Испечати | Затвори го прозорот

Знае ли можеби ...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6055
Датум на принтање: 02.Октомври.2024 во 17:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Знае ли можеби ...
Постирано од: Delfin
Наслов: Знае ли можеби ...
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 14:39

Кога е во прашање изневерување . Дали се согласувате  со мислењето ,,Таа/Тој последни дознаваат ,, . Или  мислите дека сепак во длабочината на душата Тој /Таа знаат дека... 




Коментари:
Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 14:45
има вистина дека последни дознаваат, апла дознаваат....ама тие секогаш знаат, чувствуваат или го слушаат шушкањето околу нив....
ама пуста надеж LOL


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 14:46
Милам дека длабоко знаат, само или оставаат или пак тестираат..Идат распрашуваат, или пак молчат,,Но, кога ке се појави сомнежот тогаш е лошото, недовербата тешко се враќа..А, за паролата последни дознаваат да, се сложувам..Без разлика што велиме ќе и ке му кажам на другарот понекогаш не иде....Лично еднаш кажав зашто неверство не трпам, се искараа призна дечкото дека ја изневерил, она попушти се смирија и кој е крив?? Се знае поткажувачот LOLLOL

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 14:59
 Да ,изгледа дека длабоко во себе не можеш да не знаеш. Кога зборуваме за една нормална врска / брак каде што имало топла љубов каде што двајцата се познаваат во длабочината на душата . Мислам дека е невозможно да не се почувствува јасно .  Е останатиот дел е исто интересен ,до моментот каде што нема реакција....страв, надеж,самозалажување...


Постирано од: maja
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:07
Se primetuva izneveruvanjeto, samo osnanuvash gluv i slep na nastanatata situacija.Se gusish so ova vo sebe..sakash se da e son od koj ke izlezish so otvaranje na ocite.Sakash da go vratish vremeto a nemozesh..veke e cin od koj se boli...

Vo odredeni momenti koga ke recish kade zgreshiv, zosto dojde so ova ke nemash odgovor, zosto samo nastanatata situacija te pravi da si vo edna agonija, a koga ke dojde razumot na sila togash gordosta e taa koja ne dava da pominish pokraj ova..Kako i da e se primetuva zosto koga doagja do neverstvo pred toa se pojavila dupka vo vrskata, sto i kaj mnogu ne e pravilo, zosto pred se nekoj ja iskoristuva zafatenosta na partnerot na primer so negovoto togashno angaziranje na primer so rabota, pa ova se pravi i na podmukol nacin...no sekogash znaesh koga se raboti za neverstvo

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:07
Мислам дека неверството се чувствува,се приметува разликата на однесување на партнерот,но неможеш да бидеш 100% сигурен/а во неверството на партнерот додека не ги фатиш на дело,затоа што не секогаш можеш да им веруваш на "поткажувачите".Има и такви кои од завист и злоба знаат да измислат и преувеличат....Затоа никогаш немој да веруваш на нешто непроверено и секогаш верувај им на луѓето со доза на резерваWink

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:09
Имав една другарка... знаеше  дека ја изневерува ама не дозволуваше некој да и каже... И кога ќе видиш дека не сака да знае, си ќутиш едноставно... Како живее не знам пошто прекина секаков контакт со нас со кои се дружеше...


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:11
И тоа држи знаат само молчат не сакаат да слушаат...Сега и да гледам молчам не е моја работа, јас лично ќе поверувам само со свои очи кога ќе видам..Дур не видам поинаку ќе стојам...

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:12
Originally posted by влечка влечка напиша:

Имав една другарка... знаеше  дека ја изневерува ама не дозволуваше некој да и каже... И кога ќе видиш дека не сака да знае, си ќутиш едноставно... Како живее не знам пошто прекина секаков контакт со нас со кои се дружеше...
 
Да, има и такви кои иако знаат за неверството на партнерот не сакаат да поверуваат во тоа и се лажат самите себе си дека МОЖЕБИ партнерот им е верен...


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:12
Или за мир во Куќата нели???

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:16
не е толку за мир во кучата, него за мир во душата...
веројатно мирот повеќе ќе и/му биде разрушен дококу остане сам/а Big%20smile


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:17
Јас ..во моето размислување ги оставив потажувачите настрана....и тие се интересен посебен дел ....Јас повеке се прашував на личното чувство ....јасен сигнал од внатре кој кажува ....ИМА ДРУГ / ДРУГА...
 
синока затеков добра емисија на Хрватскатана темава...и помислив интересно е ова ...да го продискутираме ....:)


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:19
ima i takvi koi znaat za neverstvoto i prostuvaat, sto ponekogas e i vistinskata postapka. nekoi go mozat toa, nekoi ne.
Najcesto se cuvstvuva neverstvoto. Samo tie pretcuvstva treba da se zemat so rezerva.

A sto koga neverstvoto e iskreno i otvoreno?


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: maja
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:19
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Јас ..во моето размислување ги оставив потажувачите настрана....и тие се интересен посебен дел ....Јас повеке се прашував на личното чувство ....јасен сигнал од внатре кој кажува ....ИМА ДРУГ / ДРУГА...
 

синока затеков добра емисија на Хрватскатана темава...и помислив интересно е ова ...да го продискутираме ....:)
Toa e toa...znaesh nesto pretcuvstvuvash, nekoe sesto culo kako da te vodi..

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:20
Originally posted by sensei sensei напиша:

ima i takvi koi znaat za neverstvoto i prostuvaat, sto ponekogas e i vistinskata postapka. nekoi go mozat toa, nekoi ne.
Najcesto se cuvstvuva neverstvoto. Samo tie pretcuvstva treba da se zemat so rezerva.

A sto koga neverstvoto e iskreno i otvoreno?
 
А какво е тоа искрено и отворено неверствоConfused


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:22
Originally posted by sensei sensei напиша:


A sto koga neverstvoto e iskreno i otvoreno?

слободна врска, можеби е и ,,оправдано,, ако тргнеме од ставот дека моногамијата му е наметната на човекот.
неверство вакво или такво мене ми е оправдано но не и многу простливо или лесно за преминување преку него, ама искренста би ја ценела многу во случајов, ептен многу


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:23
Originally posted by babyy babyy напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

ima i takvi koi znaat za neverstvoto i prostuvaat, sto ponekogas e i vistinskata postapka. nekoi go mozat toa, nekoi ne.
Najcesto se cuvstvuva neverstvoto. Samo tie pretcuvstva treba da se zemat so rezerva.

A sto koga neverstvoto e iskreno i otvoreno?
 
А какво е тоа искрено и отворено неверствоConfused

Odnenadez da ti kaze deka vcera bil so nekoja.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:24
Originally posted by ivana ivana напиша:

не е толку за мир во кучата, него за мир во душата...
веројатно мирот повеќе ќе и/му биде разрушен дококу остане сам/а Big%20smile

Каков е тој мир на душата знаејки дека маж ти те изневерува со други??? или ќе замижиш за доброто на сите ако му е пролазно??? каква врска има самотијата со мирот на душата??


-------------


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:26
Originally posted by ivana ivana напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:


A sto koga neverstvoto e iskreno i otvoreno?

слободна врска, можеби е и ,,оправдано,, ако тргнеме од ставот дека моногамијата му е наметната на човекот.
неверство вакво или такво мене ми е оправдано но не и многу простливо или лесно за преминување преку него, ама искренста би ја ценела многу во случајов, ептен многу


ne mislev na slobodna vrska. tuku direktno otvaranje na kartite so prifakjanje na moznite posledici.
ti bi mozela nekogo da delish?


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:37
сеа збориме за шеријатски закон...повеќе жени или повеќе мажи???

ако збориме за такво ,,неверство,, тука нема неверство него полиандрија или полиаморија Wink

не, ја не би делела со никого или што би рекол Дафи Дак-Итс мајн, итс мајн LOL, ама ако дојде рече ,,се деси,, и точка минато завршено време..би простила


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:38
А зависи тука многу и материјалната зависност на изневерената страна... Најмногу затоа трпат...

Има жени чии мажи се на важна функција и со тоа и они добиваат статус на јавни личности и им годи... па за неверствата може да се прогледа низ прсти...итн да не бистрам многу...


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:42
Originally posted by ivana ivana напиша:

сеа збориме за шеријатски закон...повеќе жени или повеќе мажи???

ако збориме за такво ,,неверство,, тука нема неверство него полиандрија или полиаморија Wink знам дека дефиницииве се по основ на брак,

не, ја не би делела со никого или што би рекол Дафи Дак-Итс мајн, итс мајн LOL, ама ако дојде рече ,,се деси,, и точка минато завршено време..би простила


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:44
Добро е се поправи WinkWinkWink

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:46
ма мислев дека с еподразбира од горната реченица, а после видов дека не баш LOL, па одма како учителките со црвено Wink

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:46
тука нема неверство него полиандрија или полиаморија Wink знам дека дефиницииве се по основ на брак,
 
 
како ли тука би можело да се разговара за изневерување LOL


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:46
Originally posted by влечка влечка напиша:

А зависи тука многу и материјалната зависност на изневерената страна... Најмногу затоа трпат...

Има жени чии мажи се на важна функција и со тоа и они добиваат статус на јавни личности и им годи... па за неверствата може да се прогледа низ прсти...итн да не бистрам многу...


Ne mislev na finansiska zavisnost vo brak ili sponzoriranje. Site tie raboti vo slucajov se irelevantni, zosto mislev na ljubovna vrska.
Sigurno nekoja sponzorusha ili nekoja sto se omazila za bunda i pari nema pravo da bara vernost.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:47
никако, ако си доволно богат на секоја од твоите персонални ,,цури,, им обезбедиш егзистенција и тоа не баш скромн, жени се до миље воље другар Wink, а они после пеперевка, татлии баклави, кафаифи, стомачни танцеви...околу тебе Star

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:49
туф туф туф.....лиги ми потекоа.........                          за татлиите де LOL


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:50
ova beshe sovet? fala sto se grizis za mene  Tongue

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:51
а тек замисли КОХ со ладно млекце....LOL

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:54
Ивано AngryAngryAngry гледам јас ќе месиш благо LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:54
они нека играју трбушни колко оче .......LOL


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:56
Originally posted by natalija natalija напиша:

Ивано AngryAngryAngry гледам јас ќе месиш благо LOLLOLLOL

Big%20smile капучино со шлаг , се брои?
арапско кафе LOL


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:57
се брои Thumbs%20UpLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:58
Se broi, ako e so ljubov prigotveno LOL

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 16:00
такво го правам Approve

него од прееска си размишљам за ова делењево со друг/а
...а во што се делиме, мислам целосно , целосно.....


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 16:02
a? Tongue

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 16:04
Еден ден кај мене, еден ден кај тебе LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 20:19
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Кога е во прашање изневерување . Дали се согласувате  со мислењето ,,Таа/Тој последни дознаваат ,, . Или  мислите дека сепак во длабочината на душата Тој /Таа знаат дека... 




Во длабочината на душата знае.... Сигурно ќе примети дека нешто не е како што треба.... Дека тој/таа не е истиот/истата.... А тоа дека последни дознаваат не мора да значи.... Али у суштина да.... Марфиеви закони, јеби га LOL.....


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: bone
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 20:25
поарно е никогаш да не дознајш Confused Confused Confused така ?

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 21:13
Па да..... Ама многу тешко да се сокрие тоа... Треба ептен да си експерт 

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 21:34
Originally posted by bone bone напиша:

поарно е никогаш да не дознајш Confused Confused Confused така ?
Najubavo e taka, no zamisli cela okolina ke ti nabiva rogovi deka si rogonja,site ke znaat osven ti...podobro vistinata pa kolku i da e bolna neka izlezi na povrshina.Iako pak ke se cuvstvuvash kako rogonja

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 21:37
Ne, ne, ako ne doznaes pomalku ke boli ama ne e toa toa.. Sakam da znam, da doznaam...
I mislam deka se oseka toa, ako go poznavas covekot, po odnesuvanjeto odma ke primetis dali te izneveril.


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 22:06

znae i bez da kaze

a ako kaze nema da se izlaze

ivance :)

dobar post trbusen ples a :) haremi vo glava mi mavnaa:)

 



Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 18:57
Originally posted by Dana Dana напиша:

Ne, ne, ako ne doznaes pomalku ke boli ama ne e toa toa.. Sakam da znam, da doznaam...
I mislam deka se oseka toa, ako go poznavas covekot, po odnesuvanjeto odma ke primetis dali te izneveril.


Исто....


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 09:17
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

ivance :)

dobar post trbusen ples a :) haremi vo glava mi mavnaa:)



:) podobro haremi, nego sherbet u glava da ti mava PlamenkovskiWink


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 21:00
Ne sum imala takvo iskustvo i ne znam


Постирано од: molly
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 21:05
nekogas nemaat pojma, poso nekoi se epten zaslepeni i ludo vljubeniголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: Горе_Лево
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 22:54
Originally posted by babygoth babygoth напиша:

nekogas nemaat pojma, poso nekoi se epten zaslepeni i ludo vljubeniголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


.... и не сакаат да гледаатсреќа


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 00:22
не мора секогаш да имаш чувство дека нешто не е ок...постојат такви ‘префригани‘ створења нема да осетиш а они веќе ти ја испиле крвта...
има добри глумци и добри глумици...посебно ако имале авантура за 1 ноќ и ништо повеќе тешко е да дознаеш, освен сам ако ти каже
сеедно, поважни се причините зошто некој го прави тоа...никој не изневерува без причина. секогаш има некое незадоволставо


-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 10:34

                               

 
 
 
                                            намигнување


Постирано од: Горе_Лево
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 13:42
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

не мора секогаш да имаш чувство дека нешто не е ок...постојат такви ‘префригани‘ створења нема да осетиш а они веќе ти ја испиле крвта...
има добри глумци и добри глумици...посебно ако имале авантура за 1 ноќ и ништо повеќе тешко е да дознаеш, освен сам ако ти каже
сеедно, поважни се причините зошто некој го прави тоа...никој не изневерува без причина. секогаш има некое незадоволставо


Има секакви  точно. Но, ако си во врска ( мислам на подолг период секако ) со такво суштество, битен факт е тоа што „таквите„ не се задржуваат на една авантура никогашсреќа
А она што се повторува, порано или покасно ќе излезе на денско светлосреќа


Постирано од: tytysh
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 20:08
EDNA TAJNA STO JA ZNAAT 2 NE E TAJNA KOGA TOGAS SE DOZNAVA.
TAKA I IZNEVERYVANJETO SEKOGAS SE DOZNAVA SVETOT E MAL



-------------
sakaj i bidi sakan


Постирано од: miki-li
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 22:58
ima takvi koi navistina posledni doznavaat, a ima i takvi sto se pravat deka ne znaat deka partnerot gi izneveruva zasto taka im odgovara od X pricini


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 20:53
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Кога е во прашање изневерување . Дали се согласувате  со мислењето ,,Таа/Тој последни дознаваат ,, . Или  мислите дека сепак во длабочината на душата Тој /Таа знаат дека... 

Дефинитивно предчуствува..........мене ми се случи два пати и не се излажав...можеби и не биле два пати не памтам, барем таквите работи гледам што побрзо да ги заборавам. Чудна интуиција.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 23:51
Ако стално нешто се сомневаш, кога ке се се случи ке речеш - МА ЗНАЕВ ИМАВ НЕКОЕ ПРЕТЧУСТВО. Така иде тоа!



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 23:52
друже тебе ти тргна се после мене реплика голема%20насмевка па да ако секогаш се сомневаш а јас не зборев за тоа извини што ке те разочарам голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 14:05
и кога репликите на двајца се конфузни и пишувани во шифри, и тоа буди некаков сомнеж

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 13:06

Кога е во прашање изневерување . Дали се согласувате  со мислењето ,,Таа/Тој последни дознаваат ,, . Или  мислите дека сепак во длабочината на душата Тој /Таа знаат дека... 

.............eve jas ke pisam nesto od moe iskustvo vo vrska so prasanjeto.......
uste od prviot moment znaev deka nesto ima????nesto ne stima kako porano......samiot dopir...baknez.....sex.....nisto ne bese isto...........ne bev sigurna 100% no se oseka toa veruvajte..............iako toj ne priznavase.........jas si znaev...........i na kraj ispadna po moe deka sum imala pravo..............no izdrzav do kraj i mu dokazav deka sum imala pravo...............


-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 16:40
nemam takvo iskustvo, no sepak mislam deka nekade dlaboko vo dushata zhenata ili mazhot si znaat, samo dali se hrabri toa da go iznesat na videlina, ima i takvi shto zamizhuvaat pred vistinata i go zanemaruvaat vnatreshniot glas, plashejki se od vistinata!

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 20:10
Originally posted by bibce bibce напиша:

Кога е во прашање изневерување . Дали се согласувате  со мислењето ,,Таа/Тој последни дознаваат ,, . Или  мислите дека сепак во длабочината на душата Тој /Таа знаат дека... 

.............eve jas ke pisam nesto od moe iskustvo vo vrska so prasanjeto.......
uste od prviot moment znaev deka nesto ima????nesto ne stima kako porano......samiot dopir...baknez.....sex.....nisto ne bese isto...........ne bev sigurna 100% no se oseka toa veruvajte..............iako toj ne priznavase.........jas si znaev...........i na kraj ispadna po moe deka sum imala pravo..............no izdrzav do kraj i mu dokazav deka sum imala pravo...............
 
bibce a sto toa imase da mu dokazuvas,zar toj neznaese?????намигнувањеголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 08:01
Ama dokaaz


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 11:47
...............pa najstrasno e koga se raboti za izneveruvanje da priznaes...........taka da mu dokazav........... so fakti i dela  mu go pobiv sekoj negov zbor...............a daleku od toa deka on neznael................

znaes  zeznata drugo e koga si vo vrska............lesno ke priznaes i ke reces e dobro de zgresiv i sega sto......................no koga si vo brak toa e sosema nesto drugo................no da ne razglabam mnogu i da ve davam ..................ke svatite eden dena za sto zboruvam sega.................големо%20гушкање


-------------


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 11:47
a tebe ZBUNET   nemam sto da ti dokazuvam ili objasnuvam....................

-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 12:25
Originally posted by bibce bibce напиша:

...............pa najstrasno e koga se raboti za izneveruvanje da priznaes...........taka da mu dokazav........... so fakti i dela  mu go pobiv sekoj negov zbor...............a daleku od toa deka on neznael................

znaes  zeznata drugo e koga si vo vrska............lesno ke priznaes i ke reces e dobro de zgresiv i sega sto......................no koga si vo brak toa e sosema nesto drugo................no da ne razglabam mnogu i da ve davam ..................ke svatite eden dena za sto zboruvam sega.................големо%20гушкање
 
големо%20гушкање


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 15:50
I to me zabole


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 04.Октомври.2008 во 04:08
се чуствува тоа...знаеш дека нешто не е како што било..
ама секогаш неможеш да ја знаеш точната причина од која работите тргаат наопаку


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 04.Октомври.2008 во 18:28
кој вика дека не знаел, се лаже самиот себе. Се знае тоа од одма, се осеќа на 5км. Особата превара почнува да се однесува невообичаено, а кој добро си го познава партнерот веднаш ќе забележи.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk