направиле шиптарите некој ке си помисли дека Македонските машки стануваат педерчиња,КОГА ВИШЕ ке застанете на нозе и нема да се жалите по директори туку малку ке се степате.На крајот на краиштата нели викаат било битно да се учествува.УФ ШТО НЕ СУМ МАШКОAngryAngryAngryAngryAngry
 
Toa so pedercinjata, dearest Cindarella, site znaat deka proporcijata na pedercinja megju [cipitarite e za 7-8 pati povisoka otkolku kaj koja i da e druga evropskla rasa.
A tebe, ako ti imponiraat, slobodno spandjaj se so niv, i onaka od poodamna mi smrdis na loj!
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
 


-------------
Sve je sranje
I pisanje je sranje, ako si okrenut prema vetru...
I kako god se okrenuo, dupe ti je pozadi...
MAO


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 11:55
LOLLOLLOLLOLLOLЛеле Галиматијас да не се пронајде во текстот мој погоре извини ако е така несакавLOLLOLLOLLOLLOLКако што кажав да бев машко ке застанев и ке се тепав,сама ако треба а не да бегам од Шиптар тие се многу големи кукавици ама оние како Галиматијас видиш попрво со лојче ке се премачкаат и ке се педеришуваат отколку да застанат и да се степаатWink

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Sailor
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 13:44
Bring them on!
Da gi stavi Sailor na drebong malce!!!


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 15:09
Originally posted by Makedonski Makedonski напиша:

" Ako ne ste procitale vo dnevniot pecat potocno vo Dnevnik, vo cetvrtokot vo srednoto medivinsko uciliste D-r Pance Karagozov imase krvava tepacka koja rezultirase so dvajca ucenici od treta godina od mojot klas da zavrsat na urgenten, a drugi dvajca da sedat sami vo policiskata stanica "Beko" bez nilkoj da gi primi.
 
Tepackata pocna bidejki 4 Albanci, vise ne znam ni dali se albanci ili divjaci, go zafatija WC vo internatot bidejki tamu imame casovi i ne mozevme da vlezeme pa se pozalivme na profesorkata koja gi izbrka.  Koga si otidoa, se zakanija na dvajcata drugari od mojot klas deka ke jadat kutek ova go citiram. 
 
Na golemiot odmor koj zapocna 10 min posle toa, Albancite koi by the way se prva god, povikale 2ca od po 30 god. da gi istepaat moite drugari, pa ovie si dosle so boksiraci, kaisevi, kamenja i so use ne gi pretepale i udrile profesorka koja se obiduvase da gi spreci i izbegale.  Imame kameri koi navodno rabotat i ne bile dokaz veli direktorot a imame i obezbeduvanje koe samo muva devojki - znaci e pedofil i pie kafe i ne e tuka koga treba.
 
Ova se se slucuva vo skolskiot dvor nikoj od site tuka so bile ne reagira pukaat seir znaci.  Sega sakat da ni zamackat oci i da ja zataskaat celava rabota, ama ne se predavame pa mojot klas i jas ve zamoluvam da ja prenesete vestva sekade da se znae so se slucuva i ovie Albanci ustvari divjaci da se izbrkaat os sekade ednas za sekogas. "
 
 


еххх, додека има плачковци, и ќе си играат со нив WinkWink Нема врска што се, албанци, срби босанци, македонци... Ако имате срце у вас нема никој да си игра со вас WinkWinkWink


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 15:15
Site siptari vo Jadransko more.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 14.Мај.2007 во 15:19
затоа јас во средно си одев со сатар во ташна...за секој случај Wink


Постирано од: Galimatijas
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 06:18
Originally posted by sensei sensei напиша:

Site siptari vo Jadransko more.
 
Sensei, ne se sl*gam..
Kakvo Jadransko more, bre!
Od Jadransko more moze da ispliva i da se vrati....
Rekov na drugo mesto-samo zubna pasta...pa setne od tubata neka bega!
 
BELJA KECHE - BELA ZUBA
ZUBNA PASTA - IREDENT!
 
A za Amerika sto mnogu ja `sakaat`, ovaka:
 
DANAS U AVGANISTANU
SUTRA U VASEM STANU
Sa ljubavlju prema islamu....
U S A
 


-------------
Sve je sranje
I pisanje je sranje, ako si okrenut prema vetru...
I kako god se okrenuo, dupe ti je pozadi...
MAO


Постирано од: Galimatijas
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 06:24
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

LOLLOLLOLLOLLOLЛеле Галиматијас да не се пронајде во текстот мој погоре извини ако е така несакавLOLLOLLOLLOLLOLКако што кажав да бев машко ке застанев и ке се тепав,сама ако треба а не да бегам од Шиптар тие се многу големи кукавици ама оние како Галиматијас видиш попрво со лојче ке се премачкаат и ке се педеришуваат отколку да застанат и да се степаатWink
 
Vie, Cindarella, koi ostanavte tamu se plasite od taa smrdlivca i sunetisana bagra.
Nie ovde si imame malku poinakov mentalitet..ama nejse.
Velis, da bese masko...ama, ne si...
Baba da imase k*re, dedo ke ja vikaa, taka li?
A ti dali si premackana so siptarsko lojce ili so eden drug bioprodukt  "Made in Scipitaija", toa samata najdobro si znaes.
Da ne bese lojosana, ke ti recev, dojdi da vidis kolkav peder sum...
Ali, posto si lojosana, ke ti recam...A sto se to mene tice, gospodicna?
 


-------------
Sve je sranje
I pisanje je sranje, ako si okrenut prema vetru...
I kako god se okrenuo, dupe ti je pozadi...
MAO


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 11:22
LOLLOLLOLLOLЗначи сепак педер си а?Ова ти го напиша да не биде после дека некој ти го вметнал зборот у текстотLOLLOLLOLLOLМенталитет имал он у Австралија,абе ти асален ли си море,што имаш ти таму што е твое,ти си таму дојденец како и сите,едноставно печалбар "можеш да вокаш по стритот додека да спечалиш за карот" ништо повеке,на утакмиците несмеете да идете од грците бидејки ке ве премлатат од ќутек а оваму ке ми продаваш кој што треба да прави со шиптарите.Ај бркај си работа и не се замарај со нас,ние како знаеме така ке се справиме со ситуацијата а верувај дека не има и тие што знаеме да се справиме со ситуацијатаWink


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 12:05
Originally posted by Galimatijas Galimatijas напиша:

BELJA KECHE - BELA ZUBA
ZUBNA PASTA - IREDENT!


Clap
Clap

Може цела линија за козметички производи, поготово сапун за трлање петици.




-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 13:28
Некој знае ли кој е овој Галиматјас?
Алал нека му е!
Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 13:34



 
[/QUOTE]

vo cetvrtokot vo srednoto medivinsko uciliste D-r Pance Karagozov imase krvava tepacka

Vo moe vreme nemase krvni tepacki po ucilistata, imase zakacki, ama KRVNI tepacki....

Imame kameri koi navodno rabotat i ne bile dokaz veli direktorot

Vo moe vreme nemase kameri, pa sepak zborot na samite ucenici mnogu poveke vredese kaj direktorkata...

a imame i obezbeduvanje koe samo muva devojki - znaci e pedofil i pie kafe i ne e tuka koga treba.

vo moe vreme ucilistata imaa cuvari vo redoven raboten odnos koi sovesni si gi izvrsuvaa svoite rabotni zadaci , za zal so demokratijava cuvarite vo mnogu ucilista bea proglaseni za tehnoloski viskovi, a vratari izigravaa po dvajca ucenici....ili haosmajstorot , ili nekoja cistacka, ili ete kako tamu nekoe si plateno obwezbeduvanje...

Ova se se slucuva vo skolskiot dvor nikoj od site tuka so bile ne reagira pukaat seir znaci

Vo moe vreme vo skolskiot dvor ne bi se slucilo vakvo nesto a nikoj da ne reagira...

Sega sakat da ni zamackat oci i da ja zataskaat celava rabota

mene licno ke mi bide mnogu milo ako denesnava mladina pocne da sfaka deka denesnata demokratija vo nasava drzava e samo mackanje oci i ako navistina napravi nesto protiv toa mackanje oci...

ovie Albanci ustvari divjaci da se izbrkaat os sekade ednas za sekogas

Albancite ne se divjaci, Ke bidam slobodna da kazam deka vo moe vreme mozebi bea podivi od denes. A sepak vo moe vreme ucenicite bezgrizno odea na uciliste i bezgrizno se vozea vo avtobusite.... Nie denes imame edna pobesneta i neorganizirana mladina, velam MLADINA.

I nemam nisto protiv pluralizmot no imam mnogu protiv vikanjeto na cel glas i plukanjeto po edno opstestvo vo koe imavme miren zivot i red. I voopsto ne bi mi bilo gajle sto mnogumina ovde zborat kako sto zborat da jas ( a i 95% od roditelite ) ne gi nosat svoite deca do uciliste i gi cekaat za da gi zemat od casovi i pak strepat da ne im se sluci nesto dodeka se na uciliste....za razlika od moite roditeli ( i site drugi roditeli vo toa vreme) koi me pustale da odam sama bez nikakov stracv na uciliste.


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 20:27
во твое време бутел
изгледа се палеше оган со камчиња, и тркалото уште не беше измислено... дај ти се молам.. што збориш... ConfusedConfused


-------------


Постирано од: hardcore
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 22:07
Adzi,go citav ona sto si go napisal;dobro e direktorot i profesorite da znaat,no moj predlog e vie da se aktivirate kako klas poveke mediumski.Neka se znae so koi idioti gradime sozivot.A za tie sustestva od po 30 god. pa i za niv ima "strucni lugje"a vie ste cel klas,pa aktiviraj...Kako ucenici,moe mislenje e da si stoite po strana,zasto brat,samo so um ke pobedis bezumnici.A zapamti;siptar i tocak se prvi bratucedi.Wink


Постирано од: hardcore
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 22:10
sindarela,duso,evrite dane ti zatropale na mala vrata pa vaka pristrasno
nesto....Koga nivno evro ke pipnes,vracanje nema ....
 
Makedonski pedercinja....kakov sram od tvojata usta izleze.....


Постирано од: Galimatijas
Датум на внесување: 16.Мај.2007 во 05:01
Nekako mi ja nema, se izgubi...
nekoj da ne ja videl (nekade na Bit Pazar)?
Pa vidi be brat...jas i rekov, 'da ne bese lojosana, ke ti pokazev kakov peder sum)..
Odgovorot (od Boogie), znaci sepak si peder!
Za sto nie ovde vsusnost zboruvame?
 


-------------
Sve je sranje
I pisanje je sranje, ako si okrenut prema vetru...
I kako god se okrenuo, dupe ti je pozadi...
MAO


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 13:10
Некои работи, така да кажем, нели, тешко ги разбирам....
Македонски педерчиња ха?
Ако е таа македонка, јас сум Мики Маус!
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: taco
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:05
Ne treba da se karate so Siptarite oti oni se mnogu strasni.Duri i glavite i se mnogu strasni









-------------
E, ajde de


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:10
Не бе батка, ја не би да се карам.
Ја би само да га правим ЗУБНА ПАСТА - ИРЕДЕНТ!
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: hardcore
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:19
Ja bi glasal za vestacko gjubre...samo taka ke i se oddolzat na zemjava sto gi trpi!!LOLLOLLOLLOL


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:35
stegnete gi tupanicicte nemoj da bidite picki , tepajte i vie , ako nemate silni boksovi zemete boksiraci palici , tepajte se sto ke vi dojde na pat duri race i noze ve drzat i da ve istepaat umrete ko mazi ne ko picki , stegneto go boksot silno i zadaj udar , tepaj tepaj krvnicki dodeka ne gi iskinis arkadite , dodeka zabi siptarski raskapani ne se razletaat , dodeka glava shiptarska od ramenici ne letne . (procitajte go bolen dojcin malku da ve inspirira hrabrost da vi dade .

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: hardcore
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 15:25
ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
ONOJ STO SILA POKAZUVA,SILA TREBA DA OSETI
ZA DA BIDE MIREN I POKOREN!!!!!


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 20.Мај.2007 во 08:36
Тие сепак, како и да ги посматреаш се - муслимани.
А битна карактеристика на секој еден муслиман е, што, секогаш кога ќе види сила, одма го навртува г`зот!
Малце сила да видат, нема гласот да им се чуе, мор ќе се пикнат во мишја рупа и таму ќе се советуваат како со терористички активности и со диверзии да се одмаздат..
Е тогаш треба, како Пентагонот, да ги извадиш од тија дувлата со чад, ко лисиците и од таму, право во производња на зубна паста!
 
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 15:13
Da vi kazam deka naslovot soodvetstvuva so realnosta...primer se site institucii kade postavija albaNCI ZA DIREKTORI...PRASHAJTE KAKO POMINUVAAT MAKEDONCITE TAMUOuch

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 16:23
,...pa,shto?!,....aj,da ve vidam, vie niv pravete im go istoto!,..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Gusarski
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 08:04

Само гасна комора за шиптарите! Тоа треба да му биде мото на секој еден Македонец. А Македонецот кој го нема ова мислење, и кој што е „по-пацифистички“ настроен, и кој што ги назива Македонците со ова мислење „фашизоидни патриоти/националисти“, да се набива на кол! LOL  АКО НЕМА СЛОГА, НЕМА СИЛА! Почнувајќи од владата па надоле, кој што дозволуваат шиптаранава да малтретираат наши Македонци во својата држава и да не се казнува?! Angry



-------------
Македонија е вечна!


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 09:27
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

СаА Македонецот кој го нема ова мислење, и кој што е „по-пацифистички“ настроен, и кој што ги назива Македонците со ова мислење „фашизоидни патриоти/националисти“, да се набива на кол!


ја реков фашиозодни патриоти бе суртук... И шо сеа? ти да не ме набиеш случајно на кол? LOLLOLLOL баш затоа и си фашистичко Censored, затоа шо сеа се албанците, утре циганите, задутре „нелојалните“ македонци шо ќе ти бидат мета за отстрел...

и со вакви нацисоидни монструми, некој држава ќе гради... Ouch


-------------


Постирано од: Baron
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 12:18
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Само гасна комора за шиптарите! Тоа треба да му биде мото на секој еден Македонец. А Македонецот кој го нема ова мислење, и кој што е „по-пацифистички“ настроен, и кој што ги назива Македонците со ова мислење „фашизоидни патриоти/националисти“, да се набива на кол! LOL  АКО НЕМА СЛОГА, НЕМА СИЛА! Почнувајќи од владата па надоле, кој што дозволуваат шиптаранава да малтретираат наши Македонци во својата држава и да не се казнува?! Angry

 
Гусарски, поддршка од мене.
А за гасните комори - не мора. Доволно ќе биде да ги избркаме од тука наѕад за косово и Албанија, од каде што најголемиот дел ги населија Колишевски, Крсте Црвенковски и Киро Глигоров со својот бидалест пулен, Бранко.
 


-------------


Постирано од: Gusarski
Датум на внесување: 20.Јуни.2007 во 09:12
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

СаА Македонецот кој го нема ова мислење, и кој што е „по-пацифистички“ настроен, и кој што ги назива Македонците со ова мислење „фашизоидни патриоти/националисти“, да се набива на кол!


ја реков фашиозодни патриоти бе суртук... И шо сеа? ти да не ме набиеш случајно на кол? LOLLOLLOL баш затоа и си фашистичко Censored, затоа шо сеа се албанците, утре циганите, задутре „нелојалните“ македонци шо ќе ти бидат мета за отстрел...

и со вакви нацисоидни монструми, некој држава ќе гради... Ouch
 
Па, гледам од такви пацифисти како тебе државата ќе процвета со дивото шиптарско племе и истите вие пацифисти ги оставате да се вметнат што повеќе и повеќе во централната власт. Сигурно не си живеел близу до шиптари и не си бил тероризиран од нив, во своја држава, па затоа ги сакаш. Оди живеј со тие истите кои пред 6 години масакрираа и колеа наш народ. Ден денес уште се закануваат дека ќе „отишле у планина“ пак и вакво такво, а да не им беше Америка, сега ќе скапуваа во земја и во Македонија и во Косово.
„Фашизоиден предавник“


-------------
Македонија е вечна!


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 20.Јуни.2007 во 09:18
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Сигурно не си живеел близу до шиптари и не си бил тероризиран од нив, во своја држава, па затоа ги сакаш. Оди живеј со тие истите кои пред 6 години масакрираа и колеа наш народ.
 
 LOLLOLLOL еве колку слаааабо го знаеш аџија... LOLLOLLOL
 
ја не реков дека сум пацифист, туку дека ти си нацист... Wink


-------------


Постирано од: Baron
Датум на внесување: 20.Јуни.2007 во 13:11
Аџија, од твоите сегашни коментари, гледам, дека фашизмот и нацизмот полека го превземаат нашиот народ.
Станавме, значи, нација на нацисти и фашисти!
А ти, Аџијо, знаеш ли во што е разликата меѓу овие две?
 


-------------


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 20.Јуни.2007 во 13:28
не дај боже да сме станале нација на нацисти и фашисти... Вашиот сој е раса во изумирање, секаде, па и овде во македонија... Уште кратко ви остана...Wink

-------------


Постирано од: Gusarski
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 06:54
Originally posted by аџија аџија напиша:

не дај боже да сме станале нација на нацисти и фашисти... Вашиот сој е раса во изумирање, секаде, па и овде во македонија... Уште кратко ви остана...Wink
 
Вакви луѓе како тебе само киснат по форумиве и јадат гомна, за извинување. Се би разбрал, ама по свој народ и држава да плукаш.....  земи скокни од Камени Мост! LOL


-------------
Македонија е вечна!


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 10:42
извинето!

од тебе и не очекував нешто паметно, или не дај боже човечко...Wink


-------------


Постирано од: Baron
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 11:20
Аџијо, во што е разликата меѓу фашизмот и нацизмот?


-------------


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 11:33
за мене се и двете шљам идеологии....

-------------


Постирано од: Baron
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 13:38
Добро де, се слагам дека се шљам..
Пак не ми кажа во што е разликата?
 
HIC RHODOS - HIC SALTA....


-------------


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 14:41
темата е шиптари малтретираат македонци, а не дефиниции на идеологии Wink

-------------


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 10:26
Значи, не си сигутен дали ти е јасна разликата?
Е, аџијо, аџијо!
Фашизмот е десничарска идеологија, диктатура на капиталот до крајност. Беше практикуван во Италија под Мусолини.
Нацизмот е левичарска идеологија, а името му е скратеница од национал - социјализам. Се практикуваше во хитлерова Германија.
Иако овие две земји и припаѓаа на истата оска, сепак идеологиите кои ги движеа овие две општества се разликуваа до крајност.
 
А шиптарите ќе си малтертираат македонци (и не само македонци), се додека истресканата држава тоа им го дозволува.
Тие сепак, пред се, се муслимани. Арогантни, агресивни, ама и глупи. Штом осетат и најмала сила, веднаш си ги вртат г`зињата! По муслимански! Како и нивната бедаста братија на блискиот и средниот исток!
 
 
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 12:02
Не реков дека не знам, туку дека дефинициите, како што и се покажа, се НЕБИТНИ за темата...

-------------


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 13:14
Е добро де, аџијо, не се лути!
Јас мислев не занеш па сакав да ти објаснам.
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 15:18
не се лутам, таков ми е стилот... LOLLOL

-------------


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 13:42
Ма сви смо ми у `стилу` зар не?


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 13:57
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Ма сви смо ми у `стилу` зар не?


 LOLLOLLOL


-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk