Испечати | Затвори го прозорот

Колку поголемо внимание, толку помалку љу

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7005
Датум на принтање: 06.Јуни.2024 во 06:48
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Колку поголемо внимание, толку помалку љу
Постирано од: Debora
Наслов: Колку поголемо внимание, толку помалку љу
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:20

Dali e vistina ...

KOLKU POGOLEMO VNIMANIE,TOLKU POMALKU LJUBOV?
 
(se odnesuva za... luge na koj pruzajki im poveke od potrebnoto vnimanie doaga do zasituvawe koe poleka no sigurno vodi kon namaluvanje na ljubovta)


-------------
https://youtu.be/igUR_6XWhAk



Коментари:
Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:24
jas mislam deka ne e taka Winkkoga nekoj ti posvetuva tolku vnimanie sigurno go pravi toa od ljubovTongue

-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Debora
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:34
trebase da pojasnam poubavo,,,,Embarrassed
inaku se soglasuvam so tebe...se dodeka se pruza poveke od potrebnoto znaci deka e vo prasawe ljubov a ne iluzija,,,


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:36
WinkWinkWink

-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: perfektcionist
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:40

Po moe gledano, ako se raboti za ljubov nema voopsto ni da primetis deka davas poveke od potrebnoto. Loso e ako partnerot ne e tolku zaljuben pa nego mu smeta toa, na toa mislese kolku pogolemo vnimanie-tolku pomalku ljubov?



Постирано од: Debora
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:43

ne...



Постирано од: perfektcionist
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:46
epa?


Постирано од: Debora
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 10:56
TEMAVA E
DALI KOGA NEKOGO GO OPSIPUVAS SO LJUBOV NEZNOST I SE STO SLEDI VO EDNA LJUBOVNA VRSKA;A TOA GO PRUZAS ZATOA STO NEIZMERNI I BEZUSLOVNO GO SAKAS ...KAKO SETO TOA  VLIAE NA CUVSTVATA NA TOJ STO TOA GO PRIMA;;;DALI SO TOA SE POTHRANUVA I ZACUVUVA LJUBOVTA ILI NE.....


Постирано од: perfektcionist
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 12:57
epa toa mi bese i mene muabetot
ako e tvojata ljubov vistinska ti neizmerno ke davas, a negovata ne e togas toj samo neizmerno ke prima, i na kraj ti posto nemas sto da davas, zatoa sto se ti e odzemeno Smile
I krajot go znaeste, ona place, nego ne mu e gajle, pa ona se zaljubuva vo drug sto mnogu ja saka i srekno si ziveeja...LOL


Постирано од: virus
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 13:13
se sto e preterano ne cini , pa duri ni ljubovta. ako na nekogo mu davas poveke ljubov otkolku sto e potrebno ke pocnes da  go gusis i ke ti kidne. zatoa nemojte so pregolemi izlivi na ljubov, ima kontraindikacii LOL


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 13:43
Ако те сака мислам дека неможе и не треба тоа да му смета... А ако не те сака, тогаш тоа само ќе го гуши и ќе пробува да избега...

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Danielsan
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 19:03
relativno prasanje ........
mislam ne ...dokolku se raboti za ljubov (obostrana )



Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 19:21
!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: wilson
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 20:43
Originally posted by вирус вирус напиша:

se sto e preterano ne cini , pa duri ni ljubovta. ako na nekogo mu davas poveke ljubov otkolku sto e potrebno ke pocnes da  go gusis i ke ti kidne. zatoa nemojte so pregolemi izlivi na ljubov, ima kontraindikacii LOL



...i jas mislam taka.Se sto e umereno sekogas e podobro!


-------------
Good Luck


Постирано од: sandrica
Датум на внесување: 24.Март.2007 во 00:43
Ako te saka nema da mu smeta, ke ti vozvraka.A ako ne te saka ke mu bides dosadna,a toa ke go manifestira kako 'gusenje',nepotrebni raboti it.n.

-------------
Just love


Постирано од: ohriganka
Датум на внесување: 26.Март.2007 во 17:44
Vnimanie da, ljubomora ne
taa ljubomora gusi, a site sakame vnimanie, neli?


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 26.Март.2007 во 18:14
внимание...па неќам од многу ‘внимание‘ да се претвориме во сијамски близнаци...братучед ми и девојка му се ама баш 24/7 нон стоп заедно, гарант заедно идат и у вц , малку патолошки ни изгледа таа врска на сите.

-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 26.Март.2007 во 19:44

Niedna  rabota koga ke ja preteras ne e ubava . Naj dobro e da najdes balans . Sustinata na ovaa tema e naj dobro objasneta vo knigata : EMOCIONALNA INTELEGENCIJA : Prezasitenosta vlijae  na metabolizmot i krvniot pritisok



-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Debora
Датум на внесување: 30.Март.2007 во 17:36
Clap


Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 03:25
Originally posted by Debora Debora напиша:

TEMAVA E
DALI KOGA NEKOGO GO OPSIPUVAS SO LJUBOV NEZNOST I SE STO SLEDI VO EDNA LJUBOVNA VRSKA;A TOA GO PRUZAS ZATOA STO NEIZMERNI I BEZUSLOVNO GO SAKAS ...KAKO SETO TOA  VLIAE NA CUVSTVATA NA TOJ STO TOA GO PRIMA;;;DALI SO TOA SE POTHRANUVA I ZACUVUVA LJUBOVTA ILI NE.....
 
Sakav da zapocnam ista tema ama ja najdov
i jas se prasuvam istoto??????????????????


-------------
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 19:40
Na ljubovta kako i na se drugo i e potrebna hrana. Da ne se zalazuvame, sekoj ima potreba da cue ubavi zborovi, da mu dadete do znaenje deka e sakan, deka ima nekoj sto go stava na piedestal. Vo ljubovta e dovolno samo da go sledite svojot instinkt i da gi pravite onie raboti sto i samite bi sakale drug da gi pravi za vas. Da se bide pozitiven vo ljubovta e najvazno, a kavgite e najdobro da se zamenat so ubavi zborovi, barem taka bi trebalo da funkcionira vo najdobar slucaj. Ako nekomu udarite "samar" golema e verojatnosta da vi vrati, a ako nekomu mu podarite ubav zbor tesko deka na toa ke vozvrati so "samar".

-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 22:34
Moze da e vistina.
Ludjeto se mnogu suetni sustestva


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 13.Јули.2007 во 00:11
Originally posted by Debora Debora напиша:

Dali e vistina ...


KOLKU POGOLEMO VNIMANIE,TOLKU POMALKU LJUBOV?

 

(se odnesuva za... luge na koj pruzajki im poveke od potrebnoto vnimanie doaga do zasituvawe koe poleka no sigurno vodi kon namaluvanje na ljubovta)


1. Да се избегнува сервилност.
2. Еден ден ако не се видите не значи дека не се сакате.
3. Некогаш човек треба да остане насамо за да си ги среди мислите и чувствата.


За домашна работа: Да ја гледаш драмата "Умри машки" кога ќе ја даваат на телевизија (мислам дека веќе не ја даваат во Драмски). Таа е добар пример.





-------------


Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 13.Јули.2007 во 00:39
Originally posted by mamma mamma напиша:

Moze da e vistina.
Ludjeto se mnogu suetni sustestva
 
i jas mislam taka, ako premnogu mu obrnes vnimanie ke mu porasne EGOto do nebo nema da moze da se simne posle
 


-------------
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler


Постирано од: shedow
Датум на внесување: 13.Јули.2007 во 00:40
DEKA NEKOJ KE INVESTIRA VO NAFTA

-------------
poglednigo svetot poubavo ke najdes prijatno mesto za ziveenje i za tebe


Постирано од: LEGENDA
Датум на внесување: 13.Јули.2007 во 12:43
ej julija sto bese umri maski pretstavata ne mozam se setam
 
 
inace ... vistina e , ne cini toa


-------------
www.hjspain.com


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 13.Јули.2007 во 13:11
Сум се нашла во потполно иста ваква ситуација и морам да кажам дека е вистина...цело време навалував му звонев пораки јавувања мсн и овој се оддалечи но потоа откако 3 дена му немав прозборено одма почна по мене повторно да трча и сега ни е топ..не претерувајте во додворувањето не е здравоLOLWinkTongue

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: molly
Датум на внесување: 14.Јули.2007 во 22:31
se sto e preterano ne cini, pa i preterano osipuvanje so vnimanie, ne cini. jas ic nejkam nekoj premnogu da mi posvetuva vnimanie, poveke bi trcala po nekoj koj se pravi nedostapen odkolku nekoj koj trca po mene.

-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 19:44
Originally posted by Debora Debora напиша:

Dali e vistina ...

KOLKU POGOLEMO VNIMANIE,TOLKU POMALKU LJUBOV?
 
(se odnesuva za... luge na koj pruzajki im poveke od potrebnoto vnimanie doaga do zasituvawe koe poleka no sigurno vodi kon namaluvanje na ljubovta)
mislam deka ako na partnerot premnogu mu dozvoluvate i ednostavno celo vreme gledate da mu ugodite koga ke se navikne ke stane pogrub so vremeto i vie eden den toa nema da mozete da go istrpite toa i ke vi pukne film. e togas navistina ke pocne covek da se ladi....


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 19:54
Zena treba da me tintari i da mi prai cuci-muci, inace so ke mi e, ke si fatam decko ako sakam grubost


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 20:09
cuci-muci???          газење%20од%20смеење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 20:11
buci - muci slatkicko moe...uuuuf ,kuklicke ! Taka da mi vika


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 05:13
...tachno e, se sho e preterano ne e na arno...toa znam...збунетост

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 10:35
Originally posted by Debora Debora напиша:

Dali e vistina ...

KOLKU POGOLEMO VNIMANIE,TOLKU POMALKU LJUBOV?
 
(se odnesuva za... luge na koj pruzajki im poveke od potrebnoto vnimanie doaga do zasituvawe koe poleka no sigurno vodi kon namaluvanje na ljubovta)
ако сте родени еден за друг не треба да се стегате во покажувањето , но како што е денешницата , не вреди да се љуби со премногу жар намигнување
 


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 13:17
Dali e vistina ...KOLKU POGOLEMO VNIMANIE,TOLKU POMALKU LJUBOV?

NEEEEEEEEEEEEEEEEEE, naprotiv!

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 13:40
...zavisi....za kogo kako....намигнување

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 14:32
Originally posted by babygoth babygoth напиша:

se sto e preterano ne cini, pa i preterano osipuvanje so vnimanie, ne cini. jas ic nejkam nekoj premnogu da mi posvetuva vnimanie, poveke bi trcala po nekoj koj se pravi nedostapen odkolku nekoj koj trca po mene.
 
 
Samo na onoj koj ne ljubi vistinski i e premnogu sueten mu preci vnimanie vo ljubovta i saka da osvojuva nedostapni planini!..намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 15:12
...se shto e preterano ne chini...posho se teche se se menue, ako se izliti, od premnogu upotreba, ke trae premalce...голема%20насмевка

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 16:14
Sekogas i pomagam, ja soslusuvam, za raka ja drzam i ja guskam vo radost i taga i ona : - Aman be coveku, aj trgni mi se vise, me udavi


Постирано од: SGC
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 17:51
Originally posted by ana marija ana marija напиша:

jas mislam deka ne e taka Winkkoga nekoj ti posvetuva tolku vnimanie sigurno go pravi toa od ljubovTongue

Обаче има и един друг момент - колкото повече внимание обръщаш на жена, толкова по-скучен й ставаш и тя накрая те отебава. За т'ва, ако мъж иска дадена жена да го обича винаги, трябва да се държи все едно му е безразлична.


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 18:13
Koga si navistina zaljuben ne se opteretuvas so misli kolku i kako vnimanie da posvetis,ednostavno cuvstvata te vodat sto treba da napravis...ako nekoj premnogu se trudi okolku sekoj detal i posvetuva premnogu vnimanie,a seto toa izgleda izvestaceno,tuka mislam nesto ne e vo red

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: SGC
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 18:20
Originally posted by fragola fragola напиша:

Koga si navistina zaljuben ne se opteretuvas so misli kolku i kako vnimanie da posvetis,ednostavno cuvstvata te vodat sto treba da napravis...ako nekoj premnogu se trudi okolku sekoj detal i posvetuva premnogu vnimanie,a seto toa izgleda izvestaceno,tuka mislam nesto ne e vo red

То, щото именно чувствата ме водеха последните два пъти, за това и сега съм сам. Така че за напред смятам да не показвам никакви чувства нито пък ще си давам много зор за нея или за връзката ни. Ще я наебем и после ще я зарежа - така хем няма да съжалявам, че съм бил с нея и не съм я наебал, хем мен няма да ме боли после сърцето. Ако нея я боли сърцето - неин си проблем.
Така че - ако искате да имате по-дълга връзка: никакво внимание към другия.


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 18:31
E i jas ednas ne obrnuvav vnimanie pa drugiot go sfati kako nezainteresiranost...Treba da bide umereno znaci.

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: SGC
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 18:44
Мда, май си права.


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 18.Јуни.2008 во 22:49


Во најголемиот број случаи (да не кажам скоро сите) е така ... но си има и поштени ретки исклучоци .... кои си сакаат постојано внимание (па макар и прекумерно) ... и воопшто не им доаѓа преку глава ... баш напротив ... уште им е поубаво ....







-------------


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 18.Јуни.2008 во 23:27
Originally posted by Debora Debora напиша:

Dali e vistina ...


KOLKU POGOLEMO VNIMANIE,TOLKU POMALKU LJUBOV?

 

(se odnesuva za... luge na koj pruzajki im poveke od potrebnoto vnimanie doaga do zasituvawe koe poleka no sigurno vodi kon namaluvanje na ljubovta)


зошто би се заситила од нешто толку убаво обожавам да бидам во центарот на неговото внимание

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 18.Јуни.2008 во 23:36
Има една поговорка, вика: "Жените се како сенка. Што повеќе идеш кон нив, толку повеќе бегаат од тебе".
Се сложувам со Дин, повеќето се такви, но секоја чест за исклучоците големо%20гушкање


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 18.Јуни.2008 во 23:43
Цело време бегаш и на крај ништо не добиваш... јас велам дека треба да се ужива во љубовта, навистина таа е игра но и од брканица човек се заситува...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 19.Јуни.2008 во 00:14
Аааа се заситува, како не. Ја знаеш ти онаа песничката: Тарзан и Тарзаница, играле брканица, Тарзаница се сопна, Тарзан и... и подаде рака голема%20насмевка

-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: seka
Датум на внесување: 19.Јуни.2008 во 12:54
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Аааа се заситува, како не. Ја знаеш ти онаа песничката: Тарзан и Тарзаница, играле брканица, Тарзаница се сопна, Тарзан и... и подаде рака голема%20насмевка
 
hahahahah
bratmi na kerka mi sekogas mu e epeet плазењеплазење


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 19.Јуни.2008 во 16:14
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Аааа се заситува, како не. Ја знаеш ти онаа песничката: Тарзан и Тарзаница, играле брканица, Тарзаница се сопна, Тарзан и... и подаде рака голема%20насмевка


Па ваљда од сопнувањето не можат да се наситат

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 25.Јуни.2008 во 00:58
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Аааа се заситува, како не. Ја знаеш ти онаа песничката: Тарзан и Тарзаница, играле брканица, Тарзаница се сопна, Тарзан и... и подаде рака голема%20насмевка
TARZAN I GO OPNA



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk