Испечати | Затвори го прозорот

****** ИЛИ*****

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7333
Датум на принтање: 07.Февруари.2023 во 06:20
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ****** ИЛИ*****
Постирано од: natalija
Наслов: ****** ИЛИ*****
Датум на внесување: 01.Мај.2007 во 12:20
Продолжуваме


Каролина еднаш
Секира или нож?

-------------Коментари:
Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Мај.2007 во 17:39
Noz i toa na prijatel u grb, ako sakas nekogo stvarno da iznenadis, a i da bide smesno.
Kila ili trtka na gazot ?

Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 21:05
Кила
Дебел или слаб?


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 21:13
Slab
 
Devojce ili RaspustenicaLOL


-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Мај.2007 во 10:23
Raspustenica.
Proliv ili povrakanje ?


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 20:36
Proliv

Vol ili Volk?


-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 23:51
волк
несоница или сон


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 00:05
son Dogi, son Sleepy ajde na spienje Smile

krevet ili sofa?


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 00:16
Od pozadi  . . .ova utnav ?


Постирано од: Teta
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 00:19
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Od pozadi  . . .ova utnav ?
LOLLOLe utna...zatoa si zbunet ili ovcaLOLLOL

-------------
A creative mind will always survive bad advice


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:29
Zbuneta ovca
Teta ili tetka ti ?Постирано од: Teta
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:48
teta be...tetkata ne ja dirajLOLLOL...a i mozes nemam..
 K ili KK


-------------
A creative mind will always survive bad advice


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:49
kkk

ti ili jas


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Teta
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:51
jasApprove
bomba ili petardaLOL


-------------
A creative mind will always survive bad advice


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:52
Bomba
Teta ili Teta da ti bide tetka ?


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:53
tetaLOL

cicko ili vujko?LOL


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:55
Vujko
Sladoled ili bombonce?


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:59
sladoled...


smrdam...da ili ne?


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:02
Teta e poblisku, neka mirisne
Grda so pari ili bez pari a so ubava


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:04
ubavica bez pariBig%20smile

da odam da gi gledam maturantite na tv ili ne?


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:07
ako
grda bez pari ili ubava bez pari, a i mrda opasot?


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:17
ubava bez pari...i bez opasLOL

fico ili audi?


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:18
audi 
Zbunet ili glup?


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:22
zbunet beBig%20smile


lubenica ili ajvar


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:27
ma dveteTongue
 
 Elegantno popuneta so pamet ili zgodna bez pamet?Smile


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:32
hmmm...ne znamSmilevtoroto moze da se upotrebi za edna vecerLOL


trance ili technoSmile


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:40

po malku i od dveteSmile

Rock ili pop?


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:44
pa...ne znamSmilene slusam mnogu toaSmileama aj popSmile

hip hop ili r&b?Smile


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:46
R&B
 
Zivot ispolnet so ljubov ili pari?


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:55
Zivot ispolnet so ljubovSmile

biblioteka ili kinoSmile


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 13:00
kino,inaku i po knigite sum ama poveke vreme pominuvam vo kino.Smile
 
kniga ili dvd?


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 13:08
dvd...ne citam mnogu knigiSmile


rusokosi ili crni maskiSmile


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 13:28

crnokosi?

plavusa ili brunetka?


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 13:31
pa...plavusaSmile


elegantno popolnet so pamet...ili zgoden bez pametLOL


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 13:51
aaa ova kontra udar hehehehe
 
Debelicok so pamet...jas ke go oslabam,LOL


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 17:20
Zeska nok so posledici ili ladna nok bez posledici ?


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 24.Мај.2007 во 09:14
млака ноќ со делумни последициLOL
 
топло чоколадо бело или црно


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 24.Мај.2007 во 11:05
crno
plavusa ili crvenokosa?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 24.Мај.2007 во 17:08
plavusa
 
zaj4e ili me4e


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 25.Мај.2007 во 11:20
dvete
brza ptica itrica ili kojot

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 25.Мај.2007 во 18:15
kojotot
Gomna ili lajna ?


Постирано од: B2
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 05:45
lajna na ninanajna  
fico ili pegla?
Постирано од: Emus
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 11:33
nisto
laptop ili obicen kompjuter?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 13:16
laptop...

crnec ili kinez?LOL


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 13:23
ne znam
lost ili desperate housewifes?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 21:06
desperate housewifes  definitivno
 
 
     fizika ili hemija  (jas li4no i dvete ne gi sakamLOL)


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 01:03
ni edno...gi mrazam beAngry

skolo ili raspustLOLLOL


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 08:26
raspustBig%20smile
 
crno ili belo


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 10:43
dvete
matematika ili hemija (jas preferiram hemija)

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 12:22
matematika
Pusenje ili lizenje ?


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 28.Мај.2007 во 01:10
пушење,

форум или chat?


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: B2
Датум на внесување: 28.Мај.2007 во 02:56
forum,
debela ili slaba kako daska?


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 28.Мај.2007 во 08:19

 

 

da bidam toa sto sakam jas ili da bidam toa sto drugite go ocekuvaat od mene(za da bidam normalna na ovoj svet)

 
 
WinkStarWinkStarWink


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 28.Мај.2007 во 16:43
lele jas istoto se prasvam...
hotmail ili yahoo?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 28.Мај.2007 во 19:37
hotmailWink
 
skype ili msn


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 28.Мај.2007 во 20:33
msn
ili

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 29.Мај.2007 во 22:15
Tongue
4okolado ili smoki

-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 01:15
4okolado beTongue

milka ili nestle


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 12:49
е па нестле, знаевте дека милка е производ на фирма позната во светот по цигари?

бело или црно чоколадо?

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 13:53
crno
nokia ili sony ericsson?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 15:05

 

KNIGA ILI P.C.Постирано од: soncence
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 19:14
kniga

komsijata ili drugarot


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 19:14
pc
nokia ili sony ericsson?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 19:39
nokia
 
banana ili jabolko


-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 19:41

jabolko

plav ili crn decko ?-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 19:50

plav

rozeva ili sina


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 19:54
dvete
ili

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 31.Мај.2007 во 00:14

 komsijata ; nokia ; jabolko ; crn ; rozeva ; LOL

pesacenje ili trcanje ?


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 31.Мај.2007 во 13:35
dvete
rozeva ili crvena?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 31.Мај.2007 во 14:02
crvena
crn ili kremav(lak za nokti)

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 11:07
crn
rozov ili cven lak?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 18:59

nitu eden od niv

teksas suknice ili teksas pantaloncinja?-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: B2
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 22:19
i dvete
ljubov ili pari?


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 22:47
dvete
senior ili moderator?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 22:51
beloglav orel ili vampir

-------------


Постирано од: B2
Датум на внесување: 04.Јуни.2007 во 00:46
vampir

kojot ili kokoska?Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 04.Јуни.2007 во 01:11
..........zavisi na kogo kokoska.....za nekogo e toa navreda.....:)P

-------------


Постирано од: B2
Датум на внесување: 04.Јуни.2007 во 01:31
pa izberi togas kojot a ova sepak e vid na sala zaebancija ednostavno igra ako ne imas drugi temi za moabetenje (izvini)Wink


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 02:59
marlboro ili rodeo


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 03:04
rodeo
sam da si igram "ili ili" ili so drugi


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 03:05
sam
belo ili crno vino


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 13:54
црно
Ќелав или со коса?


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 13:58
prokeljav
staorec ili pacov?


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 14:58

Стаорец

Стр8 или Босс?


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 15:20
str8(up)
kibrit ili upaljac-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 20:13
Upaljac
Kratka ili dolga vrska?


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 20:36
brak
kaj tebe doma ili kaj nea/nego doma


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 21:16
kaj sakas samo daj mi....LOLLOLLOLLOLLOL
brzata ili taa kaj tebe..??TongueTongueTongueTongueTongue


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 21:17
i dvete

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 21:17
da ti dadam ili da ne ti dadam

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 21:28
zenata e kako ziva ograda. ako ne i obrnes dovolno vnimanie, otide kaj komsijata.LOLLOLLOL
epa ja ne idam kaj nego (posto ti e mnogu los) ali glej da mi dades...LOLLOLLOLLOLLOL

durex ultra slim ili standard???


LOLLOLLOL

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Јуни.2007 во 22:48
ultra slim....LOLLOLLOLLOL
blow ili odma na rad???


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 14.Јуни.2007 во 23:08
blow pa na rad pa pak blow pa pak na rad......................................................
LOLLOLLOLLOLLOL
cokoladno mleko ili vino?

LOL

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 15.Јуни.2007 во 19:25
vino
setanje na kej ili kafic


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 19.Јуни.2007 во 02:27
setanje
motor ili kola-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 10:06
кола
 
Мерцедес или БМВ


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 11:22
BMW
BMW so zena ili BMW so shvalerka


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 21:35
SO SHVALERKA
ROLERI ILI SKEJT

-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 22:08
Roleri
Toplo ili ladno?


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 07:58
топло

на море или езеро

-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk