Испечати | Затвори го прозорот

Скокање Јаже

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6436
Датум на принтање: 15.Јуни.2024 во 12:11
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Скокање Јаже
Постирано од: монте кристо
Наслов: Скокање Јаже
Датум на внесување: 27.Јануари.2007 во 10:31
Ovaa vezba e isklucitelno dobro za toniranje ne muskulite od celoto telo . Posebno za ovaa vezba i zatoa sto bokserite ja vezbaat se postignuva eksplozivnost (golema brzina i sila ) , se podobruva i balansot drzenjeto na teloto i kondicijata . Za eksplozivnost da postignite treba da go vkrstuvate jazeto pri skokovite , inaku dobra brzina e 2.5 skoka vo sekunda .

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .Коментари:
Постирано од: carter
Датум на внесување: 27.Јануари.2007 во 17:08
kako toa vkrstuvanje???


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 27.Јануари.2007 во 17:45
pa da se vkrsti jazeto]
 
a pak da te pomine
a toa 2 ipol mu e vo eden skok naci dva pati da go protne jazeto i uste nesto rabus :) zastoa e 2.5:)
inace jaze e super amam  gi ostetuva zglobovite pri nepravilno ripanje pazete zagrejte se i ne se premoruvajte
 


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 27.Јануари.2007 во 19:06
muabetov mislam deka e dobro da odi vo fitness soveti i muabetenja;)

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 08:47
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pa da se vkrsti jazeto]
 
a pak da te pomine
a toa 2 ipol mu e vo eden skok naci dva pati da go protne jazeto i uste nesto rabus :) zastoa e 2.5:)
inace jaze e super amam  gi ostetuva zglobovite pri nepravilno ripanje pazete zagrejte se i ne se premoruvajte
 
moze da se osteta zgobovite ako tezinata na vezbacot e mnogu pogolema od standardnata LOL


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Февруари.2007 во 09:50
  leleee kojznae od koga ne sum skokala jaze 

-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 14:27
Eeeeee ko malaaaa


Als kind   

sto bi rekla Moni

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 00:56
Ко мала многу скокав пошо тоа и тренирав (гимнастика) ама сега ретко.... Можеби на физичко некогаш.... А добри вежби се...

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 24.Ноември.2007 во 13:06
Не играм Ема Есаса.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 24.Ноември.2007 во 14:16
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Не играм Ема Есаса.

A be choveche, toa ti e igranje lastik, a ne skokanje jazheголема%20насмевкаголема%20насмевка.


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 24.Ноември.2007 во 17:11
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Не играм Ема Есаса.

A be choveche, toa ti e igranje lastik, a ne skokanje jazheголема%20насмевкаголема%20насмевка.
Така ли? Добро научив нешто.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 23:05
Добра терапија.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Cool_Angel
Датум на внесување: 21.Јуни.2008 во 12:07
Stvatno dobra vezba za celoto telo,jas ja praktikuvam po doma zatoa sto,da,pomaga i vo vezbanje kik-boks vo garaza,ma ne pustam nikoj da e do mene


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 12.Јули.2008 во 15:25
Ovaa vezba se pravi na ulica ili nekade vo teretana a moebi i vo parkИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk