Испечати | Затвори го прозорот

Слободна врска

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6466
Датум на принтање: 27.Септември.2024 во 14:42
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Слободна врска
Постирано од: BiG_kIsS
Наслов: Слободна врска
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 11:45
За тие што незнаат... Слободна врска е кога идеш со некој ама сепак си слободен и можеш да се муваш со други.... Што мислите за тоа? Дали е добро или лошо?

Јас мислам дека е супер... Пошо јас сум моментално во таква врска и супер ми дојде по година и пол идење...Big%20smile И сега дури ни е многу боље..... Не се караме, повеќе се смееме.... А и плус ни треба ова за малку да се издуваме.... Пред да стане врската посериозна (од тоа што беше)Smile




-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!



Коментари:
Постирано од: ultra
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:15
Објасни уште еднаш што мислиш со слободна врска.

Мислиш се гледаш повремено со еден за секс, а излагаш со другари и другарки или се гледаш со два тројца за секс а излагањето е пак со другари и другарки??


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:23
Имаш дечко.... А сепак можеш да имаш и други... Сексот не е задолжителен... Ако сакаш може.... Али не мора... Искачаш и со дечко ти и со другарки.... Како сакаш.... Уствари тоа ти е некако како да ти е дозволено изневерувањето... Незнам како да објаснам убаво.... Сега малку појасно ти е?Confused


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:27
Te prevaril, i ti rekol deka taka treba? Prvo si se lutela eden period, ama fakmanot ti svrtel nekoja prikazna i ti si legna na brasno?

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:29
Originally posted by sensei sensei напиша:

Te prevaril, i ti rekol deka taka treba? Prvo si se lutela eden period, ama fakmanot ti svrtel nekoja prikazna i ti si legna na brasno?


НЕ! Заедно се договоривме зашто стварно ни е рано за сериозна врска и мораме малку да се издуваме...


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:30
У право е сенсеи, истото и јас го помислив, за жал...

Не дека имам нешто против, или дека ти префрлам нешто, добро и тоа да го искусиш, па ако ти одговара терај.


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:40
Абе он ништо не направил..... Јас бев иницијаторот на ова... Јас спомнав.... И он се согласи...

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:49
Баш сега прегледував наназад во љубов или кариера...

Што те натера за да го смениш мислењето во рок од два месеца?!?

Тогаш беше загрижена да не те изневерува во случај да студираш во странство...




Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:57
Како што пишав горе, мислам дека сеуште ни е рано за сериозна врска и треба малку да се издуваме... А и многу други работи што се случија мислам дека ме натераа да го сменам мислењето...

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 12:58
Jas mislam deka ova ni e od mnogu gledanje filmovi...ne veruvam deka postoi vo relanosta.Ustvari postoi ama nikako ne e povrzano so ljubov i so dvajca shto se sakaat.Ili ste zaedno ili ne ste...se drugoto e izgovor i zalazuvanje
 
* Ushte neshto...izdefiniraj mi izduvuvanje..spored tebe zakluciv deka mislish muvanje so drugi(eventualno i sex)...kako da vrskata bila napor i gushenje pa sea da se izduvash..ne mi e jasno bash


-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 13:21
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Jas mislam deka ova ni e od mnogu gledanje filmovi...ne veruvam deka postoi vo relanosta.Ustvari postoi ama nikako ne e povrzano so ljubov i so dvajca shto se sakaat.Ili ste zaedno ili ne ste...se drugoto e izgovor i zalazuvanje
 
* Ushte neshto...izdefiniraj mi izduvuvanje..spored tebe zakluciv deka mislish muvanje so drugi(eventualno i sex)...kako da vrskata bila napor i gushenje pa sea da se izduvash..ne mi e jasno bash


Како прво, се сакаме, и тоа дури сега сфативме колку.... И уште не сме направиле ништо (со други) и којнае дали ќе можеме воопшто... Јас на пример неможам да се замислам со друг.... Ама ќе видиме...
Како второ, врската не била напор.... Ај вака... Ние идеме година ипол веќе.... Супер ни е заедно, нормално, сме имале и лоши моменти... Али воглавно супер ни е..... Ама за наши години врската е премногу сериозна... Ако продолжевме така можеше да стане и уште посериозна и што на крај? На 18 години ќе се земеме.... А уште ништо не сме виделе, не сме искусиле.... Не е тоа малку лошо? И по некое време ќе се распадне бракот.... А вака, со ова, ќе биде другачие.... А и ова ни е како тест колку уствари стварно сме се сакале... Ако многу сме се сакале пак ќе си продолжиме и ќе ни биде многу боље зашто ќе бидеме сигурни во тоа дека стварно се сакаме и дека нема да се изневериме... Ако не сме се сакале по ова ќе раскинеме.... И подобро сега ова да го правиме отколку на 18 години....


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 13:24
zosto voopsto da go pravite? zosto da si ja truete vrskata i dusata?
sto treba da iskusis za da raat? ke bidam bezobrazen, ama kolku k*rovi treba?

stvarno mnogu govnarii gledaat decava na TV...


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 13:27
Мене он ми е прв! Така да како ќе знам дали нема подобри? Не мислам само за секс, туку воопшто... И не мислам дека со ова си ја труеме врската....


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 13:44
Испадна дека сите те искритикувавмеOuch

Нема ништо лошо ако се сакате... голем благослов е тоа, и ретко се случува двајца искрено и од се срце да се сакаат, а ти го сакаш, беше спремна од све да се откажеш само со него да бидеш...

Ќе се омажиш на 18 години... не е страшно, не губиш ништо. Ама во ситуација во која сега се ставаш ќе изгубиш многу. Губиш дечко добиваш е*ач, освен секс ништо друго не можеш од него да побараш. Со ваква врска никогаш нема да бидеш во состојба да си најдеш друг дечко (не е*ач).

За да видиш и искусиш (освен секс со други машки) не мора да си “соло“, можете тоа и заеднички да го направите, ќе имате многу повеќе заеднички работи кои уште повеќе ќе ве поврзат и ќе ја зајакнат врската.

Со стапување во брак, не се затвара човек,  не се ограничува, животот не пркинува.

 


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 15:03
A kako ti ili on posle 1,5 godina vrska, koga sigurno se stvorile cuvstva za drugiot, bi mozele da bidete so drug.. znaejki deka nisto ne e definitivno rascisteno?
Jas mislam, ili okoncuvanje na vrskata, ili bidete zaedno. nemozes da znaes dali ke se omazis na 18 god. Ne mora da znaci (moja drugarka od 2-ra sredno e so deckoto veke 8 god. pa uste ne se vencani) ednostavno uzivajte dodeka trae. Mozebi samo od sebe ponatamu ke se prekinelo sve, a vaka, kako vie da go prisiluvate krajot so razmisluvanja, sto bi bilo ako bi bilo.
 


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: carter
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 15:08
ABE NE GO KRITIKUVAJTE DEVOJCETO.SEKOJ SI IMA SVOE MISLENJE .SPORED MOE MISLENJE AKO IDAM SO NEKOJA GODINA IPOL TOA NE BI GO NAPRAIL.MOZE DA UVIDITE DEKA NE IDE I VO VRSKATA.


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 15:11
Abe, nikoj ne ja kritikuva, samo si razgovarame.
Sakav da dodadam i deka e tesko da se ima "slobodna vrska" so nekoj so koj ste bile dolgo vreme, cuvstva ke ima uste, da ne s elazeme.
Slobodna vrska - sex bez obvrski, kako i da e, samo so nekoj koj ne ni znaci tolku.


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 15:15
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

За тие што незнаат... Слободна врска е кога идеш со некој ама сепак си слободен и можеш да се муваш со други.... Што мислите за тоа? Дали е добро или лошо?

Јас мислам дека е супер... Пошо јас сум моментално во таква врска и супер ми дојде по година и пол идење...Big%20smile И сега дури ни е многу боље..... Не се караме, повеќе се смееме.... А и плус ни треба ова за малку да се издуваме.... Пред да стане врската посериозна (од тоа што беше)Smile


 
Prasanje ....nikoj ne e lubomoren ?


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: carter
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 15:21
E TOA E PRASANJETO ZA 3 MILIONI


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 15:25
Originally posted by carter carter напиша:

E TOA E PRASANJETO ZA 3 MILIONI
 
Nekogas ne se bitni odgovorite tuku prasanjata carter Wink


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: KaTeNcE1111
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 18:08

Ako edniot od niv se muval so nekogo a drugiot nemal prilika i taka poveke pati do sega ke se javi ljubomora i ke puknala vrskata. A pod slobodna vrska jas poveke podrazbiram da si sloboden koga sakas da izlezes so drustvo da odis kade sakas ama da ne se muvas so drugi e toa e ubava i cvrsta vrska koja treba da e polna so doverba za da opstane.  



-------------
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!


Постирано од: carter
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 19:54
EPA ZAR NE TI DOZVOLUVA DA IZLEGUVAS SO DRUGARKICry


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 20:13
Originally posted by carter carter напиша:

EPA ZAR NE TI DOZVOLUVA DA IZLEGUVAS SO DRUGARKICry


Со другарки сигурно и' дозволува, ама со другари, најверојатно не...

-------------


Постирано од: carter
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 21:16
epa znaci e ljubomoren.mislam mnogu normalno da ne i dozvoluva ako e sama ali ako e so drugarki i drugari ...


Постирано од: ASTRIX
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 22:05

ако ми се "експериментира" нема да задлабочувам во врски



-------------


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 01:05
Се е работа на договор. Еднаш гледав една француска програма во која беа поканети парови од најразлични типови (стари, млади, хетеро, хомо, садо-мазо, невенчани, имаше секакви и сите имаа долги и стабилни врски) со кои се разговараше и тие си ја раскажуваа својата приказна.
Еден од тие парови имаше т.н. слободна врска, во која тие живеат заедно,во брак се, но од време на време имаат средби и афери со некој друг. Таа знае за неговите, тој за нејзините. Комплетно се подеднакви во правата (не тој може да прави што сака, а таа да седи дома јадна да го чека). И изјавата беше дека тие се среќни, дека така им е добро, дека не можат еден без друг,дека си се најблиски еден на друг, дека затоа и решиле да живеат заедно, а не со некој друг. Тој некој друг е само за
разонода, на кратко, од време на време.
Но имаат еден услов кој е најважен и кој никој не смее да го повреди:
 
да не се лажат меѓусебно, да бидат крајно отворени и искрени еден кон друг.
 
мене тој пар ми остави огромен впечаток. мислам дека за да може некој да има таква врска треба да е многу зрел, да има јак интергритет, самодоверба, верба и јак карактер. и едноставно да може така да живее во таков тип на врска (јас не би можела, на пр.).
тоа беа луѓе во зрели години, сигурно над 40год. возраст.
 
Јас почитувам договор. Ако и двете страни се согласни, ако не е на штета на некој од нив. Ако така ви чини, ако сте така среќни - супер.
 
Само, ти БигКис си многу млада, и целата работа ми е малку сомнителна....На твои години се сака лудо и безгранично, не се мисли на ризици, не се размислува „рационално“, туку се гори, се гоори до крај... ваквата одлука во вашиот случај ми личи на некакво бегство од нешто, од соочување, на фаќање правец кој е нејасен. Во сето тоа ти не си ми најубедлива...размисли  ТИ то сакаш, ТЕБЕ што ти треба, а не што „би требало“.....


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 01:33
јас сум си за моногамија или сум или не сум...тоа слободна врска ми изгледа како кој со кого стигне ке се опашува и после ај пак заедно никој не ме опашуваше ко тебе , те сакам бла бла бла....башка на стари работи не се вракам, скршен сад ке се залепи ама пак ке се познава дека бил скршенWink

-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 04:06

Da ne ti zdosadila vrskata so deckoto pa saks da probas i da bides so drugi vo vrska? Mozebi zatoa dojde do takava odluka za slobodna vrska.

Ako ne ste ljubomorni eden na drug i ako vi odgovara i ve pravi srekni, nema nisto loso vo toa, ama da znajs se sto e slatko kratko e pa pazi i da ne ti zavrsi vrskata zasekogas, oti moznoe eden od vas da se vljubi i vo tretata licnost ili licnosta so koja ke se muvate


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 10:25
Nikogas ne sum go sfakala izrazot seriozna vrska, ili ne sfakam kako nekoj ke rece, e ovoj mi e za seriozna vrska. Vo vrska se vleguva zatoa sto nekoj ti se dopagja, te privlekuva, naogjas zaednciki rabot, kolku ke trae zavisi od ponatamosnoto megjusebno zapoznavanje.

Ne mozam da ja sfatam devojkava, moze sum premnogu staromodna, ama ako posakam da bidam so nekoj drug, znaci cuvstvata kon prviot stivnale ili se izgubile, a i licno jas ne bi preminala taka preku toa da znam deka toj bi bil so nekoja druga, pa neka e bez cuvstva ili za zabava. Sto bi bila togas jas, nesto sigurno sto e sekogas na lager?


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 11:11
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

За тие што незнаат... Слободна врска е кога идеш со некој ама сепак си слободен и можеш да се муваш со други.... Што мислите за тоа? Дали е добро или лошо?

Јас мислам дека е супер... Пошо јас сум моментално во таква врска и супер ми дојде по година и пол идење...Big%20smile И сега дури ни е многу боље..... Не се караме, повеќе се смееме.... А и плус ни треба ова за малку да се издуваме.... Пред да стане врската посериозна (од тоа што беше)Smile


 
 
   SLOBODNA VRSKA
Definitivno ja pocituvam dokolku dvajcata ja odobruvaat i prifakaat kako takva, no NE dokolku toa e slucaj samo kaj edniot od partnerite, a drugiot smeta deka e vo nekakva si " SERIOZNA " vrskaWink


-------------
   DIJANA


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 22:30
Slobodna vrska, ne veruvam deka bi opstojala dokolku ima cuvstva barem od ednata strana! Mislam na cuvstvo na ljubov.
A slobodna vrska, samo za sex bez obvrski so nekoj so koj si odgovarate na toa pole a nema nisto podlaboko megu vas, taka moze.


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: KaTeNcE1111
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 00:19
Originally posted by carter carter напиша:

EPA ZAR NE TI DOZVOLUVA DA IZLEGUVAS SO DRUGARKICry
 
Momentalno nemam decko ama imam drugarka na koja decko i saka postojano da se zaedno(a ni taa ne se protivi) i  retko izleguva so nas ili ako izleze doaga i toj so nea, neznam kako ne i  e  zdodevno postojano da bide so nego i da ne se zabavuva samata nekogas.


-------------
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!


Постирано од: carter
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 00:28
 
Momentalno nemam decko ama imam drugarka na koja decko i saka postojano da se zaedno(a ni taa ne se protivi) i  retko izleguva so nas ili ako izleze doaga i toj so nea, neznam kako ne i  e  zdodevno postojano da bide so nego i da ne se zabavuva samata nekogas.
[/QUOTE]




e ne znam ni jas.a kako i nego ne mu e dosadno celo vreme zaedno da se pa duri i koa ide so drugarki.zar on neke da izleze nekad so drugariShocked


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 00:28
ako se saka vistinski nema voopsto i da dojde do zelba za "slobodna" vrska...ja taka mislam...ako sakam nekogo nemozam da ziveam so pomislata eka ovaa vecer on ke "skita" negde so nekoja a mene treba da mi e seedno...ljubis samo EDEN/EDNA i ako e vistinski nemas potreba od drugi...a ako imas potreba od drugi ne si sakal voopsto...a kako big_kiss vi pomogna vasata "slobodna vrska" da sfatite koooolku ste se sakale?na vistinskata ljubov ne i treba takva"pomos" ili takvi testoviWinkmoe mislenje...koj misli deka gresam neka me ispravi...


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: mara
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 04:21
Vo pravo si pa, i jas rekov izgleda na devojkata i zdosadila vrskata so deckoto pa zatoa bara malku promena, i se odluci na "slobodna vrska" vo slucaj da ne ostane sama, za ako ne i odi so nikoj drug da moze da se vrati na starata.

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 08:52
Не ја разбрав јас така мара Tongue
Сама си кажа дека се договориле и двајцата во овој случај..И дека им е рано за сериозна врска која како тргнала ке водела само кон брак..
Сите ја осудивте..Ако се договориле двајцата нека продолжат така, од една страна ми се допага начинот на кој размислуваат..Не ни е време за сериозна врска млади сме, дај да видиме дали навистина сме еден за друг...Доколку увидиме колку си припагаме еден на друг, тогаш друг муабет ќе водиме..и да се земеме млади барем да не ни биде криво и утре во животот, а не да се разделиме после 5 год брак..

Сепак земете во обзир дека имаа 16 год...колку и да алудираме сите на љубовта, понекогаш треба и да се погледне од друг аспект....Треба да продолжат цел живот, а не поради тинејџерска љубов каде што се и сешто лета, па мислат се јаде..последиците се други..



-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 12:01
Draga nate ne deka taka ja razbrav, tuku jas licno mislam deka taa e pricinata, bideki samata rece deka saka da iskusi drugi momci
 
oti deckoto i e prv, pa zatoa jas taka zakluciv, a razbrav jas deka rece ako prodolzi so deckovo ke ja dovede do brak i deka e mala za toa.
 
I jas mislam deka e mlada za brak i deka ima vreme kolku da saka i mnogu nesta za da iskusi i nauci.
 
No jas ne ja sudam za nejzinata odluka za slobodna vrska tuku sakam da kazam deka moze da ima neocekuvani posledici, no dokolku toa ja pravi srekna i saka da se naoga vo takva vrska jas mislam deka e super. 
 
Bidete pozdraveniWink
 


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 12:06
Мила мара, последна ми беше па морав на некого да реплицирам... Убаво резонирање имаш..Сепак Кисс е таа која треба да образложи а ние да дадеме совет..
Но читајки ги коментарите, некој лошо се изјаснил па дојде до мала препрека...

Во секој случај, јас горе некако се поставив како кисс, се надевам нема да замери..Иначе не те скарав таман работа мила Hug


-------------


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 12:36
aaajde bee...daj neka objasni kako im stanuvala vrskata seriozna i kako oooo kako posle muvanje sfatila kolku go sakala?seriozna kako pocnale da zborat za brak ili ziveat zaedno i sekoja nedela odat na rucek kaj negovite?paga muabet za brak i so ona mu vika:wooow brat poleka ova mnogu seriozno daj da se promuame so drugi za da znaeme deka se sakame...i posle kao nisto da ne bilo...se izvunuvam za napadniov post ama stvarno ne ja opravduvam t.n. "slobodna" vrska...samo sakam da mi se dade odgovor i objasnuvanje...

p.s.neka nemi zameri nikoj...falaLOL


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: skywalker
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 13:00

aloha decinja,

sto se odnesuva do slobodnata vrska, se zavisi od ocekuvanjata sto partnerite ke si gi postavat pred sebe kako cel i motiv za da vlezat vo vrskata. dokolku nivnite ocekuvanja ne se tolku golemi na pocetok, ne moze da se vetat eden za drug nitu pak da imaat nekakva vernost. ako si tip koj saka da shara naokolu, i nema da bide tolku bitno dali imas ili nemas stabilna vrska. ako si tip sto saka serioznost, togas i treba da se potrudis da bides veren i da imas cel vo vrskata...

ako sakas samo da tragas po vozbudi, togas tvoite prioriteti nema da bidat vlozeni vo taa vrska tuku ke se zabavuvas kako i da stignes...no sekogas pazi da ne gi povreduvas cuvstvata na osobata nasproti tebe zatoa sto i taa treba da go znae istoto... sekoj flert moze da stane seriozna i stabilna vrska, a i obratno, sekoja stabilna vrska moze da se razvodni dokolku neseriozno se odnesuvas sprema nea pa mozes da go izgubis i ona sto si mislel deka go imas...zatoa, neka gornata glava razmisluva malku poveke od dolnata koga si spremen da se vlozis vo nekakva vrska ili licnost...gledaj na svoite prioriteti i celi i sto mozes ili ne mozes da ocekuvas od istata...

bye 4 now



Постирано од: mara
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 14:19
Bas toa i jas go mislev potpolno se sl*gam so tebe

-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 01.Февруари.2007 во 11:33
Originally posted by natalija natalija напиша:

Не ја разбрав јас така мара Tongue
Сама си кажа дека се договориле и двајцата во овој случај..И дека им е рано за сериозна врска која како тргнала ке водела само кон брак..
Сите ја осудивте..Ако се договориле двајцата нека продолжат така, од една страна ми се допага начинот на кој размислуваат..Не ни е време за сериозна врска млади сме, дај да видиме дали навистина сме еден за друг...Доколку увидиме колку си припагаме еден на друг, тогаш друг муабет ќе водиме..и да се земеме млади барем да не ни биде криво и утре во животот, а не да се разделиме после 5 год брак..

Сепак земете во обзир дека имаа 16 год...колку и да алудираме сите на љубовта, понекогаш треба и да се погледне од друг аспект....Треба да продолжат цел живот, а не поради тинејџерска љубов каде што се и сешто лета, па мислат се јаде..последиците се други..



Фала Нате.... Мислам дека од сите тука ти ме сфаќаш највеќе Hug


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:30
Најзакон е да си во слободна врска! Што би се кажало врска без врскаLOL  LOL  LOL  LOL  LOL  LOL  LOL 

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:37
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Најзакон е да си во слободна врска! Што би се кажало врска без врскаLOL  LOL  LOL  LOL  LOL  LOL  LOL 
Pa ne ti treba vrska ako sakas da se muvas so drugi zasto da imas nekoj obvrski prema nekogo .   Mozebi na toj covek mu znacis nesto a ti sepak go povreduvasAngry

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:40
па јас ќе се потрудам да не дознае, монгу јасно LOL  LOL  LOL  LOLWink

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:43
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

па јас ќе се потрудам да не дознае, монгу јасно LOL  LOL  LOL  LOLWink
Znaci ke go unistuvas TAJNOWink

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:45
Слатка , мала авантуричка ако се може е окTongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:46
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Слатка , мала авантуричка ако се може е окTongue
Dobro ako e slatka i so pametEmbarrassed

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:49

Епа да де, ако имам некоја прилика зашто да не ја искористам????

Од кај пак ке знам дека он такаво нешто не би искористил????



-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:50
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Епа да де, ако имам некоја прилика зашто да не ја искористам????

Од кај пак ке знам дека он такаво нешто не би искористил????

Pa ako iskreno te saka jas mislam deka ne bi trebalo da te povredi Tongue

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:55

Да но  може некогаш и у таа ситуација да се изневерои партнерот! Може си неколку дена на одмор или сл и си ја изневерил

Ако ја сакши ти знчи ќе се потрудиш да не дозмне и секако да не се повредиWink



-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 10:58
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Да но  може некогаш и у таа ситуација да се изневерои партнерот! Може си неколку дена на одмор или сл и си ја изневерил

Ако ја сакши ти знчи ќе се потрудиш да не дозмне и секако да не се повредиWink

Pa toa normalno taa ke bide prvata sto ke i kazam jas samiot za da ne doznae od spiuni i kodosi podobro da znae od mene samiot negoli da slusne od drugiWink

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 11:00
нема да му кажам него ќе се потрудам никој да не ме видиWink

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 11:03
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

нема да му кажам него ќе се потрудам никој да не ме видиWink
GOSPOD GLEDA i nikoj ne moze da se sokrie od nego i toj samiot ke resi dali da te kaznuvaTongue

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 11:49
wowLOL   LOL  LOL  LOL

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 12:06
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

wowLOL   LOL  LOL  LOL
Vide deka ima sepak nekoj sto gleda NEMAA KRIENJEEEEEE

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 12:13
абееееееее што ти е господ и тие муабети мислам се малце...Wacko

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Bugi lav
Датум на внесување: 04.Февруари.2007 во 12:14
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

абееееееее што ти е господ и тие муабети мислам се малце...Wacko
Ne jas samo ti kazuvam deka ima nekoj celo vremeWink

-------------
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 18.Февруари.2007 во 18:57
abe uzivaj dodeka trae poso posle edna godina mozes ti ili toj ednostavno da izgubite suvstva ....mislam ne da izgubite....ama da ne e isto e togas kje se obvinuvas sebesi zaradi ova kako greska...uzivaj dodeka ti e ubavo a ako ne ti e ubavo togas napravi pauza za da se sredite....zosto da ostavis ubavite momenti da ti izbegaat za da spasis nesto na 18 godini koga ne znaes ni kade kje bides ni so kogo....

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 12:25
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

abe uzivaj dodeka trae poso posle edna godina mozes ti ili toj ednostavno da izgubite suvstva ....mislam ne da izgubite....ama da ne e isto e togas kje se obvinuvas sebesi zaradi ova kako greska...uzivaj dodeka ti e ubavo a ako ne ti e ubavo togas napravi pauza za da se sredite....zosto da ostavis ubavite momenti da ti izbegaat za da spasis nesto na 18 godini koga ne znaes ni kade kje bides ni so kogo....
 
ClapClapClapапсолутно точно! многу добро и јасно кажано! интелигентно и мудро! супер.ClapClap


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 00:08
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

За тие што незнаат... Слободна врска е кога идеш со некој ама сепак си слободен и можеш да се муваш со други.... Што мислите за тоа? Дали е добро или лошо?

Јас мислам дека е супер... Пошо јас сум моментално во таква врска и супер ми дојде по година и пол идење...Big%20smile И сега дури ни е многу боље..... Не се караме, повеќе се смееме.... А и плус ни треба ова за малку да се издуваме.... Пред да стане врската посериозна (од тоа што беше)Smile




Никогаш не сум имала потреба да упаднам во таква врска...ако сакам да сум слободна ке сум слободна, ако сакам да имам дечко ке имам. Или се или ништо. Мување?? Не доаѓа в предвид.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 00:10
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

За тие што незнаат... Слободна врска е кога идеш со некој ама сепак си слободен и можеш да се муваш со други.... Што мислите за тоа? Дали е добро или лошо?

Јас мислам дека е супер... Пошо јас сум моментално во таква врска и супер ми дојде по година и пол идење...Big%20smile И сега дури ни е многу боље..... Не се караме, повеќе се смееме.... А и плус ни треба ова за малку да се издуваме.... Пред да стане врската посериозна (од тоа што беше)Smile





Bljak ! Pa da zamirisam na mirisot od prethodniot sto ke mi go prenese ili kolonska voda...a bolesti ?...


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 01:55
Kaj mene toa ne proagja. Narecete me tradicionalna, naivna, staromodna, seedno mi e, zosto taka ne funkcioniram. Koga sum vo vrska so nekoj, smetam deka setanjeto na strana e izraz na nepocituvanuje na negovata licnost. 


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 01:57
Postoi moderen naziv za vakvite vrski - SWINGERSTVO истепан

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 01:58
NIe takvite tradicionalnite  treba da se vencame samo stom ke ni daat licna karta za da ne se mesame so ovie bludnicari


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:00
zbunet, и ти си бил традиционален? голема%20насмевка
Знаев дека вечерва ќе слушнам нешто ново голема%20насмевка


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:08
Слободна врска со друго име се вика к******ње, вулгарно, ама така е.

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:11
Sto bese simbol na slobodata? ...a da gulab...pa nikoj ne onodel gulab do sega...kaj go najdoa za simbol...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:16
Za ovca i magarica sum cul, duri i klipce sum videl na mobilen...ama gulab ne...


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:22
Slobodna vrska, ma daj ti se molam, epitetot vrska ne moze da stoi vo vakva kombinacija. Toa moze da go narecete slobodno dupenje газење%20од%20смеење, ili pak mozebi si ja cuvaat vratata otvorena dur ne naide vistinskiot/vistinskata a i si imaat zlatna rezerva vo slucaj da ne se omrsile podolgo vreme смеење..


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:24
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Убаво ме насмеа, ко шлакната пред компјутеров се смеам,а сите наоколу хрчат...


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:25
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Za ovca i magarica sum cul, duri i klipce sum videl na mobilen...ama gulab ne...
 На овој пост мислев
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:26
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Slobodna vrska, ma daj ti se molam, epitetot vrska ne moze da stoi vo vakva kombinacija. Toa moze da go narecete slobodno dupenje газење%20од%20смеење, ili pak mozebi si ja cuvaat vratata otvorena dur ne naide vistinskiot/vistinskata a i si imaat zlatna rezerva vo slucaj da ne se omrsile podolgo vreme смеење..
 
Епа што е тоа ако не к****ње?


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 02:34
aha...znaci edinstven nacin da se omrsis so gulab e da go zgotvis


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 18:18
i jas mislam deka nemoze da postoi "slobodna" vrska ..................bog da cuva ili si vo vrska i si veren ili si sloboden treto nema????????размислување
 
a moze i ima ................samo jas ne go znam


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 18:31
ИМА ,bibce...ИМА!!!КАКО ШТО ИМА МЕЃУГРАНИЧЕН ПРОСТОР...ИМА И ТУКА ..САМО НЕ ЗНАМ КАКО СЕ ВИКА!!!....АМА НЕ Е ВАЖНО...ВАЖНО ИМА!!!СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ...ОСТАЈ ГИ ДРУГИТЕ ...АКО КАЖАТ СПРОТИВНО!!!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 18:53
Originally posted by zagor zagor напиша:

ИМА ,bibce...ИМА!!!КАКО ШТО ИМА МЕЃУГРАНИЧЕН ПРОСТОР...ИМА И ТУКА ..САМО НЕ ЗНАМ КАКО СЕ ВИКА!!!....АМА НЕ Е ВАЖНО...ВАЖНО ИМА!!!СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ...ОСТАЈ ГИ ДРУГИТЕ ...АКО КАЖАТ СПРОТИВНО!!!
 
ah ti sto siнамигнувањеаплаузаплаузаплауз


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 19:00
Site ziveeme vo sela, koj vo pogolemo, koj vo pomalo, taka da se brzo se doznava, a slobodnata ljubov ke moze da si ja stavi u ... koga ke ja otkaci nekoj sto mislel za ozbilno, a vo meguvreme doznal...pa i vo brak, ako doznae sigurno nema da  bide blagonaklon i da go svati toa kako mladalacka ludost, tek togas go naebala, ima da go propluka majcinoto mleko...


Постирано од: Ena
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 19:08
Слободна врска е исто како распашена команда, нема шанси да успее.
Се знае или си во врска или не си!!!!


-------------
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....


Постирано од: Fox
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 20:48
Originally posted by Ena Ena напиша:

Слободна врска е исто како распашена команда, нема шанси да успее.
Се знае или си во врска или не си!!!!


mnogu bi sakal da imam devojka kako tebe


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 21:53
Imam dolga vrska(okolu dve i pol godini)a zapocna koga imav 16, i ne veruvav koga mi velea deka so tek na vreme ke stanuva ponaporna i poseriozna a so toa ke nosi poveke obvrski(koj mozel da znae? ) Za sreka zasnovana e na ljubov pa izdrza pred mnogu iskusenija, koi so ogled na godinite gi imase mnogu. Vrska spored mene znaci davanje i otkazuvanje pa nekako ne mozam da skontam neverstvo. Za vakvi raboti si postavivme pravila i svativme deka ili si vo vrska ili ne si, setanje naokolu ne ni e prifatlivo. Ne mozam da se zamislam so drug a nego uste pomalku, no sepak sekoja cest na onie sto se tolku tolerantni i na kraj vrskata im uspeva. I toa e nekakov test, neli? A vo odnos na seks so drugi, jas edvaj steknav doverba kaj momceto, a kamo li da imam so nekoj drug sto ne go ni poznavam dovolno.

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 15:27
старомодна сум jас...сакам да е само моj. и егоистично-себична...хехххехголема%20насмевкатрепкање


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 15:46
potpolno se soglasuvam so tebe!голема%20насмевка

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 15:48
нели?голема%20насмевкаголемо%20гушкање


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 15:49
da ma Ili si vo vrsaka ili si "bezvrska"големо%20гушкање

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 03.Јули.2009 во 19:44
за мене тоа е несалам работа


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 03.Јули.2009 во 20:34
Ова дефинитивно функционира кај некои луѓе и немаат горки чувства еден спрема друг, ама ќе се повикам на еден пост од Чучулига каде што убаво дефинира кои личности можат да се носат со вакви комбинации.
Лично сметам дека ваквите врски се масовно распространети бидејќи луѓето се повеќе ги померуваат границите на личната слобода секој ден се повеќе но една работа страшно ме иритира и не ми се допаѓа е фактот дека секој сака да си го зачува она што му е вредно, секој сака да биде интимен и близок со некого и да биде сигурен а притоа да се поврзува и со други луѓе на исто ниво.
Знам дека со секого различно се поврзуваме и со секого разлчно ниво на енергија разменуваме но самата помисла мојот партнер да ужива во друштвото на некоја жена многу повеќе отколку со мене ме тера да размислувам-што е тоа што јас не можам да му го пружам?!
А што најмногу ме живцира кај овие луѓе е зошто не се одлучуваат да бркаат работа „соло„ и двајцата и да си бидат она што се и со другите луѓе, оддишка и разноврсност. Но кој сака да се откаже од комфортот и сознанието дека „имаш некој покрај себе„??! Никој , очигледно.
Се на се, мислам дека е многу поискрено и пофер да бидеш во отворена врска отколку педерски да шврљаш стално на страна.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 04.Јули.2009 во 01:15
nema vrska...
slobodna vrska...
podrazbira samo...
sex bez obvrski...
ama bas nisto drugo...
nisto...


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 11:23
слободна врска значи слободно да излегуваш, да се дружиш со другари и другарки а да не изневеруваш

слободна врска не е да се е....  без да ти се налутат


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 11:26
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

слободна врска значи слободно да излегуваш, да се дружиш со другари и другарки а да не изневерувашслободна врска не е да се е....  без да ти се налутат


Ova znaci doverba, ne "slobodna vrska"...

-------------
DeepBlue


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 11:49
па довербата дозволува бескрајна слобода


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 12:00
temava e mislam samo za nemazeni i nezeneti ......... nema slobodna vrska za nekoj / a koj vekje e vo BRACNA vrska тага

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 18:18
јас сум старомодна...не сум за вакви современи врски... нити ги оправдувам нити пак сум била во таква ,,слободна,, врска

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 19:55
za mazeno / zeneti nema slobodna vrska ... postojat samo napori da ne bidat fateni свиркање

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: defma
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 20:00
Слободна врска е исто како и да си без врска.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 20:01
slobodna vrska e bez obvrska голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 21:26
“слободна„ врска не постои - тоа е само договор - двајцата се слободни, излегуваат со кого сакаат, ама во моментите кога нема со кого да излезат, а се чувствуваат осамени, му се јавуваат на оној другиот, па „корисно“ го пополнуваат времето - само проблем се јавува кога ќе се родат чувства од едната страна - тогаш што? Решението ќе биде или вистинска врска или дефинитивно прекинување на секаков контакт, а ни едното ни другото не е добра опција, според мене - затоа, зошто да си ја барате бељата?

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 00:50
да не беше Фејсбук, немаше да постои концептов
кој патем е срање


-------------


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 00:54
Сите што имале слободна врска раскинале .
Љубомората која се јавува е голема и предизвикува аналогно на тоа болка .
Секако доколку тие луѓе си значат нешто еден на друг.
За другите кои се само заедно без врска несакам да коментирам  - промискуитет .


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 12:38
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

“слободна„ врска не постои - тоа е само договор - двајцата се слободни, излегуваат со кого сакаат, ама во моментите кога нема со кого да излезат, а се чувствуваат осамени, му се јавуваат на оној другиот, па „корисно“ го пополнуваат времето - само проблем се јавува кога ќе се родат чувства од едната страна - тогаш што? Решението ќе биде или вистинска врска или дефинитивно прекинување на секаков контакт, а ни едното ни другото не е добра опција, според мене - затоа, зошто да си ја барате бељата?
potpolno se soglasuvam so ova! i bas me cudi sto ustavri ocekuvaat od tie ,,slobodni vrski,,
bravo za postot Evenstar

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk