Испечати | Затвори го прозорот

Red Hot Chilli Peppers!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6803
Датум на принтање: 15.Мај.2024 во 08:26
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Red Hot Chilli Peppers!
Постирано од: Maro
Наслов: Red Hot Chilli Peppers!
Датум на внесување: 07.Март.2007 во 18:59
Ima kandidati za na RED HOT vo srbija? Jas vekje rezervirav kartaTongueTongueTongueTongue, lele ludilo kje bide, samo da nemam togas ispit. Ama sea rezervirav karta, za ispit togash kje mu ja mislam! Ide nekoj drug?



Коментари:
Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 07.Март.2007 во 23:59
Originally posted by Maro Maro напиша:

Ima kandidati za na RED HOT vo srbija? Jas vekje rezervirav kartaTongueTongueTongueTongue, lele ludilo kje bide, samo da nemam togas ispit. Ama sea rezervirav karta, za ispit togash kje mu ja mislam! Ide nekoj drug?
jas sum za,vo sekoj slucaj,se nadevam deka ke imat uste karti duir da se vratam doma...


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 08.Март.2007 во 21:26
Denes rezervirav i za edno drugarce, i bea megju poslednite karti taka da ako sakas kazi mu na nekoj od Sk da ti rezervira!Wink

-------------


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 12.Март.2007 во 13:06
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KAKO OTVARATE VAKVA TEMA, A NE KAZUVATE? MARO JAS ODAM 100%, REZERVIRAV KARTA I EDVAJ CEKAM!!!!!!!!! KE MI SE ISPOLNI NAJGOLEMATA ZELBA!!! Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
TI SO STO KE ODIS? JAS IZGLEA SO VOZ, AMA NE  E SIGURNO USTE.........
POZDRAV........


-------------
kuliraj


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 13.Март.2007 во 12:44
Sto da otvoram tema, narodov ne e zainteresiran...DeadDeadDead, temava stoi 6 dena ima samo 5 posta koi 3 se od meneDeadDeadDead! Neznam dali lugjevo nema da idat pa ne pishuvaat...ili...Mislam vredi za vakov kulten bend da se otvori tema, a pricina nemora da bide niven koncert! Red Hot rocks!!! Ova go cekav.... da gi vidam vo zivo, samo mnogu narod kje imaSmile, ama ako kje se pravi atmosfera jaka! Lele zamisli koga kje se pee Otherside, Under the Bridge...pesnive kaj sto nema mnogu gitara i tapani...kje eci cela srbija...(barem za mene zboramBig%20smileBig%20smileBig%20smile, nema da mozam da zboram 20 denaBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile)


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 18.Март.2007 во 20:02
Si ja zemav kartata zavcera, lej ama sum srekjen!Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 01.Април.2007 во 18:31
mene drugarive mi ja dadoa na 29 ti(na rodendenot) i bev najsrekna u svet Big%20smile
edvaj cekam da dojde 26.06, ziveam za toj den!!!  Big%20smile
drug zainteresiran za RHCP nema od forumov?.....
 


-------------
kuliraj


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 07.Април.2007 во 20:06
ja bi idel ama se cuvam za METALLICA i KREATOR isto taka vo belgrad

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 08.Април.2007 во 22:23
да идеа пред десет години и јас ќе дојдев со вас, сега ќе треба и син ми да го земам Tongue Tongue Tongue
има идеја дека е рокер, иако се уште не знае дека тоа е цела филозофија на живеење, а не само тресење коса.

Under the Bridge

http://www.redhotchilipeppers.com/discog/?v=so&a=1&id=11 - http://www.redhotchilipeppers.com/discog/?v=so&a=1&id=11

да не го ставам цел текст ...


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 08.Април.2007 во 23:54
леле... лиги ми течат... CryCryCry

ми се иде ми се плаче... CryCryCry


-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 09.Април.2007 во 00:09
 не плачи..одиBig%20smile

-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Април.2007 во 20:39
Se gledame(ili mozebi ne) TAMUUUUU!!!

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 01.Јули.2007 во 14:25

ima li nekoj od forumov sto bese na koncertot pa da razmenime mislenja?

od site kazuvanja sto gi vidov, procitav,slusnav za koncertot, izglea deka jas sum edna od malkute sto od Indzija si otide zadovolna Big%20smile



-------------
kuliraj


Постирано од: molly
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 03:54
ja bev i se vrativ vo skopje zadovolna mnogu od nastapot ali od organiziraniot prevoz ic. vo sekoj slucaj otidov da gi vidam i slusnam rhcp i super si projdov i izborot na pesni im bese mn dobar!

-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 03:56
Originally posted by babygoth babygoth напиша:

ja bev i se vrativ vo skopje zadovolna mnogu od nastapot ali od organiziraniot prevoz ic. vo sekoj slucaj otidov da gi vidam i slusnam rhcp i super si projdov i izborot na pesni im bese mn dobar!
 
Добри се.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 00:30
super beshe....prevoz tinjaAngryAngryAngryAngry. Ali izbor na pesni? pa nikad nema da me zadovolat rhcpBig%20smileBig%20smile. treba da svirat 30 pesni po moj izbor i pa nema da bidam zadovolenBig%20smile. Se shalam, odlicen koncert!!! Planiram idnata godina na prolet da idam na uste eden nivni koncert negde nadvor. Ama za toa kje mislam posle nova godinaTongue

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 00:32
E da i epten prijatno me iznenedija so "throw away your television"Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileClapClapClapClapClapClapClap

-------------


Постирано од: molly
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 02:38

da i mene me iznenadija epten prijatna poso taa najvise ja sakam.

 



-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 14:07
jas najmnogu se "izmrdav" na scar tissue Big%20smile
ne znam sto taka.....ama epten se izraduvav koga ja slusnav pesnata i bev ko hipnotizirana dodeka ja svirea...


-------------
kuliraj


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 17:30
Originally posted by babygoth babygoth напиша:

da i mene me iznenadija epten prijatna poso taa najvise ja sakam.

 


Abe ovoj muabet stalno sum go pravel so lugje/....ama nikako da odberam najdobra pesna od rhcp...nemozam. Ama ako epten moram bi izbral 4-5 Big%20smileBig%20smile. Tuka bi bile 100% "fortune faded" i "parallel universe" a bogami i "Dani California"...lele kakvo solo ima....!!! Frushiante epten isolira na Dani ne go poznav soloto !!! kako i da e golem merak mi e koga go slusham soloto na DAni California...taka mi zvoni mobilniotBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 19:33
mene mi e najtesko da odberam najdobra pesna od RHCP, zosto mi se omileni, ama sepak izborot paga na Under the bridge.....i ne sum razocarana, iako ne ja svirea na koncert......
i mi se sviga izborot na Mato epten Big%20smileThumbs%20Up


-------------
kuliraj


Постирано од: molly
Датум на внесување: 04.Јули.2007 во 00:17
mene throw away your television mn ja sakam i charlie

-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 04.Јули.2007 во 15:50
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

mene mi e najtesko da odberam najdobra pesna od RHCP, zosto mi se omileni, ama sepak izborot paga na Under the bridge.....i ne sum razocarana, iako ne ja svirea na koncert......
i mi se sviga izborot na Mato epten Big%20smileThumbs%20Up

Malce da te razocaram...se rascitav po forumi i takvi stvari i doznam deka rhcp trebale da svirat 3 pesni na bis. Give it away, Under the bridge i tretata ne ja doznavOuchOuchOuchOuchOuch


-------------


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 04.Јули.2007 во 16:57
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

mene mi e najtesko da odberam najdobra pesna od RHCP, zosto mi se omileni, ama sepak izborot paga na Under the bridge.....i ne sum razocarana, iako ne ja svirea na koncert......
i mi se sviga izborot na Mato epten Big%20smileThumbs%20Up

Malce da te razocaram...se rascitav po forumi i takvi stvari i doznam deka rhcp trebale da svirat 3 pesni na bis. Give it away, Under the bridge i tretata ne ja doznavOuchOuchOuchOuchOuch
abe....toa e toa....jas znam deka ova ne e edinstveniot niven koncert na koj ke odam, taka da neam gajle....sigurno ke imam prilika vo zivo da ja slusnam i UNDER THE BRIDGE... Smile


-------------
kuliraj


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 03:37
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

mene mi e najtesko da odberam najdobra pesna od RHCP, zosto mi se omileni, ama sepak izborot paga na Under the bridge.....i ne sum razocarana, iako ne ja svirea na koncert......
i mi se sviga izborot na Mato epten Big%20smileThumbs%20Up

Malce da te razocaram...se rascitav po forumi i takvi stvari i doznam deka rhcp trebale da svirat 3 pesni na bis. Give it away, Under the bridge i tretata ne ja doznavOuchOuchOuchOuchOuch
abe....toa e toa....jas znam deka ova ne e edinstveniot niven koncert na koj ke odam, taka da neam gajle....sigurno ke imam prilika vo zivo da ja slusnam i UNDER THE BRIDGE... Smile

Pa jas kje vidam...planiram proletva 2008 da idam na 2 koncerta...edniot kje bide rhcp. Ali ako bidam kus vo finansii idam samo na Rsise AgainstTongue!


-------------


Постирано од: pickleweasel
Датум на внесување: 25.Јули.2007 во 21:06
jas bev vo udine/videm na stadio friuli vo juni.. bese zakon ali mi se cinese kratko. sepak bi sakala da trae barem 3 saati  Embarrassed i kaj nas ne peea scar tissue :( ama dobro. ke ima pak:)


-------------
if this world was a logical place men would ride side-saddle.


Постирано од: pane_juventus
Датум на внесување: 14.Јули.2009 во 22:57
Californication



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk