Испечати | Затвори го прозорот

Освојувач на Лигата на шампиони 2006/07 1

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5952
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 00:21
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Освојувач на Лигата на шампиони 2006/07 1
Постирано од: Ghost
Наслов: Освојувач на Лигата на шампиони 2006/07 1
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 23:57
Оваа тема се состои од две теми, ова е првиот дел а одма до него е ставен и вториот дел, се со цел да бидат сите клубови во опција, без разлика на која тема ќе пишете, секако се подразбира како една тема... Па, гласајте и пишувајте во она тема каде што е вашиот фаворит Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          



Коментари:
Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:06
Моите тимови се Милан и Барселона, бидејќи Милан смрди оваа година, па и не се надевам многу многу дека ќе ја освои оваа година титулата, па затоа давам најголеми шанси на Барса, иако тука се и Челзи, Мачестер и Лион како кандидати од втор ред по мене Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:08
se slozuvam so tebe...ama napred go stavam celzi..Wink


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:22
Еххх друже, не можам никако да ги сварам тие Челзи и не можам,не знам зашо али едноставно така осеќам Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:24
hehehehe....oti imaat mnogu pari?
 
porano navivav za inter...ama se otkazav...drami se...isto kako makedonijaLOL
 
a za celzi navivam bidejki...neznam zasto navivamLOLLOLLOLLOLLOL


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:35
да ти кажам искрено, излегоа од сенка, и многу луѓе почнаа да навиваат одеднаш за нив... Мој совет е друже да си останеш за Интер, еве јас сум за Милан, многу добро знаеш какви се годинава, меѓутоа не се откажувам од нив, разликата кај мене е во тоа што од секогаш сум имал три тима за кои навивам, само од различни првенства нормално, Милан од Италија, Барса од Шпанија и Арсенал од Англија, и без разлика колку сака нека смрди некој од овие тимови, јас сум за нив Big%20smileBig%20smileBig%20smile Ќе дојдат подобри времиња... Знам само еден другар што стварно искрено не смени тим во Англија (пошто кај мене сите другари имаат по еден тим од секоја лига, а бајаги многу луѓе сме, и секогаш има бурни ракции, али затоа секогаш ни е интересно секое првенство Big%20smileBig%20smileBig%20smile), а тој беше за Челзи уште одамна пред Абрамович да дојде таму... На него искрено му пружам рака... Big%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:47

okWink drzi muabetot!!



Постирано од: Maro
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 02:02
Se sl*gam so tebe Ghost jas sum dolgi godini fan na Juve i sto i da se desi jas kje ostanam za juve. Iako ispadnaa od liga sepak jas si ostanuvam za niv, a inace ne sum imal favoriti od drugite ligi mozebi bi go stavil Chelsea od Anglija ama ne e toa toa. Go stavam Chelsea samo zaradi 2 iminja, Murinho i Lampard. Dvajcata se dzvervovi vo svoite raboti i nema bolji od niv vo anglija. Mnogu go postuvam i Totenham i Bolton no sepak ako moram da izdvojam od Anglija toa bi bil Chelsea. Od spanija toa bi bil Atletico Madrid. Barsa sakam da gi gledam dobri se.... ana ednostavno im ostavam na lugjeto sto si navivaa za barsa pred ronaldinho da si navivaat za barsa jas se fokusiram na Atletiko Madrid. Inace timot kako sto kazav mi e juve, i nikoj drug osven JuveBig%20smile

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 02:07
A ako se vratam na temata.... Lyon e mojot favorit za Liga na Shampioni ednostavno imaat najbomba tim i mozat da pobedat koj sakaat samo ako zgnat malce. 

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 02:14
Почит кон твојата одлука, искрено и јас им давам огромни шанси на Лион, али срцето друже не ми дава да гласам за нив Big%20smileBig%20smileBig%20smile Јас сум за Барсеолна уште пред Роналдињо т.е. кога еднаш на дербито (не ми текнува која година беше точно) меѓу Реал и Барса, знам дека Барса водеше али пресврт направи Реал,и на крај Пујол плачеше... Е од тогаш станав за Барса, и останав за Барса... И ете сега кај се Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 02:30
ClapClapClapClap. Mnogu naprednaa barsa. Koga kje mi tekne deka bea 15 mesto na tabela pred 4 god a posle toa kako bese .... osovija titula. Taka nesto bese samo neznam dali istata ili narednata sezona

-------------


Постирано од: samir
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 14:50
sakam da glasam
 
 
 
 
 


-------------
samir


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 14:56
треба да имаш минимум 100 постови за да ти биде дозволено гласањето, таков е форумот друже Big%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: EDDY
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 18:05
SEPAK MISLAM DEKA I OVAA GIDINA BARSA E BROJ 1 !!!


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 12:04
mozebi...ama takticki mislam deka nema da moze so celzi...celzi znae da ja umrtvi igrata...barsa igra za publika i mnogu otvoren fudbal...i zatoa mislam deka nema da ja osvojat ligata na sampioni


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 12:06
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

mozebi...ama takticki mislam deka nema da moze so celzi...celzi znae da ja umrtvi igrata...barsa igra za publika i mnogu otvoren fudbal...i zatoa mislam deka nema da ja osvojat ligata na sampioni

Tuka si vo pravo, ama mislam deka kje bide gusto megju Barsa - Lyon i Chelsea, moj favorit e Lyon kako sto kazav. Utre e zdrepkataWink


-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 12:25

mozebi...dobroto vo lion e toa sto mnogu se uigrani....i znaat sto sakaat....nema nekoi svezdi kako sto ima vo barsa...celzi...real...si igraat fudbal davaat se od sebe...i zatoa se mnogu dobri...Clap



Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 22:49
Jas mislam real

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 10:33
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

mozebi...dobroto vo lion e toa sto mnogu se uigrani....i znaat sto sakaat....nema nekoi svezdi kako sto ima vo barsa...celzi...real...si igraat fudbal davaat se od sebe...i zatoa se mnogu dobri...Clap


Taka e nema koj da se ponasha vo lion site si se mirniSmile, zatoa se dobri. Imalo utakmici koga bile epten slabi ama Juninho kje zbrci eden sloboden od 40 metri i posle igraat ko nezdravi


-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 11:26
tocno taka...tuka se mnogu jaki....Wink
 
ClapClapClap


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 19:38
Da, da. Zatoa gi postuvamWink

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 20:06
May 23, 2007 Final Champions League (Athens)

Арсенал - Барселона 4:1

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 01:48
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

May 23, 2007 Final Champions League (Athens)

Арсенал - Барселона 4:1

Muahahahah sea ne nasmeaLOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: bello
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 16:06
pa normalno Real Mdrid NAJDOBRATA EKIPA U SVET KE BIDE SOVOJUVAC
 
a za tie drugi celzi melzi braca karca ti ke ispadnat u vtori k*rg sigurno
 
real madrid 4ever


-------------
a.k.a.bello_19@hotmail.com


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 01:31
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Dogi Dogi напиша:

May 23, 2007 Final Champions League (Athens)

Арсенал - Барселона 4:1

Muahahahah sea ne nasmeaLOLLOLLOLLOL


смеј се, смеј се, времето ќе покаже. јас би сакал да е вака, па сега ќе видиме. ти сигурно би сакал челзи да ја скрши барса, нели?


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:55
TAKA E REAL E NAJDOBAR KLUB NA SVETOT SE KE VIDI BAERN SO KE MU SE DESI KOLKU KE IZGUBI OD REAL
SAMO CELZI MOZE DA MU KONk*rIRA NA REAL POSO DRUGIVE SE TAPATongue


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:57
REAL MADRID

-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 16:46
БАРСА
БАРСА
БАРСА


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: zrkac
Датум на внесување: 29.Декември.2006 во 03:21
реал беа некогаш сега се тапа, а барса се голем фаворит,арсенал и тие се тапа(гледај ги во англиско првенство),челзи ми се чуден тим еден подобар играч им фали(тери) и одма им паѓа играта а тоа мене многу ми се допаѓа пошто навивам за МАНЧЕСТЕР Ј. и нормално тие ми се фаворити.


Постирано од: interist_99
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 22:43
Луѓе зошто толку им го дигате рејтингот на Челзи,зарем не гледате Англиско првенство,секогаш се спасуваат во последните минути,а сеа ни тоа не им оди од рака.Интер е сигурен финалист,а можеби и Барса или Мачестер.


-------------
TeAcHeR fOr FoOtBaLL


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 31.Декември.2006 во 17:55
Toa e goleminata na klubovite , koga se u slaba forma da pobedat makar i vo zadnji minuti, a nedaj boze da se u jaka forma, togas krshat se pred sebe

-------------


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 20.Јануари.2007 во 13:58
celzi ke zaebe rabota a murinjo ke jade kloca na kraj na sezona od abramovicLOLni ligata u anglija ke ja zemat ni nisto...na tolku pari murinjo trebase do sea nisto da ne ostvavi od titulite...mene mi e mnogu ligav i se ponasa nesto nooon stop...ja glasav za real poso gi sledam uste 98 godina(moze i neso porano)LOLali soznam od drugite samo barca ja priznavam...

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 20.Јануари.2007 во 15:16
Cvekence ti od koga po fudbalot ? LOLLOL me iznenaduvas u posledno vreme

by the way , do kaj se Arsenal ? ke gi bide ili nema?? Big%20smile LOLLOL


-------------


Постирано од: zrkac
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 03:18

ме радува што гледам женски овде а арсенал не ги бива веќе две години еднаш во месец ќе покажат добра игра и после пак тапа



Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 23.Јануари.2007 во 13:16
arsenal mozat da gi pobeduvaat na pojaku a od poslabi gubat kako magarina sepak mislam deka ne se forma kako so bea pred nekoi godini kako sto be.i anri ne e vo nikakva forma

-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: ljupce_piroman
Датум на внесување: 15.Февруари.2007 во 19:28

liverpul definitivno ke bide sampion

TongueTongueTongueTongueTongue


Постирано од: TOSHO
Датум на внесување: 22.Февруари.2007 во 09:32
Posle toa sto se sluci vcera nisto ne e sigurno ... mozno e Porto da stane sampion... :)))


Постирано од: Русин
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:05
Милан ќе ја земе титулата!

-------------
http://asroma-addict.com/


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 16:27
Шо знаеШ ти од фудбал бе !OuchOuchOuch


-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 19:29
Originally posted by nina``` nina``` напиша:

Иако Милан победи ви Финалето на Лигата на Шампиони, јас гласав за Барселона !! Едноставно неможам да им завртам грб на мојот омилен клуб !Sleepy
   ГИ поддржувам сите кои навиваат за Барса !!!!
 
   ПОЗДАВ !
 
Иако ќе го лапниме Роналдињо или Ето , јас пак ќе бидам за МиланLOLLOLLOLLOLLOL . . . Најјаки сме . . . Само да не ја заебет со Кака . . . WinkBig%20smile


-------------
STRUGA


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 10:59
сигурен ли си дека ке ги ,, лапнете,, Роналдињо или Ето

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk